Strona 177 z 262 PierwszyPierwszy ... 77127167168169170171172173174175176177178179180181182183184185186187227 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,761 do 1,770 z 2613

Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #1761
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,793

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    W jaki sposób ta "markowość" Alfy przekłada się na Tonale? Pomijając obrócone cyferki na obrotomierzu to tak średnio, bym powiedział. Czekam, żeby się przejechać tym samochodem (mam dostać, jak będę oddawać Giulię na serwis), ale w trybie "statycznym" w ogóle nie robi jakiegoś pozytywnego wrażenia, jeśli się je porówna z Giuliettą czy 147.
    Po pierwsze ma odpowiedni znaczek na klapie. Po drugie dobrze skalibrowany układ kierowniczy, dobrą pozycję za kierowniczą, jędrne zawieszenie. Styl też jest odpowiedni chociaż oczywiście trzeba brać poprawkę na segment. W stosunku do Giulietty brakuje tylko silników. No i cena x2.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Jak chcesz to się zastanawiaj. Jak wybieram auto pod siebie, to wiem czego chcę, a czego nie - przy czym wybór pomiędzy mocą, a ekologią był zawsze dla mnie prosty
    Nie czepiam się mocy tylko segmentu SUV. Szukasz szybkiego samochodu ale świadomie wybierasz cięższy, z większymi oporami powietrza i wyżej zawieszony? A później żeby jakoś to jechało musisz dobrać mocniejszy silnik niż w klasycznym kompakcie/sedanie chociaż prowadzenia i tak dobrego nie osiągniesz. A to wszystko kosztem większego obciążenia środowiska.
    Rozumiem, że ktoś potrzebuje SUV-a ze względu na sposób użytkowania ale pakowanie tam mocnych silników to porażka. Przełknąć można jedynie takie rozwiązanie w hybrydzie pług-in bo chociaż planeta na tym nie cierpi.

  2. #1762
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    A po co oferta silników Tonale ma być szersza? (...) Stellantis wyciągnął z tego wnioski i oferuje Tonale z takimi silnikami, które wystarczą rzeczywistym nabywcom, a nie muszą wystarczać hejterom z jakiegoś tam forum, bo oni i tak nie są już ich targetem.P
    No i jak widać, Stellantis wyciągnął wnioski a sprzedaż jest, jaka jest.
    Sprzedaż roczna na razie idzie na wynik gorszy od Stelvio, który sukcesem rynkowym na pewno nie jest.
    Jak czytam takie brednie, ręce mi opadają. Stellantis "oferuje Tonale z takimi silnikami, które wystarczą rzeczywistym nabywcom".
    To gdzie ci nabywcy, rzeczywiści, kolego??

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Miałem bardziej na myśli wnętrze, chociaż z zewnątrz też wygląda troche jak bułka .
    ) lapiej wyglądać jak bułka niż jak but) Czyli jak niemal każdy suv, patrząc z boku)

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał FernandoAlfonso Zobacz post
    W serwisie też jestem witany jak pan i mam rabat, odkąd doprowadziłem do zwolnienia poprzedniego kierownika serwisu. Nie mam na co narzekać.
    W sumie fajnie, że mamy taką rozrywkę na forum
    Ostatnio edytowane przez Teddy Bear ; 19-11-2022 o 11:54

  3. #1763
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,545

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Po pierwsze ma odpowiedni znaczek na klapie. Po drugie dobrze skalibrowany układ kierowniczy, dobrą pozycję za kierowniczą, jędrne zawieszenie. Styl też jest odpowiedni chociaż oczywiście trzeba brać poprawkę na segment. W stosunku do Giulietty brakuje tylko silników. No i cena x2.
    Odpowiedni znaczek na klapie? [emoji1787]
    Idealna definicja funboya - nie ważne jak słaby i nijaki jest samochód, ważne, że ma odpowiedni znaczek

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Nie czepiam się mocy tylko segmentu SUV. Szukasz szybkiego samochodu ale świadomie wybierasz cięższy, z większymi oporami powietrza i wyżej zawieszony? A później żeby jakoś to jechało musisz dobrać mocniejszy silnik niż w klasycznym kompakcie/sedanie chociaż prowadzenia i tak dobrego nie osiągniesz. A to wszystko kosztem większego obciążenia środowiska.
    Rozumiem, że ktoś potrzebuje SUV-a ze względu na sposób użytkowania ale pakowanie tam mocnych silników to porażka. Przełknąć można jedynie takie rozwiązanie w hybrydzie pług-in bo chociaż planeta na tym nie cierpi.
    A pakowanie tam wysilonych małych turbodoładowanych jednostek, które mimo małej pojemności i mocy, często spalaniem niewiele ustępują większym jednostkom już ma sens?
    Wiadomo, najlepiej kupić jeszcze cięższego elektryka pożerającego ogromne ilości prądu Wtedy planeta nie cierpi. Ahh wait a moment... prąd z węgla [emoji28]

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  4. #1764
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,453

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Nie czepiam się mocy tylko segmentu SUV. Szukasz szybkiego samochodu ale świadomie wybierasz cięższy, z większymi oporami powietrza i wyżej zawieszony? A później żeby jakoś to jechało musisz dobrać mocniejszy silnik niż w klasycznym kompakcie/sedanie chociaż prowadzenia i tak dobrego nie osiągniesz.
    No i tutaj wchodzi Stelvio, całe na biało... Alfa Romeo pokazała tym modelem, że można. Mocy masz tyle, co w klasycznym sedanie, i co?
    Czas do 100 gorszy o 0.4s
    Czas na 1/4 mili gorszy o 0.4s
    Hamowanie ze 100 do 0 identyczne.
    (dane dla Veloce)

    Ja wiem, że na Ringu Stelvio jest wolniejsze. Niemniej i tak najszybsze w swojej klasie.

    SUV mimo wszystko ma wiele zalet - wrzucasz rower do tyłu, wsiadasz łatwiej (jak ktoś ma problemy z kręgosłupem, to naprawdę robi różnicę), nie obawiasz się na naszych rozj...ch drogach, że zaraz coś urwiesz
    Najpierw pokazali, że można, że potrafią. A potem zrobili krok wstecz. Tak to widzę.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  5. #1765
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ArcoMancino
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Mordor, korzenie z WGM
    Auto
    Giulia 2.0 pb 200 KM '17 Vulcano Black. Wcześniej 159 BN 1.9JTDm 8V '09 Grigio Titanio.
    Postów
    483

    Domyślnie

    Dzisiaj miałem okazję testować Tonale w wersji 160km i auto nie jest takie złe jak się wydawało. W ruchu miejskim jest wystarczająco żwawe, mocy brakuje właściwie tylko przy przyspieszaniu na trasie w zakresie 100-140km/h. Jakoś przyspiesza, ale niezbyt imponująco i po prostu przy tych prędkościach nie ma w tym emocji. Dla przeciętnego użytkownika może jednak okazać się wystarczająco dobrze.

    Jakość wykonania cieszy a wnętrze jest przytulne. Pod tym względem nie czuję się gorzej niż w Giulii.

    Zasadniczym problemem jest to, że kabina jest dość wąska oraz to, że siedzi się wysoko, czując się jakby auto było na szczudłach a samemu siedziało się jak na taborecie. Uwaga, takiego wrażenia nie odnosi się w Stelvio, które przecież również jest Suvem. Tylko inaczej zaprojektowanym.

    Nie można jednak powiedzieć, że Tonale nie sprawia żadnej przyjemności. Kiedyś, gdy miałem Giulię w serwisie, dostałem jako zastępcze Leona poprzedniej generacji. Tonale sprawia dużo lepsze wrażenie niż taki Leon (tylko ta pozycja na szczudłach...). Co do samej jazdy (układ kierowniczy, resorowanie, dynamika), to podejrzewam, że gdybym przesiadał się nie z Giulii a ze 159, to Tonale by mnie oczarowało.

    Nie mam w zasadzie doświadczenia z konkurencją Tonale. Jedyną przygodę miałem kiedyś z Mercedesem GLA wypożyczonym na kilka godzin w aplikacji Panek. Muszę przyznać, że Tonale zjada takiego Mercedesa na śniadanie (odnoszę się do wersji z silnikiem dostarczanym przez Renault). Nie wiem natomiast czy jest lepiej niż w takim na przykład Lexusie UX czy Audi Q3 Sportback. Zarówno Audi jak i Lex prezentują się bardziej dojrzale i zadziornie. Proporcje jakieś takie bardziej przekonujące. No i pytanie jak pozycja za kierownicą. Czy też jest tak szczudłowato i taboretowato... .

    Po przejażdżce Tonale stwierdziłem, że z braku laku takie auto może być. Na pewno wolałbym je od jakiegoś Seata (nie wiem jak z Cuprami...). A potem jeszcze na trzy kwadranse wskoczyliśmy w... Stelvio. I jazda Stelvio całkowicie myśli na temat Tonale zresetowała . Po przejażdżce Stelvio całkowicie można o Tonale zapomnieć. Chyba że ktoś szuka auta typowo do miasta, potrzebuje kamer 360 a mniej mu zależy na dynamice i ekscytacji za kierownicą. Wtedy Tonale oferuje wiele z tego, czego w Giulii czy Stelvio nie znajdziemy.

    I jeszcze jedna uwaga: tabletoza. Nie przepadam za podgrzewaną kierownicą czy podgrzewanymi fotelami w średnio chłodne drzwi. Na tablecie chwilę to zajęło, żeby to wyłączyć. Zdecydowanie wolę fizyczne przyciski w Giulii i Stelvio. Ale taka okropna moda teraz. Dobrze, że chociaż sterowanie klimatyzacją jest analogowe

    Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez ArcoMancino ; 19-11-2022 o 20:09

  6. #1766
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,793

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Odpowiedni znaczek na klapie? [emoji1787]
    Idealna definicja funboya - nie ważne jak słaby i nijaki jest samochód, ważne, że ma odpowiedni znaczek
    Trafiłeś. Jestem funboyem Alfy. Nie uważam jednak Tonale za nijakie.

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Odpowiedni znaczek na klapie? [emoji1787]
    A pakowanie tam wysilonych małych turbodoładowanych jednostek, które mimo małej pojemności i mocy, często spalaniem niewiele ustępują większym jednostkom już ma sens?
    Ma sens bo palą podobnie przy pełnym obciążeniu a po za tym sporo mniej.
    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Odpowiedni znaczek na klapie? [emoji1787]
    Wiadomo, najlepiej kupić jeszcze cięższego elektryka pożerającego ogromne ilości prądu Wtedy planeta nie cierpi. Ahh wait a moment... prąd z węgla [emoji28]
    Oczywiście ze tak, przecież na Polandii stojącej węglem świat się nie kończy.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    SUV mimo wszystko ma wiele zalet - wrzucasz rower do tyłu, wsiadasz łatwiej (jak ktoś ma problemy z kręgosłupem, to naprawdę robi różnicę), nie obawiasz się na naszych rozj...ch drogach, że zaraz coś urwiesz
    Niby tak ale dlaczego kosztem naszej planety. Jeśli już Suv to hybrydzie albo elektryku.

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Najpierw pokazali, że można, że potrafią. A potem zrobili krok wstecz. Tak to widzę.
    Raczej krok w dół. Segment w dół to prostsze rozwiązanie techniczne. Pokaz mi wóz w tym segmencie w takimi rozwiązaniami technicznymi jak w Stelvio.

  7. #1767
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    Cały czas w pewien, może i niezdrowy sposób, fascynują mnie ludzie wierzący, że spalanie węgla szkodzi planecie.

  8. #1768
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post

    ... Pokaz mi wóz w tym segmencie w takimi rozwiązaniami technicznymi jak w Stelvio.
    Ale po co kierowcy że zwyrodniałym kręgosłupem ( warunek zakupu suva) rozwiązania techniczne? Mając swoje lata i siwy włos z tym kręgosłupem, albo bez nich mając zdrowy kręgosłup najzdzil się lub jeździ czymś ze znacznie lepszymi rozwiązaniami i niższym cx i dba o planetę.

    Znaczy znaczek AR usprawiedliwia niszczenie planety, a znaczek plugin czy hybrid daje odpust zupełny w tej religii?
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 20-11-2022 o 00:29

  9. #1769
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,453

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Niby tak ale dlaczego kosztem naszej planety.
    Następny nawiedzony... A dlaczego ogrzewasz mieszkanie kosztem naszej planety? A dlaczego jeździsz/latasz na wakacje kosztem naszej planety? Właściwie to żyjesz kosztem naszej planety, najlepiej dla Matki Ziemi jakbyś został kompostem


    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Raczej krok w dół. Segment w dół to prostsze rozwiązanie techniczne. Pokaz mi wóz w tym segmencie w takimi rozwiązaniami technicznymi jak w Stelvio.
    Racjonalizujesz. Alfa pokazała, że może zrobić najbardziej sportowego SUVa w klasie. Co zatem stoi na przeszkodzie, żeby Tonale było najbardziej sportowym crossoverem w swojej klasie? Dlaczego nie może mieć najlepszego czasu na Ringu W SWOJEJ KLASIE?
    Co dostajesz za te kosmiczne pieniądze, jakie za Tonale wołają?

    Znaczek na klapie?
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  10. #1770
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    .. Alfa pokazała, że może zrobić najbardziej sportowego SUVa w klasie. ..
    Nie śledzę wyników suvow ale zdaje się jakis szkop jw Mercedesie ą objechał i to z inżynierem po cywilnu nie kierowca wyścigowym za kółkiem i bez wątpliwości co do wyniku. I chyba bez karbonwego wału ale tego to nie wiem, one wcale nie sa jakimś cudem techniki.
    Edit
    Akurat postawienie na trwałość i bezawaryjność bez napinania się na chwilowy wynik a później multiair z checkeim czy padające silniki jest lepszym kierunkiem . Kilka pokoleń alfisti wyrośnie na dojeżdżających jak każda kia czy mazda autach to następne sobie przypomnia nakręcane odpowiednio marketingowo na "sport".
    Chwilowo szybkie auto jest łatwo zrobić. Trwałe i szybkie to inna bajka.
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 20-11-2022 o 01:40

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory