Strona 220 z 262 PierwszyPierwszy ... 120170210211212213214215216217218219220221222223224225226227228229230 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,191 do 2,200 z 2613

Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #2191
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,453

    Domyślnie

    Cytat Napisał carramba Zobacz post
    Bez komentarza, jednak to zdecydowanie nie mój poziom.
    Bosz... a słyszałeś o ironii i sarkazmie? O stereotypach może coś, gdzieś?

    Zalecam większą dawkę dystansu i nie traktowaniem wpisów na forum jak poważnej rozprawy naukowej. Jednak emotki po coś tu są.


    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Masz jakieś dane,że SUV-y mają inne stawki?
    Stawki zależą o ceny auta. SUVy są droższe niż ich odpowiedniki w innych klasach.
    I tak, dotyczy to również OC, choć pośrednio.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  2. #2192
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    I wszystko na temat.

  3. #2193
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,219

  4. #2194
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,544

    Domyślnie

    Dziś widziałem pierwszy raz Tonale w kolorze szarym (nie, nie pierwszy raz ten model, a pierwszy raz w tym kolorze ).
    Wyglądało w tym malowaniu... totalnie nijako...
    O ile ciemna zieleń robi wow, to w tym szarym kolorze wyglądało jak każda inny crossover... Nawet moja żona dopiero po dłuższej chwili rozpoznała w tym Alfę Romeo.

  5. #2195
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2023
    Auto
    Tonale Phev / Subaru Forester S-Turbo / Subaru Outback 3,6R
    Postów
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Dziś widziałem pierwszy raz Tonale w kolorze szarym (nie, nie pierwszy raz ten model, a pierwszy raz w tym kolorze ).
    Wyglądało w tym malowaniu... totalnie nijako...
    O ile ciemna zieleń robi wow, to w tym szarym kolorze wyglądało jak każda inny crossover... Nawet moja żona dopiero po dłuższej chwili rozpoznała w tym Alfę Romeo.
    Negocjowałem z żoną inny kolor ale jak widac każdy ma swoje gusta bo stwierdziła że nie chce żeby każdy się gapił. Czerwony był w zasięgu ale to czerwień pastela więc nie wygląda tak fajnie. Ten szary moim zdaniem nieźle pasuje, ale sam pewnie bym nie wybrał. No ale cóż...

    Z takich codziennych obserwacji :
    na plus - nadal fajnie się jeździ :_)
    na minus , pewne drobiazgi :
    - brak powiązania kluczyka z pamięcią foteli. W OBK i chyba w innych autach jest tak że jak otwieram ze "swojego" kluczyka to automatycznie fotele mi się ustawiają pod moje ustawienia. W Alfie - trzeba za każdym razem wciskać przycisk na drzwiach i czekać.

    - brak powiązania ustawień samochodu czyli profilu kierowcy z powiązanym telefonem. Czyli wsiadam ja - Auto rozpoznaje mój telefon czyli Note i przełacza się na mój profil. Wsiada żona - rozpoznaje jej telefon i przełącza się na jej profil. To banał do zaprogramowania a tego nie ma i trzeba ręcznie pukać w malutką ikonkę do zmiany profili.

    - Są trzy typy zegarów do wyświetlenia ale niestety nie można zaprogramować trzech zestawów wskaźników. Czyli np mam klasyczne zegary pośrodku info o napędzie, a po prawej info o Trip A. W drugim układzie zegarów mam np navi na cały ekran, a w trzecim jeszcze inaczej.
    Tutaj zmieniamy wygląd zegarów ale to co pośrodku i po prawej zostaje takie samo. Nie można więc mieć zaprogramowanego zestawu np do jazdy w mieście, i na trasę itd. Za każdym razem trzeba sobie ręcznie to zmieniać - szkoda bo to tez banał dla programisty.

    - Nie ma wskaźnika jazdy od startu - jest Trip A i B ale nie ma bieżącej jazdy, tzn. jest pewna proteza, ale pokazuje tylko średnie spalanie i chyba chwilowe. Nie ma czasu od startu, odległości od startu. No i nie można tego ustawić na zegarach ani na skrótach na ekranie dotykowym

    - To akurat nie minus bo nie wiem co to jest. Mianowicie po 2 do 5 minut po starcie mam taki specyficzny dźwięk w samochodzie. Jakby jakaś wiadomość przychodziła ? No i nie wiem co to jest :-)

    - Nie wiem czy można zmniejszyć na stałe widok navi miedzy zegarami. Obecnie zbliżenie jest tak duże że można przeoczyć skręt bo jest widoczny dosłownie 50-100m wcześniej. Można co prawda pokrętłem zmniejszyć zbliżenie, ale po paru sekundach wraca do domyślnego więc nie spełnia swojej funkcji.

    - Nie wiem czy można wyłączyć oświetlenie w z przodu w podsufitce. W dłuższej trasie najbardziej lubię jechać z ciemnym wnętrzem. Chciałbym wiedzieć jak to wyłączyć. Z ekranem jest tak pół na pół - niby multimedia można wygasić ale i tak po oczach daje wtedy duży zegar, który się wyświetla
    Zegary można ustawić tak że są prawie puste i na maxa ściemnić i jest ok.

  6. #2196
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    czyli w sumie same rzeczy, niezwiązane z jazdą.

  7. #2197
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piskoor Zobacz post
    Z takich codziennych obserwacji :
    A kawę robi samo, czy nadal trzeba na MacDrive podjeżdżać?
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  8. #2198
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2023
    Auto
    Tonale Phev / Subaru Forester S-Turbo / Subaru Outback 3,6R
    Postów
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    A kawę robi samo, czy nadal trzeba na MacDrive podjeżdżać?
    Nie do końca rozumiem. I to nie tylko dlatego że nie wiem Co to MacDrive - pewnie chodzi o Mcdrive ale cóż..

    Napisałem tylko kilka drobiazgów które dla jednych mogą być nieco irytujące, dla innych obojętne a jeszcze innym pasować w dokładnie w takiej formie w jakiej są zaimplementowane.
    Forum z zasady służy wymianie opinii, zarówno tych pozytywnych jak i mniej.

  9. #2199
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    A kawę robi samo, czy nadal trzeba na MacDrive podjeżdżać?
    Podobno kolejna wersja ma sama robić kawę... Do koncernu docierają narzekania właścicieli aut, że muszą marnować czas w kolejkach do McDrive i w związku z tym są niezadowoleni z tego, co oferuje im zakupione auto.

    W tłumaczeniu na nasze, rosnąca liczba tych idiotycznych "udogodnień" bez których, motyla noga, nie da się, no NIE DA SIĘ wyjechać w trasę czy na miasto powoduje, że auta stają się:
    a) coraz droższe
    b) coiaz bardziej zawodne
    c), coraz mniej trwałe
    d) coraz szybciej się "dezaktualizują.

    W efekcie mamy gigantyczną ściemę pod tytułem EKOLOGIA. Pięknie to wygląda, jak ograniczamy emisje, spalanie itd. Ale mało się mówi o wpływie na środowisko rosnącej produkcji, coraz większych nakładów na utylizację, recykling itd. Wytworzenie KAŻDEGO SAMOCHODU związane jest z poborem ENERGII, ZASOBÓW ŚRODOWISKA, WODY I POWIETRZA.
    Ale o tym sza. Jesteśmy MEGA EKO. Dalej, jako klienci, domagajmy się wciąż nowych wersji, modeli, wypasów i miliona dupereli, które są ABSOLUTNIE NIEZBĘDNE.

    Spójrzmy na siebie. Chwilę. Krytycznym okiem.
    Ostatnio edytowane przez Teddy Bear ; 30-05-2023 o 14:28

  10. #2200
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

    Domyślnie

    Sprawa eko religii jasna sprawa.
    Ale - wciąż są dostępne auta typu Ariel czy Caterham o bardziej egzotycznych nie
    wspominajac! bez uchwytów na kubek kawy, ekranów itp., bez niczego poza prowadzeniem . A zdaje się o prowadzenie chodzi ?
    Polecam . Do odpowiednich zastosowań. Chyba że jak to niektórzy powiadają "jaj brak"...
    Z Tonale przynajmniej Alfa niczego nie udaje, nie p... o karbonowych wałach itd i nie porywa się z motyka na księżyc (brak zaplecza serwisowego na poziomie co widać po relacjach dot. Giulia / Stelvio, przykład akcji z Q [MENTION=71461]alfist[/MENTION] wszystko mówi ) .
    Auto do swoich zastosowan i tyle . Kilka w okolicy widuje - całkiem sympatyczne. Cena? Inna sprawa.
    Jakoś tam się sprzedają bez reklam "driftu" na lodzie (bo ESP niewylaczalne w aucie "dla kierowcy" i potrzebne lodowisko vs rondo dla BMW)

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory