Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #1391
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,799

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Wiedziałem że jest mały, ale że aż tak mały to się nie spodziewaliśmy. Dlatego pojechaliśmy obejrzeć na żywo. Funkcja 2 dorosłych i 14-latka nie ogarnie. Taka codzienna funkcja odwieźć dziecko do szkoły i pojechać we dwójkę do pracy. Tygodniowe zakupy też odpadają bo do bagażnika mieszczą się 2 zgrzewki wody i 2 reklamówki (nie za duże). Odliczę dopłaty? Na dopłaty się nie łapię. Co do kosztów eksploatacji zgadzam się, do kręcenia się w koło komina elektryk jest najtańszy, dlatego za małym elektrykiem się rozglądam. e208 może Leaf lub Zoe. Zobaczymy. A Tonale na miejskie auto się nie nadaje bo jest za duże. Przynajmniej dla mojej żony.
    PS. Nie wiem jak wam, ale mi autokorekta cały czas podpowiada zamiast Tonale to Robale
    Przesadzasz z tymi gabarytami. Jedynym problemem w 500e są dwie furtki. Oczywiście finansowo i użytkowo Peugeot 208e wyjdzie korzystniej, w Fiacie dopłacasz za styl i to słono. Właściwie finansowo 500 tka ma sens tylko z małą baterią i w prostej wersji ale wtedy jest to samochodzik tylko do miasta.
    Nie wiem jak nie można łapać się na dopłaty, już wyczerpali pulę na ten rok ?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. #1392
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Nie wiem jak nie można łapać się na dopłaty, już wyczerpali pulę na ten rok ?
    przewiduję roczny przebieg na poziomie 6-8tys. na siłę 15tys. nie zamierzam robić.
    jeszcze pół roku temu cennik 500-ki starował z ok. 100tys. teraz praktycznie zrównał się z innym "maluchami" elektrycznymi, z tym ze te maluchy to jest segment "B", a nie "A". argumentem za był rozsuwanny dach, ale niestety funkcjonalność dla nas tego auta jest bliska zeru.
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 23-07-2022 o 13:19

  3. #1393
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,799

    Domyślnie Alfa Romeo Tonale

    Przy takich przebiegach kupiłbym hybrydowego 500X w fajnej opcji, silnik ten sam co w Tonale a gabaryty i cena znacząco niższe. Możesz tez kupić wersje z odsuwanymi dachem od 131 tys. w hybrydzie. Ciekawe tylko jak z dostępnością.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Żuczek ; 23-07-2022 o 14:08

  4. #1394
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    PS. Nie wiem jak wam, ale mi autokorekta cały czas podpowiada zamiast Tonale to Robale
    Taka miała być pierwotna nazwa tego modelu ale Imparato się wkurzył, jak mu wyjaśniono, co znaczy Robale.

  5. #1395
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Nie dotarte sztuki wyciągają około 10,5 s do setki, do tego dochodzi duża zwłoka po ostrym depnięciu gazu, stąd tak negatywne zdania o osiągach bazowego Tonale. Bazowa Giulietta sprawiała za to wrażenie szybszej niż w rzeczywistości i tak powinno być w każdej Alfie.
    No więc właśnie najlepiej przejechać się samemu i ocenić. Mam wrażenie, że większość ludzi którzy wypsowiadaja się ze 'nie jedzie', na co dzień jeździ mocniejszymi autami, dla nich więc słabsze Tonale nie będzie jechać. Szkoda ze mi się nie udało przejechać na jeździe próbnej, bo miałbym świetny punkt odniesienia.

  6. #1396
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2022
    Auto
    Tonale Edizione Speziale
    Postów
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirekmiras Zobacz post
    No więc właśnie najlepiej przejechać się samemu i ocenić. Mam wrażenie, że większość ludzi którzy wypsowiadaja się ze 'nie jedzie', na co dzień jeździ mocniejszymi autami, dla nich więc słabsze Tonale nie będzie jechać. Szkoda ze mi się nie udało przejechać na jeździe próbnej, bo miałbym świetny punkt odniesienia.
    A moim zdaniem Alfa w Polsce strzeliła sobie w kolano oferując do testów dla dziennikarzy i jazd próbnych tylko najsłabszy egzemplarz. Za granicą raczej testują wersję 160 KM, w przypadku konkurencji raczej też nie są testowane auta w najsłabszej konfiguracji silnikowej (nie widziałem np. żeby VAG wychodził do ludzi i dziennikarzy ze Skodą Karoq 110 KM). Gdyby nie to być może nie mielibyśmy całej tej dyskusji.

  7. #1397
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Tak po krotce kilka spostrzeżeń:
    -jeżeli następca 500, w wersji elektrycznej jest droższy o 100 procent od poprzednika, tylko dlatego, że jest elektryczny, to chyba ciężko nazwać to rozwojem, a na pewno dobrym kierunkiem.
    -Fiat 500x całkiem mi się podoba. Obecnie jestem we Włoszech i jest tego tu masa, w wersji sport bodajże naprawdę mi się podoba
    -Patrząc na ilość MiTo i Giulliett, oraz innych kompaktów i aut segmentu B, jeszcze raz to powiem (nie znam sytuacji Alfy, jak ludzie nią zarządzających), ale zrezygnowanie z Giullietty uważam za zły pomysł. Wystarczyłoby lifting, nawet były takie fajne wizualizacje ze światłami Ala Tonale, zmiana infotainment i byłoby fajne auto.
    -co do samego Tonale, to kampania reklamowa tutaj bardzo widoczna, tv, a w radiu bardzo, bardzo często

  8. #1398
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    , ale zrezygnowanie z Giullietty uważam za zły pomysł. Wystarczyłoby lifting, nawet były takie fajne wizualizacje ze światłami Ala Tonale, zmiana infotainment i byłoby fajne auto.
    sto
    Wystarczyłoby zmienić tylko kierownicę
    No tak mi ta duża kiera psuje odbiór tego auta ,że szok.

  9. #1399
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Coś te Tonale malutkie w środku, co widac po miejscu z tyłu (z przodu raczej każdy sobie dobierze wg potrzeb).
    Ktoś już sprawdzał?
    Dużo mniej miejsca niż w mniejszym Formentorze
    Jeszcze bym zrozumiał, gdyby to było przez wielkie koła, ale Tonale ma bardzo małe koła jak na wymiar.
    Obstawiam, że to wina małego rozstawu.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alfa_wymiary.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	134.8 KB
ID:	284578  
    Ostatnio edytowane przez Firste ; 30-07-2022 o 11:00

  10. #1400
    Użytkownik Rowerzysta Avatar TILT
    Dołączył
    09 2008
    Auto
    Giulia Sprint MY21
    Postów
    428

    Domyślnie

    Jeszcze jako właściciel Giulietty dłuuuugo czekałem na Tonale. Nie doczekałem się i wybrałem Giulię. Gdybym czekał dłużej...też wybrałbym Giulię bo pomimo że z wyglądu i rozmiaru Tonale jest dla mnie ok nie chciałem nowego samochodu słabszego niż Giulietta.
    Ostatnio edytowane przez TILT ; 30-07-2022 o 12:45
    Giulietta 1.4 MA / AR 147 JTDM 16V

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory