Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #1241
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    W przypadku PHEV wpływa na osiągi, w przypadku elektryka uziemia cię na amen. Dla mnie w trasie postój dłuższy niż 15min to strata czasu, a jak pomyślę o ładowaniu elektryka przez godzinę to zakrawa to na absurd. Więc o ile w mieście faktycznie elektryk może być wygodniejszy, o tyle na trasie to porażka. A skoro auto praktycznie nie nadaje się na trasy, to może być jako drugie, trzecie w rodzinie. Ja przynajmniej tak to widzę.
    Naczytałeś się ulotek jednego z producentów ? - tak dokladnie właśnie argumentuje sens swojego elektryka z raptem 100 czy 200km zasięgu, znów sensownie - auto do określonego celu nie udające nieczego innego , żadnych tras, żadnych wysilonych osiagów , 2gie czy 3cie czy kolejne auto pod domem, który to producent ... , kurcze no znowu ta Mazda z MX30

  2. #1242
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    W przypadku PHEV wpływa na osiągi, w przypadku elektryka uziemia cię na amen. Dla mnie w trasie postój dłuższy niż 15min to strata czasu, a jak pomyślę o ładowaniu elektryka przez godzinę to zakrawa to na absurd. Więc o ile w mieście faktycznie elektryk może być wygodniejszy, o tyle na trasie to porażka. A skoro auto praktycznie nie nadaje się na trasy, to może być jako drugie, trzecie w rodzinie. Ja przynajmniej tak to widzę.
    Dlatego jeśli jeździsz trasy to nie kupujesz czegoś o zasięgu 200km, tylko np. 500km.

    Od jakiegoś czasu obserwuję grupę EV i np. na 1500km trasy na południe Europy na ładowarkach schodzi jakieś 3h. Biorąc pod uwagę, że koszty ładowania (albo ich brak) to ułamek ceny tankowania to te 3h tym bardziej nie wyglądają źle. Zwłaszcza, że na takiej trasie i tak kilka przerw zrobisz chociażby na toaletę czy jakiś obiad.

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  3. #1243
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    W przypadku PHEV wpływa na osiągi, w przypadku elektryka uziemia cię na amen. Dla mnie w trasie postój dłuższy niż 15min to strata czasu, a jak pomyślę o ładowaniu elektryka przez godzinę to zakrawa to na absurd. Więc o ile w mieście faktycznie elektryk może być wygodniejszy, o tyle na trasie to porażka. A skoro auto praktycznie nie nadaje się na trasy, to może być jako drugie, trzecie w rodzinie. Ja przynajmniej tak to widzę.
    Co jakiś czas spotykam jakąś tesle na autostradzie tylko nie wiedzieć czemu zwykle jedzie prawym pasem między tirami - pewnie to przez te osiągi
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  4. #1244
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,800

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    W przypadku PHEV wpływa na osiągi, w przypadku elektryka uziemia cię na amen. Dla mnie w trasie postój dłuższy niż 15min to strata czasu, a jak pomyślę o ładowaniu elektryka przez godzinę to zakrawa to na absurd. Więc o ile w mieście faktycznie elektryk może być wygodniejszy, o tyle na trasie to porażka. A skoro auto praktycznie nie nadaje się na trasy, to może być jako drugie, trzecie w rodzinie. Ja przynajmniej tak to widzę.
    Jak często zdarza Ci się robić więcej niż 500 km na raz w trasie ? Jeśli nie częściej niż kilka razy w roku to elektryka nie ma co skreślać. 500 km zrobi większość większych modeli elektrycznych z 1 doładowaniem po trasie na szybkiej ładowarce do 60-80%. Jedyny problem to w czasie takiego ładowania zorganizować dłuższy postój na jedzenie ale godziny to raczej nie potrwa.
    Z PHEV problem polega na tym, że powinny być projektowane pod trasy a wcale nie są.
    Zużywają baterię na maksa, często korzystając z elektrycznego napędu nawet przy 120 km/h a jak bateria się wyczerpie to kupa. Osiągi spadają a ponowne naładowanie baterii rozwiązuje problem na kolejne kilkadziesiąt kilometrów. Bez sensu.
    Powinno być optymalizowane zużycie baterii także pod trasę a nie tylko miasto, tak żeby pełne osiągi wystarczały na 200-300 km trasy. A później przy postoju krótkie doładowanie i znów pełne osiągi.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #1245
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Jak często zdarza Ci się robić więcej niż 500 km na raz w trasie ? Jeśli nie częściej niż kilka razy w roku to elektryka nie ma co skreślać. 500 km zrobi większość większych modeli elektrycznych z 1 doładowaniem po trasie na szybkiej ładowarce do 60-80%.
    Jak pół śląska elektrykami będzie chciało dojechać nad morze, to w okolicach Bydgoszczy trzeba będzie się naładować. Coś mi się wydaje, że kolejka do ładowarki może się zaczynać gdzieś koło Łodzi . Już obecnie, gdy tankowanie trwa kilka minut na A1 potrafią się w weekendy tworzyć nawet kilometrowe kolejki przy zjazdach na stacje paliw.


    Wracając do Tonale ciekawe jaka jest dostępność aut, bo to może być jedyna rzecz która zrobi wolumen sprzedaży, biorąc pod uwagę że auto jest porównywalne cenowo i parametrami z szeroko rozumianą konkurencją.
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 24-06-2022 o 08:01

  6. #1246
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Co jakiś czas spotykam jakąś tesle na autostradzie tylko nie wiedzieć czemu zwykle jedzie prawym pasem między tirami - pewnie to przez te osiągi
    Jak jakąś widzę, też się snuje przeważnie prawym pasem. Pewnie to ta świadomość ekologiczna posiadaczy i zminimalizowanie śladu węglowego

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Jak pół śląska elektrykami będzie chciało dojechać nad morze, to w okolicach Bydgoszczy trzeba będzie się naładować. Coś mi się wydaje, że kolejka do ładowarki może się zaczynać gdzieś koło Łodzi . Już obecnie, gdy tankowanie trwa kilka minut na A1 potrafią się w weekendy tworzyć nawet kilometrowe kolejki przy zjazdach na stacje paliw.
    https://www.facebook.com/mariusz.sta...79328556064322
    Ostatnio edytowane przez Kurynio ; 24-06-2022 o 08:33

  7. #1247
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    305

    Domyślnie

    Wracałem niedawno z Pasłęka do Gdańska S7. Mijane : Skoda Enyaq i KIA EV6 - oczywiście prawy pas i jechały ze 110 km/h Max. Smutny widok w sumie.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #1248
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Cytat Napisał zalezi Zobacz post
    Wracałem niedawno z Pasłęka do Gdańska S7. Mijane : Skoda Enyaq i KIA EV6 - oczywiście prawy pas i jechały ze 110 km/h Max. Smutny widok w sumie.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    A z jaką maksymalną prędkością można jechać na eppresówce jaką jest S7?120 km/h?
    No rzeczywiście smutne,że ktoś jedzie minimalnie wolniej niż wynoisi limit.

  9. #1249
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    No rzeczywiście smutne,że ktoś jedzie minimalnie wolniej niż wynoisi limit.
    Tak, dla mnie to smutne, bo nie o to chodzi, że akurat jechały z taką prędkością bo kierowcy tak chcą i takie ograniczenia. Nawet gdyby można było szybciej (np. autostrada, czy wolna ekspresówka nocą, tak czasem przekraczam dozwoloną prędkość, wiem jestem potencjalnym mordercą, cwaniakiem i typem spod ciemnej gwiazdy), to i tak one muszą tak jechać by zasięg nie topniał w oczach

  10. #1250
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Tak, dla mnie to smutne, bo nie o to chodzi, że akurat jechały z taką prędkością bo kierowcy tak chcą i takie ograniczenia. Nawet gdyby można było szybciej (np. autostrada, czy wolna ekspresówka nocą, tak czasem przekraczam dozwoloną prędkość, wiem jestem potencjalnym mordercą, cwaniakiem i typem spod ciemnej gwiazdy), to i tak one muszą tak jechać by zasięg nie topniał w oczach
    A może jakby mieli spalinówkę to też by tak jeżdzili bo wyrośli już z zapierd....więcej niż przepisy pozwalają?
    No do kultury drogowej zachodu wciąż nam jeszcze daleko.

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory