Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #1251
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    fiat linea 1,4 T-jet, Alfa Romeo Giulietta Sprint
    Postów
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Tak, dla mnie to smutne, bo nie o to chodzi, że akurat jechały z taką prędkością bo kierowcy tak chcą i takie ograniczenia. Nawet gdyby można było szybciej (np. autostrada, czy wolna ekspresówka nocą, tak czasem przekraczam dozwoloną prędkość, wiem jestem potencjalnym mordercą, cwaniakiem i typem spod ciemnej gwiazdy), to i tak one muszą tak jechać by zasięg nie topniał w oczach
    Masz troche racji co do topniejącego zasięgu . Ostatnio jadąc A1 z Ostrawy widziałem Audi e-tron piękny wóz , na trzy pasmowej autrostadzie wlókł się 110 na godzine środkowym pasem.
    Z drugiej strony jadąc z Kłocka gdzie jest kręta droga wszędzie podwójna ciągła polscy niemcy jazda 140 i wyżej i wyprzedzanie na podwójnej ciągłej.
    A na obwodnicy Nysy piękna podwójna droga dopuszczalna 100 suszyli i karali za każde przekroczenie , nawet o 5 km powyżej limitu.
    Niestety obecnie jazda powyżej limitu jest bardzo ryzykowna a szczególnie powyżej 30 km , przypomne że nie jest tak jak w Niemczech gdy złapią Cie np. 121 na 100 obniżają przekroczenie
    o tolerancie urządzenia a u nas niema dyskusi zamiast 2 puktów masz 4 kary jeden kilomet różnicy.

  2. #1252
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Ponad półgodzinny "test" z którego nic nie wynika.
    https://www.youtube.com/watch?v=wniCvbzUC8k

  3. #1253
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    A z jaką maksymalną prędkością można jechać na eppresówce jaką jest S7?120 km/h?
    No rzeczywiście smutne,że ktoś jedzie minimalnie wolniej niż wynoisi limit.
    Mistrzu, ja nigdy nie widziałem choć trochę szybciej jadącego elektryka. Czy to na A1/A2/S7/gdziekolwiek.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #1254
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Cytat Napisał zalezi Zobacz post
    Mistrzu, ja nigdy nie widziałem choć trochę szybciej jadącego elektryka. Czy to na A1/A2/S7/gdziekolwiek.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Mistrzu,ja widziałem.

  5. #1255
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    A może jakby mieli spalinówkę to też by tak jeżdzili bo wyrośli już z zapierd....więcej niż przepisy pozwalają?
    No do kultury drogowej zachodu wciąż nam jeszcze daleko.

    Może je mają równolegle (te szybkie spalinówki, szybkie tam gdzie się liczy faktycznie szybkość czy wrażenia i fun i limity auta, czyli nie jakieś tam autostrady) i sobie mając w d frustratów jadą na autopilocie.
    Albo czasem wyskoczą ta Tesla na trackday robiąc zawstydzające niektórych czasy i zbierając wrażenia takie że "streetracingowanie" tylko uśmiech ich pożałowania budzi ?
    Swoją drogą coś ostatnio spalinówki spowolnilly na autostradach mam wrażenie. Punkciki, benzyna...

  6. #1256
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Jak jakąś widzę, też się snuje przeważnie prawym pasem. Pewnie to ta świadomość ekologiczna posiadaczy i zminimalizowanie śladu węglowego



    https://www.facebook.com/mariusz.sta...79328556064322
    Potwierdzam obserwację. Na przykładzie mojego Stelvio zauważyłem dużą różnicę w spalaniu między prędkością 120 a 130km/h.Ostatnio przejechałem z Bieszczad na Hel 918 km. Zajęło mi to ok 10godzin spokojnej jazdy _ na budziku średnia 105 km/h i 9.7 l/100 km. Starałem się utrzymywać tempomatem prędkość tak na ekspresówkach jak i autostradzie 120km/h. Szybsza jazda już 130 km/h znacząco podnosiła zużycie paliwa i stawała się szarpana czyli hamowanie przyspieszanie że względu na inne pojazdy. Nie ma możliwości by te spostrzeżenia nie odnosiły się do elektryków czyli aby mieć zasięg trzeba jechać wolno i równo dlatego jadą smutki między tirami. Nie ma też możliwości aby taką trasę spokojnie w takim czasie zaliczyć elektrykiem w obecnym czasie _ infrastruktura i osiągi. Popieram kolegów uważających, że obecnie elektryki tylko do miasta i okolic w niewielkim promieniu np 100 km. Słowem dookoła komina. Kiedyś to się zmieni obecnie jest jak jest. Nie kwestionuję, że można elektrykiem już pokonywać dłuższe trasy, ale dorabianie ideologii do niskiego komfortu takiej jazdy służy tylko własnemu samopoczuciu.

    - - - Updated - - -

    To fakt. Widzę wyraźnie spowolnienie i uspokojenie ruchu na autostradach. Frustratów mogę na trasie liczyć na sztuki. A było ich na pęczki.
    Ostatnio edytowane przez ignacy ; 25-06-2022 o 09:13

  7. #1257
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Oglądałem dzisiaj Tonale. No do Giulii nie ma startu. Natomiast na tylnej kanapie jest wręcz szokująco dużo miejsca.

    Wysłane z mojego Pixel 4a przy użyciu Tapatalka
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  8. #1258
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał ignacy Zobacz post
    Popieram kolegów uważających, że obecnie elektryki tylko do miasta i okolic w niewielkim promieniu np 100 km. Słowem dookoła komina. Kiedyś to się zmieni obecnie jest jak jest. Nie kwestionuję, że można elektrykiem już pokonywać dłuższe trasy, ale dorabianie ideologii do niskiego komfortu takiej jazdy służy tylko własnemu samopoczuciu.
    Nie wiem dlaczego tak uważasz, przecież pomimo tego że masz mocny samochód obecne ceny paliw nauczyły Cię poruszać się po drogach szybkiego ruchu z optymalną prędkością. Dla elektryka prędkość 120 km/h też jest optymalna i oznacza w większości przypadków conajmniej 300 km zasięgu po którym i tak wypadało by zrobić postój. Oczywiście elektryk nie jest wozem dla handlowca, który robi kilkaset kilometrów trasy codziennie ale dla przeciętnego kierowcy to żaden dyskomfort.
    Swoją drogą podejrzewałem, że Stelvio nie jest oszczędne ale że to taki smok to mnie zaskoczyłeś. W tych czasach kupowanie dużego Suva w czystej benzynie to nieporozumienie.
    Może jednak nie ma co marudzić, że w Tonale same hybrydy

  9. #1259
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Mistrzu,ja widziałem.
    Nie wymyślaj, bajkopisarzu.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #1260
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Cytat Napisał zalezi Zobacz post
    Nie wymyślaj, bajkopisarzu.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Wyjdż ze swojej jaskini to też zobaczysz.

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory