Strona 181 z 262 PierwszyPierwszy ... 81131171172173174175176177178179180181182183184185186187188189190191231 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,801 do 1,810 z 2613

Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #1801
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    ?? przecież ja się cieszę i piszę to o Tonale - że jest krokiem w dobrym kierunku - niezawodności , co rusz od kiedy tu ktoś powklejał wypowiedzi kierownictwa obecnego, że na nią będą stawiać i że będą naśladować Japonię, się cieszę z tego, z tymi 150 czy ile tam koni ma (oczywiście mam wątpliwości czy ktoś da radę Włochów opanować, ale jest szansa bo dostrzeżono w końcu w czym jest problem z AR) . Ty sobie czytasz że ja coś wpisałem, i swoje jakieś lęki i projekcje mi wciskasz. Samemu marudząc że co to za AR to Tonale.

  2. #1802
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Zdaje się, że nie trzeba nic udowadniać - dożyliśmy takich czasów, że najmocniejsza Alfa jest słabsza od Seata... smutne to
    No i seat ma dzwìęk z głośników xddddd

  3. #1803
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał carramba Zobacz post
    No i seat ma dzwìęk z głośników xddddd
    No nigdzie nie napisałem, że jest idealny
    W sumie to żadnym fanem nie jestem. Ale fakty są takie, że po świetnym debiucie Giulii i Stelvio kolejny model "nie pociągnął tematu", że tak powiem.
    Ja się nie czepiam tych wersji 130/160KM, niech sobie będą. Tylko dlaczego nie ma wersji 300/400KM dla fanów marki, tudzież ogólnie petrolheadów?
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  4. #1804
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    No nigdzie nie napisałem, że jest idealny
    W sumie to żadnym fanem nie jestem. Ale fakty są takie, że po świetnym debiucie Giulii i Stelvio kolejny model "nie pociągnął tematu", że tak powiem.
    Ja się nie czepiam tych wersji 130/160KM, niech sobie będą. Tylko dlaczego nie ma wersji 300/400KM dla fanów marki, tudzież ogólnie petrolheadów?
    Z mocą idzie w parze komplikacja, inne obciążenia wszystkiego dosłownie, większa zawodność, większe "łomotanie " auta (inny klient 150 a inny 400 koni kupuje i inaczej użytkuje) , pewnie lata testów z innymi wymaganymi dla 400 koni mocy zawieszeniami, hamulcami, skrzyniami, wałami/pólosiami, piastami, chłodzeniem, no wszystko, tak się tylko wydaje "dodać koni" . A jakieś homologacje testy zderzeniowe czy durne emisje gdzie jeszcze. Jak firma byłaby przygotowana technologicznie, doświadczeniem wcześniejszym, byłaby to ewolucja wcześniejszych tych samych modeli/podobnych, to co innego. A wiemy jak się kończy debiut wyskakując z autem znikąd wczesniej - zatrzymywaniem się go na skrzyżowaniu gdy jedzie wpływowy opiniotwórczy dziennikarz motoryzacyjny i idzie w świat że Stelvio fajne ale zatrzymuje się na skrzyzowaniu . Nik nie wnika czy choroba wieku dzięciecego czy co innego .Dobrze to nie wygląda. O Tonale zatrzymujących się nie słyszałem.

  5. #1805
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2021
    Auto
    Suzuki Vitara
    Postów
    44

    Domyślnie

    Dziś widziałem czerwoną w Katowicach. Jak na SUV-a to jest naprawdę ładne auto.

  6. #1806
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Z mocą idzie w parze komplikacja, inne obciążenia wszystkiego dosłownie, większa zawodność, większe "łomotanie " auta (inny klient 150 a inny 400 koni kupuje i inaczej użytkuje) , pewnie lata testów z innymi wymaganymi dla 400 koni mocy zawieszeniami, hamulcami, skrzyniami, wałami/pólosiami, piastami, chłodzeniem, no wszystko, tak się tylko wydaje "dodać koni" . A jakieś homologacje testy zderzeniowe czy durne emisje gdzie jeszcze. Jak firma byłaby przygotowana technologicznie, doświadczeniem wcześniejszym, byłaby to ewolucja wcześniejszych tych samych modeli/podobnych, to co innego. A wiemy jak się kończy debiut wyskakując z autem znikąd wczesniej
    No ale właśnie o to chodzi, żeby wykorzystać doświadczenie po Stelvio i Giulii w wersji 510KM. Wtedy byśmy wiedzieli, że ta technologia jest rozwijana, AR nabiera doświadczenia z mocami 400KM+ i kolejne edycje będą coraz lepsze. Ewolucja...

    A tak, to od Giulietty (ba! nawet od 159) począwszy do dnia dzisiejszego możemy te lata podsumować jednym słowem: dyskontynuacja.
    Słowo tak samo dziwne jak polityka AR.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  7. #1807
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    No ale właśnie o to chodzi, żeby wykorzystać doświadczenie po Stelvio i Giulii w wersji 510KM. Wtedy byśmy wiedzieli, że ta technologia jest rozwijana, AR nabiera doświadczenia z mocami 400KM+ i kolejne edycje będą coraz lepsze. Ewolucja...

    A tak, to od Giulietty (ba! nawet od 159) począwszy do dnia dzisiejszego możemy te lata podsumować jednym słowem: dyskontynuacja.
    Słowo tak samo dziwne jak polityka AR.
    Ale to inna platforma, to tak się nie da na Tonale przenieść. Chyba że mowisz o ewolucji Giulia/Stelvio ok.

    Co do dyskontynuacji to jasne, chyba od 156, a wcześniej od 145 , a wcześniej... taka tradycja w Alfie , nieraz o tym mówiłem, ewolucja jest kluczem do sukcesu jak pokazują marki odnoszące sukces. Żadnej wizji, celu i dążenia, co kolejny wizjoner to siup coś innego.

  8. #1808
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Oglądałem też Hondy, jak wybierałem auto. Jakość wykonania wnętrza jest żenująca. Tapicerka materiałowa przypominająca w wyglądzie i dotyku PRL.... siedziałem też w Ssangyong Korando (czy jakoś tak) i w ssangyongu jest dużo dużo lepiej.
    Tutaj pełna zgoda. Jeżdziłem po salonach z kumplem, szukał auta. W salonie Hondy był dramat)

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    A Żadnej wizji, celu i dążenia, co kolejny wizjoner to siup coś innego.
    Wizja jest: modele są nazywane pod kątem kontynuacji legend. Giulia, Glulietta, 159 (wiecie skąd 159? od samochodu którym wygrywał Fangio), 8C itd....
    Czekamy na nową Arnę
    Zdaje się, że jesteśmy już blisko....

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Moja żona jeździ zaś kolejnym Peżotem, jej się podoba i bardzo dobrze.
    a pisze tam na forum)?

  9. #1809
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ArcoMancino
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Mordor, korzenie z WGM
    Auto
    Giulia 2.0 pb 200 KM '17 Vulcano Black. Wcześniej 159 BN 1.9JTDm 8V '09 Grigio Titanio.
    Postów
    483

    Domyślnie

    Powrót do Arny bardzo dobrze w kierunek nadany przez Stellantis się wpisze

    Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

  10. #1810
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Kierunki w Alfie to szkwały krótkotrwałe .
    W dobie elektrycznej religii kto wie może zobaczymy dacie przepraszam Alfę Spring EV. Ale z miękkimi plastikami bo to wszystko zmienia.
    Kurde Alf, motoryzacja (jakoś to połączmy nit wkręt śrubka i trytytka ) a tu jakieś pierdoły o plastikach . W hondzie. Przy której Alfa nie stanęła nigdy technologicznie w dalekim pobliżu.

    Plastiki no po prostu petrollheadowy wyznacznik auta czy samochodu nie wie co poprawne obecnie .

    Z historii coś potrafiącego się zblizyc do hondy s2000 w tej historii zmian kierunków jest?

    Plastiki. Na forum alfy gdzie lepią się po kilku latach jak superglue.
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 23-11-2022 o 01:29

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory