Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #1311
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2022
    Auto
    Stelvio Veloce MY20
    Postów
    80

    Domyślnie

    Cytat Napisał FernandoAlfonso Zobacz post
    No i co, że jakiś koleś, który jeszcze w dodatku nie zna polskiego języka, coś sobie tam pobredzi? Czy to jakiś autorytet?
    Czyli autorytet jest tylko wtedy kiedy lecą same zachwyty i zero krytyki? Akurat ten koleś się zachwycał nad Giulią i Stelvio, zwłaszcza po lifcie i wady, które wytknął nie są wydumane.

  2. #1312
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chmielinski Zobacz post
    Czyli autorytet jest tylko wtedy kiedy lecą same zachwyty i zero krytyki? Akurat ten koleś się zachwycał nad Giulią i Stelvio, zwłaszcza po lifcie i wady, które wytknął nie są wydumane.
    Ale powiedział "auto" zamiast samochód i jest bee i ma kompleksy i nie wie o czym mówi... Czego nie rozumiesz?

  3. #1313
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chmielinski Zobacz post
    Czyli autorytet jest tylko wtedy kiedy lecą same zachwyty i zero krytyki? Akurat ten koleś się zachwycał nad Giulią i Stelvio, zwłaszcza po lifcie i wady, które wytknął nie są wydumane.
    Dokładnie. Jeśli ktoś obejrzy ten test to raczej nie kupi tego samochodu. Byłem pewien, że w tej konstrukcji przyczepi się do skrzyni i silnika (chociaż nie wiedziałem że jest aż tak źle), zaskoczyło mnie że nie potrafili nawet dopracować multimediów na które widać, że w tym modelu mocno stawiano.
    Pracownik który wydał do testów Tonale z tak obitym znaczkiem na kierownicy powinien od razu dostać wymówienie.
    Szkoda, że Włosi nie potrafili tego silnika dostosować do charakteru Alfy (bo przecież w Giulietciie nawet podstawowe TB120KM fajnie jeździ) ale może mieli za mało czasu i po prostu odpuścili nastawiając się na mocniejszą wersję. Oby tak było.

  4. #1314
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Szkoda, że Włosi nie potrafili tego silnika dostosować do charakteru Alfy (bo przecież w Giulietciie nawet podstawowe TB120KM fajnie jeździ) ale może mieli za mało czasu i po prostu odpuścili nastawiając się na mocniejszą wersję. Oby tak było.
    Chyba ekologia pozabijała te silniki (albo masa pojazdów), jeździłem teraz Fiatem 500X 1.0 120 KM i mam wrażenie, że 147-ka 1.6 TS 105 KM to był przy tym pocisk na kołach.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  5. #1315
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Wrzucam Ci definicję ze słownika języka polskiego wydanego przez PWN a Ty dalej brniesz i próbujesz jakimiś fikołkami umysłowymi udowodnić,,że to nie po polsku?Proszę Cię....
    To słownik decyduje czy jakieś wyrażenie jest poprawne, a nie Twoje widzimisię.
    Poprawne, nie znaczy po polsku. Można też powiedzieć: "Byłem wczoraj w agencji turystycznej zobaczyć jakie mają kulowe destynacje, a potem poszedłem do studio fryzur zrobić się przed wyjazdem na mena, jak ten influencer testujący Tonale, bo na wakacjach fryzura to mast hew".
    A kto tak by powiedział? Patologia.

  6. #1316
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Cytat Napisał FernandoAlfonso Zobacz post
    Poprawne, nie znaczy po polsku. Można też powiedzieć: "Byłem wczoraj w agencji turystycznej zobaczyć jakie mają kulowe destynacje, a potem poszedłem do studio fryzur zrobić się przed wyjazdem na mena, jak ten influencer testujący Tonale, bo na wakacjach fryzura to mast hew".
    A kto tak by powiedział? Patologia.
    Kolejna próba udowodnienia,że słowo "auto" nie występuje w poprawnej polszczyżnie?Eksperci od języka polskiego stwierdzili inaczej, ale przecież Ty wiesz lepiej
    Brawo

  7. #1317
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    "Destynacja" też występuje.

  8. #1318
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    681

    Domyślnie

    Pięć gwiazdek Euro NCAP
    https://youtu.be/4_a5AbDgHu4

  9. #1319
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał FernandoAlfonso Zobacz post
    No i co z tego, skoro:

    "samochód «pojazd na kołach napędzany silnikiem, służący do przewozu osób lub ładunków»"

    Pojazd, a nie "auto napędzane silnikiem", więc sam sobie odpowiedz co jest poprawnie po polsku.

    Albo:
    fura
    4. pot. «drogi, luksusowy samochód» - nie "auto"

    Jak ktoś mówi/pisze auto, to jest to projekcja jego podświadomości i "europejskich" kompleksów.
    Nigdy w życiu nie powiedziałem "auto" na samochód i nie powiem.
    czy my musimy czytać te brednie i offtopy? jest tu jakiś mod??

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Kolejna próba udowodnienia,że słowo "auto" nie występuje w poprawnej polszczyżnie?Eksperci od języka polskiego stwierdzili inaczej, ale przecież Ty wiesz lepiej
    Brawo
    Nie ma dyskusji z tym użytkownikiem, co wpis to albo offtop albo jakieś agresywne brednie. Najwyraźniej modom nie przeszkadza zaśmiecanie wątków. Zgłaszam i nic.

  10. #1320
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory