Strona 221 z 262 PierwszyPierwszy ... 121171211212213214215216217218219220221222223224225226227228229230231 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,201 do 2,210 z 2613

Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #2201
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Z Tonale przynajmniej Alfa niczego nie udaje, nie p... o karbonowych wałach itd i nie porywa się z motyka na księżyc (brak zaplecza serwisowego na poziomie co widać po relacjach dot. Giulia / Stelvio, przykład akcji z Q @alfist wszystko mówi ) .
    Te wielkie łopatki przy kierownicy sugerują, że jest się czym pobawić. W PHEV jak jest coś prądu w baterii to może jest czym. W MHEV są one mocno na wyrost. Ja jednak dalej nie mogę przeboleć, że nie ma w UE wersji Tonale z 2-litrową benzyną (albo chociaż 1,6PureTech) i zamiast dalej jeździć AR zmieniłem stajnię. Nie żebym żałował - bo Formentor jest zajefajny, ale gdzieś na dnie serca żal jest.

  2. #2202
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Nie żebym żałował - bo Formentor jest zajefajny, ale gdzieś na dnie serca żal jest.
    No ja planuję podobne kroki.... choć nie w stronę Formentora akurat. I pewnie też będzie żal. Ale co zrobić, jak firma niczego mi nie oferuje? Większe suvy nie dla mnie, nie lubię i nie chcę mieć takich aut. Mniejszy suv jest kompletnie bezpłciowy, poza tym, że ma ładny przód. Sedan, czyli Giulia ma już de facto osiem lat. A jej cena wzrosła o 100 tysięcy, niezły pasztet. Chyba niespotykany w takiej skali.
    Poza tym nic.
    Tak, Imparato i cały Stellantis prowadzą markę w dobrym kierunku, motyla noga...
    Ostatnio edytowane przez Teddy Bear ; 31-05-2023 o 09:45

  3. #2203
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Tak, Imparato i cały Stellantis prowadzą markę w dobrym kierunku, motyla noga...
    Naszła mnie taka refleksja po 2 tygodniach jeżdżenia Cuprą. Z obserwacji rozpoznawalność loga Cupra jest zerowa. Znajomi, czy ludzie obcy zapytując o auto - pierwsze co pytają: co to za auto? I ta marka z zerową rozpoznawalnością robi większe wolumeny sprzedaży Formentorem, niż Alfa Romeo 3 modelami i to pomimo tego, że na wyprodukowanie Formentora czeka się co najmniej 2 razy dłużej niż na Alfę.

  4. #2204
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Z obserwacji rozpoznawalność loga Cupra jest zerowa. Znajomi, czy ludzie obcy zapytując o auto - pierwsze co pytają: co to za auto?
    Potwierdzam, nawet znajomi z powiedzmy "średnią" znajomością motoryzacji nie kumają co to jest
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  5. #2205
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2021
    Auto
    Stelvio 2.0 TB Q4 200KM
    Postów
    18

    Domyślnie

    Wynika z tego, że jednak jest rozpoznawalność. Również znam co najmniej dwie osoby, które w ostatnim czasie zakupiły dwie cupry.

  6. #2206
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Każdy kojarzy Seata. Mało kto kojarzy Cuprę.
    Wszyscy znajomi, którzy nie wiedzieli co to Cupra, znali Seata. Łatwo było wytłumaczyć
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  7. #2207
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacolex Zobacz post
    Wynika z tego, że jednak jest rozpoznawalność. Również znam co najmniej dwie osoby, które w ostatnim czasie zakupiły dwie cupry.
    Sam nie bardzo kojarzyłem Cuprę. Poszliśmy oglądać Seata Atecę, wyszliśmy z Cuprą Formentor.

    ps. Widziałem dzisiaj pierwsze Tonale w siebie w mieście - na niemieckich blachach. Zielony robi robotę.
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 05-06-2023 o 13:35

  8. #2208
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Sam nie bardzo kojarzyłem Cuprę. Poszliśmy oglądać Seata Atecę, wyszliśmy z Cuprą Formentor.

    ps. Widziałem dzisiaj pierwsze Tonale w siebie w mieście - na niemieckich blachach. Zielony robi robotę.
    Jaki kolor tego Formentora wziąłeś?Widziałem dziś białego i o dziwo wygląda fajnie.
    Mówiąc szczerze to Formentor według mnie ma fajniejszą sylwetkę od Tonale.Jest bardziej przysadzisty i proporcjonalny-w takim Montreal Green wyglądałby obłędnie.

  9. #2209
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Jaki kolor tego Formentora wziąłeś?Widziałem dziś białego i o dziwo wygląda fajnie.
    Mówiąc szczerze to Formentor według mnie ma fajniejszą sylwetkę od Tonale.Jest bardziej przysadzisty i proporcjonalny-w takim Montreal Green wyglądałby obłędnie.
    Magnetic Tech. Candy White też jest super, ale żona nie chciała białego. Ja miałem dosyć czarnego - bo Formentor wygląda zajebiście, ale brudny już 3 godziny po umyciu..... więc padło na stalowy metalik z domieszkami niebieskiego i zielonego. niby jeden kolor, a mieni się kilkoma odcieniami w zależności od oświetlenia.
    Tonale to bardziej SUV, a Formentor to crossover. W papierach od ubezpieczenia jest wpisane.... hatchback
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 05-06-2023 o 20:31

  10. #2210
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    A ja Wam "powiem",że mi sie Tonale bardzo podoba i dalej brnę w ten model. Musi byc PHEV więc mocno negocjuję Jedynym konkurentem w moim przypadku jest Tesla Model 3. Tak, wiem,że to kompletnie inny segment auta ale ja potrzebuję auta ładowanego na prąd,zeby zużyć nadprodukcję z fotowoltaiki. Formentor jest ciekawy wizualnie ale nasłuchałem się od znajomych jakie mają jaja w wieszającym się infotainmentem, na co ASO rozkłada ręce (z resztą to problem w całej grupie VAGa). Poza tym Cupra to taka sztuczna wydumka zrobiona z Seata. VW na siłę tę markę chciał uplasować jako usportowioną w rodzinie VAG i przyznaję, że dopiero Formentorowi to nawet wyszło.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Sedan, czyli Giulia ma już de facto osiem lat.
    Akurat Giulia i Stelvio są jak wino dalej wymiatają a Stelvio po lifcie wygląda świetnie.

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory