Strona 6 z 15 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 147

Temat: Alfa Romeo Tonale - Użytkownik modelu EDIZIONE SPECIALE 1.5 T4 160 KM HYBRID DCT7

  1. #51
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Ze sportem w Hondzie civic to jest tak:
    siedzisz mega nisko, masz wrażenie, że jak przejeżdżasz hopkę, to sobie dupę otrzesz. Przytrzymujesz szczękę, bo zawieszenie tak sztywne, ze plomby idzie zgubić.
    wciskasz gaz. silnik wkręca się całkiem żwawo. przekraczasz 4000, silnik zaczyna drzeć ryja. myślisz sobie jest zajebiście, zapierdalasz. 6000.... patrzysz na licznik, a tam 70km/h.....

    wsiadam do 159, cisza, spokój, nic się nie dzieje.... patrzę na licznik - 150km/h.....

  2. #52
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Dajcie sobie spokój ze sportowymi wrażeniami w Hondzie. Napisałem o Hondzie HR-V w tym wątku tylko dlatego, że to bezpośredni konkurent dla Tonale ze względu na gabaryty i hybrydę. Nikt normalny nie kupi ani Alfy Tonale, ani Hondy HR-V, żeby się ścigać na torze, no chyba że Andrzej, bo on wszystko analizuje pod kątem wyścigów torowych

    A skoro dzisiaj sprzedają się takie auta, jak Honda HR-V za 134-159 tys. z silnikiem spalinowym o mocy 107KM (+24KM elektryczne) i zupełnie nijakim wyglądzie z zewnątrz i w środku, to cennikowe 157 tys. za podstawową wersję Tonale 130KM należy się choćby za sam wygląd
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  3. #53
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    No właśnie, ale gość opowiadał o cywilnej wersji typu 140/150KM




    Andrzej, ale to była rozmowa na temat cywilnej wersji Civica, nie nowej już, która w oczach tego fana jeździła jak M3, była komfortowa jak Bentley, niezawodna jak Volvo 240 i oszczędna jak Prius
    Wiesz, na zasadzie: niesamowite sportowe wrażenia, ale oszczędne daily, świetny wygodny na trasy i w ogóle praktycznie przez 10 lat tylko olej zmieniasz

    No to dokładnie jak Alfisti od lat o klekotach JTD giuliach 200 czy tam 280 łał koni itd. Q-prawie Ferrari też się jakoś nie wybijają. W F1 podobnie.

    Co do civika co pokazuje na liczniku to proponuję zaglądnąć na wyniki trackdayow civiki vs najszybsze w kraju Alfy.

    Btw gotów jestem się założyć że ten od słabej z cvt hondy odwiedza serwis faktycznie raz w roku na tą zmianę oleju.
    Więc i w kwestii osiągów i w kwestii modeli sportowych historycznych ( ot S2000) i eksploatacyjnych trochę pokory bym proponował .
    Swoją drogą do aut walczących o osiągi ( bo rzekomo tylko Alfa wprawia w palipitacje) dziwnym trafem to właśnie hondowskie silniki trafiaja od motocyklowych z honda CBR 1000rr i mniejsze po te z civikow czy s2000. Nie twinsparki czy busso czy coś z multiairem.

    Oczywiście stylistyka wiadomo. Też bym do civika zbyt chętnie nie podchodził. Ale ten ton "haha honda jaki to sport" śmieszy.

    Ile mamy trackdayow Alf? Jeden w roku. Gdzie to bardziej ParkingDay, taki sport Gdzie gościnny stary Civic objeżdża conieco Q.
    A zobaczcie na Vteccup choćby.

  4. #54
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    Podlaskie
    Auto
    Stelvio TI 2.0 200
    Postów
    71

    Domyślnie

    Miałem Civica, mam Stelvio. Te samochody dzieli niemal wszystko oprócz jednej rzeczy. Fanatyzmu na forum. Myślałem że forum Hondy Civic jest jedyne takie. Myliłem się

  5. #55
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    to właśnie hondowskie silniki trafiaja od motocyklowych z honda CBR 1000rr
    Muszę przyznać, że w Twoich tyradach brakowało tylko do***ania się, że Alfa nie robi ścigaczy i dawno nie wypuściła silnika lotniczego (a przecież kiedyś produkowali)... Ja rozumiem narzekanie, ale zaczynasz przekraczać granicę śmieszności. Gdyby Ci umknęla rola Busso w sporcie motorowym to nie wiem, wpisz sobie w Google "Alfa 155 V6 DTM", czy coś... Jeśli Ci umkął temat innych silników, to polecam:
    https://wokolmotoryzacji.pl/alfa-rom...ad-650-000-zl/

    Jak mam jeszcze Peżota 308 kombi 1.2 to mogę się jarać sukcesami Peugeota 9X8 i historią PSA w WRC? Pewnie właściciele Citroenów C5 Aircross robią to przy kominku i szklaneczce rumu...

    A co do tego bywania w serwisie, to strona honda.pl na dzień dobry wita linkiem do kampanii serwisowej xD:
    https://www.honda.pl/cars/owners/airbag-recall.html

    Zaraz pewnie napiszesz, że to wyraz troski o klienta .

    I gdybyś mógł napisać, który z tych samochodów byś chętnie widział w swoim garażu... To cała oferta Hondy w Polsce:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	honda.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	19.2 KB
ID:	284741
    Ostatnio edytowane przez radosuaf ; 23-08-2022 o 08:22
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  6. #56
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    ...Gdyby Ci umknęla rola Busso w sporcie motorowym to nie wiem, wpisz sobie w Google "Alfa 155 V6 DTM", czy coś...
    Hola, to nie ja zacząłem gówniarskie podśmiewywanie "a bo gość od hondy na mazurach nie ma palpitacji " . A i "cuorO" też zapewn nie ma .

    Po prostu tu się nie da stwierdzić, że jakiekolwiek inne niż Alfa Romeo auto może się do czegokolwiek nadawać, świątynia fanatyzmu. Zresztą Krzysztof w jednym z wywodów jednoznacznie stwierdził, że prawdziwy fan kupi jeździ Alfą, choćby mu do żadnego zastosowania się nie nadawała . Czy przewozowego, czy sportowego.

    Co do powyższego DTM i wspomnianego (przez Ciebie) Peugeota, bo zdaje się w 155 DTM jeździł (przynajmniej część sezonów) silnik... Peugeot-Renault-Volvo , bo - uwaga - lepiej nadawał się do sportu ze wzgl na kąt rozwarcia cylindrów i większą odległość między nimi (dla powiększenia pojemności czy chłodzenia, swoją drogą co ta Alfa z tym chłodzeniem ma..

    (edit : inżynier prowadzący projekt 155 DTM chyba nie kłamie co do tego co się lepiej nadawało do rywalizacji ze szkopami - Busso czy Peugeot-Renault-Volvo kruczkami regulaminowymi zastosowane :

    https://youtu.be/DRcFpmQL3bc?t=150


    Dajcie po prostu "nowej" Alfie robić swoje, budować renomę od podstaw, bez "pomagania" takimi fanatycznymi wpisami a bo honda to ma cvt i hehe 125 czy ileś tam koni i o drżenie serca nie przyprawia. Albo przed takim wpisem zastanów się czy to samo Alfy nie dotyczy.
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 23-08-2022 o 08:51

  7. #57
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Wow, nie wiedziałem o tym, dzięki!

    Włosi to są takie lenie, że głowa mała... Nic dziwnego, że niemiecka i włoska motoryzacja są na tych miejscach, co obecnie.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  8. #58
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Wow, nie wiedziałem o tym, dzięki!

    Włosi to są takie lenie, że głowa mała... Nic dziwnego, że niemiecka i włoska motoryzacja są na tych miejscach, co obecnie.
    I japońska, a od jakiegoś czasu koreańska.

  9. #59
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    I japońska, a od jakiegoś czasu koreańska.
    Znaczy japońska i koreańska się bronią wolumenami, ale żeby specjalnie budziły jakoś moje pożądnie, to jednak niekoniecznie (poza jakimiś tam wyjątkami z Japonii).
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  10. #60
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Giulia
    Postów
    293

    Domyślnie

    Bez sensu cała ta dyskusja. Ludzie decydują swoimi portfelami, co widać w statystykach sprzedaży.
    Gdybyście mieli wybór, za swoje pieniądze (nie banku), podobnie skonfigurowane: Tonale za 200 tys. czy Tucson za 150 tys., co byście wybrali?
    Podkreślam, nie leasing, tylko swoje pieniądze.
    Tonale jest fajne ale spóźnione i za drogie. Ze szkodą dla marki.
    Giulia Super 2.2 MultiJet

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Tonale
    Utworzone przez radosuaf w dziale Tonale
    Odpowiedzi: 2612
    Ostatni post / autor: 11-04-2024, 14:34
  2. Alfa Romeo Tonale
    Utworzone przez azar w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2019, 09:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory