Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #1591
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    A dlaczego akurat wziąłeś PHEV do porównania ze spalinówkami? I iluletnie to są samochody? Zestawienie z którego niewiele wynika...

    Pod linkiem ode mnie była większośc tych samych modeli:
    Stelvio 51%
    Jaguar F-Pace (49,4%)
    Mercedes GLC (48%)
    BMW X3 (47,1%)
    Audi Q5 (46,9%).

    I procenty są tutaj nieco inne... Ten test 159 to akurat śmieszny, bo ciężko ten samochód z BMW 3 porównywać.
    Ostatnio edytowane przez radosuaf ; 13-09-2022 o 22:26
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  2. #1592
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Eurotax 2022

    Co z tego że phew? Chodzi o to że wcale nie są tańsze od stelvio, nie są daciami, a ta tzw wartość rezydualna wyższa.
    Sam jak pisałem Man wątpliwości co do obliczanej wartości rezydualnej ( ta dla stelvio tak samo obliczana skoro to ten sam eurotax) wobec realiów sprzedawania samochodu.
    Nie mam zamiaru się przekonywać jak wygląda obecnie sprzedaż prywatnej alfy. Dlatego sam mam wątpliwości czy te wyliczone dla stelvio mają odzwierciedlenie w rynkowej.
    Powiedziałeś że tanie auta mają powyżej 60 proc. Pokazuję że nie.
    Nie wiem nie znalazłem ile mają Giulia stelvio w obliczeniach z 2022.
    Ale btw w innym wątku czytam, z czym się osobiście zgadzam się, że nie kupuje się auta biorąc pod uwagę jego sprzedaż . Więc po co te brawa dla dobrych cen odsprzedażowych i łatwości tej sprzedaży giuliett? Skoro to nie ma znaczenia .
    rzekomo. Skoro nie ma , to czy 20proc czy 60 dla Alfisti nie ma żadnego znaczenia.
    Czy może jednak ma i kupując auto trochę się zwraca uwagę na to za ile i ile się trzeba będzie bujać że sprzedażą.

  3. #1593
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Ale btw w innym wątku czytam, z czym się osobiście zgadzam się, że nie kupuje się auta biorąc pod uwagę jego sprzedaż . Więc po co te brawa dla dobrych cen odsprzedażowych i łatwości tej sprzedaży giuliett? Skoro to nie ma znaczenia .
    rzekomo. Skoro nie ma , to czy 20proc czy 60 dla Alfisti nie ma żadnego znaczenia.
    Dla mnie nie ma znaczenia - gdyby było inaczej, to bym jeździł Golfem w dieslu zamiast Giulietty czy 308-ki (i to jeszcze w kombinacji benzyna + automat) albo Audi A4 w dizelku zamiast Giulii. A wszystkie te samochody kupowałem w salonie bez zastanawiania się nad ową utratą wartości.
    Ostatnio edytowane przez radosuaf ; 14-09-2022 o 08:27
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  4. #1594
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Czy może jednak ma i kupując auto trochę się zwraca uwagę na to za ile i ile się trzeba będzie bujać że sprzedażą.
    Nie wiem, zawsze musisz podważyć normalne dane, które są publikowane. Naprawdę nie możesz przeżyć, że Alfy dobrze trzymają cenę, a nie tracą na wartości w mgnieniu oka?
    Trzymanie wartości to nie tylko aspekt tego, że ktoś analizuje ile na nim straci przy odsprzedaży (jedni zwracają na to bardziej, inni mniej), ale również jakiś wskaźnik jak dane auto jest postrzegane na rynku i czy ma dobrą opinię czy nie.

    P.S. mały offtop dla naszego kolegi z forum, który jest purystą odnośnie polskiego języka i przeciwnikiem wszelkich zapożyczeń. Ostatnio czytając pewną książkę natrafiłem na bardzo fajne polskie określenie zapożyczonego i obco brzmiącego perpetuum mobile - wieczyste ruchadło

  5. #1595
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Naprawdę nie możesz przeżyć, że Alfy dobrze trzymają cenę, a nie tracą na wartości w mgnieniu oka?
    Chyba trafiłeś w sedno tarczy. A kiedyś było tak pięknie
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  6. #1596
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Nie wiem, zawsze musisz podważyć normalne dane, które są publikowane. Naprawdę nie możesz przeżyć, że Alfy dobrze trzymają cenę, a nie tracą na wartości w mgnieniu oka?...

    A mi to zwisa jak trzymają czy nie cenę, i niczego nie podważam - uzupełniam wyrywkowo podane przez radosuaf'a dane . A nie , fakt, podważam - to że tylko tanie auta mogą mieć >60% tej wartości.

    Ciekaw jestem jednak jak te wartości są liczone, dla aut dopiero pojawiających się na rynku wtórnym, bo nie z transakcji realnych przecież (tych dla np CX60 nie może jeszcze być, a wartość rezydualna wyliczona). To są wartości dla leasingów/wypożyczeń . Jakieś podstawy muszą mieć zapewne, na ile zgodne z realnym procesem sprzedaży nie wiem .

  7. #1597
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Wartość auta po jakimś czasie ma nie tylko znaczenie przy ewentualnej odsprzedaży. I tutaj akurat sposób liczenia przez Eurotax vs rzeczywistość na otomoto nie ma znaczenia. Chodzi o wycenę do AC
    Jeżeli kupujesz Alfę i jeździsz nią 10 lat, to jednak fajnie jest mieć zabezpieczenie w postaci normalnej wyceny przy wypadku, a nie od razu szkoda całkowita i śrubki za samochód.

    Kupowanie auta z myślą o odsprzedaży jest dla mnie idiotyzmem, bo kupuję pod siebie, a nie pod przyszłego właściciela
    Ale komfort zabezpieczenia finansowego w razie wypadku jest fajny.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  8. #1598
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    A to akurat prawda, jeżdżąc 75-ką cały czas byłem w stresie, że mi ktoś ją skasuje, a ja dostanę 1 500 albo coś w tym stylu.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  9. #1599
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Wartość odsprzedaży w deklaracjach wielu nie ma znaczenia, ale jednak nikt nie porzuca auta na drodze, tylko jednak sprzedaje - za pieniądze. Więc jak by nie zaklinać to ma.
    Kupowanie "dla drugiego" użytkownika akurat wychodzi w przypadku aut o dużej utracie wartości - bo ten drugi kupi tanio. To dotyczyło Alf dotąd jak żadnej innej marki.
    Cena odsprzedaży to po prostu część ceny auta - tylko odejmująca się od ceny zakupu za jakiś czas. Gdyby nie miała znaczenia - j,w, porzucone na poboczach auta kupione "dla siebie" zastawiałyby drogi, oraz nie istniałyby wersje tanie, w przypadku AR same Vki kiedyś czy Q obecnie. A istnieją . Bo skoro cena nie ma znaczenia - to czemu 2.0 a nie 2.9 ?
    Obiło mi się o uszy, że dealerzy Porsche potrafią oferować więcej za niedawno sprzedane auto, bo jest na takie klient na już. Wiem, pojedyncze przypadki, dostawy, półprzewodniki itd. Ale jednak o czymś to świadczy.

    Co do wycen z ubezpieczenia to fakt, miałem 2 całkowite szkody na jednym aucie bo reflektor 166 kosztuje jak ponad pół auta wyjściem przynajmniej w przypadku 75 może są żółte tablice, wtedy o ile wiem można ubezpieczać wg wyceny rzeczoznawcy. Choć jaka wówczas składka AC wyjdzie to może też być ciekawe.

  10. #1600
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    wyjściem przynajmniej w przypadku 75 może są żółte tablice, wtedy o ile wiem można ubezpieczać wg wyceny rzeczoznawcy.
    Stanowczo odradzam żółte tablice, z wielu względów. Jeżeli chcesz ubezpieczyć AC wg wyceny rzeczoznawcy to Compensa ma taką opcję - mam tak ubezpieczoną moją 166.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory