Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #1191
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2021
    Auto
    Giulia
    Postów
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Teslę z Tonale ciężko porównywać ze względu na inny przedział cenowy i inny segment ale z tego samego koncernu można spokojnie go zestawić z Citroenem E-C4. Cena wyjściowa podobna, wyposażenie podobne, osiągi podobne. Rożnica jest tylko w kosztach eksploatacji - przy 20 tys. przebiegu Alfa Cię będzie kosztować rocznie dodatkowo licząc dzisiejsze ceny benzyny jakieś 11 tys zł. a Citroen - 2,4 tys. zł jeśli będziesz go ładować głównie z domowego gniazdka. Obecnie elektryki stają się już realną alternatywą dla spalinówek a nie wymysłem dla nawiedzonych.
    Masz rację, ze względu ma segment powinienem porównywać do Giulii Veloce, osiągami do QV. Porównywałem ponieważ doposażone Tonale to cenowa abstrakcja za to co oferują. Trzymam kciuki za nową Giulię w 2025, mam nadzieję że nie zrobią jej w stylu Tonale (czyli malutkie silniki i przedni napęd albo z dołączanym tyłem).

  2. #1192
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    305

    Domyślnie

    Nie ma co, ale Tesla 3 LR z tym pakietem Boost to naprawdę kawał harpagana, a jazda tym jest naprawdę tania. To fakt. Jednak nieco brakuje jej imo do charakteru Giulii.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #1193
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Obecnie elektryki stają się już realną alternatywą dla spalinówek a nie wymysłem dla nawiedzonych.
    O ile mieszkasz w domu jednorodzinnym - dla mnie w centrum Poznania to nadal abstrakcja - najbliższa ładowarka 1,5 km od domu w centrum handlowym.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  4. #1194
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Obecnie elektryki stają się już realną alternatywą dla spalinówek a nie wymysłem dla nawiedzonych.
    Uwierzę, jak zagłosujesz za elektrykiem własnym portfelem i go kupisz Bez tego, to tylko takie bicie piany, którego tu ostatnio pełno
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  5. #1195
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2021
    Auto
    Giulia
    Postów
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał zalezi Zobacz post
    Nie ma co, ale Tesla 3 LR z tym pakietem Boost to naprawdę kawał harpagana, a jazda tym jest naprawdę tania. To fakt. Jednak nieco brakuje jej imo do charakteru Giulii.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Absolutnie byłem o tym braku charakteru przekonany aż do momentu, gdy pożyczyłem TM3P od brata. Układ kierowniczy i zawieszenie jest jednak jak w najlepszych samochodach, a więc i w Giulii, którą za taką nadal uważam. To mnie przekonało do zakupu LR (P była za droga na dofinansowanie). Nie chcę wyjść na forum AR na heretyka ale polecam przejechać się dłużej, po zakrętach, jakimś dynamicznym EV, wcześniej nie wiedziałem że to taka świetna zabawa. Jak spełnienie marzeń dziecka by mieć własny gokart i jeździć nim sobie codziennie do pracy Tonale powinno być takie osiągami, nie twierdzę, że koniecznie EV, każdy powinien mieć wybór. Na razie z tą ofertą silników nie ma wyboru, mam nadzieję na szybkie pojawienie się Tonale QV.

  6. #1196
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,790

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    O ile mieszkasz w domu jednorodzinnym - dla mnie w centrum Poznania to nadal abstrakcja - najbliższa ładowarka 1,5 km od domu w centrum handlowym.
    Zakładam, że jeśli ktoś kupuje elektryka to ma gdzie go ładować (własny garaż lub inny dostęp do gniazdka). Chociaż w Płocku powstają już ładowarki na osiedlach przy blokach, także jak się chce to można.
    Nie twierdzę, ze sam kupię samochód elektryczny ale jeśli traktował bym samochód jako zwykłe wozidełko bardzo mocno rozważał bym taką opcję. Po prostu obecnie zaczyna się to spinać finansowo a to jest klucz do rozwoju elektromobilności. A bardzo jej kibicuję, bo chciałbym żeby moje dzieci oddychały czystszym powietrzem

  7. #1197
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Zakładam, że jeśli ktoś kupuje elektryka to ma gdzie go ładować (własny garaż lub inny dostęp do gniazdka).
    No cóż, sporą grupę Polaków wykluczasz z tej imprezy.


    Wysłane z mojego Pixel 4a przy użyciu Tapatalka
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  8. #1198
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,790

    Domyślnie

    Ci się później zelektryfikują jak infrastruktura zostanie dostosowana. Zreszta w większości są to kierowcy, którzy kupują samochody na rynku wtórnym także siłą rzeczy muszą trochę poczekać.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #1199
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,618

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Ci się później zelektryfikują jak infrastruktura zostanie dostosowana.
    Optymista, powiedz mi jak wyobrażasz sobie dostosowanie infrastruktury w takich miejscach? To taki i tak lajtowy przykład osiedla bloków w Lublinie. Myślę, że są bardziej zaludnione obszary i osiedla bloków. Pomijając już koszty z tym związane i skąd ten prąd będziemy mieli?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	288873441_545951563917054_4922695476420573742_n.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	179.8 KB
ID:	284168
    Ci, którzy obecnie jeżdżą autami jak to piszesz z rynku wtórnymi, szczególnie autami tańszymi i starszymi po prostu zrezygnują z samochodu na skutek:
    -zakazu wjazdów do miast (już powstałe parkingi park&ride, które na razie są puste)
    -podatki, opłaty czy polisy na auta spalinowe będą ciągle rosły, itp. itd.
    Uważasz, że ktoś, kto obecnie jeździ autem za 30, czy nawet czasami za mniej niż 20 tys., powie "Dobra mam dość tego" wyjmie ze skarpety jakieś 200 tys. bo z czasem, jak spalinówek będzie mniej, to skończą się dopłaty do elektryków i pójdzie kupić sobie elektryka???
    Oszczędności z jazdy też nie ma, bo mieszkając w bloku PV na dachu nie zamontuje...
    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    A bardzo jej kibicuję, bo chciałbym żeby moje dzieci oddychały czystszym powietrzem
    Może i się doczekasz, ale dlatego, że wiele osób przesiądzie się po prostu na rower lub autobus i tyle w temacie.
    Ostatnio edytowane przez Kurynio ; 18-06-2022 o 18:45

  10. #1200
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Ci się później zelektryfikują jak infrastruktura zostanie dostosowana. Zreszta w większości są to kierowcy, którzy kupują samochody na rynku wtórnym także siłą rzeczy muszą trochę poczekać.
    Jak już doczekamy takich czasów, że elektryki będą się sprzedawać na rynku wtórnym, jak świeże bułeczki, to prąd do ich ładowania na stacjach będzie kosztował tyle, co dzisiaj benzyna Jak do tego dodasz czas życie takiego elektryka, to 8-10 letnie auta będą sprzedawane po kosztach ich utylizacji, bo cena nowej baterii będzie zaporowa, jeśli w ogóle producent będzie zapewniał ich dostawę na rynek wtórny Środowisko można chronić na wiele sposobów, ale ten, który wybrała UE w motoryzacji stawiając wyłącznie na elektryki, jest najgorszym z możliwych. Wygląda to tak, jakbyś swoje śmieci przerzucał do sąsiada, żeby się pochwalić, że ty masz czystą posesję
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory