Strona 9 z 15 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 147

Temat: Alfa Romeo Tonale - Użytkownik modelu EDIZIONE SPECIALE 1.5 T4 160 KM HYBRID DCT7

  1. #81
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Trzeba mieć nieźle zryty beret, żeby oceniać człowieka po samochodzie jakim jeździ.
    Jeżeli mogę powiedzieć, że rodzice dziecka o imieniu Dżesika albo Brajan (w Polsce) to patologia i na 99% okaże się to prawdą, to tak samo mogę powiedzieć, że pierwszy lepszy spotkany skodziarz to nudziarz i człowiek niewarty poznania, bo również okaże się to prawdą.

  2. #82
    Użytkownik Świeżak Avatar PingNoMore
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 KM
    Postów
    206

    Domyślnie

    Panowie, ten wątek jest nie o tym.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  3. #83
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    [MENTION=86483]Krzysiu[/MENTION] , Andrzejkuj sobie do przyjaciela/partnera. Utrzymujesz AR ? no coraz lepiej. Co do jaj do startowania, znaczy Alfisti w PL są bezjajeczni? No bo coś tam się tu sprzedaje . A nie staruje nic praktycznie. DNS to przegrana. Tak samo jak DNF.
    Andrzejku, ja tak po przyjacielsku cię proszę (więc chyba mogę Andrzejku), zmień forum bo zatrzymałeś się na Alfach z poprzedniego wieku, a świat i Alfa poszły do przodu, albo kup jakąś krowę z literką Q i pokaż, że też masz jaja

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Proszę . Wątek zaśmiecony sto razy bardziej niż ten o dwóch nowkach AR jednego wlasciciela z padnietymi silnikami i sobie trwa.
    Gdybyś nie zauważył, to większość śmieci w tym wątku wygenerował jeden z fanów Alfy Romeo i motosportu, a reszta mu tylko odpowiadała. Może Alfa Romeo (i nasze forum) poradzi sobie bez takich fanów i jakoś przetrwa?
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  4. #84
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    ...bo zatrzymałeś się na Alfach z poprzedniego wieku, a świat i Alfa poszły do przodu..
    Czy poszły byłoby wiadomo, gdyby nie usuwano tu wątków mówiących o tym, że jednak nie za bardzo.

    Obecny szef AR też by języka nie strzępił co rusz zapowiadając że _teraz_ położy nacisk na jakość. Jakieś konkretne dane o tej jakości chyba jednak ma. Nie ze szkopskich gazet.

  5. #85
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2019
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    305

    Domyślnie

    Jakość jest w porządku, materiały w środku są bardzo dobre w Giulii/Stelvio, a za to w Audi i Mercu poszły w dół. Usterkowość na normalnym poziomie, bo u Niemców tez słychać problemy.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #86
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał zalezi Zobacz post
    Jakość jest w porządku, materiały w środku są bardzo dobre w Giulii/Stelvio, a za to w Audi i Mercu poszły w dół.
    Nie wiem jak w Mercu, ale w Audi nie zauważyłem, żeby jakoś odstawały od poziomu Giulii/Stelvio - czyli jeżeli poszły w dół, a w AR do góry to się spotkały
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  7. #87
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2022
    Auto
    Alfa Romeo Tonale
    Postów
    8

    Domyślnie

    Witam forumowiczów.
    Też od tygodnia jestem właścicielem Alfy Romeo Tonale Edizione Speciale tyle, że w wersji 130 konnej.
    Strasznie irytuje mnie dość mocne natężenie podświetlenia zegarów. W trybie nocnym można to natężenie swobodnie regulować (przy pomocy pokrętła), ale niestety w trybie dziennym już nie ma takiej możliwości.
    Może to nie przeszkadza pozostałym, ale dla mnie jest to dość uciążliwe i po kilku godzinach jazdy oczy są mocno zmęczone. Krytyczny moment jest wówczas. gdy na zewnątrz już szaro, a wyświetlacz jest nadal w trybie dziennym.
    W moim przypadku (z moją wadą wzroku) jest to bardzo istotne, a nawet okulary z antyrefleksem nie dają rady.
    Wg serwisu alfy nie można nic z tym zrobić bo uważają, że to dla bezpieczeństwa i zegary muszą być dobrze widoczne. Dla mnie działa to na odwrót. Zmęczony wzrok to mniejsze bezpieczeństwo.
    Wystarczyłoby, żeby pokrętło regulowało natężenie zarówno w noc jak i w dzień.
    Jeśli nie da się tego obejść to mam 2 pomysły:
    1. zlokalizować czujnik zmierzchowy i go zakleić (myślę. że ten czujnik od zegarów nie ma nic wspólnego z czujnikiem świateł mijania - wieczorem zawsze światła mijania uruchomiają się dużo szybciej nim zdąży się uruchomić tryb nocny w zegarach, nawet zdarza się wieczorem, że jazda drogą z drzewami powodującymi cień, włącza i wyłącza podświetlenie zegarów, a światła mijania świecą cały czas.
    2. przykleić folie przyciemniającą do szyb o odpowiednim stopniu zaciemnienia na zegary. W nocy ewentualnie zwiększyć natężenie, żeby przez folie wszystko było widoczne.
    Jeśli ktoś ma inny pomysł to czekam na sugestie.

  8. #88
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Husar Zobacz post
    Strasznie irytuje mnie dość mocne natężenie podświetlenia zegarów. W trybie nocnym można to natężenie swobodnie regulować (przy pomocy pokrętła), ale niestety w trybie dziennym już nie ma takiej możliwości.
    Widziałem podobny wpis w grupie Tonale na FB, nie wiem czy to Ty, ale w odpowiedzi, napisała Anna Siembieda w odpowiedzi, że napisze tej osobie na priv, że niby można.

  9. #89
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2022
    Auto
    Alfa Romeo Tonale
    Postów
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Widziałem podobny wpis w grupie Tonale na FB, nie wiem czy to Ty, ale w odpowiedzi, napisała Anna Siembieda w odpowiedzi, że napisze tej osobie na priv, że niby można.
    Tak to ja. okazuje się, że jednak nie da rady

  10. #90
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    [MENTION=93036]Husar[/MENTION], jeśli będziesz im to zgłaszał ty oraz inni użytkownicy (ale mailem do producenta, a nie serwisantowi w ASO), to jest spora szansa, że przy aktualizacji softu dodadzą tą opcję również w trybie dziennym. natomiast doraźnie opcja z folią na zegary wydaje się rozsądniejsza niż zaklejanie czujnika, bo czujnik zmierzchu wpływa na więcej rzeczy niż tylko podświetlenie zegarów. folia przyciemniająca 10-20% powinna w zupełności wystarczyć.
    ps. chociaż, jak tak na spokojnie przemyślałem temat, to zastanów się jakby przyszło usunąć taką folię, czy nie uszkodzisz wyświetlacza.
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 24-10-2022 o 14:01

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Tonale
    Utworzone przez radosuaf w dziale Tonale
    Odpowiedzi: 2612
    Ostatni post / autor: 11-04-2024, 14:34
  2. Alfa Romeo Tonale
    Utworzone przez azar w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2019, 09:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory