Strona 184 z 262 PierwszyPierwszy ... 84134174175176177178179180181182183184185186187188189190191192193194234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,831 do 1,840 z 2613

Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #1831
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Wrócę może do głównego tematu, czyli Tonale

    Pojeździłem nim 2 dni (wersja 130KM + 20KM).
    Plusy:
    - na pewno nie ma takiego laga jak Giulia (280KM)/Stelvio (200KM), można szybko manewrować (czyli nawrotka jakaś, parkowanie, gdzie często zmienia się biegi D/R). Zakładam, że to dzięki elektrykowi.
    - w mieście (Poznań) spalanie 6,2 l/100km - ta sama trasa Giulią 13 l/100km, potem trochę km eską i w Tonale średnia skoczyła do 7,4l, w Giulii spadło do 9,2l. Czyli auto zdecydowanie do miasta, tym badziej, że przy tej mocy ciężko się bujnąć więcej niż 120km/h. Sama eska to ~8,5l, ale tyle to ja bez problemu osiągnę w Stelvio/Giulii jadąc podobnie (max 120km/h).
    - spory bagażnik, ma drugie dno, i gdy się wyjmie podłogę to jest naprawdę dużo miejsca (w pionie można wstawić dużą walizkę)
    - pomimo dotykowego ekranu są jeszcze jakieś fizyczne przyciski (ostatnio rzadkość) - np. dla klimy
    - są profile dla użytkowników (tego mi brakowało w Giulii)
    - bezprzewodowy Android Auto - super sprawa, dopiero teraz widzę jak ja się z tym kablem muszę męczyć
    Neutralne:
    - cyfrowe zegary - co kto lubi, można w miarę dużo konfigurować co ma być wyświetlane. Ja jestem jednak zwolennikiem połączenia analogów z ekranem (jak w Stelvio/Giulii)

    Minusy:
    - prowadzenie już nie jak w Alfie, jest jak w każdym SUVie i to ni jak ma się do responsywności i charakterystyki Stelvio. Zakładam, że to auto dla ludu, a nie fanatyków AR dlatego tak zrobili.
    - tabletowy ekran - mogli jakoś fajnie wpasować i przynajmniej tym by się wyróżniał na tle konkurencji
    - ogólnie brakuje jakiegoś efektu wow w środku. Dla kogoś kto jeździ Stelvio albo Giulią, czy nawet Giuliettą nowe Tonale może wydawać się tandetne. Tym bardziej przy tej cenie... Fajnie wygląda podświetlenie tego 'aluminiowego' wykończenia, ale to bardziej jako ciekawostka, bo w nocy na dłuższą metę wolałbym wyłączyć, albo przynajmniej ściemnić.
    - kto zamienił zmianę głośności z rolki na przyciski w kierownicy??? Było dobrze, to musieli spieprzyć. Teraz głośność zmienia się przyciskami (w Stelvio tymi przyciskami zmienia się stacje), a rolką zmienia się stacje... niby szczegół, ale bardzo mnie irytował
    - brakuje (z resztą jak w Stelvio i Giulii) trybu Individual, DNA nie wystarcza. Chciałbym np. ustawić duży odzysk z hamowania (dostępny tylko w trybie D), bo tak lubię, ale skrzynię i silnik zostawić w trybie komfort (tylko N). Nie da się...

    Podsumowując:
    Najlepszym byłoby jakby Stelvio/Giulia po lifcie dostały hybrydy/elektryczne wspomagacze. Liczyłem na coś w okolicach +300KM. Wtedy byśmy mieli dość ekonomiczne auto w mieście i bez laga (bo tego najbardziej mi brakuje w Giulii/Stelvio), mocy pod dostatkiem i auto, które fajnie się prowadzi, ze sprawdzoną już konstrukcją.

    No ale ja kompletnie nie rozumiem polityki Alfy...
    Pozdro,
    Bartas

  2. #1832
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    [MENTION=839]bartas82[/MENTION], odnośnie hybrydyzacji Giulia/Stelvio chyba mamy już odpowiedź

    https://www.clubalfa.it/436297-alfa-...ersioni-ibride

  3. #1833
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartas82 Zobacz post
    Wrócę może do głównego tematu, czyli Tonale
    w końcu jakiś konkret xD dzięki za fajny opis. Czytając go, uważam że w sumie nowi klienci którzy jakimś cudem przyjdą z innych marek będą raczej zadowoleni, bo jak irytują to raczej pierdoły

  4. #1834
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    [MENTION=839]bartas82[/MENTION], odnośnie hybrydyzacji Giulia/Stelvio chyba mamy już odpowiedź

    https://www.clubalfa.it/436297-alfa-...ersioni-ibride
    Czyli miałem rację rok temu kupując Giulię jako ostatnią szansę na normalny samochód spalinowy. Oczywiście po upadku religii klimatycznej wszystko wróci do normy, ale biorąc pod uwagę, że planów produkcyjnych nie zmienia się ad-hoc, to będzie to najwcześniej za 10 lat. Tylko czy wtedy marka będzie jeszcze istniała?

  5. #1835
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał FernandoAlfonso Zobacz post
    Czyli miałem rację rok temu kupując Giulię jako ostatnią szansę na normalny samochód spalinowy. Oczywiście po upadku religii klimatycznej wszystko wróci do normy, ale biorąc pod uwagę, że planów produkcyjnych nie zmienia się ad-hoc, to będzie to najwcześniej za 10 lat. Tylko czy wtedy marka będzie jeszcze istniała?
    No obawiam się, że to już ostatni czas na normalne samochody. Piewcy elektromobilności z uporem maniaka powtarzają, że przecież nikt nikomu nic nie narzuca, bo przecież nie ma zakazu spalinowych silników. Faktycznie kary za emisję są tak duże, że cena spalinowych robi się niekonkurencyjna, sprzedaż spada, a tym samym i producentom się nie spina produkowanie takich samochodów. Hipokryzja w każdym calu. Piszesz, jakbyś wiedział, że to pierd...nie. Mam nadzieję, ale na razie ekomantra ma się dobrze i nic nie wskazuje by producenci zrezygnowali z elektryków, to już za daleko chyba poszło, nowe modele są opracowywane pod tym kątem, poszło na to w ciul kasy.

  6. #1836
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Mam nadzieję, ale na razie ekomantra ma się dobrze i nic nie wskazuje by producenci zrezygnowali z elektryków, to już za daleko chyba poszło, nowe modele są opracowywane pod tym kątem, poszło na to w ciul kasy.
    Na początku lat 2000-nych turbodiesel był zbawieniem ludzkości. Teraz się jest złem wcielonym. Pożyjemy, zobaczymy.

  7. #1837
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    No obawiam się, że to już ostatni czas na normalne samochody. Piewcy elektromobilności z uporem maniaka powtarzają, że przecież nikt nikomu nic nie narzuca, bo przecież nie ma zakazu spalinowych silników. Faktycznie kary za emisję są tak duże, że cena spalinowych robi się niekonkurencyjna, sprzedaż spada, a tym samym i producentom się nie spina produkowanie takich samochodów. Hipokryzja w każdym calu. Piszesz, jakbyś wiedział, że to pierd...nie. Mam nadzieję, ale na razie ekomantra ma się dobrze i nic nie wskazuje by producenci zrezygnowali z elektryków, to już za daleko chyba poszło, nowe modele są opracowywane pod tym kątem, poszło na to w ciul kasy.
    Wiele rzeczy już przewidziałem, a raczej wywnioskowałem na podstawie obserwacji i analizy wielu mniejszych i większych oznak, a w analizie jestem podobno genialny - nie moje słowa. Tak samo jak przewiduję, że będą wkrótce aresztowane przy aprobacie USA pewne publicznie znane osoby, nie napiszę kto, bo zaraz podniesie się krzyk.

  8. #1838
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    A ci znów lamentują... Gdzie jest moderator?

  9. #1839
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    Gdzie jest Greta? Coś ostatnio ucichła. Może w domu bez klamek gdzie jej miejsce?

  10. #1840
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    A ci znów lamentują... Gdzie jest moderator?
    Z dużym prawdopodobieństwem spala benzynę i/lub ropę

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory