Strona 2 z 20 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 191

Temat: Tonale Q4 PHEV

  1. #11
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Czy tak wysokie dopuszczalne zużycie oleju nie pojawilo się przypadkiem razem z systemami S&S?
    Wydaje mi się, że nie. Odkąd pamiętam było z czapy. Zacząłem pracę w chyba pod koniec 2003 czy 2004 roku, to już było w instrukcjach skody/VW było. Tylko chyba jakoś było wcześniej 0,5 l/1000 km, a później wzrosło do litra, ale nie pamiętam kiedy. Nie wiem czy jakoś, jak te 1,8 tsi zaczęły zdrowo zasysać, zanim pod koniec 2011 roku nie zmienili tłoków

  2. #12
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Czy tak wysokie dopuszczalne zużycie oleju nie pojawilo się przypadkiem razem z systemami S&S?
    Twinsparki i Vki były dalekie od S&S a litr w instrukcji.
    W 159 nie?
    Ba Alfa wiadomo, ale pamiętam sprzed kilkunastu czy dziesięciu lat Avensis brata gdy na wymianie oleju spuścili szklankę czy dwie wtedy sprawdził instrukcje i litr jak byk liter i sprawdzać co tankowanie. Dupochron.
    No tyle że Avensis na tych dwóch szklankach śmigał w trybie przedstawiciela handlowegoze 200tys i później 100tys odkupiony cywilnie . Później nie wiem.
    W Mazdzach też stoi dopuszczalne zużycie litr. Ale po pierwszych 2 3 latach nie sprawdzam między przeglądami i nic nie znika od przeglądu do przeglądu (tzn w widełkach bagnetu)
    Prędzej jakies eko-poprawnepolitycznie-pierdoly wysiada. Btw jedna z nich jest tzw termostat fazowy. Dla norm emisji utrzymujący w wąskich widełkach temp silnika . Starego bimetaliczne go typu miał jakąś tam histerezę 5 at w te czy wewte co za różnica. Dla norm i lat to być albo nie być. Stary stówka czy mniej nowy że 3 tys.

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post

    Jeśli Tonale ma być drugim autem w domu i masz darmo prąd, to w jej cenie jest kilka elektryków do wyboru, które będziesz ładował nawet co 3-4 dni.
    Bardzo poważnym konkurentem dla Tonale, w moich wyborach, będzie Jeep Avenger, który jest bardzo ładny i z dopłatą wyjdzie prawie 100 tyś taniej niż Tonale.

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał duke75 Zobacz post
    Załóżmy taką sytuację: auto stało całą noc i się lądowało, wyjeżdżam rano spod wiaty na elektrycznym silniku i wjeżdżam po paru kilometrach na autostradę, jadę 130 km/h na samym elektryku i nagle przyspieszam do 140, załącza się spalinówka, i co? Od razu pełne obroty na zimnym silniku?! Przecież zajeżdżę ten silnik w krótkim czasie. Macie jakieś doświadczenia z hybrydami? Jak to jest rozwiązane ?
    Jeśli tak będziesz jeździć to głupota- zużyjesz baterię na drodze szybkeigo ruchu żeby w mieście jeździć na spalinowym? Elektryk jest najbardziej efektywny w mieście, więc jedziesz najpierw na spaliniaku autostradą, czy tam w trybie hybrydowym i dopiero w mieście puszczasz pełne EV. Z tego co wiem (ale nic sobie uciąć nie dam) istnieje jakiś system grzania silnika spalinowego płynem chłodniczym, więc totalnie zimny to on nie jest. Poza tym on nie wejdzie na 5k obrotów od razu tylko raczej na 2k tak jak już ktoś napisał, czyli w sumie nawet mniej niż gdybyś odpalił go rano i ruszył normalnie. Uważam że nie masz się czego bać

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2023
    Auto
    Tonale Phev / Subaru Forester S-Turbo / Subaru Outback 3,6R
    Postów
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał duke75 Zobacz post
    Bardzo poważnym konkurentem dla Tonale, w moich wyborach, będzie Jeep Avenger, który jest bardzo ładny i z dopłatą wyjdzie prawie 100 tyś taniej niż Tonale.
    Z ciekawości sobie skonfigurowałem
    Ja zamówiłem Edizione Speciale plus pakiet premium + pakiet ADAS 2 - po zniżkach wyszło 230 tys
    Jeep doposażony najbliżej jak się da ( ale zupełnie się nie da ,np nie ma pakiety adas 2, nie ma takich wielkich felg, brak podgrzewanej kierownicy, brak wentylacji foteli ...i parę innych drobiazgów ) wychodzi 218 tys. minud 27 tys dopłaty = 191 tys. Trochę do tej stówki taniej brakuje.
    No i trzeba doliczyć wallboxa - o ile ładowanie z gniazdka hybrydy PHEV trwa 5h to pełnego elektryka jakieś 4 x tyle

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piskoor Zobacz post
    Z ciekawości sobie skonfigurowałem
    Ja zamówiłem Edizione Speciale plus pakiet premium + pakiet ADAS 2 - po zniżkach wyszło 230 tys
    Jeep doposażony najbliżej jak się da ( ale zupełnie się nie da ,np nie ma pakiety adas 2, nie ma takich wielkich felg, brak podgrzewanej kierownicy, brak wentylacji foteli ...i parę innych drobiazgów ) wychodzi 218 tys. minud 27 tys dopłaty = 191 tys. Trochę do tej stówki taniej brakuje.
    No i trzeba doliczyć wallboxa - o ile ładowanie z gniazdka hybrydy PHEV trwa 5h to pełnego elektryka jakieś 4 x tyle

    Jeśli by tak wyszło to byłoby ok bo chciałbym Tonale

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    159
    Postów
    102

    Domyślnie

    Avenger doposażony to około 220.000 zł, FWD, 156 KM (!), bateria 50kWh, zasięg WLTP 390 km, czas do setki - nawet nie podają (zapewne powyżej 10 sek). Tesla Y 229.900 zł, RWD, 368KM, bateria 55kWh, zasięg WLTP 455 km, do setki 6,9 (jak moja Giulia Business). Gdybym miał kasę i miał wybierać, to serce mówi Jeep, dużo ładniejszy niż obła Tesla, ale logika mówi: Tesla Y, wersja LR (droższa o 30tys) ma AWD, 490 KM, 5 sek do setki, bateria 80 kWh, zasięg 533 WLTP. Tesla za 229.000 łapie się na dotację dla firm przy odliczeniu 50%.

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał Co-driver Zobacz post
    czas do setki - nawet nie podają (zapewne powyżej 10 sek)
    Mokka E która ma pewnie tę samą platformę robi setkę w 9s a ma 136 koni, więc Jeep ma na pewno co najmniej tyle samo

    cena Tesli (przy całej moje niechęci do tych aut) mega zachęca

  9. #19
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,800

    Domyślnie

    Fajną ofertę ma też jedyna ciekawa Cupra w ofercie czyli elektryczna Cupra Born - ponad 204 KM (chwilowo do 231KM), 6.6 do setki i co najważniejsze nie jest to SUV i podobno fajnie się prowadzi bo .... ma napęd na tył! Cena od 187 tys. minus dopłaty czyli właściwie tyle samo co bazowe Tonale o mocy 130KM.

  10. #20
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Fajną ofertę ma też jedyna ciekawa Cupra w ofercie czyli elektryczna Cupra Born - ponad 204 KM (chwilowo do 231KM), 6.6 do setki i co najważniejsze nie jest to SUV i podobno fajnie się prowadzi bo .... ma napęd na tył! Cena od 187 tys. minus dopłaty czyli właściwie tyle samo co bazowe Tonale o mocy 130KM.

    No na pewno się fajnie prowadzi :

    masa z kierowcą : 1859 kg ( 1,9 tony auto wielkości leona / giulietty !!! )

    V max 160km/h


    Aaa, cena może i od, ale zobacz co w niej jest. (żadnego 231km, ta wersja plus podstawy typu HUD, pare el bezpieczeństwa i wygody i jest 230tys).

    Za kompakta...

    Nawet nie ma dopuszczalnej masy przyczepy wiec już nie mówiac o niej, nie wiem czy hak na rowerty choćby się podepnie.

    Ale po co, spłacać trzeba więc tylko do roboty i z roboty, howgh!
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 06-02-2023 o 17:19

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Tonale
    Utworzone przez radosuaf w dziale Tonale
    Odpowiedzi: 2612
    Ostatni post / autor: 11-04-2024, 14:34
  2. Zamówiona ! PHEV
    Utworzone przez Piskoor w dziale Tonale
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 28-01-2023, 21:28
  3. Alfa Romeo Tonale
    Utworzone przez azar w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2019, 09:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory