Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #1261
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,550

    Domyślnie

    Zatem też będę bajkopisarzem. Nie wiem jak na A2, bo tam akurat mało jeżdżę, ale na A1/S7 nie raz już widziałem EV (głównie Teslę) jadące szybciej. Tydzień temu nawet przed Elblągiem mnie gość Teslą S wyprzedzał, a nie jechałem przepisowych 120km/h

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  2. #1262
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    159
    Postów
    102

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	A.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	50.6 KB
ID:	284252
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	B.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	60.2 KB
ID:	284253
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	C.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	58.8 KB
ID:	284254

    Na fejsie atakuje mnie reklama Tonale. Ciekawi mnie to auto - więc klikam. Podaję namiary. Klikam "Zobacz" (fotka pierwsza). I co? przekierowuje mnie na stronę Żabki z reklamą żabkowego alko (fotka druga). Gdy zamknąłem reklamę alko - z nadzieją że przekieruje mnie do magicznego świata Tonale - pojawia się regularna strona Żabki. Skutecznie budują wizerunek premium. Już miałem nadzieję że coś się zmieniło (pamiętam czasy zakupu Giulii, gdy przemierzyłem pół Polski bo moi lokalni sprzedawcy udawali idiotów/lub nimi byli), pamiętam czasy nie działających konfiguratorów i pop-up "asystentów" którzy nie byli w stanie odpowiedzieć na żadne pytanie. Człowiek musiał wiedzieć więcej niż sprzedawca. Ah, łezka w oku się zakręciła

  3. #1263
    walgreen
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Ponad półgodzinny "test" z którego nic nie wynika.
    https://www.youtube.com/watch?v=wniCvbzUC8k
    Łączenie alkoholu z samochodem to trochę słaba opcja

    Mimo to mi się ten test podobał, dużo mówi o tym samochodzie.

  4. #1264
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Nie wiem dlaczego tak uważasz, przecież pomimo tego że masz mocny samochód obecne ceny paliw nauczyły Cię poruszać się po drogach szybkiego ruchu z optymalną prędkością. Dla elektryka prędkość 120 km/h też jest optymalna i oznacza w większości przypadków conajmniej 300 km zasięgu po którym i tak wypadało by zrobić postój. Oczywiście elektryk nie jest wozem dla handlowca, który robi kilkaset kilometrów trasy codziennie ale dla przeciętnego kierowcy to żaden dyskomfort.
    Swoją drogą podejrzewałem, że Stelvio nie jest oszczędne ale że to taki smok to mnie zaskoczyłeś. W tych czasach kupowanie dużego Suva w czystej benzynie to nieporozumienie.
    Może jednak nie ma co marudzić, że w Tonale same hybrydy
    Mając różne doświadczenia ja osobiście uważam, że Stelvio jest oszczędne z pełnym" ładunkiem". Na takiej trasie Giulietta 170 wciągnęłaby +- 8 l/100 km. Faktem jest, że obecnie każdy" spalacz "benzyny jest żarłoczny ile by nie palił.
    Masz rację, nie ma co marudzić na hybrydy w Tonale - takie czasy.

  5. #1265
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,800

    Domyślnie

    Zdaję sobie sprawę, że Stelvio to kawał wozu ale łudziłem się że mając 8 biegowy automat przy spokojnej trasie można uzyskać przyzwoite spalanie. 10 litrów w trasie przy spokojnej jeździe to już psycha siada i odechciewa się dalszych wyjazdów...
    Zakładam, że Tonale w takich warunkach spali około 7 litrów ale może też podchodzę zbyt optymistycznie.

  6. #1266
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Zdaję sobie sprawę, że Stelvio to kawał wozu ale łudziłem się że mając 8 biegowy automat przy spokojnej trasie można uzyskać przyzwoite spalanie. 10 litrów w trasie przy spokojnej jeździe to już psycha siada i odechciewa się dalszych wyjazdów...
    Zakładam, że Tonale w takich warunkach spali około 7 litrów ale może też podchodzę zbyt optymistycznie.
    Tak można założyć. Zmieniłem Mito 130TCT na Corse 130AT. Po prostu zaistniala potrzeba na czterodrzwiowy pojazd, Alfa nie ma teraz nic takiego w ofercie w tym rodzaju moze kiedyś bedzie zapowiadają cos takiego kiedyś i to na płycie obecnej Corsy/P208 więc w ramach Stellantis niewiele to zmienia. Taka mała Corsa na trasie pali 5-5,5 litra na sto, średnio dookoła komina nieco powyżej 6. Więc nadzieja na oszczędną hybryde Tonale jest - życie pokaże.

  7. #1267
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Co-driver Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	A.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	50.6 KB
ID:	284252
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	B.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	60.2 KB
ID:	284253
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	C.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	58.8 KB
ID:	284254

    Na fejsie atakuje mnie reklama Tonale. Ciekawi mnie to auto - więc klikam. Podaję namiary. Klikam "Zobacz" (fotka pierwsza). I co? przekierowuje mnie na stronę Żabki z reklamą żabkowego alko (fotka druga). Gdy zamknąłem reklamę alko - z nadzieją że przekieruje mnie do magicznego świata Tonale - pojawia się regularna strona Żabki. Skutecznie budują wizerunek premium. Już miałem nadzieję że coś się zmieniło (pamiętam czasy zakupu Giulii, gdy przemierzyłem pół Polski bo moi lokalni sprzedawcy udawali idiotów/lub nimi byli), pamiętam czasy nie działających konfiguratorów i pop-up "asystentów" którzy nie byli w stanie odpowiedzieć na żadne pytanie. Człowiek musiał wiedzieć więcej niż sprzedawca. Ah, łezka w oku się zakręciła
    No ja wczoraj byłem w ASO na serwisie, stwierdziłem, że sobie obejrzę Tonale. Poszedłem do salonu, po chwili ktoś mnie minął przechodząc i spytał, czy czegoś potrzebuję. Powiedziałem, że tylko oglądam i przez następne 15 minut żywej duszy w salonie nie zobaczyłem . A że w Tonale elektryczna regulacja foteli, a nie było kluczyków, to nawet tego nie mogłem sobie ustawić, o obejrzeniu zegarów nie wspominając..
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  8. #1268
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,800

    Domyślnie

    Cytat Napisał ignacy Zobacz post
    Tak można założyć. Zmieniłem Mito 130TCT na Corse 130AT. Po prostu zaistniala potrzeba na czterodrzwiowy pojazd, Alfa nie ma teraz nic takiego w ofercie w tym rodzaju moze kiedyś bedzie zapowiadają cos takiego kiedyś i to na płycie obecnej Corsy/P208 więc w ramach Stellantis niewiele to zmienia. Taka mała Corsa na trasie pali 5-5,5 litra na sto, średnio dookoła komina nieco powyżej 6. Więc nadzieja na oszczędną hybryde Tonale jest - życie pokaże.
    Z Corsą się nie popisałeś - jak już celowałeś w mocny automat trzeba było brać wersje elektryczną. Po dopłacie różnica w cenie zwróciła by Ci się po 2-3 latach jazdy bez tankowania paliwa


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #1269
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    No ja wczoraj byłem w ASO na serwisie, stwierdziłem, że sobie obejrzę Tonale. Poszedłem do salonu, po chwili ktoś mnie minął przechodząc i spytał, czy czegoś potrzebuję. Powiedziałem, że tylko oglądam i przez następne 15 minut żywej duszy w salonie nie zobaczyłem . A że w Tonale elektryczna regulacja foteli, a nie było kluczyków, to nawet tego nie mogłem sobie ustawić, o obejrzeniu zegarów nie wspominając..
    Włosi dbają o swój wizerunek bardzo konsekwentnie. W czasie debiutu innego fiata/alfy które reklamowała też
    Gianna Nannini pan w salonie podchodził dopiero po włączeniu radia .. żeby je wyłączyć - bo prąd bierze.

  10. #1270
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Z mojego punktu widzenia OK, bo nie chciałem, żeby mi ktoś głowę zawracał, ale potencjalny klient zdecydowanie byłby rozczarowany.

    Tak sobie nad tym myślałem i jednak spodziewałem się, że plastiki w środku będą mniej tandetne. Zwłaszcza ta włoska flaga przy dźwigni biegów zamiast być wisienką na torcie, wygląda jak gadżet z Aliexpress za 0,04 USD.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory