Strona 173 z 262 PierwszyPierwszy ... 73123163164165166167168169170171172173174175176177178179180181182183223 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,721 do 1,730 z 2613

Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #1721
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Dokonało się. Złożyłem zamówienie na Formentora 310KM. Decyzja jest pewnym kompromisem pomiędzy oczekiwaniami a możliwościami finansowymi i przede wszystkim niewielkim już wyborem aut czysto spalinowych. Po przemyśleniach uznaliśmy z żoną, że nawet Stelvio (Tonale też), które rozważaliśmy ma tylko jedną przewagę nad Formentorem - nieco lepiej wykonane wnętrze. A to za mało, żeby pozostać przy Alfie. Trochę smutno rozstawać się z marką, ale na Alfie świat się nie kończy. Zobaczymy jak wygląda Veloz po hiszpańsku.

  2. #1722
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    nawet Stelvio (Tonale też), które rozważaliśmy ma tylko jedną przewagę nad Formentorem - nieco lepiej wykonane wnętrze
    XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD Chłopy z Maserati, Ferrari i Alfy siedzą, żeby zrobić najlepszego sedana na świecie - idealne wyważenie, rozkład mas, fantastyczny układ kierowniczy, wał napędowy z włókna węglowego, połowa paneli nadwozia z aluminium, magnez w zawieszeniu, tylny napęd, silnik wzdłużnie, najlepszy automat na rynku - demolują na Nuruburu M3 i Macana - a na końcu się okazuje, że Stelvio na tej samej platformie tylko trochę ładniej wygląda od Formentora na MQB .

    Może Ci się podobać nowy samochód, ale nie wypisuj takich głupot .
    Ostatnio edytowane przez radosuaf ; 15-11-2022 o 09:24
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  3. #1723
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    I co z tego? Wypisałeś same nie istotne rzeczy. Ile razy wezmę auto na tor? Może raz, pewnie nigdy. Ale jak się spotkamy na światłach, to Stelvio (o Tonale nawet nie ma co wspominać) będzie oglądać tył Formentera. To czy ma silnik wzdłuż, w poprzek, czy na sztorc - jaki to ma wpływ na codzienne użytkowanie? Wał z włókna? To samo. Wiem wypisuję herezje, ale spisane na kartce za i przeciw - Alfa poległa. Nawet jazda testowa nie pomogła, wręcz po 5 minutach żona chciał wracać pod salon, bo się w Stelvio nie widziała. A jazda Tonale (najpierw jeździliśmy Stelvio 280KM), to w ogóle jest jakaś żenada. To auto nie jedzie. Jedyne emocje w Tonale to wkurwienie na silnik. Reakcje ospałe, nawet tryb sport nie pomaga.

  4. #1724
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    I co z tego? Wypisałeś same nie istotne rzeczy. Ile razy wezmę auto na tor? Może raz, pewnie nigdy. Ale jak się spotkamy na światłach, to Stelvio (o Tonale nawet nie ma co wspominać) będzie oglądać tył Formentera. To czy ma silnik wzdłuż, w poprzek, czy na sztorc - jaki to ma wpływ na codzienne użytkowanie? Wał z włókna? To samo.
    Nieistone? No to już zależy dla kogo. W kwestii jak przenosi na asfalt 200 KM Giulia i inny samochód z tego segmentu - wystarczy się przejechać dwoma i porównać. I nie trzeba jeździć na tor, żeby to odczuć - ja po drodze do pracy mam dwa ciasne ronda i zawsze je przejeżdżam z uśmiechem na twarzy patrząc w lustrerko, o ile odjeżdżam samochodowi za mną.
    Starty spod świateł w ogóle mnie nie grzeją - w tej dyscyplinie można dostać po tyłku od pomotanego E36 za grosze. Każdy "poważniejszy" kierowca, kto się przejedzie Giulią, musi przyznać, że ten samochód się prowadzi fenomenalnie. Podobno przepaść między Stelvio a innymi SUV-ami jest jeszcze większa (nie mam pojęcia, nie jechałem Stelvio).
    Oczywiście - każdy ma swoje kryteria wyboru i ma prawo decydować o zakupie na podstawie swoich odczuć, ale napisałeś to tak, jakby Formentor pod względem prowadzenia miał jakiekolwiek podejście do Stelvio - a nie ma. Już pomijając, że oba samochody są z innych segmentów (różnica w długości - 24 cm). Więc na autostradzie w takim Stelvio z pewnością będzie ciszej (ale tego pewnie nie sprawdziłeś ).
    Tobie (i nie tylko Tobie, patrząc po wynikach sprzedaży Formentora) się podoba - ale nie zakrzywiajmy rzeczywistości.

    Tonale to oczywiście żart z AR - więc nawet go nie wywołuję w dyskusji. A to, co napisałeś powyżej, najlepiej oddaje, dlaczego Giulia i Stelvio okazały się sprzedażową porażką. Po prostu to, na czym się głównie skupili inżynierowie, obecnie mało kogo obchodzi, a różnice w prowadzeniu samochodów dla laika się tak zatarły, że nie mają żadnego znaczenia.

    Mojej żonie podobała się 308-ka, więc jeździ 308-ką. Jak jadę zawieźć córkę na trening, to ją sobie biorę i to naprawdę jest przyjemny samochód. Ona miała zupełnie inne kryteria wyboru niż ja, jej się podoba. Ale ja w każdym aspekcie widzę, jak ten samochód niedomaga w porównaniu z Giulią.

    Jeszcze a propos ruszania spod świateł... Jak tam się miewa lag w DSG? Nadal dobrze?
    https://speed-zone.pl/cupra-formentor/
    https://www.wykop.pl/wpis/59977329/c...sji-1-5-tsi-1/
    https://www.ateca-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=1116
    Ostatnio edytowane przez radosuaf ; 15-11-2022 o 10:39
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  5. #1725
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Gulia odpadła bo jest dla nas niepraktyczna - za mały otwór bagażnika, dość często wozimy rzeczy które do niej się nie zmieszczą. Stelvio jest z kolei za duże i to co dla jednych jest zaleta (te dodatkowe 25cm) dla mojej żony jest istotną wadą (w połączeniu z brakiem wspomagaczy parkowania takich jak w Formentorze). I sam muszę przyznać, że jak na początku byłem wielkim sceptykiem tabletu i multimediów w Formentorze (z uwagi na przyciski chciałem Seata Ateca na początku i tak trafiliśmy do salonu Cupry), to jakość kamery cofania, wizualizacja na ekranie danych z czujników cofania (to ważne dla żony) przebija alfę o kilka klas - wg naszej opinii.
    Lag w DSG jest, nie większy niż w naszym obecnym automacie, odczuwalny w zasadzie tylko przy gwałtownym wciśnięciu gazu. Nie jest aż tak źle jak pokazują na filmach. Jak się umiejętnie operuje gazem, to laga nie ma.
    Sprawdzałem oba auta na S-ce tak gdzieś do 160km/h i w obu jest podobnie. Silnika nie słychać, za to świst wiatru cholera wie skąd.
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 15-11-2022 o 11:03

  6. #1726
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    305

    Domyślnie Alfa Romeo Tonale

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Dokonało się. Złożyłem zamówienie na Formentora 310KM. Decyzja jest pewnym kompromisem pomiędzy oczekiwaniami a możliwościami finansowymi i przede wszystkim niewielkim już wyborem aut czysto spalinowych. Po przemyśleniach uznaliśmy z żoną, że nawet Stelvio (Tonale też), które rozważaliśmy ma tylko jedną przewagę nad Formentorem - nieco lepiej wykonane wnętrze. A to za mało, żeby pozostać przy Alfie. Trochę smutno rozstawać się z marką, ale na Alfie świat się nie kończy. Zobaczymy jak wygląda Veloz po hiszpańsku.
    Kolega w pracy ma. Szybkie i agresywnie narysowane auto, cieszy oko. Jednak bagażnik to żart, wnętrze to okropna tandeta, wszędzie tani plastik, nie ma przycisków fizycznych, wszystko zawarte w obskurnie wyglądającym tablecie, którego ikonki to jakieś chiński kolorowy żart. W tym aucie nawet po zmroku się dotykowy panel klimatyzacji nie podświetla, a maska jest na kiju zamiast siłowników [emoji23]
    Infotainment żyje swoim własnym życiem, non stop coś nie działa, grupa Formentora na FB to w zasadzie same wpisy, że coś nie działa i co rusz cesję leasingu.
    Wyciszenie leży, a DSG daleko do ZF8HP.
    Ta ich ekoskora po pół roku pęka ( kolega ma tą w kolorze Petrol Blue ), a Beats Audio to żenada.
    Generalnie auto to niezła wydmuszka i ściema.
    Mogłeś wziąć zajebiste Stelvio, a wziąłeś plastikowe gówno.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #1727
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Gulia odpadła bo jest dla nas niepraktyczna - za mały otwór bagażnika, dość często wozimy rzeczy które do niej się nie zmieszczą. Stelvio jest z kolei za duże i to co dla jednych jest zaleta (te dodatkowe 25cm) dla mojej żony jest istotną wadą (w połączeniu z brakiem wspomagaczy parkowania takich jak w Formentorze). I sam muszę przyznać, że jak na początku byłem wielkim sceptykiem tabletu i multimediów w Formentorze (z uwagi na przyciski chciałem Seata Ateca na początku i tak trafiliśmy do salonu Cupry), to jakość kamery cofania, wizualizacja na ekranie danych z czujników cofania (to ważne dla żony) przebija alfę o kilka klas - wg naszej opinii.
    No i to są jakieś argumenty.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  8. #1728
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    A jazda Tonale (najpierw jeździliśmy Stelvio 280KM), to w ogóle jest jakaś żenada. To auto nie jedzie. Jedyne emocje w Tonale to wkurwienie na silnik. Reakcje ospałe, nawet tryb sport nie pomaga.
    Potwierdzam w pełni. Ten samochód to nie jest już Alfa Romeo. Ładne wozidło dla żon zapracowanych biznesmenów, żeby sobie podjechały do kosmetyczki, na kawę albo małe zakupy odzieżowe.

  9. #1729
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    305

    Domyślnie

    Zgadzam się z przedmówcą. Tonale jest po prostu tanim wozidłem, nie przystającym do standardów AR.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #1730
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Jeśli ma się sprzedawać, to dla mnie OK - szkoda tylko, że nie ma wersji w okolicach 1.6 i 180 KM. W tej chwili jest zbyt duża dziura między dołem oferty a plug-inem, a plug-in też nie jest dla każdego.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory