Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #2061
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Bo facetki nie muszą sobie Mustangiem przedłużać wacka . Osobiście gdybym miał wybrać między Tonale a Mustangiem, to wziąłbym Alfę. A jeśli Mustanga, to mk5 .

  2. #2062
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,549

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    No sięgnąlem do posta 3022, czyli 28 do góry. To więcej niż kilka. I nadal nie wiem czy ktoś ma Tonale?

    - - - Updated - - -
    Nie ma takiego posta, chyba, że zaglądasz w przyszłość

    Jakbyś jednak spojrzał w przeszłość, to raptem 12 postów do góry jest wpis niejakiego GMB_156, który pisze, że codziennie ogląda Tonale siedząc za kierownicą tegoż samochodu

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 31-03-2023 o 00:34

  3. #2063
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,220

    Domyślnie

    Cytat Napisał John_z_NASA Zobacz post
    Jestem prawie dwumetrowym, stukilowym facetem, mam zielone Tonale i nie wydaje mi się żeby mój widok za kierownicą tego auta miał prawo być szokujący. Nie za bardzo wiem co miałoby być niemęskiego w tym aucie. Możesz sprecyzować?
    John, zacznij nosić sukienki, bo świat widziany oczami Teddyego rozpadnie się na drobne kawałki.
    Tak poważnie, to już nie jest śmieszne. Teddy ogarnij się, bo zaczną cię traktować na forum jak FernandoAlfonso, a zapewne tego nie chcesz.

  4. #2064
    Użytkownik Znawca Avatar andrzej1980
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Nałęczów
    Auto
    Alfa 155 1.8
    Postów
    1,206

    Domyślnie

    Dzisiaj rano widziałem trzecią sztukę w Lublinie , kolor siwy

  5. #2065
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Jest! Niebieska w Poznaniu, pierwsza nie-testówka jaką trafiłem
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  6. #2066
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    John, zacznij nosić sukienki, bo świat widziany oczami Teddyego rozpadnie się na drobne kawałki.
    Tak poważnie, to już nie jest śmieszne. Teddy ogarnij się, bo zaczną cię traktować na forum jak FernandoAlfonso, a zapewne tego nie chcesz.
    Powtórzę: reklamy jednoznacznie wskazują kto jest klientem docelowym dla Tonale. To są kobiety.
    Powtórzę: jak będzie już więcej Tonale na ulicach, niech każdy zrobi sobie własny quiz: patrzcie kto siedzi za kierownicą i jak doliczycie 10 Tonale, spójrzcie na wyniki. Bedzie 8 kobiet na 10 Tonale.
    To samo można już teraz, bo sporo jeździ, zrobić z Mustangiem. W 9 na 10 będzie kierował facet (a może i 10/10). Nie sądzę, żeby to było "przedłużanie fiuta". Po prostu, w znacznej statystycznej większości to mężczyzn bardziej kręci motoryzacja. Kobiety kupują razem auta dla nich ładne, albo użytkowe albo modne, bo koleżanki mają.
    John z NASA to z pewnością 100 procentowy facet, którego męskość eksploduje codziennie. Ale będzie jeżdził autem, którego docelowym klientami są kobiety.
    Ja nie oceniam.

    I jeszcze jeden eksperyment zróbcie: wyszła pewna seria fiatów 500, z ciekawymi rozwiązaniami wnętrza: skórki jakieś "krółicze" na kierownicy, różowa deska rozdzielcza, jakieś gwiazdki, frendzelki... Czy w takim samochodzie spotkacie dresa z czapką bejsbolową daszkiem do tyłu?

    ))

  7. #2067
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Powtórzę: reklamy jednoznacznie wskazują kto jest klientem docelowym dla Tonale. To są kobiety.
    Powtórzę: jak będzie już więcej Tonale na ulicach, niech każdy zrobi sobie własny quiz: patrzcie kto siedzi za kierownicą i jak doliczycie 10 Tonale, spójrzcie na wyniki. Bedzie 8 kobiet na 10 Tonale.
    To samo można już teraz, bo sporo jeździ, zrobić z Mustangiem. W 9 na 10 będzie kierował facet (a może i 10/10). Nie sądzę, żeby to było "przedłużanie fiuta". Po prostu, w znacznej statystycznej większości to mężczyzn bardziej kręci motoryzacja. Kobiety kupują razem auta dla nich ładne, albo użytkowe albo modne, bo koleżanki mają.
    Co by nie gadać - coś w tym jest. Abstrahując od Tonale - ja na ten przykład nie widziałem jeszcze ani razu faceta w Toyocie CH-R
    Co nie znaczy, że jakby było trzeba, to bym nie pojechał. Ale kupić bym nie kupił
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  8. #2068
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    133

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Co by nie gadać - coś w tym jest. Abstrahując od Tonale - ja na ten przykład nie widziałem jeszcze ani razu faceta w Toyocie CH-R
    Co nie znaczy, że jakby było trzeba, to bym nie pojechał. Ale kupić bym nie kupił
    Aaaa widzisz a ja byłem 3 tygodnie temu odbierać z kumplem właśnie nową CH-R w hybrydzie Nawet się nią przejechałem i nie chciałbym tego auta (dlatego pojechałem i zamówiłem nową Giulię w salonie) ale kolega mówi że oszczędna i mu się podoba... Proponowałem mu Tonale ale on woli Toyote bo niezawodna

  9. #2069
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2022
    Auto
    Tonale Edizione Speziale
    Postów
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Powtórzę: reklamy jednoznacznie wskazują kto jest klientem docelowym dla Tonale. To są kobiety.
    Powtórzę: jak będzie już więcej Tonale na ulicach, niech każdy zrobi sobie własny quiz: patrzcie kto siedzi za kierownicą i jak doliczycie 10 Tonale, spójrzcie na wyniki. Bedzie 8 kobiet na 10 Tonale.
    To samo można już teraz, bo sporo jeździ, zrobić z Mustangiem. W 9 na 10 będzie kierował facet (a może i 10/10). Nie sądzę, żeby to było "przedłużanie fiuta". Po prostu, w znacznej statystycznej większości to mężczyzn bardziej kręci motoryzacja. Kobiety kupują razem auta dla nich ładne, albo użytkowe albo modne, bo koleżanki mają.
    John z NASA to z pewnością 100 procentowy facet, którego męskość eksploduje codziennie. Ale będzie jeżdził autem, którego docelowym klientami są kobiety.
    Ja nie oceniam.

    I jeszcze jeden eksperyment zróbcie: wyszła pewna seria fiatów 500, z ciekawymi rozwiązaniami wnętrza: skórki jakieś "krółicze" na kierownicy, różowa deska rozdzielcza, jakieś gwiazdki, frendzelki... Czy w takim samochodzie spotkacie dresa z czapką bejsbolową daszkiem do tyłu?

    ))
    Jest jednak wyraźna różnica między produktem, którego targetem są kobiety w określonym wieku, a produktem "niemęskim". Każdy produkt ma jakąś grupę docelową, na którą ukierunkowane są działania marketingowe. Czasem ze względu na płeć, czasem ze względu na wiek, a czasem ze względu na inne kwestie (np. produkty skierowane dla przedsiębiorców). To nie znaczy, że jest zaprojektowany tak, że nie jest w stanie zaspokoić potrzeb osób spoza grupy docelowej, albo że nie jest dla tych osób przeznaczony. Nie świadczy to też o tym, że jego cechy z jakiegoś powodu wykluczają z korzystania inne grupy niż grupa docelowa. Bo strategia marketingowa to nie to samo co sam produkt. Strategia marketingowa jest efektem analizy produktu, wizji firmy i potrzeb rynku i jest nakierunkowana na jak największy zysk firmy. Ale nie zakrzywia rzeczywistości i nie powoduje nagle zmiany cech samego produktu (czyli fakt, że w reklamie występuje kobieta nie sprawia, że to "niemęski" samochód, najwyżej może świadczyć o tym, że grupą docelową są kobiety).

  10. #2070
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta Veloce
    Postów
    69

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Ciekawe.
    Ale wracając do Tonale: w mediach atak reklam z zielonym Tonale. Za kółkiem oczywiście kobieta. Jednoznacznie pozycjonują zatem klienta docelowego.
    Zobaczymy, jak się to przełoży na wzrost wolumenu sprzedaży. Myślę, że powinno pozytywnie. Kobiety jednak kupują samochody oczami. Pytałem kilku koleżanek, w różnym wieku, mówiły ze auto im się podoba.
    Czy nasi forumowi użytkownicy to także panie?
    Auto jest wybitnie niemęskie. Nie wyobrażam sobie meżczyzny jako właściciela Tonale. Stelvio to tak. Oba te auta to jakby właśnie kobieta i mężczyzna. Jeśli taki był zamysł twórców, to powinno dać efekty.
    A czy w najnowszej reklamie Stelvio nie występuje czasem kobieta? Oczywiście, że tak aż sprawdziłem na Youtube. Tak nasunął mi się przy okazji Fiat 500, który kojarzy mi się głownie z autem dla kobiet (sam mam jako auto do miasta Pandę ) - jak byłem w Wiedniu to ku mojemu zdziwieniu bardzo dużo facetów jeździło 500kami. Co do Tonale to w Krakowie niestety na żywo nie widziałem do tej pory żadnej, nawet sąsiad ma bardziej egzotyczne Maserati, więc....
    Ostatnio edytowane przez dziekan ; 01-04-2023 o 21:32

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory