Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #1281
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,799

    Domyślnie

    Skoro 4-5l palił Ci Jeep w mieście a 7l na krajówce to ile wciąga Ci Stelvio w porównywalnych warunkach ?

  2. #1282
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    Stelvio
    Postów
    5

    Domyślnie

    ^^
    No Stelvio w mieście lubi mi spalić 12,5 - 13l (w tym korki - praktycznie nie używam S&S)
    Krajówka ok 8l (można mniej)
    autostrada 9,5l (ciężko mniej)
    Średnio mam 10,5 l
    ale warto

  3. #1283
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał gucio1960 Zobacz post
    Mój znajomy szukał samochodu dla żony , oglądał Tonale i niestety ocenił że przy tej cenie znacząco odstaje od LEXUSA UX .
    Jego żona wybrała LEXUSA i uważa że jest ładniejszy , wykonany z lepszych materiałów i posiada sprawdzony napęd a i cenna w promocji bardzo korzystna.
    Zapytałem jak widzi sprzedaż Tonale oceniła że nie wróży wysokiej sprzedaży bo konkurencjia jest duża.
    Chyba każdy rozumie, że alfa romeo nie ma żadnych szans w zestawieniu z lexusem. Między innymi dlatego, że powszechne postrzeganie obu tych marek jest skrajnie odmienne. 9 na 10 chętnych kupi lexusa. Takie są realia. Podobnie, jak 9 na 10 chetnych kupi beeme trójkę a nie Giulię. Takie są realia.

  4. #1284
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    305

    Domyślnie

    Bzdury, jak zwykle. BMW 330i xDrive nie w biedzie widzę mniej więcej tyle, ile Giulii Veloce. BMW M3 w ogóle, a Giulie Q kilka razy. Takie pitolenie, ze x osób na Y osób wybierze to to wiesz gdzie sobie możesz wsadzić.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #1285
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    fiat linea 1,4 T-jet, Alfa Romeo Giulietta Sprint
    Postów
    102

    Domyślnie

    Mieszkam w stosunkowo małym mieście 60 tys mieszkańców , i odmiennie widze kilka Lexusów a BMW 3 sporo używanych roczniki od 2015 w góre oraz pare nowych modeli raczej firmowe,
    A i mamy dwie M3 rocznik 2018 ,co do alfy to jest może ze 4 Giulietty i dwia firmowe Stelvio a Giulii nie widziałem wogóle.
    W Gliwicach Ganinex ma dwa salony obok siebie Alfy i BMW, salon Alfy to bida w porównaniu do BMW i ilości samochodów sprzedanych nowych i używanych wogóle niema co porówniwać.
    Salon jest zawalony używkami na śląskich rejestracjiach że trudno zaparkować.

  6. #1286
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał zalezi Zobacz post
    Bzdury, jak zwykle. BMW 330i xDrive nie w biedzie widzę mniej więcej tyle, ile Giulii Veloce. BMW M3 w ogóle, a Giulie Q kilka razy. Takie pitolenie, ze x osób na Y osób wybierze to to wiesz gdzie sobie możesz wsadzić.
    Ponownie apeluję: skończ z tymi popisami prymitywizmu. Jak inaczej nie umiesz, wynieś się z forum, zaśmiecasz je swoim bełkotem. Jeszcze parę ostrzeżeń i bedzie ban.
    Możesz sobie widzieć nawet krasnoludlki na ulicach ale liczb nie oszukasz: beemy trójki sprzedają się w ilosci 10 razy wiekszej niż giulie. Takie fakty. Z faktami dyskusji nie ma.
    Zrobiłem sobie konfigurację Tonale. Cena wychodzi z kosmosu. Prawie 190 tysięcy za autko z silnikiem 1.5 130 KM. I wcale nie veloce czy ti. Doposażyłem sprinta.
    Giulia tymczasem, najtańsza, startuje już od 207 tysięcy. Jeszcze niedawno wersje business startowały od okolic 130-140 tysięcy. Inflacja inflacją, ale ktoś w Stellantsie oszalał i morduje nam markę.
    A może o to cbodzi: wykupić i zamknąć. Już to w historii sporo koncernów przerabiało. Naprawdę, wygląda to fatalnie.

  7. #1287
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    159
    Postów
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Ponownie apeluję: skończ z tymi popisami prymitywizmu. Jak inaczej nie umiesz, wynieś się z forum, zaśmiecasz je swoim bełkotem. Jeszcze parę ostrzeżeń i bedzie ban.
    Możesz sobie widzieć nawet krasnoludlki na ulicach ale liczb nie oszukasz: beemy trójki sprzedają się w ilosci 10 razy wiekszej niż giulie. Takie fakty. Z faktami dyskusji nie ma.
    Zrobiłem sobie konfigurację Tonale. Cena wychodzi z kosmosu. Prawie 190 tysięcy za autko z silnikiem 1.5 130 KM. I wcale nie veloce czy ti. Doposażyłem sprinta.
    Giulia tymczasem, najtańsza, startuje już od 207 tysięcy. Jeszcze niedawno wersje business startowały od okolic 130-140 tysięcy. Inflacja inflacją, ale ktoś w Stellantsie oszalał i morduje nam markę.
    A może o to cbodzi: wykupić i zamknąć. Już to w historii sporo koncernów przerabiało. Naprawdę, wygląda to fatalnie.
    Ależ Misiu, kto jest bez winy (nie hejtuje) niech pierwszy rzuci kamieniem :

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    I tak oto, na skromnym polskim forum znalazł się człowiek, który rozwiązał wszelkie problemy i niedogodności współczesnej motoryzacji i energetyki.
    Teraz tylko przetłumaczyć tekst na wszystkie języki świata i wszystkim się polepszy.
    Chapeau bas.
    Prąd oczywiście, bierze się z powietrza i z kosmosu. Nigdy go nie zabraknie, nie trzeba się liczyć z jego ceną, ani przejmować się zależnościami od wytwórców prądu. Po prostu, zbudujemy dowolną ilość DC i zapanuje nirwana.
    Cóż to za problem zwiększyć produkcję prądu w skali geometrycznej. Poprawiłeś mi humor, Interstellar. Już zamawiam elektryka i jadę zrobić awanturę, czemu Tonale nie jest w pełni elektryczny.
    Nie będzie elektryczny, nie kupię. Chcę być niezależny i mieć satysfakcję.
    ????

  8. #1288
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    681

    Domyślnie

    Na kanale YT Ania i Marek Jadą są pierwsze wrażenia z jazdy Tonale po polskiej prezentacji. Film na poziomie dyskusji, która się tu toczy: mało konkretów i znowu suchar o Alfach i serwisie.
    https://youtu.be/mBwPO0eRYeY

  9. #1289
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    Co za żenada. Po co takie osoby upubliczniają swoje wywody w internecie?

  10. #1290
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Cytat Napisał mareksz159 Zobacz post
    Na kanale YT Ania i Marek Jadą są pierwsze wrażenia z jazdy Tonale po polskiej prezentacji. Film na poziomie dyskusji, która się tu toczy: mało konkretów i znowu suchar o Alfach i serwisie.
    https://youtu.be/mBwPO0eRYeY
    Miałem to wrzucać, ale pomyślałem,że nie warto.
    Ogólnie ich stosunek to takich marek jak Alfa, Infiniti czy Lexus jest dziwny-ze słynnym "Lexus próbuje udawać markę premium"

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory