Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #1501
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał carramba Zobacz post
    Zmień wróżbitę.
    co wnosi Twoj wpis? wyliczyłem sprzedaż i oceniłem, według własnych prognoz, sytuacje. Masz inną, to ją przedstaw a nie wykonuj bełkotliwych wpisów o niczym. Alfa Romeo sprzedaje się coraz słabiej i ta tendencja jest niestety widoczna od wielu lat.
    A biznes jest biznesem. Wielkie korporacje często tak własnie wykańczają słabsze marki. Przykłady sam sobie znajdz.

  2. #1502
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Rozumiem, że z Twojego punktu widzenia sens kupowania ds7 z silnikiem 6 cylindrowym o mocy 360KM byłoby ok
    Nigdzie nic takiego nie zapisałem. Porównujemy do Stelvio, gdzie mamy R4 i żadnych dopłat do "technologii".
    Po prostu nie widzę sensu dopłacania do hybrydy, jeżeli ta dopłata zwróci się po, dajmy na to, siedmiu latach eksploatacji. O to mi chodziło.

    Hybrydy są świetnym rozwiązaniem, jeżeli kosztują porównywalnie do zwykłej wersji spalinowej.
    I na argument, że to musi kosztować, od razu odpowiadam: dawno temu Fiat 126p kosztował średnio 17 pensji. W roku 2021 (przed inflacją) można za 17 pensji kupić Skodę Octavię. Jak sobie postawisz te auta obok siebie, to różnica między nimi nazywa się POSTĘP. Postęp, który nie kosztował konsumenta NIC.

    Teraz rozumiesz, o co mi chodzi? Ceny na rynku nowych aut to dzisiaj jakiś absurd, a w 80% odpowiedzialni są za to pseudo ekolodzy, dla których taka przykładowa Octavia a.d. 2021 była zbyt "brudnym" autem (mamy w głowie wciąż porównanie do Malucha), więc wymyślili... to co wymyślili. I mamy to co mamy. Utopijny Greta-World z cenami z kosmosu, gdzie słowo "Premium" jest wytrychem do cennika i zasłoną dymną, a zespół napędowy odpowiedzią na bzdurne przepisy, a nie optymalnie skonstruowanym napędem.

    Tonale jest pierwszą odpowiedzią AR na takie realia - ze wszystkimi plusami (marketing) i minusami (osiągi, cena).
    Ostatnio edytowane przez tomaz ; 29-08-2022 o 23:06
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  3. #1503
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Gulii najlepiej zrobiłaby wersja SW lub chociaż liftback. Klienci nie chcą sedanów.
    Powiedzmy, ze coraz mniej klientów. Sporo sedanów jest na rynku nadal i chwała. W klasie Giulii mamy i audi i bmw i peugeota i volvo i lexusa i jaguara itd. I nie piszcie mi, że lex to wyżej a peżot niżej bo to jest smieszne, takie szufladkowanie. A4, beema 3, 508, s60, is 250, xe czy xf to są auta wysokiej klasy i wyposażenia, znakomicie jeżdzące, w podobnych cenach.
    Jeszcze sedany nie zdechły

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Ni
    Teraz rozumiesz, o co mi chodzi? Ceny na rynku nowych aut to dzisiaj jakiś absurd, a w 80% odpowiedzialni są za to pseudo ekolodzy, (....)
    Tonale jest pierwszą odpowiedzią AR na takie realia.
    Brutalnie mówiąc, klienci tyle płacą i jeszcze czekają. To ich wola. Nie byłoby tak wysokiej sprzedaży, musieliby zejśc z cenami. A obłęd ekologiczny to inna sprawa. Mnie też to wkurza. I wkurza jeszcze bardziej, jak czytam chóralne brednie o tym, jakie to elektryki są eko.
    G... a nie eko.
    Natomiast odpowiedź Tonale na razie nie wali na kolana. Nadal NIE ROZUMIEM absurdalnej decyzji o braku następcy Giulietty. To był najlepszy model alfy od dekad. I nadal trzyma ceny i dobre opinie. I nadal compacty sprzedają się bardzo dobrze.
    Decyzja biznesowo samobójcza.

  4. #1504
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Powiedzmy, ze coraz mniej klientów. Sporo sedanów jest na rynku nadal i chwała. W klasie Giulii mamy i audi i bmw i peugeota i volvo i lexusa i jaguara itd. I nie piszcie mi, że lex to wyżej a peżot niżej bo to jest smieszne, takie szufladkowanie. A4, beema 3, 508, s60, is 250, xe czy xf to są auta wysokiej klasy i wyposażenia, znakomicie jeżdzące, w podobnych cenach.
    Jeszcze sedany nie zdechły
    Tyle, że wszystkie wymienione modele są dostępne w wersjach kombi/liftback/coupe/sedan, gdzie sedan stanowi z reguły jednocyfrową część sprzedaży modelu. Tymczasem Gulia jest tylko w sedanie i nie ma się co dziwić, że wolumen sprzedaży jest jaki jest. Powiedziałbym, że jak na sedana to całkiem dobry.


    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Natomiast odpowiedź Tonale na razie nie wali na kolana. Nadal NIE ROZUMIEM absurdalnej decyzji o braku następcy Giulietty. To był najlepszy model alfy od dekad. I nadal trzyma ceny i dobre opinie. I nadal compacty sprzedają się bardzo dobrze.
    Decyzja biznesowo samobójcza.
    Oferta modelowa Alfy Romeo jest skromna i mocno dyskusyjna. Dlatego też wrzuciłem artykuł o nowym DS7, który moim zdaniem pokazuje gdzie Stellantis widzi premium, a gdzie Alfę Romeo. SUV z tego samego koncernu, rozmiarem między Stelvio i Tonale. Francuzi zdecydowali. W Stellantis premium będzie DS, Alfa będzie pseudosportową niszą w której powoli gasimy światło. Stellantis ma za dużo niezunifikowanych ze sobą marek i musi zrobić z tym porządek, bo się księgowo nie będzie zgadzało.

  5. #1505
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Wszystkie marki, gdzie od segmentu D można mieć RWD.
    sorry ale iks de

  6. #1506
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    A obłęd ekologiczny to inna sprawa. Mnie też to wkurza. I wkurza jeszcze bardziej, jak czytam chóralne brednie o tym, jakie to elektryki są eko.
    G... a nie eko.
    Posługujący się argumentem "eko" zwolennicy elektryków przypominają mi tych, którzy wywalają gruz do lasu. Jedni i drudzy myślą, że pozbyli się problemu. Bo jak daleko od domu i odłożony w czasie, to wszystko gra.
    Ostatnio edytowane przez Krzyk ; 30-08-2022 o 11:06

  7. #1507
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Nigdzie nic takiego nie zapisałem. Porównujemy do Stelvio, gdzie mamy R4 i żadnych dopłat do "technologii".
    Po prostu nie widzę sensu dopłacania do hybrydy, jeżeli ta dopłata zwróci się po, dajmy na to, siedmiu latach eksploatacji. O to mi chodziło.
    W przypadku DS7 dopłacasz nie tylko do hybrydy ale także 80 KM więcej. Ile kosztowało by Stelvio benzynowe jakby miało 360 KM ?

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Hybrydy są świetnym rozwiązaniem, jeżeli kosztują porównywalnie do zwykłej wersji spalinowej.
    I na argument, że to musi kosztować, od razu odpowiadam: dawno temu Fiat 126p kosztował średnio 17 pensji. W roku 2021 (przed inflacją) można za 17 pensji kupić Skodę Octavię. Jak sobie postawisz te auta obok siebie, to różnica między nimi nazywa się POSTĘP. Postęp, który nie kosztował konsumenta NIC.
    Nie kosztował nic ale matkę ziemię już całkiem sporo. Przecież ani produkcja ani eksploatacja Octavii nie jest bardziej ekologiczna niż Fiata 126P.

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Teraz rozumiesz, o co mi chodzi? Ceny na rynku nowych aut to dzisiaj jakiś absurd, a w 80% odpowiedzialni są za to pseudo ekolodzy, dla których taka przykładowa Octavia a.d. 2021 była zbyt "brudnym" autem (mamy w głowie wciąż porównanie do Malucha), więc wymyślili... to co wymyślili. I mamy to co mamy. Utopijny Greta-World z cenami z kosmosu, gdzie słowo "Premium" jest wytrychem do cennika i zasłoną dymną, a zespół napędowy odpowiedzią na bzdurne przepisy, a nie optymalnie skonstruowanym napędem.
    Samochody podrożały ale więcej chyba namieszał covid niż opłaty ekologiczne. Zresztą one niestety były niezbędne, bo przez dziesiątki lat cała motoryzacja w d... miała problem emisji. Teraz trzeba trzeba działać w pośpiechu i wszyscy na tym tracą ale winna jest branża moto która przespała ostatnie 20-30 lat. A zmiany klimatyczne postepują w takim tempie, że nie można dalej udawać głupiego.

  8. #1508
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    W przypadku DS7 dopłacasz nie tylko do hybrydy ale także 80 KM więcej. Ile kosztowało by Stelvio benzynowe jakby miało 360 KM
    Nadal nie rozumiesz? Po co mi 80KM więcej, skoro nic mi to nie daje? Bo doszła masa. Już chyba ustaliliśmy, że Stelvio jedzie równie dobrze albo lepiej


    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Nie kosztował nic ale matkę ziemię już całkiem sporo. Przecież ani produkcja ani eksploatacja Octavii nie jest bardziej ekologiczna niż Fiata 126P.
    Ty tak serio? Nie jest?


    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Zresztą one niestety były niezbędne, bo przez dziesiątki lat cała motoryzacja w d... miała problem emisji. Teraz trzeba trzeba działać w pośpiechu i wszyscy na tym tracą ale winna jest branża moto która przespała ostatnie 20-30 lat.
    Problem emisji zaczął być rozwiązywany już na przełomie roku 2000 (a nawet wcześniej) i było to całkiem sensowne działanie, aż do momentu kiedy nagle poszybowało w stronę absurdu. Obecnie emisja samochodów to margines, którym w ogóle nie powinniśmy się zajmować. Przypomina to podlewanie młodych sosenek przy oklaskach producenta nawozu, konewek i dostarczyciela wody, podczas gdy z drugiej strony lasu szaleje pożar.


    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    A zmiany klimatyczne postepują w takim tempie, że nie można dalej udawać głupiego.
    Rzeczony producent konewek stoi i mierzy poziom zadymienia - jest coraz gorzej. Szybciej podlewajcie te młode sosenki, żeby oczyściły powietrze i wyprodukowały więcej tlenu
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  9. #1509
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Problem emisji zaczął być rozwiązywany już na przełomie roku 2000 (a nawet wcześniej) i było to całkiem sensowne działanie.
    Bardzo sensowne, w UE emisja transportu dzięki tym sensownym działaniom obniżyła się od 1990 roku o ........ guzik, bo dokładnie WZROSŁA o 33,5 %.

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Obecnie emisja samochodów to margines, którym w ogóle nie powinniśmy się zajmować.
    Emisja Transportu drogowego w EU to ponad 20% emisji, z czego większość emitują samochody osobowe. Dla Ciebie to margines???

    Oczywiście są lepsze sposoby na redukcję emisji CO2 niż elektryki - przesiadka na rower, współdzielenie samochodu z innymi czy rezygnacja z hodowli zwierząt dla mięsa....ja jednak osobiście wolę migrację na samochód elektryczny.

  10. #1510
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,552

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Oczywiście są lepsze sposoby na redukcję emisji CO2 niż elektryki - przesiadka na rower, współdzielenie samochodu z innymi czy rezygnacja z hodowli zwierząt dla mięsa....ja jednak osobiście wolę migrację na samochód elektryczny.
    Bez złośliwości - to dlaczego jeszcze nie jeździsz EV?

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory