Strona 4 z 15 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 147

Temat: Alfa Romeo Tonale - Użytkownik modelu EDIZIONE SPECIALE 1.5 T4 160 KM HYBRID DCT7

  1. #31
    Użytkownik Świeżak Avatar GMB_156
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Tonale Edizione Speciale
    Postów
    187

    Domyślnie

    Jeździłem Tonale przez kilka dni i silnik spalinowy wyłączał się głównie na parkingu, w korkach, czasem też przy jednostajnej jeździe, im bardziej z górki i im większy wiatr "w plecy" tym chętniej to robił. To co mnie zaskoczyło to wysoka kultura przełączania się na EV i w drugą stronę, często nawet nie orientowałem się, że jadę w 100% na prądzie dopóki nie zerknąłem na obrotomierz wskazujący zero (oprócz tego jest jeszcze kontrolka z napisem EV).

  2. #32
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2022
    Auto
    Alfa Romeo Tonale
    Postów
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał otto Zobacz post
    Jak to zrobiłeś, miałem ten sam problem na jeżdzie testowej i niestety przedstawiciel dealera był bezradny.
    Pojazd / Wyświetlacz / Jednostki / Zużycie chwilowe i zmieniasz na l/100 km

  3. #33
    Użytkownik Świeżak Avatar GMB_156
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Tonale Edizione Speciale
    Postów
    187

    Domyślnie

    Cytat Napisał witod Zobacz post
    Witam forumowiczów
    od dwóch dni jeżdżę tym modelem. Gdyby ktoś miał jakieś pytania to postaram się podzielić swoimi spostrzeżeniami.
    To pierwsza Alfa jaką jeżdżę. Kupiłem ją dla żony ale pierwsze jazdy odbywam ja.
    Fotel kierowcy odsuwa się automatycznie przy wysiadaniu i przysuwa po wejściu? Stelvio tak miało ale w Tonale nie umiałem znaleźć gdzie to włączyć ani czy w ogóle jest taka funkcja.

  4. #34
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Klasyk. Wszyscy internetowi znawcy i "dziennikarze" motoryzacyjni jęczą, jaka Alfa to g***o, a potem właściciel Cayenne GTS kupuje taką dla żony i jeszcze jest zadowolony xD.

    Co do pracy automatu - one się uczą jazdy kierowcy, więc jeśli macie z żoną odrębny styl jazdy i będziecie często się zmieniać, to skrzynia może trochę "głupieć". Miałem teraz kilka dni testówkę Jeepa z automatem i nie dało się tym jeździć, bo robiła dziwne rzeczy, ale takie są skutki tego, że różni ludzie jeźdżą tym pewnie po kilkadziesiąt kilometrów i oddają następnemu.

    Pewnie jeszcze nie miałeś okazji testować jazdy z butem w podłodze, ale czy występuje torque steer? Chyba mnie rozbisurmaniło jeżdżenie Giulią, bo w Renegade mocno mnie irytował.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  5. #35
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2022
    Auto
    Alfa Romeo Tonale
    Postów
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał GMB_156 Zobacz post
    Fotel kierowcy odsuwa się automatycznie przy wysiadaniu i przysuwa po wejściu? Stelvio tak miało ale w Tonale nie umiałem znaleźć gdzie to włączyć ani czy w ogóle jest taka funkcja.
    Nie,
    pomimo, że to wersja z fotelami sterowanymi elektrycznie to takiej funkcji nie ma.

  6. #36
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2022
    Auto
    Alfa Romeo Tonale
    Postów
    16

    Domyślnie

    Tak informacyjnie, dodałem do Siri w CarPlay funkcję dzięki, której otwieram bramę poleceniem "Hey Siri, open the gate". Działa super. Wykorzystałem do tego Satel, Home Assistant i ESPHome no i oczywiście CarPlay. Gdyby ktoś był zainteresowany to chętnie podzielę się doświadczeniami w tej integracji.
    Ale mam problem bo chciałem odpalić też Amazon Alexę, ale ta mi zniknęła z menu. Pewnie dlatego, że jesteśmy w Polsce. Może ktoś z forumowiczów zna sposób na obejście tego problemu?

  7. #37
    Użytkownik Świeżak Avatar Don Pedro
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia
    Postów
    213

    Domyślnie

    Nie wiem co to jest Siri, ale ja jednak wolę wyjść z samochodu i otworzyć bramę własnoręcznie. Jakoś normalnie się wtedy czuję.

  8. #38
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    AR 159 SW, Honda Prelude 4gen
    Postów
    319

    Domyślnie

    Albo nacisnąć przycisk pilota, albo home link w aucie, i brama reaguje w 1 sekundę a nie myśli zanim się siri/Alexa zastanowi, połączy z netem i bramę ruszy?

    "Ważniejsza od celu podróży jest radość z podróżowania" - Soichiro Honda
    Ostatnio edytowane przez nervousman ; 12-08-2022 o 22:04

  9. #39
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Don Pedro Zobacz post
    Nie wiem co to jest Siri, ale ja jednak wolę wyjść z samochodu i otworzyć bramę własnoręcznie. Jakoś normalnie się wtedy czuję.

    Można też w ogóle nie wsiadać do samochodu i w dodatku nie wysiadać, tylko iść na nogach. Własny chód a nie jakis samo-chód Jeszcze "normalniej ".

  10. #40
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Veloce 2020 FL 280KM Rosso Competizione
    Postów
    125

    Domyślnie

    Jakie jeszcze samochody rozważaliście i dlaczego wygrała akurat Alfa?

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Tonale
    Utworzone przez radosuaf w dziale Tonale
    Odpowiedzi: 2612
    Ostatni post / autor: 11-04-2024, 14:34
  2. Alfa Romeo Tonale
    Utworzone przez azar w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2019, 09:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory