Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #1381
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Też nie wiem, ale postawienie tych dwóch modeli obok siebie to markietingowy strzał w kolano dla Tonale. To co teraz napisze to uwagi mojej żony:
    1. Tonale jest dla mnie za duże. Jak stoją obok siebie, to Tonale wygląda niemal jak stelvio. patrzymy na cyferki i faktycznie. długość - 15cm różnicy. szerokość - 6cm.
    2. Tonale ma ładniejsze lampy przód i tył. i fajnie zaświeca się ekran przy kierownicy po otwarciu drzwi (taka animacja ze światlami i scudetto)
    3. Jakość materiałów i za mało skóry. A tam gdzie jej nie ma - plastik rodem z fiata tipo czy innego budżetowego auta.
    4. tablet na konsoli środkowej - wygląda jakby projektant zakończył zmianę i jakiś praktykant dokończył projekt wnętrza. masakra jakaś.
    i uwaga ode mnie - masa własna. 100kg różnicy do stelvio i połowa mocy. To nie ma prawa przyzwoicie jeździć.
    na koniec patrzymy na tabliczki z cenami i sorry - Tonale nie ma startu.

    żeby nie było że tonale złe i w ogóle
    pojechaliśmy przymierzyć się do e500, ale jak zobaczyliśmy rozmiary tego meleksa (dosłownie) i ceny to kogoś w stellantisie mocno pogrzało. Wersja golas 145tys, dołożone parę detali i wyszło 180tys.... więc 200tys za Tonale w porównaniu do e500 to wręcz okazja
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 22-07-2022 o 10:05

  2. #1382
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Giulietta 120 KM przyspieszenie 0-100 km/h 9,4 s.
    Tonale 130 KM przyspieszenie 0:100 km/h 9,8 s.
    To naprawdę taka wielka różnica? Nie da się wyprzedzic bezpiecznie?
    A jeśli chodzi o plastiki wewnątrz, może faktycznie jest może i przydałoby się więcej skóry, czy innego miękkiego materiału. Ale nie bardzo rozumiem, z czym ten plastik jest złej jakości. Dla mnie plastik każdy jak inny.

  3. #1383
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arturo132
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Stelvio 2.0 280+, Giulietta 1,6
    Postów
    464

    Domyślnie

    Problemem ceny Tonale jest zrównanie oferty dla wszystkich rynków europejskich.
    We Włoszech Tonale startuje od 35500 euro a Stelvio od 55000 i tutaj wyraźnie widać jak duży jest to rozrzut.
    U nas cena Stelvio też mocno urosła i aktualnie startuje od 237 tyś zł.
    Dopóki na Tonale nie będzie rabatów sprzedaż raczej nie ruszy.

  4. #1384
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Dla zainteresowanych: muzeum Alfy Romeo i przejażdżka Tonale po Mediolanie w programie Makłowicza - https://www.youtube.com/watch?v=aJTKQ6m4P0A
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  5. #1385
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    A kto to w ogóle jest ten Masłowicz? Jakiś kierowca wyścigowy? Znawca motoryzacji, czy kto?

  6. #1386
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał FernandoAlfonso Zobacz post
    A kto to w ogóle jest ten Masłowicz? Jakiś kierowca wyścigowy? Znawca motoryzacji, czy kto?
    przestań już prowokować albo obnażać swoją intelektualną nicość. To forum moto nie jarmark frustratów i trolii. Odejdz stąd.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Dla zainteresowanych: muzeum Alfy Romeo i przejażdżka Tonale po Mediolanie w programie Makłowicza - https://www.youtube.com/watch?v=aJTKQ6m4P0A
    fajny materiał Trudno nie lubić Makłowicza

  7. #1387
    Użytkownik Świeżak Avatar 68oct
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Fiat bravo 1,4t-jet 207KM 300Nm Red maranello + AR Stelvio 2.0 Seria 280KM Competizione Red
    Postów
    122

    Domyślnie

    Ja też lubie gościa, nie wiedzialem , że ujechał tyle alf:-) widziałem tylko jak w jednym odcinku stelvio jechał do warzywniaka:-)

    Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka

  8. #1388
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    żeby nie było że tonale złe i w ogóle
    pojechaliśmy przymierzyć się do e500, ale jak zobaczyliśmy rozmiary tego meleksa (dosłownie) i ceny to kogoś w stellantisie mocno pogrzało. Wersja golas 145tys, dołożone parę detali i wyszło 180tys.... więc 200tys za Tonale w porównaniu do e500 to wręcz okazja
    Jechałeś obejrzeć 500e i nie wiedziałeś że to mały samochód ? Przecież to jest jego atut w oczach wielu kupujących - mały miejski wóz który ma nie wozić powietrza tylko wygodnie 2 osoby i 2 awaryjnie na krótkie dystanse.
    Cena jest wysoka bo to elektryk - od ceny odliczasz sobie dopłaty oraz nie ponosisz praktycznie kosztów eksploatacji, bo w mieście zużyje Ci prądu za jakieś 8 zł na 100 km. Na tym samym dystansie Stelvio spokojnie wciągnie paliwa za 100 zł.... Po roku jazdy zostaje Ci prawie 20 tys. złotych w kieszeni na paliwie ! Ile byś za elektryka nie "przepłacił" i tak się w kilka lat zwróci.
    Obecnie Tonale wydaje się drogie ale jak wejdą rabaty i weźmiesz pod uwagę, że w mieście spali połowę tego paliwa co Stelvio, to większość wybierze Tonale. Stelvio kupią Ci którzy muszą mieć mocny, duży samochód a na koszty eksploatacji nie zwracają uwagi.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał mirekmiras Zobacz post
    Giulietta 120 KM przyspieszenie 0-100 km/h 9,4 s.
    Tonale 130 KM przyspieszenie 0:100 km/h 9,8 s.
    To naprawdę taka wielka różnica? Nie da się wyprzedzic bezpiecznie?
    A jeśli chodzi o plastiki wewnątrz, może faktycznie jest może i przydałoby się więcej skóry, czy innego miękkiego materiału. Ale nie bardzo rozumiem, z czym ten plastik jest złej jakości. Dla mnie plastik każdy jak inny.
    Problemem nie są dane katalogowe (9,6 s do setki) tylko fakt, że tylko Kubica w specjalnie przygotowanym wozie jest w stanie je osiągnąć. Nie dotarte sztuki wyciągają około 10,5 s do setki, do tego dochodzi duża zwłoka po ostrym depnięciu gazu, stąd tak negatywne zdania o osiągach bazowego Tonale. Bazowa Giulietta sprawiała za to wrażenie szybszej niż w rzeczywistości i tak powinno być w każdej Alfie.
    Plastiki faktycznie są ok, tak jak na tą klasę przystało (choć przy tej cenie można by się już spodziewać akcentów ze szlachetnych materiałów). Design deski jest wg mnie dużo nowocześniejszy niż w Stelvio, które już wyraźnie dopomina się gruntownego liftingu.

  9. #1389
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    echałeś obejrzeć 500e i nie wiedziałeś że to mały samochód
    Wiedziałem że jest mały, ale że aż tak mały to się nie spodziewaliśmy. Dlatego pojechaliśmy obejrzeć na żywo. Funkcja 2 dorosłych i 14-latka nie ogarnie. Taka codzienna funkcja odwieźć dziecko do szkoły i pojechać we dwójkę do pracy. Tygodniowe zakupy też odpadają bo do bagażnika mieszczą się 2 zgrzewki wody i 2 reklamówki (nie za duże). Odliczę dopłaty? Na dopłaty się nie łapię. Co do kosztów eksploatacji zgadzam się, do kręcenia się w koło komina elektryk jest najtańszy, dlatego za małym elektrykiem się rozglądam. e208 może Leaf lub Zoe. Zobaczymy. A Tonale na miejskie auto się nie nadaje bo jest za duże. Przynajmniej dla mojej żony.
    PS. Nie wiem jak wam, ale mi autokorekta cały czas podpowiada zamiast Tonale to Robale
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 23-07-2022 o 11:54

  10. #1390
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Problemem nie są dane katalogowe (9,6 s do setki) tylko fakt, że tylko Kubica w specjalnie przygotowanym wozie jest w stanie je osiągnąć. Nie dotarte sztuki wyciągają około 10,5 s do setki, do tego dochodzi duża zwłoka po ostrym depnięciu gazu, stąd tak negatywne zdania o osiągach bazowego Tonale. Bazowa Giulietta sprawiała za to wrażenie szybszej niż w rzeczywistości i tak powinno być w każdej Alfie.
    To jedno, a drugie to czas 100-200, bo jak wyprzedzamy to często przekraczamy 100km/h.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory