Strona 187 z 262 PierwszyPierwszy ... 87137177178179180181182183184185186187188189190191192193194195196197237 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,861 do 1,870 z 2613

Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #1861
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Rwd z niewylaczalnym esp jest dobre bo ma znaczek.
    Nie miałeś się do czego doczepić, to padło na niewyłączalne ESP - bo każdy użytkownik 320d zaraz po wejściu do samochodu szuka tylko tego przycisku... Zgadzam się, że powinna być taka opcja i dziwię się, że jej w liftingu nie dodali (a dali np. w Tonale xD), no ale nie jest to jakiś deal-breaker.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  2. #1862
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Nie miałeś się do czego doczepić, to padło na niewyłączalne ESP - bo każdy użytkownik 320d zaraz po wejściu do samochodu szuka tylko tego przycisku... Zgadzam się, że powinna być taka opcja i dziwię się, że jej w liftingu nie dodali (a dali np. w Tonale xD), no ale nie jest to jakiś deal-breaker.
    Takie czasy. Obowiązkowym punktem każdego testu samochodu na YT jest patyk/siłownik maski jakby z tego się korzystało codziennie oraz ilość i wielkość cupholderów - jakby to determinowało luksus w środku. A kupujemy auto, a nie mobilną jadłodalnię. Do tego przycisk ESP-off w każdym aucie co ma nieco powyżej 100KM, ale przyciski do start-stop wszyscy pochowali bo ekologia.... sorry za offtop.

  3. #1863
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,799

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Jak wyszła Giulia, to słyszałem przy porównaniach do BMW/Audi/Merca "patrz jaką w Alfie masz moc i jak to jedzie przy tej samej cenie"
    A tu teraz nagle mocowo porównujemy?




    I znowu - jak ktoś przy Gulii/Stelvio wspomniał, że konkurencja ma lepsze materiały, to było "a co mi tam materiały, Alfa ma jechać i jedzie, materiały są dla snobów... wolisz dobre materiały i napęd na przód, czy świetną trakcję RWD i gorszy plastik?"
    Ja osobiście nic takiego nie pisałem. Wybrałbym Alfę zamiast Toyoty czy Nissana bo ma sportowo zestrojony układ jezdny i kierowniczy , sama jazda nawet bez pędzenia będzie przyjemna. Wystarczy żeby do 100 km/h sprawiała wrażenie "zwinnej". Zakładam, że w trybie Dynamic taka będzie nawet 130 konna wersja i wolę to niż 180 koni w bujającym się Nissanie i wyjącej jednostajnie hybrydzie Toyoty.

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post

    Hitem jest lekko chodzący układ kierowniczy - nagle stał się zaletą, bo to przecież auto do miasta... really?

    Jak czytam o bezpłciowym Nissanie, to powiedz mi co takiego ma w sobie Tonale? No bo tak reasumując, to mi wychodzi, że karoserię...
    Lekki układ kierowniczy przy parkowaniu nie przeszkadza, zakładam że usztywnia się wraz z prędkością jak w Giulietcie. Musi być ciężkawy w trasie, szczególnie w trybie Dynamic i zakładam, że tak jest. Weź pod uwagę, że testerzy narzekali na zbyt lekki układ nawet w Giulii, także na osobiste odczucia też trzeba brać poprawkę.
    Tonale ma fajną pozycję za kierownicą, taką zwartą jak na ten segment. Do tego zwarte zawieszenie i układ kierowniczy. Nissan jest za to wygodny ale nie na tym mi zależy.

  4. #1864
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,799

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Alfa może truć spalinami i raki wywoływać bo to Alfa? One są koszerne a inne nie? Dlaczego nie rozważasz, a tam rozważasz, nie ma co rozważac wiedząc że ze spalinowym trujesz i zabijasz, nic tu do rozważania, trzeba działać już, elektryka?
    Na razie Alfa nie ma elektryka więc może trzeba będzie zejść z tonu i pozostać przy hybrydzie. Chociaż cały czas mam nadzieję, że w przyszłym roku wyklaruje się już pierwszy samochód elektryczny Alfy i będzie jakieś pole manewru.

  5. #1865
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Ja osobiście nic takiego nie pisałem. Wybrałbym Alfę zamiast Toyoty czy Nissana bo ma sportowo zestrojony układ jezdny i kierowniczy , sama jazda nawet bez pędzenia będzie przyjemna. Wystarczy żeby do 100 km/h sprawiała wrażenie "zwinnej". Zakładam, że w trybie Dynamic taka będzie nawet 130 konna wersja i wolę to niż 180 koni w bujającym się Nissanie i wyjącej jednostajnie hybrydzie Toyoty.
    Żuczku, mam do ciebie taką prośbę. Zanim zaczniesz wygłaszać swoje racje na podstawie zasłyszanych opinii poświęć chwilę i umów się na jazdę testową Toyotą i Nissanem. Później wrócimy do rozmowy. Problemem twoim jest zmienność oczekiwań. Najpierw oczekujesz, żebym nie wymagał zbyt dużo od 130KM auta - ok. rozumiem. to nie sprzęt do latania na granicy uślizgu, tylko do normalnej jazdy dla normalnego zjadacza chleba w nieco lepszych warunkach niż inni. Bez szaleństw bo to nieekologiczne - czyli tak do 120km/h. Z drugiej strony narzekasz na wycie Toyoty - które ma miejsce tylko przy wyższych prędkościach i na miękkie zawieszenie Nissana, które też jest odczuwalne, tj przeszkadza przy agresywniejszej jeździe. Jak chcesz żebyśmy oceniali Tonale jako spokojne auto, to przymierzajmy to do innych, ale też oceniając ich przy spokojnej jeździe. Wtedy okazuje się że to "sportowe" prowadzenie Tonale nie wnosi wiele do tematu.
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 28-11-2022 o 14:20

  6. #1866
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,799

    Domyślnie

    Zdaję sobie sprawę, że w codziennym użytkowaniu Toyota będzie przyjemna a Nissan komfortowy. Tylko co z tego jeśli na tych cechach mi kompletnie nie zależy. Zależy mi na przyjemnym, zwartym prowadzeniu w otoczeniu wizualnie przyjemnego kokpitu. Na krętej drodze nie muszę mieć 200km/h na budziku żeby mieć banan na twarzy, wystarczy mi angażujące prowadzenie. Oczywiście wiem, że Tonale nie będzie dawało przyjemności na poziomie Giulii czy Stelvio ale mam nadzieję, że nie będzie mocno odstawać od Giulietty. Jeśli się rozczaruję to go nie kupię ale na pewno nie pójdę do salonu Toyoty czy Nissana bo to strata czasu.

  7. #1867
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Czyli nawet Tonale nie jeździłeś, ale wiesz, że jest lepsza od innych? Trochę to słabe. Ja tym czasem w ciągu ostatnich 3 miesięcy objeździłem: 3008, DS4, Tucsona i Konę, Sportage i Ceeda, CH-R i Rav4, Qashai-a, Tonale i Stelvio, Q3 i Q5, Atecę Leona i Formentora, T-Roc-a, Kodiaq-a... chyba wszystkie, ale możliwe że coś pominąłem. I mając takie doświadczenia i porównanie - uwierz mi Tonale nie błyszczy. zwłaszcza jak nałożę na moje subiektywne odczucia filtr finansowy.

  8. #1868
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Jeśli się rozczaruję to go nie kupię ale na pewno nie pójdę do salonu Toyoty czy Nissana bo to strata czasu.
    Ooo, właśnie. Obawiam się, że 80% kupujących myśli tak samo - tylko w miejsce "Toyoty czy Nissana" wklej "Alfa Romeo"
    Czy to nie powielanie stereotypów?

    Machaju trafił tutaj w punkt - Tonale ma sens jako spokojne auto. Tak samo jak Toyota i Nissan. Jazda po zakrętach nie daje frajdy, jeśli na wyjściu po wciśnięciu gazu usłyszysz wycie wysilonej jednostki i brak przyspieszenia - myślę, że przy tych 130KM Tonale będzie jak ta wyjąca Toyota...

    Żuczek, masz rację że nie trzeba 200km/h żeby mieć frajdę z jazdy. Takie stwierdzenia świetnie pasują do małych kabrioletów, roadsterów, hothatchy segmentu A.. ale nie do SUVa, nawet jeśli jest nieco mniejszy. W tak dużym aucie masz jeszcze pomniejszone odczucie prędkości, więc IMO nie ma nawet mowy o angażującej jeździe...
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  9. #1869
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,549

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Kolejny dziennikarz motoryzacyjny - Jacek Balkan - opisał swoje wrażenia z tygodniowej jazdy Tonale i twierdzi, że na tle bezpłciowych Kia, Peugeotów czy Skód Tonale wyróżnia się prowadzeniem i przyjemnością z jazdy. Dodatkowo twierdzi, że silnik 130KM jak na ta moc jest dynamiczny pod warunkiem użycia trybu dynamic. Może więc nie jest tak źle, po prostu nie można Tonale porównywać do Stelvio tylko do bezpośrednich konkurentów.
    Dziennikarz motoryzacyjny czy Jacek Balkan?
    Wybierz jedno

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  10. #1870
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arturo132
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Stelvio 2.0 280+, Giulietta 1,6
    Postów
    464

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory