Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Temat: Zamówiona ! PHEV

  1. #11
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Brałeś pod uwagę peugeot 3008 lub DS4 w wariancie PHEV? Tam jest 1,6 225KM + elektryk. Tu 1,2 180KM żebyś się nie rozczarował na autostradzie jak bateria się skończy.
    Fajnie że szybko dostaniesz auto. Ja zamawiałem w listopadzie i ma być na początku czerwca.
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 07-01-2023 o 22:29

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2023
    Auto
    Tonale Phev / Subaru Forester S-Turbo / Subaru Outback 3,6R
    Postów
    67

    Domyślnie

    Nie, nie brałem - są jakieś granice :-D

    Pozatym. Gdzie niby w Europie będzie mi brakowalo mocy?. I tak najczęściej jeżdżę trasą PL-IT bo na narty. Ale wtedy głównie OBK. I przepisowo 130 bo jakoś Czesi i Austryjacy nie do końca są pobłażliwi. Nie jestem typem ścigacza. Jechałem raz ta trasą XV (przypominam 116KM) i po ustawieniu tempomatu na 130 w sumie nie czułem różnicy z OBK (265KM).
    Bardziej że mnie kapelusznik niż ścigacz.
    Na forum Subaru przyznałem że w 1/3 zdradziłem
    co spotkało się ze zrozumieniem bo Alfa lubiana. No ale na Peugeota ? Chyba że 2CV :-)

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,800

    Domyślnie

    Po pierwsze 1.3 a nie 1.2 a po drugie mocy mu nie zabraknie bo we włoskim systemie zawsze zostaje spory zapas w baterii dla zachowania pełnych osiągów.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #14
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Fakt, pisałeś,że masz mocnego outbacka-a w rezerwie

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Gratulacje. mam nadzieję że Tonale sprawia frajdę z jazdy jak inne modele.

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Gratulacje!!
    Mam podobną nadwyżkę prądu do Ciebie i długo czekałem na Tonale PHEV. Auto ma być dla żony, która ma ok. 30 km do pracy więc 100% na prądzie pewnie się nie da objechać ale zawsze coś. Ostatnio wszedł do gry Jeep Avenger bo oglądałem kilka pozytywnych testów tego autka. Jeep jest pełnym elektrykiem ale jak policzyłem cenę + dopłatę do elektryka + ew. korzyści w jeździe po Krakowie to robi się całkiem ciekawa opcja.
    Najgorsze jest to, że kumpel mi zaproponował odkupienie od niego Stelvio Q w baaaardzo atrakcyjnej cenie i na super warunkach. Wiem,że auto jest na totalnie przeciwnej szali spalania i w ogóle ekonomiki użytkowania ale k... miałbym Alfę Czterysery!!!
    Co ja mam zrobić??!!

  7. #17
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piskoor Zobacz post
    Wygląda więc na to, iż stałem się członkiem niniejszej szacownej społeczności.
    Pozdrawiam
    No i gratulacje. Jak ostatnio rozmawiałem z kolegą z salonu Alfy, to sporo ludzi z subaru właśnie staje się Klientami Alfy.

    Cytat Napisał duke75 Zobacz post
    Co ja mam zrobić??!!
    To już musisz sobie odpowiedzieć sam. Dwa różne światy. Natomiast, jak zobaczyłem że ten Avenger, samochód segmentu B, zaczyna się od 174 tys. zł, to szczerze gdzie my podążamy??? No właśnie, ale jak doliczymy komunistyczne dopłaty oraz zakazy, nakazy poruszania się, to jedynie wtedy. Gdyby tego nie było, to ja nie wiem kiedy by się to zwróciło, nawet jakbyś ładował jedynie pod domem...

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,800

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    To już musisz sobie odpowiedzieć sam. Dwa różne światy. Natomiast, jak zobaczyłem że ten Avenger, samochód segmentu B, zaczyna się od 174 tys. zł, to szczerze gdzie my podążamy??? No właśnie, ale jak doliczymy komunistyczne dopłaty oraz zakazy, nakazy poruszania się, to jedynie wtedy. Gdyby tego nie było, to ja nie wiem kiedy by się to zwróciło, nawet jakbyś ładował jedynie pod domem...
    Podniesiony segment B z silnikami benzynowymi o mocy około 150KM, w automacie to obecnie koszt minimum 130 tyś. Jak od Avengera odejmiesz dopłatę to się okazuje, że różnica w cenie zwróci się bardzo szybko. Oczywiście pod warunkiem, że będziesz ładował się głównie w domu.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał duke75 Zobacz post
    Mam podobną nadwyżkę prądu do Ciebie i długo czekałem na Tonale PHEV. Auto ma być dla żony, która ma ok. 30 km do pracy więc 100% na prądzie pewnie się nie da objechać ale zawsze coś. Ostatnio wszedł do gry Jeep Avenger bo oglądałem kilka pozytywnych testów tego autka. Jeep jest pełnym elektrykiem ale jak policzyłem cenę + dopłatę do elektryka + ew. korzyści w jeździe po Krakowie to robi się całkiem ciekawa opcja.
    Najgorsze jest to, że kumpel mi zaproponował odkupienie od niego Stelvio Q w baaaardzo atrakcyjnej cenie i na super warunkach. Wiem,że auto jest na totalnie przeciwnej szali spalania i w ogóle ekonomiki użytkowania ale k... miałbym Alfę Czterysery!!!
    Co ja mam zrobić??!!
    Dla żony najlepsza opcja to Avenger a dla Ciebie Stelvio Q Tonale PHEV to znów fajny kompromis, jest i moc, fajne prowadzenie a z drugiej strony oszczędności i komfort jazdy na prądzie.

  9. #19
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Żuczek znowu ludziom samochody wybiera. Jak tam wrażenia z tankowania przez słomkę?

  10. #20
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Podniesiony segment B z silnikami benzynowymi o mocy około 150KM, w automacie to obecnie koszt minimum 130 tyś. Jak od Avengera odejmiesz dopłatę to się okazuje, że różnica w cenie zwróci się bardzo szybko. Oczywiście pod warunkiem, że będziesz ładował się głównie w domu.
    Dlatego napisałem, że gdyby nie brać pod uwagę dopłat, ale oczywiście elektryki, jako dobry produkt, który broni się sam, ma dopłaty i obawiam się, że w dużej mierze ze sprzedaży wiadomo czego , zwolnienia, bus pasy, darmowe parkowanie, jakby zajmował mniej miejsca i powodował mniejsze korki.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory