Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25

Temat: Zamówiona ! PHEV

  1. #21
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,799

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Żuczek znowu ludziom samochody wybiera. Jak tam wrażenia z tankowania przez słomkę?
    Pupa boli bo kolega Duke75 rozważa zakup samochodu elektrycznego ? Napisz coś na temat lub chociaż nie zaśmiecaj wątku.

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Dlatego napisałem, że gdyby nie brać pod uwagę dopłat, ale oczywiście elektryki, jako dobry produkt, który broni się sam, ma dopłaty i obawiam się, że w dużej mierze ze sprzedaży wiadomo czego , zwolnienia, bus pasy, darmowe parkowanie, jakby zajmował mniej miejsca i powodował mniejsze korki.
    Przywileje elektryki mają dlatego, że są dużo mniej uciążliwe w mieście dla mieszkańców miasta niż zwykłe samochody. W tym wątku jednak nie ma co prowadzić wojenek ideologicznych, tylko trzeba poruszać się w obecnych realiach a te są takie, że elektryk ma swoje plusy przy zakupie co zauważył też kolega Duke75. Chociaż przy towarzystwie Alfy Tonale PHEV i Stelvio Avenger to zwykłe wozidełko za którym przemawiają głownie aspekty praktyczne i ekonomiczne.

  2. #22
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    elektryki mają dlatego, że są dużo mniej uciążliwe w mieście dla mieszkańców miasta niż zwykłe samochody
    Mogą na przykład bezgłośnie kogoś rozjechać, racja

  3. #23
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Byłą 156 TS, GT 1.9 z wiruskiem :),jest 166 3.0 FL
    Postów
    806

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Żuczek znowu ludziom samochody wybiera. Jak tam wrażenia z tankowania przez słomkę?
    Przecież duke75 sam prosił o poradę,Po kiego te czepianie się?

  4. #24
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Chłopy, znam Was od lat tylko długo mnie tu nie było. Bardzo się cieszę, że to forum żyje a nie tylko Facebook

  5. #25
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2023
    Auto
    Tonale Phev / Subaru Forester S-Turbo / Subaru Outback 3,6R
    Postów
    67

    Domyślnie

    W moim przypadku wahałem się pomiędzy pozostaniem przy marce czyli kupno Solterry albo Plug-In. Solterra ma w testach dramatycznie niski zasięg a nie po to próbuję zrzucić parę kg żeby co 200 km w trasie jeść obiad podczas ładowania. Phev jest w USA (Crosstrek czyli w Europie XV ) i byłby super opcja gdyby nie to że opłacalne jest ściąganie tylko stukniętego. Przerobiłem taki remoncik w przypadku Outbacka i trochę mnie to zmęczyło pomimo świetnego efektu końcowego. Zakup pukniętego elektrykach ( choćby w wersji phev ) jest jednak większym ryzykiem ze względu na instalacje elektryczna i akumulatory.

    Wszystkie stereoptypy na temat Alfy znam :-) i z doświadczenia wiem ze najczęściej gadają ci którzy widzieli ja tylko w necie albo wujek kolegi mojego kolegi powiedział.

    I jakoś jestem przekonany że będzie fajnie :-D
    Z minusów widzę w wersji Q4 brak jakiś systemów wspomagających np przy zjeździe w dół w trudnych warunkach. W subaru to się nazywało X-Mode i było swego rodzaju tempomatem do jechania w błocie śniegu itd. Przy zjazdach z serpentyn podczas naprawdę zacnej zimy w Alpach dawało to fajnie radę. Tutaj będę musiał pewnie się przyzwyczaić.
    Ostatnio edytowane przez Piskoor ; 28-01-2023 o 21:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory