Strona 15 z 20 PierwszyPierwszy ... 567891011121314151617181920 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 191

Temat: Tonale Q4 PHEV

  1. #141
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    To nie demówka tylko własny samochód kolegi Piskoor.
    Sorry, faktycznie - już mi się mylą te wątki! To w zasadzie jeszcze gorzej...
    Mam nadzieję, że to drobiazg typu bezpiecznik gdzieś w aucie albo mały czujniczek.


    Cytat Napisał Piskoor Zobacz post
    Wygląda na to iż serwis ma się podpiąć sprawdzić czy wszystko gra i tyle.
    Komputerem w serwisie, czy zdalnie?
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  2. #142
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2023
    Auto
    Tonale Phev / Subaru Forester S-Turbo / Subaru Outback 3,6R
    Postów
    67

    Domyślnie

    Prąd jest - zarówno wallbox jak i ładowarka przenośna z samochodu świecą się na zielono.
    Po wpięciu wtyczki przez chwilę diody zapalają się na zielono po czym po 1-2 sekundach zmieniają się na kolor czerwony a na ekranie wyskakuje komunikat "sprawdź system ładowania"
    Zakładam zatem że należy sprawdzić go w serwisie bo nie bardzo widzę jakąś procedurę w aucie.
    Być może jest coś w aplikacji ale nadal nie widzę w niej auta więc nie mam jak sprawdzić.

    Pozatym wszystko działa i w trakcie odpalania auta jak i jazdy nie ma żadnych komunikatów o błędach.
    Być może jest gdzieś jakaś opcja która pozwala samemu sprawdzić system ładowania tylko nie wiem gdzie.

    edit. Pojazd pojawił się w aplikacji My Alfa i całkiem fajna sprawa. Dodatkowo komunikat: Brak problemów wymagających Twojej uwagi :-)
    Ostatnio edytowane przez Piskoor ; 19-04-2023 o 08:58

  3. #143
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,800

    Domyślnie

    Masz chociaż teraz okazję do sprawdzenia ile pali w trybie czysto hybrydowym
    A co do aplikacji, jak wygląda uruchomienie słynnego Tokena NFT?

  4. #144
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piskoor Zobacz post
    .... Dodatkowo komunikat: Brak problemów wymagających Twojej uwagi :-)
    Alfa wie o co chodzi w samochodach tak naprawdę i daje do zrozumienia że elektryczne oszolomstwo służy tylko zmniejszeniu kar za emisje . Do normalnej / prawdziwej jazdy i użytkowania "nie wymaga uwagi".
    Jak start stop. Odłączyć i jeździć normalnie.
    Jak w kitkarach zrobić IVA i hajda rozwiązania normalne poza poprawnością polityczna.

  5. #145
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2023
    Auto
    Tonale Phev / Subaru Forester S-Turbo / Subaru Outback 3,6R
    Postów
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Masz chociaż teraz okazję do sprawdzenia ile pali w trybie czysto hybrydowym
    A co do aplikacji, jak wygląda uruchomienie słynnego Tokena NFT?
    Trzy kliknięcia - 10 sekund

    Spalanie w trybie spalinowym - mam w okolicach 9-10 ale z włączonym e-safe więc nie jest to do końca miarodajne.
    Dzisiaj o 12.00 wizyta w serwisie więc zobaczymy.

    Ogólnie powoli się przyzwyczajam - jeździ się coraz swobodnej i przyjemniej. Wiadomo - pierwsze dni to jak po zdaniu prawa jazdy :-)
    Powolutku dostrajam tez konfiguracje profili użytkowników. Jednej rzeczy nie rozgryzłem - W Subaru jak wsiadam ze swoim telefonem system przełącza się na mój profil. Jak wsiada żona i włączy się jej telefon - uruchamia się jej profil. W Alfie nie potrafię tego skonfigurować. Trzeba profile przełączać ręcznie - co prawda jest skrót ale samo przełączenie też chwilę trwa zanim załadują się widgety, układy ekranu itd.
    To mogłoby być poprawione bo jest to dosyć proste.

    Druga rzecz nie wiem czy można ( nie znalazłem w instrukcji ) - sparować kluczyka z ustawieniami fotela. DO tej pory działało to u mnie tak że jeśli wsiadałem z kluczykiem nr 1 to fotel ustawiał się do pozycji zaprogramowanej jako 1 . Jak wsiadałem z kluczykiem nr 2 to fotel ustawiał się pod pozycją 2.

    To oczywiście drobiazgi - inna filozofia

    Rozpoznawanie komend głosowych - działa u mnie tak no w 75 %. Ale pewnie jest to do dostrojenia. No i trzeba posługiwać się zaprogramowanymi zwrotami. Inaczej nie działa.

    Zawieszenie - coraz bardziej mi się podoba. Subiektywna twardość jest wynikiem połączenia samych właściwości zawieszenia, niskiego profilu (40) oraz dosyć twardych foteli.

    Nie wiem też jak Pertyn mógł ględzić o tym że samochód słabo reaguje na gaz skoro wcisnął przycisk e-safe. Jazda z włączonym e-safe przypomina bowiem jazdę z lekko zaciągniętym ręcznym. Pozatym nie doczytał chyba tego do czego on służy twierdząc że ma go wciśnięty po to by zawsze mieć 100% akumulatora dostępnego do przyśpieszania.

  6. #146
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,800

    Domyślnie

    Tryb e-save obciąża bardziej układ spalinowy także w Twojej sytuacji, kiedy silnik dopiero się układa, lepiej go wyłączyć. Przecież przy do niczego nie jest przydatny w codziennej jeździe, tylko obciąża silnik i podnosi spalanie.
    Petryn często nie ma pojęcia czym właściwie jeździ a naładowanie PHEV z gniazdka to dla niego zbyt duży wysyłek.

  7. #147
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2023
    Auto
    Tonale Phev / Subaru Forester S-Turbo / Subaru Outback 3,6R
    Postów
    67

    Domyślnie

    miałem e-safe włączony tylko z powodu problemu z ładowaniem z gniazdka - nie chciałem mieć akumulatora rozładowanego do 0

    Auto do odbioru - problem wynikał z niestykającego kabelka do czujnika ładowania. Ktoś podczas montażu za słabo wcisnął :-D
    Ostatnio edytowane przez Piskoor ; 20-04-2023 o 14:15

  8. #148
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,800

    Domyślnie

    Nie ma jak "włoska robota". Super ze skończyło się na strachu.
    Akumulator do zera w PHEV nigdy nie jest rozładowany jeśli samochód jest używany. Nawet jak pokazuje 1% do tak naprawdę jest sporo więcej do dyspozycji żeby dało się korzystać z pełnej mocy układu.

  9. #149
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Gdzieś czytałem ze 1% oznacza 21% bo jak rozumiem system chroni akumulator żeby był optymalnie ładowany i rozładowywany.

  10. #150
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2023
    Auto
    Tonale PHEV
    Postów
    23

    Domyślnie

    Dzień dobry,

    chciałem pozdrowić kolegów i pochwalić się, że na dniach podbiję statystyki sprzedaży Tonale PHEV.
    Po półrocznym oczekiwaniu będę odbierał pierwszą w życiu Alfę, póki co w Krakowie nie widziałem jeszcze w zielonym kolorze.

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Tonale
    Utworzone przez radosuaf w dziale Tonale
    Odpowiedzi: 2612
    Ostatni post / autor: 11-04-2024, 14:34
  2. Zamówiona ! PHEV
    Utworzone przez Piskoor w dziale Tonale
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 28-01-2023, 21:28
  3. Alfa Romeo Tonale
    Utworzone przez azar w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2019, 09:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory