Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #1571
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Głupi dobór samochodu do testu z Alfą, raczej niewielu co rozważa Lexusa będzie brać pod uwagę Tonale i na odwrót.
    Nie wiem czemu głupi, ja bym brał gdybym kupował tego typu auto. Ale ja to zawsze dziwny byłem
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  2. #1572
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Głupi dobór samochodu do testu z Alfą, raczej niewielu co rozważa Lexusa będzie brać pod uwagę Tonale i na odwrót.
    Głupi bo???? Skoro Alfa aspiruje do premium, to testy powinny być z Lexuxem, Mercedesem, Audi, BMW, Porsche. A nie Peugeotem, Oplem czy Hyundayem. Dla mnie Lexus ma jedną zasadnicza wadę - skrzynię CVT. W pozostałych aspektach Alfa będzie jeszcze długo do jego poziomu dociągać.
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 09-09-2022 o 14:04

  3. #1573
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,800

    Domyślnie

    Lexus jest nudny jak flaki z olejem ale uznawany jest za niezawodny - Alfa dokładnie na odwrót. Jeśli bierze się pod uwagę jakiś samochód to z reguły dobiera się wozy o podobnym charakterze a nie przeciwieństwa.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #1574
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    Cytat Napisał gucio1960 Zobacz post
    Tu kłania się prosta ekonomia Lexusa będzie łatwiej sprzedać za wyższą cene.
    Oświeciłeś mnie. Jutro oddaję na złom mój niesprzedawalny rower szosowy i kupuję składaka. Będę przynajmniej żył ze spokojnym sumieniem, że za 10 lat kupi go jakiś żul zbierający makulaturę.

  5. #1575
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Czyli opcja: "kupuję samochód dla kolejnego właściciela" nadal silna w narodzie . Ja Giuliettę sprzedałem w mniej niż 24 godziny w absolutnie satysfakcjonującej cenie. Myślę, że czasy drastycznej utraty wartości AR już dawno minęły...
    Ja dokładnie tak samo, sprzedałem dużej firmie handlującej samochodami za tyle za ile chciałem i jeszcze potem dzwonili z innych firm, że dają więcej. Pewnie jacyś desperaci, dla których Lexusów zabrakło.

  6. #1576
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    fiat linea 1,4 T-jet, Alfa Romeo Giulietta Sprint
    Postów
    102

    Domyślnie

    Cytat Napisał FernandoAlfonso Zobacz post
    Ja dokładnie tak samo, sprzedałem dużej firmie handlującej samochodami za tyle za ile chciałem i jeszcze potem dzwonili z innych firm, że dają więcej. Pewnie jacyś desperaci, dla których Lexusów zabrakło.
    To tylko gadanie , zamierzałem kupić topową wersie Giulietty i rzeczywiście gdy kosztował 55-65 tys z przbiegiem do 50 tyś sprzedawał się doś szybko.
    przypomne jednak że nowe kosztował 140 tys ,zazwyczaj był to samochody 3-4 letnie więc strata spora.
    Obecnie jest mało QV za samochód 5 letni z przebiegiem ok 60 tys żądają ok 80tys i samochody na klijenta czekają miesiącami tak jak biała u Bołtowicz Sp.J.
    Pytanie ile zapłacili właścicielowi , biorąc pod uwagę że była na firme.

  7. #1577
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta Veloce
    Postów
    69

    Domyślnie

    Cytat Napisał gucio1960 Zobacz post
    To tylko gadanie , zamierzałem kupić topową wersie Giulietty i rzeczywiście gdy kosztował 55-65 tys z przbiegiem do 50 tyś sprzedawał się doś szybko.
    przypomne jednak że nowe kosztował 140 tys ,zazwyczaj był to samochody 3-4 letnie więc strata spora.
    Obecnie jest mało QV za samochód 5 letni z przebiegiem ok 60 tys żądają ok 80tys i samochody na klijenta czekają miesiącami tak jak biała u Bołtowicz Sp.J.
    Pytanie ile zapłacili właścicielowi , biorąc pod uwagę że była na firme.
    Tylko, że 140 tyś. to była cena cennikowa a bez większego wysiłku można było dostać kilkunastoprocentowy rabat. Ja na swoją do produkcji w 2016 roku dostałem 17% rabatu i ostatecznie zapłaciłem 107 tyś.

  8. #1578
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał gucio1960 Zobacz post
    To tylko gadanie , zamierzałem kupić topową wersie Giulietty i rzeczywiście gdy kosztował 55-65 tys z przbiegiem do 50 tyś sprzedawał się doś szybko.
    przypomne jednak że nowe kosztował 140 tys ,zazwyczaj był to samochody 3-4 letnie więc strata spora.
    Ja sprzedawałem Giuliettę Sprint, za którą w końcówce 2015 roku zapłaciłem 77 tys. zł w czerwcu 2021 za 46,5 tys. zl. Przebieg 80 - 90 tys (już nie pamiętam teraz). Matematyka jest dość nieubłagana, a teraz pewnie stoją w wyższej cenie.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  9. #1579
    Użytkownik Znawca Avatar andrzej1980
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Nałęczów
    Auto
    Alfa 155 1.8
    Postów
    1,206

    Domyślnie

    Panowie czy ktoś wie jak ta nowa Alfa się sprzedaje , ja jeszcze żadnej nie widziałem na ulicy , a wy?

  10. #1580
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Może ktoś dysponuje nowszymi danymi, ja znalazłem dane na koniec lipca, 14 tys. zamówień
    https://www.clubalfa.it/425768-alfa-...vembre-il-phev
    W Lublinie widziałem dwa, w sensie nie demo, ale już jeżdżące

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory