Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #1441
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Może to dziwne, ale nie chodzi mi jedynie o siebie, a o dostępność samochodów jako środka transportu, którego posiadanie będzie jak widać ograniczone.


    ...
    Się trochę nam w d poprzewracało od dobrobytu. Samochód jak koń na dzikim zachodzie niemal - bez niego nie przeżyjesz. Jest taki nadmiar samochodów i siły nabywczej na nie, że dziwne by było by przemysł motoryzacyjny z pochodnymi z tego nie korzystał .

  2. #1442
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,800

    Domyślnie

    Ciesze się, że udało mi się rozgrzać wątek do czerwoności i sprowokowałem wielu ropoterrorystów do spłodzenia postu ale dyskusja z forumowiczami nie rozumiejącymi konieczności ograniczenia emisji CO2 oraz nie rozumiejących korzyści z elektryfikacji transportu nie ma sensu a już na pewno nie w tym wątku. W każdym razie marudzenie takowych i tak nie wpływa na fakt, że podatek od samochodów spalinowych zostanie wprowadzony czy wam się to podoba czy nie. Ja za każdym razem- gdy tylko na przejściu dla pieszych muszę wdychać smród przejeżdżającego diesla oraz gdy ryk "sportowego" wozu z wyciętym katalizatorem na pobliskiej ulicy budzi moje dziecko ze snu - nie mogę się doczekać kiedy zaczną po moim mieście jeździć głównie elektryki.

  3. #1443
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2021
    Auto
    Giulia Sprint
    Postów
    88

    Domyślnie

    Przeprowadź się na wieś tam jest spokojnie.

  4. #1444
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArcoMancino Zobacz post
    Giulia sprzedaje się fatalnie w zestawieniu z A4, BMW 3 czy C-klasą, ale gdy prównamy jej sprzedaż z Jagiem XE, Volvo S60, Kią Stinger, Lexusem IS czy jeszcze wcześniej z Infiniti w tym segmencie, to Giulia sprzedawała się lepiej od pozostałych konkurentów będących poza wielką trójcą.

    Porównywanie się do wielkiej trójcy nie jest miarodajne. ]
    Tak, tu się zgodzę. ALE: zauważ na pełną ofertę Volvo, Jaguara, czy Lexa. Ilość modeli i ich wersji. A co oferuje AR? A tak w ogóle, to przez sześć lat sprzedało się ćwierć miliona modelu 159, a przez także sześć lat siedemdziesiąt pięć tysięcy Giulii... Trzy razy mniej niż 159.
    To pokazuje na ogólna sytuację marki. Bo nawet nie takie same ale większe (!) spadki wolumenu sprzedaży dotyczą calej sprzedaży AR.
    I zestawny to teraz z ogólnymi wolumenami Volvo, Jaguara czy Lexa.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Ciesze się, że udało mi się rozgrzać wątek do czerwoności i sprowokowałem wielu ropoterrorystów(...) nie mogę się doczekać kiedy zaczną po moim mieście jeździć głównie elektryki.
    Pewnie się nie doczekasz ale ok... Natomiast bardziej pewne jest, że zjecie z dzieckiem marchewki zatrute metalamik ciężkimi i dioksynami. Sałatę też. Natura jest jednym, połączonym milionem więzi, organizmem. Produkcja zwielokrotnionych iliości prądu zatruje środowisko tak samo, jak obecne auta.
    Nie tylko auta: statki, samoloty, maszyny przemysłowe, kopalniane, rolnicze itd.
    Wiesz ile ropy spala statek morski? a samolot? Jeden lot samolotu Warszawa Nowy Jork wiesz ile to gazów cieplarnianych, toksyn i innych szkodliwych substancji? I i wiesz ile to aut?
    Pełne zbiorniki A380 to równowartość baków blisko 7 tysięcy samochodów. Pełne baki na jeden lot.
    jakieś wnioski?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Elektryk ma być promowany bo co? Bo jest elektrykiem?
    Produkcja samochodu elektrycznego to znacznie większe obciążenie środowiska,niż spalinowego. Mówię o procesie produkcji i obocznościach. Utylizacja samochodu elektrycznego jest możliwa obecnie w ok. 50 procentach, spalinowego w ok. 85 procentach, do 90. To się da wyliczyć.
    O tym jednak cisza. Medialne i lobbingowe parcie na elektryki zaczyna przypominać hucpę. Volvo i jaguar zapowiadają za kilka lat wyłacznie elektryki. Zakład, że zmienią zdanie?

  5. #1445
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,800

    Domyślnie

    Ja tym razem na temat. Test Tonale w piśmie Auto Moto 8/22, bardzo pozytywny.
    Kokpit chwalą za dobre wykończenie i że jest przyjazny kierowcy. Wnętrze określają jako przestronne ale nie rekordowe.
    Opis prowadzenia jest ciekawy, cytuję " na drodze nowy model niemal dorównuje Stelvio - jednemu z najlepiej prowadzących się SUV-ów. Co prawda tu napędzane są przednie koła więc nie ma nadsterownej natury Stelvio, za to okazuje się jeszcze zwinniejsze. Komunikatywny, bezpośredni i niezbyt mocno wspomagany układ kierowniczy zachęca do szukania granic przyczepności...Zawieszenie trzyma auto w ryzach nawet podczas gwałtownych manewrów i na wyboistych łukach."
    Co do silnika to określili jako "dla wielu wystarczający". W teście złapał 9.9 do setki i zużył 5.6l na drodze krajowej.
    w podsumowaniu stwierdzono że "praktyczne auto do jazdy na co dzień, które do tego ciekawie wygląda i daje sporo frajdy z jazdy".
    Test ma mocno pozytywny wydźwięk, ciekawe ile z tego słodzenia zostanie przy testach porównawczych z niemieckimi konkurentami.

  6. #1446
    Użytkownik Świeżak Avatar Don Pedro
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia
    Postów
    213

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    nie rozumiejącymi konieczności ograniczenia emisji CO2
    Wytłumacz, bo jakoś nie rozumiem, a jestem wybitnie inteligentny.

  7. #1447
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2022
    Auto
    Tonale Edizione Speziale
    Postów
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Don Pedro Zobacz post
    Wytłumacz, bo jakoś nie rozumiem, a jestem wybitnie inteligentny.
    Proszę, inteligencie:
    https://news.climate.columbia.edu/20...lobal-warming/
    Ostatnio edytowane przez John_z_NASA ; 09-08-2022 o 10:18

  8. #1448
    Użytkownik Świeżak Avatar Don Pedro
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia
    Postów
    213

    Domyślnie

    Dawaj jeszcze, może coś od upośledzonej Grety?

  9. #1449
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    AR 159 SW, Honda Prelude 4gen
    Postów
    319

    Domyślnie

    Wojsko i przemysł niech ogranicza emisję co2. Pionki jak my to kropla w morzu, ale nie, najlepiej plebs ujebać jak zwykle. Przysłowiową drzazgę widzą, ale kłody w swoim oku nie....

    "Ważniejsza od celu podróży jest radość z podróżowania" - Soichiro Honda

  10. #1450
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Don Pedro Zobacz post
    coś od upośledzonej Grety?
    Nie obrażaj upośledzonych dzieci. To po prostu wyszczekany pionek ze sponsoringiem. Poczytaj sobie o jej rodzinie (bodajże dziadek), który już wcześniej robił badania o CO2...

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory