Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #1411
    Użytkownik Świeżak Avatar Don Pedro
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia
    Postów
    213

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Cholera, dzisiaj dostałem od mojego brokera propozycję ubezpieczenia OC/AC/NW na piąty rok życia tej mojej katastrofy. Wartość pojazdu przyjęta do kalkulacji wzrosła od zeszłego roku o prawie 20 tys. a kwota ubezpieczenia w identycznym wariancie spadła o prawie 500 zł. Jak tak dalej pójdzie, to za dwa lata sprzedam po kosztach zakupu
    Za dwa jak za dwa, ale pomyśl co będzie za 20 lat, gdy wszystko co ma silnik spalinowy będzie konfiskowane przez policję i trzeba je będzie trzymać po stodołach, jak za komuny. Mój ojciec kupił w późnym PRL drugi samochód, malucha, bo dostał talon i musiał kupić, żeby nie wyjść na idiotę i przez tydzień trzymał go w stodole u swojego wujka przykrytego sianem, zanim nie znalazł się kupiec za drugie tyle, co kosztował. Bo posiadanie wtedy dwóch samochodów było co najmniej podejrzane, a mogło skończyć się niezbyt przyjemnie. Wtedy jako dziecko tego nie rozumiałem, ale teraz już rozumiem, bo te czasy powoli wracają.

  2. #1412
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,800

    Domyślnie

    Nie siej paniki, za 20 lat będziesz mógł dalej smrodzic swoim benzyniakiem. Oczywiście nie w centrum miasta bo tam takie wozy nie będą mogły się poruszać. I tylko wtedy gdy zapłacisz podatek od spalinowek.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #1413
    Użytkownik Świeżak Avatar Don Pedro
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia
    Postów
    213

    Domyślnie

    Założymy się, że nie? Ale już ci tego nie udowodnię, bo tego forum wtedy już nie będzie i o to też mogę się założyć. Chyba, że spotkamy się na forum Energizer albo Bosch.
    A ty będziesz wtedy smrodził swoim samochodzikiem na baterię, tyle że smród będzie się unosił 100, 1000 albo 10000 km dalej.

    A tak w ogóle, to dlaczego ja mam płacić jakiś podatek, a ty nie? Np. podatek na leczenie murzyniątek w Nigerii zatrutych przez metale z zakopanych akumulatorów. Fakt, to co daleko, to tego nie ma. Można i tak.
    Ostatnio edytowane przez Don Pedro ; 05-08-2022 o 21:24

  4. #1414
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Don Pedro Zobacz post
    ja mam płacić jakiś podatek, a ty nie
    Już tak jest. W paliwie jest między innymi podatek drogowy. Tymczasem kiedy naładujesz sobie auto z domowego gniazdka, to podatku drogowego tam nie ma. Wychodzi na to, że nie dość że elektryki jeżdżą po drogach "na krzywy ryj", to do miasta wjadą po drogach zbudowanych z podatków pobranych z aut spalinowych. Auta spalinowe, które za drogi zapłaciły nie wjadą. ekologika.

  5. #1415
    Użytkownik Świeżak Avatar Don Pedro
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia
    Postów
    213

    Domyślnie

    No ale ważne, że nie trują CO2. Bo to gorsze niż Sodoma i Gomora.

  6. #1416
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Już tak jest. W paliwie jest między innymi podatek drogowy. Tymczasem kiedy naładujesz sobie auto z domowego gniazdka, to podatku drogowego tam nie ma. Wychodzi na to, że nie dość że elektryki jeżdżą po drogach "na krzywy ryj", to do miasta wjadą po drogach zbudowanych z podatków pobranych z aut spalinowych. Auta spalinowe, które za drogi zapłaciły nie wjadą. ekologika.
    Góra 10 lat i ta ekologika rozsypie się jak domek z kart. Jak piekarz będzie musiał kupić elektrycznego dostawczaka za pół bańki, żeby rozwieść swój chleb po mieście, bo spalinowego mu nie wpuszczą do centrum, to za bochenek chleba będziesz płacił 50 zł
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  7. #1417
    Użytkownik Świeżak Avatar Don Pedro
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia
    Postów
    213

    Domyślnie

    To już się sypie, czemu kibicuję i jestem pewien, że po tej zimie w NRD zwanym dla niepoznaki RFN wszystko upadnie. Gdyby to miało w czymś pomóc, to jestem nawet gotowy siedzieć przez całą zimę w w swetrze i kufajce.

  8. #1418
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Podlaskie
    Auto
    Stelvio TI 2.0 200
    Postów
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał Don Pedro Zobacz post
    Za dwa jak za dwa, ale pomyśl co będzie za 20 lat, gdy wszystko co ma silnik spalinowy będzie konfiskowane przez policję i trzeba je będzie trzymać po stodołach, jak za komuny. Mój ojciec kupił w późnym PRL drugi samochód, malucha, bo dostał talon i musiał kupić, żeby nie wyjść na idiotę i przez tydzień trzymał go w stodole u swojego wujka przykrytego sianem, zanim nie znalazł się kupiec za drugie tyle, co kosztował. Bo posiadanie wtedy dwóch samochodów było co najmniej podejrzane, a mogło skończyć się niezbyt przyjemnie. Wtedy jako dziecko tego nie rozumiałem, ale teraz już rozumiem, bo te czasy powoli wracają.
    Co? Jakie czasy wracają?

  9. #1419
    Użytkownik Świeżak Avatar Don Pedro
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia
    Postów
    213

    Domyślnie

    Jeśli wracają, to chyba minione?

  10. #1420
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Podlaskie
    Auto
    Stelvio TI 2.0 200
    Postów
    71

    Domyślnie

    ahaa

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory