Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #2051
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2022
    Auto
    Tonale Edizione Speziale
    Postów
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Ktoś tu z forum ma Tonale? Ktokolwiek? jesli nie, dlaczego nie?
    Oczywiście

  2. #2052
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Wystarczy spojrzeć kilka postów do góry...
    No sięgnąlem do posta 3022, czyli 28 do góry. To więcej niż kilka. I nadal nie wiem czy ktoś ma Tonale?

    - - - Updated - - -
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 30-03-2023 o 18:36 Powód: Aktualizacja po skasowaniu cytatu.

  3. #2053
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    No sięgnąlem do posta 3022, czyli 28 do góry. To więcej niż kilka. I nadal nie wiem czy ktoś ma Tonale?
    słabo szukasz. Na forum jest przynajmniej 3 użytkowników Tonale i jeden z zamówionym autem.

    Przy okazji,
    Rozmawiałem wczoraj ze znajomym. Użytkownik 2-letniego Nissana Qashqai 160KM MHEV. Dostał na testy na kilka dni wersję e-Power (tą z silnikiem spalinowym jako generatorem). Jako użytkownik dla którego wersja 160MHEV jest bardzo szybka nie widzi żadnego powodu, żeby przesiąść się na wersję wyżej. Spalanie prawie takie samo, cena dużo wyższa i do tego podobno bardzo wykurzający dźwięk silnika - porównuje go do pracującej wiertarki.

  4. #2054
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Ciekawe.
    Ale wracając do Tonale: w mediach atak reklam z zielonym Tonale. Za kółkiem oczywiście kobieta. Jednoznacznie pozycjonują zatem klienta docelowego.
    Zobaczymy, jak się to przełoży na wzrost wolumenu sprzedaży. Myślę, że powinno pozytywnie. Kobiety jednak kupują samochody oczami. Pytałem kilku koleżanek, w różnym wieku, mówiły ze auto im się podoba.
    Czy nasi forumowi użytkownicy to także panie?
    Auto jest wybitnie niemęskie. Nie wyobrażam sobie meżczyzny jako właściciela Tonale. Stelvio to tak. Oba te auta to jakby właśnie kobieta i mężczyzna. Jeśli taki był zamysł twórców, to powinno dać efekty.

  5. #2055
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Na siłę szufladkujesz produkt. Pozytywnie na sprzedaż wpłynie cena, o ile AR jej nie podniesie. Gdybym na dzień dzisiejszy miał zamawiać auto Tonale 160KM bardzo, bardzo poważnie brałbym pod uwagę. Obecnie jest niewiele droższe od konkurencji producentów "masowych". Cennikowo. Jeśli w salonie idzie wyrwać rabat nawet połowę taki jak na Gulię/Stelvio, to w ogóle nie ma się nad czym zastanawiać.
    ps. Jak na osobę, która dała poznać się z lewicowych poglądów używanie argumentów męskie/niemęski/damskie jest niepoprawne. Wychodzi z ciebie męska szowinistyczna świnia .
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 30-03-2023 o 09:21

  6. #2056
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Na siłę szufladkujesz produkt. (..)Jak na osobę, która dała poznać się z lewicowych poglądów używanie argumentów męskie/niemęski/damskie jest niepoprawne. Wychodzi z ciebie męska szowinistyczna świnia .
    ) nie mam lewicowych poglądów, od zawsze miałem i mam centrowe. Zawsze uważam, że w polityce i w życiu kluczowy jest balans, rozsądek i myślenie, unikanie skrajności.
    Świniami szowinistycznymi jesteśmy jeśli nie wszyscy, to większość. Ale niektórzy się z tym kryją, bo to jest passe
    Ale zobacz: czy reklamowanie produktu WYŁĄCZNIE przez kobiety za kierownicą, nie jest przejawem wskazywania klienta? I to się sprawdza, kiedyś z kolegą jeździliśmy po Warszawie (kupił sobie Giulię i chciał ją objeździć) i dla zabawy patrzyliśmy kto siedzi za kierownicami różnych alf.
    Wiele tych alf nie było ale w 159 zawsze siedział facet, w 156 chyba na 6 spotkanych w 5 był facet, giulietty to tak pół na pół, ze wskazaniem na kobiety, a w stlelvio chyba dwie kobiety były i sześciu facetów. Widzieliśmy nawet dwie 146 z facetami.
    Troszke to zabawa ale idę o zakład, że jak się pojawi więcejk Tonale to w 8 na 10 aut będzie siedziała za kierownica laska.

  7. #2057
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2023
    Auto
    Tonale Phev / Subaru Forester S-Turbo / Subaru Outback 3,6R
    Postów
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    ) nie mam lewicowych poglądów, od zawsze miałem i mam centrowe. Zawsze uważam, że w polityce i w życiu kluczowy jest balans, rozsądek i myślenie, unikanie skrajności.
    Świniami szowinistycznymi jesteśmy jeśli nie wszyscy, to większość. Ale niektórzy się z tym kryją, bo to jest passe
    Ale zobacz: czy reklamowanie produktu WYŁĄCZNIE przez kobiety za kierownicą, nie jest przejawem wskazywania klienta? I to się sprawdza, kiedyś z kolegą jeździliśmy po Warszawie (kupił sobie Giulię i chciał ją objeździć) i dla zabawy patrzyliśmy kto siedzi za kierownicami różnych alf.
    Wiele tych alf nie było ale w 159 zawsze siedział facet, w 156 chyba na 6 spotkanych w 5 był facet, giulietty to tak pół na pół, ze wskazaniem na kobiety, a w stlelvio chyba dwie kobiety były i sześciu facetów. Widzieliśmy nawet dwie 146 z facetami.
    Troszke to zabawa ale idę o zakład, że jak się pojawi więcejk Tonale to w 8 na 10 aut będzie siedziała za kierownica laska.
    Ale tym tokiem myślenia 90 % aut jest dla facetów bo reklamują je faceci. Na dodatek z małymi dziećmi na tylnej kanapie. W związku z tym osobiście nie czuję się zobowiązany do spłodzenia kolejnego dziecka by móc jeździć nowym Renault :-)
    Chociaż akurat u nas rzeczywiście - żona będzie jeździć jakieś 3/4 czasu dziwne tylko że się uparła na Vesuvio Grey a nie bardziej intensywny kolor. Podobno jednak do Tonale wybitnie pasuje


    A jeśli chodzi o zamówione auto - mam już VIN z którego wynika, iż kupiłem Alfę coś z okolic roku 1998 - niebieski sedan ale spoko :-D Podobno jest już w PL - czekam na fv z leasingu bo akurat XV się sprzedał i trochę przerąbane zgodnie z nowymi zasadami zapłacić od tego ubezpieczenie zdrowotne które jak wiadomo jest nieodliczalne. Więc by to zbilansować naciskam by dostać kosztową z leasingu bo tak wyszło że są 1:1.

  8. #2058
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Opisuj nam, jakie wrażenia z jazdy. Jak już uda Ci się odgonić żone od kierownicy ))

  9. #2059
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2022
    Auto
    Tonale Edizione Speziale
    Postów
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Ciekawe.
    Ale wracając do Tonale: w mediach atak reklam z zielonym Tonale. Za kółkiem oczywiście kobieta. Jednoznacznie pozycjonują zatem klienta docelowego.
    Zobaczymy, jak się to przełoży na wzrost wolumenu sprzedaży. Myślę, że powinno pozytywnie. Kobiety jednak kupują samochody oczami. Pytałem kilku koleżanek, w różnym wieku, mówiły ze auto im się podoba.
    Czy nasi forumowi użytkownicy to także panie?
    Auto jest wybitnie niemęskie. Nie wyobrażam sobie meżczyzny jako właściciela Tonale. Stelvio to tak. Oba te auta to jakby właśnie kobieta i mężczyzna. Jeśli taki był zamysł twórców, to powinno dać efekty.
    Jestem prawie dwumetrowym, stukilowym facetem, mam zielone Tonale i nie wydaje mi się żeby mój widok za kierownicą tego auta miał prawo być szokujący. Nie za bardzo wiem co miałoby być niemęskiego w tym aucie. Możesz sprecyzować?

  10. #2060
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał John_z_NASA Zobacz post
    Jestem prawie dwumetrowym, stukilowym facetem, mam zielone Tonale i nie wydaje mi się żeby mój widok za kierownicą tego auta miał prawo być szokujący. Nie za bardzo wiem co miałoby być niemęskiego w tym aucie. Możesz sprecyzować?
    Jeśli przejedzie przez miasto 10 Tonale, w co najmniej 8 będzie siedziała za kierownicą kobieta. Zakładasz sie?
    To auto jest dedykowane dla kobiet, to one są głównym "targetem".
    Ale Ty oczywiście możesz nim jeździć, nie szokując nikogo.
    Zrób natomiast jeszcze inny eksperyment: obejrzyj się za 10 Mustangami (spalinowymi). Idziesz o zakład, że za kierownicą zobaczysz 9 facetów? Jeśli nie 10.
    No właśnie.
    Ostatnio edytowane przez Teddy Bear ; 30-03-2023 o 21:17

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory