Strona 186 z 262 PierwszyPierwszy ... 86136176177178179180181182183184185186187188189190191192193194195196236 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,851 do 1,860 z 2613

Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #1851
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    W tym wypadku zwróć uwagę, że wersja 150KM DSG to wydatek ledwie 137tys, nawet 190KM DSG 4drive wychodzi taniej od najtańszego Tonale, bo cennik startuje od 155tys. Podobnie przy reszcie "popularnej" konkurencji, Hyunday-a, Kia, seata, skody, toyoty... Tonale jest 20-40tys. droższa.
    Natomiast Veloce z pakietem skóra i asystentami w zielonym kolorze kosztuje.... 225tys. czyli tyle co Formentor 310KM z paroma dodatkami.
    Jeśli już miałbym odpuścić ten silnik 310KM i wybierać w czymś w okolicach 130KM, to pierwszym wyborem byłaby Toyota C-HR (za 150tys. jest już całkiem fajna konfiguracja, a bogato wyposażone 185KM wychodzi coś koło 180tys.), drugim Nissan Quahqai, bo w cenie ~180tys, oferuje jakość wykończenia Tonale, trzecim peugeot 3008 - kokpit 3008-ki jest całkiem sympatyczny, ale różnica do Tonale robi się niewielka (tak francuzi mają wysokie mniemanie o sobie, co widać właśnie w cenach).
    Tak namawiasz na Tonale, domyślam się, że już czekasz na swój egzemplarz?
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 27-11-2022 o 13:32

  2. #1852
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Kluczowa sprawa: czy Stellantis zrezygnował z następcy Giuliettty w segmencie compactów, które nadal sprzedają się bardzo dobrze, żeby przebić sprzedażowo te wolumeny za pomocą Tonale?
    Czy chce podbić klasę małych suvów?
    Czy po prostu wypuścił model, bez oglądania się na aspekty biznesowe?
    Bo od rozpoczęcia sprzedaży mineło pół roku i wyniki są słabe. Tak to trzeba jasno nazwać.
    Powstaje więc pytanie: po co jest ten model i dla kogo?

  3. #1853
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Tonale ma szansę się dobrze sprzedawać, jak będzie trochę droższa od popularnej konkurencji, a nie jak teraz o 1/4 droższa.

  4. #1854
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    czy Stellantis zrezygnował z następcy Giuliettty w segmencie compactów, które nadal sprzedają się bardzo dobrze, żeby przebić sprzedażowo te wolumeny za pomocą Tonale?
    To jest bardzo dobre pytanie - bo w sumie logika podpowiada, że tak właśnie miało być.
    Tylko że podbijanie segmentu kompaktów autem w tej cenie... no powodzenia życzę
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  5. #1855
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    W tym wypadku zwróć uwagę, że wersja 150KM DSG to wydatek ledwie 137tys, nawet 190KM DSG 4drive wychodzi taniej od najtańszego Tonale, bo cennik startuje od 155tys. Podobnie przy reszcie "popularnej" konkurencji, Hyunday-a, Kia, seata, skody, toyoty... Tonale jest 20-40tys. droższa.
    Natomiast Veloce z pakietem skóra i asystentami w zielonym kolorze kosztuje.... 225tys. czyli tyle co Formentor 310KM z paroma dodatkami.
    Ja pisze o porównywaniu podobnych moczowo wozów a Ty o podobnych cenowo... Weź pod uwagę, że Alfa zawsze będzie droższa bo jest premium i do tego jeszcze hybryda. Ceny z czasem też mogą się zmieniać, możesz dostać rabat itp. także powinno się zestawiać wozy o podobnej mocy i wtedy porównywać wrażenia z jazdy.

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Jeśli już miałbym odpuścić ten silnik 310KM i wybierać w czymś w okolicach 130KM, to pierwszym wyborem byłaby Toyota C-HR (za 150tys. jest już całkiem fajna konfiguracja, a bogato wyposażone 185KM wychodzi coś koło 180tys.), drugim Nissan Quahqai, bo w cenie ~180tys, oferuje jakość wykończenia Tonale, trzecim peugeot 3008 - kokpit 3008-ki jest całkiem sympatyczny, ale różnica do Tonale robi się niewielka (tak francuzi mają wysokie mniemanie o sobie, co widać właśnie w cenach).
    Tak namawiasz na Tonale, domyślam się, że już czekasz na swój egzemplarz?
    Porównujesz Alfę do byle Toyoty w której na tylnej kanapie można dostać klaustrofobii oraz do bezpłciowego Nissana? Wolałbym bazową Tonale niż wypasionego Nissana, bez dwóch zdań. Nie wiem jak Ty dobierasz te samochody dla siebie ale Alfę kupiłeś chyba przypadkiem.
    Ja nigdy nie kupuje samochodu w pierwszym roku produkcji, także ewentualny zakup Tonale będę rozważał w przyszłym roku.
    A Tonale kibicuje jak każdej Alfie.

  6. #1856
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    ewentualny zakup Tonale będę rozważał w przyszłym roku.
    A Tonale kibicuje jak każdej Alfie.
    Alfa może truć spalinami i raki wywoływać bo to Alfa? One są koszerne a inne nie? Dlaczego nie rozważasz, a tam rozważasz, nie ma co rozważac wiedząc że ze spalinowym trujesz i zabijasz, nic tu do rozważania, trzeba działać już, elektryka?

  7. #1857
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Ja pisze o porównywaniu podobnych moczowo wozów a Ty o podobnych cenowo...
    Jak wyszła Giulia, to słyszałem przy porównaniach do BMW/Audi/Merca "patrz jaką w Alfie masz moc i jak to jedzie przy tej samej cenie"
    A tu teraz nagle mocowo porównujemy?


    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Porównujesz Alfę do byle Toyoty w której na tylnej kanapie można dostać klaustrofobii oraz do bezpłciowego Nissana?
    I znowu - jak ktoś przy Gulii/Stelvio wspomniał, że konkurencja ma lepsze materiały, to było "a co mi tam materiały, Alfa ma jechać i jedzie, materiały są dla snobów... wolisz dobre materiały i napęd na przód, czy świetną trakcję RWD i gorszy plastik?"

    Trochę to już żenujące jest. Choć odrobina obiektywizmu by się przydała.
    Hitem jest lekko chodzący układ kierowniczy - nagle stał się zaletą, bo to przecież auto do miasta... really?

    Jak czytam o bezpłciowym Nissanie, to powiedz mi co takiego ma w sobie Tonale? No bo tak reasumując, to mi wychodzi, że karoserię...
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  8. #1858
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    układ kierowniczy jest taki dobry, jaki jest do niego przypięty znaczek.
    Napęd fwd też jest dobry jak ma przypięty znaczek.
    Crossover czy SUV mimo cx jest dobry bo ma znaczek.
    Rwd z niewylaczalnym esp jest dobre bo ma znaczek.
    Auto sprzedawane i obsługiwane serwisowi z pogada dla klienta jest ok bo ma znaczek.
    Spalinowy truciciel raktworczy zabijający planete jest ok bo ma znaczek?

    Tak swoją drogą to ile w silnikach tonale jest inżynierii AR a ile pezota?
    Nikt tu nie pisze o jakichs rozwiązaniach technicznych typu samozapłon benzyny w wydaniu Mazdy czy czymś spodziewać by się można bardziej rewolucyjnym w aucie z taka historia marki? Tylko co" trojeczka i wchodzimy w zakręt" Maklowicza? Sory ale obecnie to wszystko jeździ typu trojeczka i wchodzimy w zakręt po drogach.

  9. #1859
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Niezłe wartości, myślałem że ta hybryda to trochę pic na wodę ale widać, że ten system działa wydajnie.
    Dlaczego pisałeś że Tonale prowadzi się jak zwykły SUV, masz to z czym porównać ? Jak prowadzi się w porównaniu z Giuliettą bo z racji przedniego napędu i segmentu trzeba raczej z nią porównywać.
    Jeździłem jedynie Tucsonem i Sportage z takich mniejszych, ale nie całe dnie, tylko jazdy testowe po ~1h max, zatem nie porównam aż tak bardzo, jednak właściwości jezdne auta poznasz od razu i są dość podobne.
    Pamiętam jak pierwszy raz wsiadłem do Stelvio i jak jeździło w porównaniu z XC60, czy Mazdą CX5. To było wow! SUV, który jeździ jak nie-SUV. Oczywiście nie oczekiwałem tutaj tego samego, ale jednak liczyłem, że coś z tego efektu pozostanie, czyli mały SUV jeżdżący trochę jak kompakt.
    I tutaj dochodzimy do Twojego drugiego pytania: Tonale vs Giulietta. Też po cichu liczyłem, że to będzie po prostu podwyższona Giulietta
    Jednak ciężko mi porównać, bo po za marką to dla mnie kompletnie inne auta. Giulietta zdecydowanie bardziej sportowa, głośniejsza, niżej i inaczej się siedzi, kiera ciężej chodzi, w trybie D bardziej narowista, przestarzała pod względem elektroniki w środku. Tonale przypomina mi XC60 w porównaniu ze Stelvio: wygodne i ciche, które nie zachęca do jakiejś ostrej jazdy w ogóle (i nie mówię o mocy silnika, tylko o charakterystyce prowadzenia).
    Ciekawe jak się ma Tonale do XC40 (bo tym nie jeździłem)?
    Pozdro,
    Bartas

  10. #1860
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartas82 Zobacz post
    Oczywiście nie oczekiwałem tutaj tego samego, ale jednak liczyłem, że coś z tego efektu pozostanie, czyli mały SUV jeżdżący trochę jak kompakt.
    Dotknąłeś tutaj sedna problemu. Wsiadając do Hyundaia czy Nissana nie oczekiwałem nie wiadomo czego. Po prostu poprawne wygodne auto, mało tego w środku wykonane lepiej niż się spodziewałem. Natomiast wsiadając do Tonale miałem oczekiwania. Miałem co prawda świadomość, że to tylko 130KM z boostem elektrycznym, ale gdzieś z tyłu głowy było, ze to Alfa, więc powinna dobrze się prowadzić i dobrze jechać. Do tego te łopatki przy kierownicy sugerujące, ze coś więcej auto potrafi. Po czy przychodzi jazda i z tych oczekiwań pozostaje jeden wielki zawód. Auto co prawda prowadzi się fajnie, ale co z tego, że się prowadzi i są łopatki, skoro silnik który tam jest nie pozwala na skorzystanie z dobrodziejstw fajnego zawieszenia i łopatek. Po czym patrzysz w cennik i okazuje się, że do Alfy trzeba dopłacić ze 30tys więcej. I człowiek zastanawia się za co te 30tys.?
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 28-11-2022 o 09:56

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory