Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #1511
    Użytkownik Świeżak Avatar Don Pedro
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia
    Postów
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Samochody podrożały ale więcej chyba namieszał covid niż opłaty ekologiczne. Zresztą one niestety były niezbędne, bo przez dziesiątki lat cała motoryzacja w d... miała problem emisji. Teraz trzeba trzeba działać w pośpiechu i wszyscy na tym tracą ale winna jest branża moto która przespała ostatnie 20-30 lat. A zmiany klimatyczne postepują w takim tempie, że nie można dalej udawać głupiego.
    Ale o co chodzi?

  2. #1512
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Bez złośliwości - to dlaczego jeszcze nie jeździsz EV?

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
    Bo Alfa jeszcze nie wypuściła elektryka


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #1513
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Emisja Transportu drogowego w EU to ponad 20% emisji, z czego większość emitują samochody osobowe. Dla Ciebie to margines???
    15% (udział Europy w Świecie) z 20% to 3%. Tak, dla mnie 3% to margines. My się tutaj zarżniemy ekonomicznie, zamienimy CO2 ze spalania na CO2 z produkcji/utylizacji ogniw i tysiąca innych komponentów hybryd/elektryków, a Chiny, Indie i parę innych krajów mają nas głęboko w d... i wykorzystają przewagę ekonomiczną, aby z Europy uczynić margines Świata. Wtedy oni będą dyktować warunki, a my będziemy jeździć tym, co nam łaskawie sprzedadzą, bo na nic innego nie będzie nas stać. I raczej nie będzie to Alfa Romeo, Audi czy inny Jaguar. Obstawiam coś pokroju Dacii, Geely tudzież BYD.

    Przypominam, że klimat jest światowy, a nie europejski. Z tym akurat nic nie zrobisz. A jak DPF wypluje za miastem sadzę, to też zanieczyści środowisko, mimo że nie będzie to obok twojego czy mojego domu.

    I mała dygresja co do 20% emisji z transportu drogowego: a ile jest w tym samochodów osobowych vs ciężarówki? I znowu margines staje się bardziej marginalny...
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  4. #1514
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Żuczek, homo "sapiens" jest gatunkiem ekspansywnym. Konsumujacym i niszczącym. Nic z tym nie zrobisz chyba że go wybijesz. Z tym elektryki osobowe nic nie zrobią, lub margines tylko dla uspokojenia sumienia niektórych konsumentów. nic realnie nie znaczący dla klimatu dopóki transport lotniczy morski i kołowy ( transport, nie osobówki) i militarny dalej emituje. A nakłady na zbrojenia ostatnio luzikiem rosna przy ogolnym poklasku i buleniu podatkami każdego z nas na trucie. Siedzę raz
    dwa w tygodniu przy lotnisku w jasionce kilka godzin . Takiej ilości samolotów nie bylo przed covidem. Tylko teraz czarnych wojskowych transportowych. Martwi kogoś ta emisja ?

    Mają oczywiscie masę zalet dla użytkownika elektryki ale głównie wygody komercji ego itp. Nie ma co uspokajać sumienia ratowaniem świata. Chcąc ratować świat trzeba by zbiorowe sepuku popełnić.

  5. #1515
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2022
    Auto
    Tonale Edizione Speziale
    Postów
    31

    Domyślnie

    Oczywiście, że produkcja samochodów elektrycznych generuje więcej CO2 niż samochodów spalinowych, ale po kilkudziesięciu tysiącach przejechanych kilometrów sumaryczna emisja staje się korzystniejsza w przypadku elektryków. Trzeba też pamiętać o tym, że zmniejszanie emisyjności dotyczy nie tylko samych samochodów, ale też fabryk. To potrwa, ale trend będzie taki, że różnica w emisji CO2 przy przebiegu 0km będzie coraz niższa, co z kolei będzie zwiększało przewagę elektryków pod względem emisyjności.

  6. #1516
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Wczoraj zrobiłem sobie mały spacer w Poznaniu i w Polsce to moglibyśmy zacząć od kontroli emisji spalin podczas rocznego przeglądu. A potem regularne kontrole drogowe i weryfikacja - samochodów i diagnostów. Emisja by spadła o 30 - 40% w rok. To, co w tej chwili jeździ po naszych drogach, nie spełnia pewnie absolutnie żadnych norm Euro, a wymienianie 3-letnich względnie czystych dizelków na elektryki tego nie zmieni, bo z tych trzylatków dalej się będzie wycinać wszystko, co się da.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  7. #1517
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Wczoraj zrobiłem sobie mały spacer w Poznaniu i w Polsce to moglibyśmy zacząć od kontroli emisji spalin podczas rocznego przeglądu. A potem regularne kontrole drogowe i weryfikacja - samochodów i diagnostów. Emisja by spadła o 30 - 40% w rok. To, co w tej chwili jeździ po naszych drogach, nie spełnia pewnie absolutnie żadnych norm Euro,
    Dokładnie od tego trzeba by było zacząć. Badanie spalin przy badaniach rejestracyjnych, ale takie prawdziwe. Tutaj pieprzenie o zeroemisyjności, a takie trupy przechodzą badanie, że głowa boli

  8. #1518
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,553

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Bo Alfa jeszcze nie wypuściła elektryka


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    A już się bałem, że środowisko jest ważniejsze niż własne upodobania

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  9. #1519
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

  10. #1520
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2021
    Auto
    Ford Galaxy
    Postów
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Oferta modelowa Alfy Romeo jest skromna i mocno dyskusyjna. Dlatego też wrzuciłem artykuł o nowym DS7, który moim zdaniem pokazuje gdzie Stellantis widzi premium, a gdzie Alfę Romeo. SUV z tego samego koncernu, rozmiarem między Stelvio i Tonale. Francuzi zdecydowali. W Stellantis premium będzie DS, Alfa będzie pseudosportową niszą w której powoli gasimy światło. Stellantis ma za dużo niezunifikowanych ze sobą marek i musi zrobić z tym porządek, bo się księgowo nie będzie zgadzało.
    Twojej opini zaprzecza działanie Stellantis:
    https://francuskie.pl/pierwszy-wielo...arty-w-anglii/

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    My się tutaj zarżniemy ekonomicznie, zamienimy CO2 ze spalania na CO2 z produkcji/utylizacji ogniw i tysiąca innych komponentów hybryd/elektryków, a Chiny, Indie i parę innych krajów mają nas głęboko w d... i wykorzystają przewagę ekonomiczną, aby z Europy uczynić margines Świata.
    też tak myślałem dopóki nie zobaczyłem tego:
    https://noizz.pl/informacyjne/susza-...ysycha/m84f2q6
    tak jak to ładnie napisałeś "klimat jest światowy, a nie europejski." więc dotyka całego świata

    gdy Chińczycy i Amerykanie się kapną że nadmierne eksploatowanie ziemi się po prostu się nie opłaca to też zmienią auta/silniki na mniejsze

    - - - Updated - - -

    nie dotyczy gdy masz panele fotowoltaiczne

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory