Strona 222 z 262 PierwszyPierwszy ... 122172212213214215216217218219220221222223224225226227228229230231232 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,211 do 2,220 z 2613

Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #2211
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,798

    Domyślnie

    Ciężki wybór pomiędzy Teslą a Tonale PHEV. Za Teslą przemawia dużo praktycznych punktów - niższe koszty eksploatacji, niższy koszt zakupu pomimo wyższego segmentu, bonusy płynące z faktu posiadania elektryka. Za Alfą przemawiają większe emocje podczas jazdy i większa praktyczność niż w sedanie.
    Jeździłeś już Alfą, ja bym na Twoim miejscu wypożyczył Teslę na kilka dni i dylemat pewnie sam się rozwiąże.

  2. #2212
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,220

    Domyślnie

    A tu test amerykańskiego bliźniaka Tonale.
    https://www.youtube.com/watch?v=B4HpGW6yE4M

  3. #2213
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Za Teslą przemawia dużo praktycznych punktów - niższe koszty eksploatacji, niższy koszt zakupu pomimo wyższego segmentu, bonusy płynące z faktu posiadania elektryka. Z.
    Coś jeszcze przemawia za Teslą. W tym miesiącu przejechałem kilka tysięcy kilometrów, również za granicą. Widziałem na autostradach baaardzo dużo Tesli.
    A w zasadzie to widywałem, na prawym pasie, między tirami. Tak jeżdżą tesle: prund trzeba oszczędzać))

  4. #2214
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    11 171 Tonale sprzedano w Europie w 2022 roku. Z tego 4661 zarejestrowano we Włoszech. Poza Włochami zatem 6510. Sześć i pół tysiąca sztuk nowego modelu w całej Europie, poza Włochami.


    Zatem w całym 2023 powinno się sprzedać 16 do 17 tysięcy sztuk. Tyle w 2022 roku sprzedano Stelvio, będącego na rynku od sześciu lat.
    Wszystko na temat.

  5. #2215
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,220

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    11 171 Tonale sprzedano w Europie w 2022 roku. Z tego 4661 zarejestrowano we Włoszech. Poza Włochami zatem 6510. Sześć i pół tysiąca sztuk nowego modelu w całej Europie, poza Włochami.


    Zatem w całym 2023 powinno się sprzedać 16 do 17 tysięcy sztuk. Tyle w 2022 roku sprzedano Stelvio, będącego na rynku od sześciu lat.
    Wszystko na temat.
    to jest sprzedaż fabryki do salonów, czy salonów do klientów końcowych? w sensie, czy te cyferki zawierają samochody stojące w salonach i testówki?

  6. #2216
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Nie ma tu pewności.... w ogóle rozbieżność twardych danych i tekstów "na temat" jest duża. Cytowany niżej link to wręcz poezja na temat Alfy, w tym Tonale, która jest "przebojem rynkowym". Wygląda na to, że Stellantis stawia na promocyjny bełkot. Owszem, wyniki sprzedaży wzrosły ale nikt nie wspomina, na jakim poziomie były, jak nisko upadły. To nadal jest margines rynku.
    Tonale ma wejść na rynki USA i Kanady teraz, tylko wersja hybrydowa. Tyle, że braterski Dodge już tam jeździ))

    To niby z nim, z braciszkiem, ma konkurować Tonale? Amerykanin kupi alfę a nie dodge? I kiedy alfa się dobrze sprzadawala w Stanach? Nigdy.

    Spójrzmy na to chłodnym, analitycznym okiem... Nic się tu kupy nie trzyma.

    Lina:
    https://dailydriver.pl/nowosci/rynek...-i-na-swiecie/

  7. #2217
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,220

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Owszem, wyniki sprzedaży wzrosły ale nikt nie wspomina, na jakim poziomie były, jak nisko upadły.
    Nie można oczekiwać, że odbudują sprzedać z ~2008 roku w ciągu roku czy dwóch. Trzeba cieszyć się że rośnie, a nie spada. Ale też uzasadnione jest utyskiwanie na politykę sprzedażową, bo też mam wrażenie, że Alfa mogłaby trochę więcej wycisnąć z rynku nieco obniżając marże, lub zmieniając politykę marżową (wysoka cena w cenniku i duże rabaty).

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    Tonale ma wejść na rynki USA i Kanady teraz, tylko wersja hybrydowa. Tyle, że braterski Dodge już tam jeździ))
    Mówisz, że Tonale z 1,3 hybrydą ma konkurować z 2-litrowym Dodge? Może w Kaliforni to przejdzie. W całej reszcie Stanów większą pojemność mają kosiarki do trawy. Z drugiej strony, co to jest 80km na prądzie przy amerykańskich odległościach.

  8. #2218
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    No własnie....

  9. #2219
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    No gdzie są własciciele tego hitu sprzedażowego? Ilu was jest? policzmy się
    Na codzień to ja widzę niemal na każdej ulicy jakiegoś Formentora. No ale to podobno badziewie.
    Nie widzę jednak, od tygodnia ani jednego, tego genialnego dzieła pod nazwą Tonale.

    Gdzie wy jeżdzicie? może tylko lasami i nocami?

  10. #2220
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2023
    Auto
    Tonale Phev / Subaru Forester S-Turbo / Subaru Outback 3,6R
    Postów
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teddy Bear Zobacz post
    No gdzie są własciciele tego hitu sprzedażowego? Ilu was jest? policzmy się
    Na codzień to ja widzę niemal na każdej ulicy jakiegoś Formentora. No ale to podobno badziewie.
    Nie widzę jednak, od tygodnia ani jednego, tego genialnego dzieła pod nazwą Tonale.

    Gdzie wy jeździcie? może tylko lasami i nocami?
    Mam takie nieodparte wrażenie że nie podoba ci się to auto. I masz do tego prawo. Ale w takim razie po kiego grzyba jedyne co wnosisz w tym wątku to malkontenctwo i narzekanie. I opinie wynoszone nie z własnych doświadczeń a z tego co ci się wydaje. Nie wiem, może masz jakieś złe doświadczenia ze swoją 159 ?

    Otóż jestem posiadaczem tego samochodu od chyba 14 kwietnia - zrobiłem w tym czasie coś ponad 3 tys km z czego w okolicach 2500 na prądzie.
    Jeździ fajnie, przyśpiesza fajnie, skręca fajnie, hamuje fajnie. Jest wygodne, całkiem dobrze wykonane.
    Owszem jak wszędzie są drobiazgi, które jednemu pasują a innym nie.
    Obecnie przebywam w IT i przez ostatni tydzień widziałem ich co najmniej kilka.
    W Warszawie również 1-2 w tygodniu mi spotkam. Może Formentorów więcej ale co to oznacza ? No że jest ich po prostu więcej, nic ponadto.
    Nie idźmy tą drogą gdzie wielkość sprzedaży = jakości bo wtedy Dacia Duster będzie wyznacznikiem jakości w niedługim czasie

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory