Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #1551
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mix Zobacz post
    Ale poziom emocji przy tym co oferuje Tonale jest taki sam jak przy Tucsonie, ledy mają zastąpić mechanikę...
    No właśnie. Design piękny, a co potem? Mechanicznie oba te auta są tak samo nudne i bezpłciowe.
    Jedyna nadzieja w wersjach 256/275KM, tylko aż strach pomyśleć o cenach
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  2. #1552
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    No właśnie. Design piękny, a co potem? Mechanicznie oba te auta są tak samo nudne i bezpłciowe.
    No zależy co masz na myśli pisząc mechanicznie? Jeżeli chodzi o osiągi podobnie, ale nawet w tym filmiku koleś mowi, że zawieszenie i układ kierowniczy jest zupełnie inaczej zestrojony i prowadzenie samochodu na pewno dużo inne. Co do wnętrza, również sporo się różnią. Mi osobiście o wiele bardziej podchodzi wnętrze Alfy. Naprawdę tylko mi się wydaje, że jest o wiele mniej nudne i bezpłciowe?
    Ostatnio edytowane przez Kurynio ; 05-09-2022 o 07:21

  3. #1553
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Jeździłem testowym Tonale. Układ kierowniczy podobny do Stelvio, podobne przełożenie obrotu kierownicy na skręt kół - Tonale 13:1, Stelvio 12:1. W Tonale mocniej wspomagany, ale - jak słusznie zauważył któryś z youtubowych testerów - może być przygotowany pod mocniejsze i cięższe silniki. I to w tych Tonale trzeba będzie szukać emocji.

    Przy okazji kampanii reklamowej Tonale chyba ruszyła nieco sprzedaż Stelvio i Giulii ( subiektywnie ale też dealer potwierdza ). Od kilku miesięcy widzę je wszędzie ( wczoraj na trasie do Augustowa i z powrotem trzy sztuki ), a jeszcze rok temu były osobliwością na drodze.
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

  4. #1554
    Użytkownik Świeżak Avatar PingNoMore
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 KM
    Postów
    206

    Domyślnie

    Większa sprzedaż to pewnie zasługa 5 lat gwarancji i dostępności aut.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  5. #1555
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał FernandoAlfonso Zobacz post
    Rozumiem, że jak taka bateria wyzionie ducha to wyślesz ją do murzynów, a może zakopiesz w ogródku? Podobno na bateriach fajnie rosną pomidory.
    A po kolejną pojedziesz na złomowisko do Niemiec, może nawet z firmą mająca w nazwie "Wyjazdy po baterie do Niemiec".
    tylko że ja napisałem o używanych bateriach z aut osobowych, więc "nie zakopuję w ogródku po 5 latach" tylko używam kolejne 10 czy 15 lat.
    Plus kocham te argumenty o złomowaniu baterii, mówisz jakby auta spalinowe rozpływały się w powietrzu.

  6. #1556
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał koskar Zobacz post
    Plus kocham te argumenty o złomowaniu baterii, mówisz jakby auta spalinowe rozpływały się w powietrzu.
    Nie rozpływają się. Jednak auta elektryczne nie rozwiązują problemu zanieczyszczeń ( globalnie ), zatem nie spełniają założeń, zaś ich cena nie jest uzasadniona choćby względami ideologicznymi ( mam na myśli odbiorcę, nie producenta ). Jedyne, co w nich można uznać, to brak - jak to już ktoś napisał - brum brum, kle kle. Tylko po co wobec tego są w nich instalowane odgłosy imitujące silniki spalinowe ( kia e niro ) ? Czyżby weganie zatęsknili za mięskiem ? ( to z wątku o autach elektrycznych )
    Ostatnio edytowane przez Krzyk ; 05-09-2022 o 10:21
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

  7. #1557
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    No zależy co masz na myśli pisząc mechanicznie? Jeżeli chodzi o osiągi podobnie, ale nawet w tym filmiku koleś mowi, że zawieszenie i układ kierowniczy jest zupełnie inaczej zestrojony i prowadzenie samochodu na pewno dużo inne.
    Auto projektuje się jako całość. I teraz powiedz mi, po co w Tonale 130-konnym sprężyste/sportowe zawieszenie, bezpośredni układ kierowniczy i sportowe akcenty? Żeby drażnić kierowcę? Przypominać mu co minutę - patrz jaki mam potencjał, ale nie możesz go wykorzystać. Wyobraź sobie jakby było fajnie, hahahaha. Delikatnie mówiąc, frustrujące.

    Faktycznie design wnętrza Tonale dużo lepszy. Ale to wciąż design - tak jak pisałem.

    Spójny projekt samochodu powinien być taki: jeśli silnik to ciepłe kluchy, to robimy komfortowe zawieszenie, automat który nie prowokuje do dynamicznej jazdy tylko uspokaja kierowcę, dobre audio, wygodne fotele. I mamy spójne auto, które nic nie udaje. Takimi autami dobrze się jeździ. Dostajesz dokładnie to, co obiecywał wygląd i dane techniczne.
    Tonale w tych słabych wersjach to taki fake. Popatrz na mnie, jaki jestem dynamiczny, sportowy i emocjonujący. Wsiadasz i czujesz się jakby ktoś do 911 włożył R4 1.5 turbo o mocy 200KM
    Jakoś to jedzie, ale czy to tak właśnie miało być?

    Dlatego nie wybrałbym ani Tonale, ani Tucsona. Za te pieniądze można już kupić coś spójnego i fajnego.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  8. #1558
    Użytkownik Świeżak Avatar Dzz
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    159 TBI / 156 1.9 JTD
    Postów
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    W Tonale mocniej wspomagany, ale - jak słusznie zauważył któryś z youtubowych testerów - może być przygotowany pod mocniejsze i cięższe silniki. I to w tych Tonale trzeba będzie szukać emocji.
    Czy jakaś wersja poza właśnie plug-in będzie dodatkowo dostępna w Europie? Zerkam sobie na tą Tonale myśląc nad zmianą, obecnie jeżdżę TBI 200KM i nie mam pełni przekonania do 160+20KM w Tonale, choć nie jeździłem żadną z wersji. Sportowo czy wyczynowo nie jeżdzę, czasem potrzebuję mocy (wyprzedzanie) i wydaję się, że napędowo byłby to regres a nie progres.

  9. #1559
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Auto projektuje się jako całość
    Niewątpliwie masz rację. Tylko pewnie ten układ kierowniczy/zawieszenie jest (mam nadzieję) zestrojony pod mocniejsze silniki to raz, dwa ja jeździłem wersją 160 koni i poza faktem działającej z opóźnieniem skrzyni w przypadku gwałtownego przyspieszania, (a może mnie rozpieściła zbytnio 8HP), to naprawdę mi się fajnie jeździło, auto jechało naprawdę już ok, a zestrojenie zawieszenia i układu kierowniczego, naprawdę było przyjemne. Jakbym miał się czegoś czepiać, to to, że nawet w D, układ kierowniczy jest naprawdę precyzyjny, ale siła wspomagania mogłaby chociaż w D spadać. Jak dla mnie wspomaganie jest lekko za duże.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Dzz Zobacz post
    Czy jakaś wersja poza właśnie plug-in będzie dodatkowo dostępna w Europie?
    [MENTION=85597]Dzz[/MENTION] Wersja Plug-in 275 koni. Od października ma ruszyć produkcja, od listopada ma być dostępny

    https://www.clubalfa.it/428439-alfa-...uovo-foto-spia

  10. #1560
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Tylko pewnie ten układ kierowniczy/zawieszenie jest (mam nadzieję) zestrojony pod mocniejsze silniki to raz
    Zapewne tak jest. Logicznym byłoby w takim przypadku (jak było z Giulią / Stelvio) wypuścić najpierw te wersje, które były projektowane (czyli 275KM i tą 256 na Stany), a potem dorzucić te tanie, na zasadzie "nie stać Cię, ale bardzo chcesz, to proszę, mamy też coś dla Ciebie"


    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    auto jechało naprawdę już ok, a zestrojenie zawieszenia i układu kierowniczego, naprawdę było przyjemne
    I to jest ciekawe, muszę też spróbować. Pewnie wersja 180/200KM byłaby już całkiem spoko i trochę szkoda, że takiej nie ma. Normalnie softem by się tyle zrobiło, ale przy 1.3 to raczej nie ma szans
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory