Strona 6 z 20 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 191

Temat: Tonale Q4 PHEV

  1. #51
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Moja teoria opiera się na założeniu, że inżynierowie projektując taki samochód wiedzą co robią, biorą pod uwagę różne sposoby użytkowania i zdają sobie sprawę, że przy 5 letniej gwarancji i tak dużej mocy układ napędowy musi być wytrzymały.
    No to powodzenia w życiu z tak mocną wiarą w korporacje życzę
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  2. #52
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,552

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Born zużywa 18kWh przy 120 km/h i 24 przy 140 km/h. Nad morze jedzie się w lato i nie dojedziesz ekspresem pod plażę, 100-150 km zawsze wyjdzie krajówkami, gdzie Born zużyje ok. 15kWh. Jedno solidne ładowanie powinno załatwić sprawę.
    Nie dojedziesz ekspresem pod plażę? W Trójmieście plaża jest 10km od Ski? W Kołobrzegu podobnie, także zależy gdzie i skąd ktoś jedzie.

    Tak, tak i to jedno solidne ładowanie zrobisz akurat tam gdzie chcesz, a nie tam gdzie akurat będzie ładowarka

    Przy baterii 58kWh jadąc zgodnie z zaleceniami do 20% baterii masz przy optymistycznym założeniu 250km zasięgu jeśli w domu sobie naładujesz do 100%.

    Potem masz dwa wyjścia, albo ładujesz na DC do 80% zgodnie z zaleceniami i nie zrobisz nawet 200km, więc szukasz kolejnej ładowarki albo ładujesz do 100% i dojeżdżasz na oparach.

    W jednym i drugim przypadku postój na ładowarce to ok. 1 godziny. Jak chcesz zatem zrobić to 15min wolniej od ICE?

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  3. #53
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Jadąc w trasę bez sensu trzymać się zaleceń, w nie się można bawić kręcąc się wokół komina. Jedynym problemem może być dostępność szybkiej ładowarki między 250 a 300 kilometrem podróży ale przy dobrej infrastrukturze to będzie jeden dłuższy postój o 15 minut.

  4. #54
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,552

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Jadąc w trasę bez sensu trzymać się zaleceń, w nie się można bawić kręcąc się wokół komina. Jedynym problemem może być dostępność szybkiej ładowarki między 250 a 300 kilometrem podróży ale przy dobrej infrastrukturze to będzie jeden dłuższy postój o 15 minut.
    A gdzie jest ta dobra infrastruktura w Polsce?
    I druga sprawa jak chcesz naładować w 15min baterię praktycznie od 0 do fulla?

    Born przyjmuje maks prąd 120kW, więc zakładając niemożliwą sytuację, że przyjmuje cały czas taki prąd to masz 0.5h. Oczywiście życie nie jest idealne i istnieje coś takiego jak krzywa ładowania (znasz to pojęcie czy tylko udajesz, że nie istnieje, bo nie pasuje do teorii?) I takie ładowanie będzie trwało około godziny. Tak, ładowanie powyżej 80% baterii nawet na DC leci z mocą kilku, czasem kilkunastu kW

    Zapytam Cię po raz kolejny, bo chyba już pytałem wcześniej - podaj mi taką 500 kilometrową trasę, o której piszesz, gdzie Bornem podróż Ci wyjdzie 15 min dłużej niż ICE.

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  5. #55
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Kolega Żuczek się uaktywnił. Jeśli mogę zapytać, jak idzie tankowanie auta przez słomkę?
    Najchętniej w ogóle bym go nie tankował i nie dorabiał Arabusów razem z Obajtkiem ale jeszcze muszę się trochę przemęczyć.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    A gdzie jest ta dobra infrastruktura w Polsce?
    I druga sprawa jak chcesz naładować w 15min baterię praktycznie od 0 do fulla?

    Zapytam Cię po raz kolejny, bo chyba już pytałem wcześniej - podaj mi taką 500 kilometrową trasę, o której piszesz, gdzie Bornem podróż Ci wyjdzie 15 min dłużej niż ICE.

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
    Infrastruktura będzie coraz lepsza, przecież samochód kupujesz na lata a nie na jeden sezon wakacyjny ICE robię postój 30 minut przy tak długiej trasie na odpoczynek/picie/jedzenie, przy elektryku postój by się przedłużył do 45 minut. Wystarczy? Jak nie to zwolnił bym do 110 km/h pod koniec trasy

  6. #56
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,552

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Infrastruktura będzie coraz lepsza, przecież samochód kupujesz na lata a nie na jeden sezon wakacyjny ICE robię postój 30 minut przy tak długiej trasie na odpoczynek/picie/jedzenie, przy elektryku postój by się przedłużył do 45 minut. Wystarczy? Jak nie to zwolnił bym do 110 km/h pod koniec trasy
    Ale Borna kupujesz teraz, a nie za 5 czy 10 lat (przy obecnym rozwoju EV w PL, może wtedy infrastruktura będzie wystarczająca) I nie każdy kupuje samochód na lata, nie wiem skąd w ogóle takie twierdzenie.

    ICE robisz odpoczynek 30min i przy elektryku wydłuży się do 45 min? Fajnie, ale wiesz, nie każdy lubi śmieciowe żarcie z McDonald's czy KFC, a po trasie szybkie ładowarki zazwyczaj są w takich miejscach No i nie każdy musi odpoczywać/jeść przy 4-5h trasie
    No i jeszcze musisz trafić z kilometrami na taką ładowarkę przy której będzie jedzenia, a nie pusty MOP.

    Pytam ponownie - podaj tą 500km trasę, o której piszesz

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Najchętniej w ogóle bym go nie tankował i nie dorabiał Arabusów razem z Obajtkiem ale jeszcze muszę się trochę przemęczyć.
    To jeszcze długo się będziesz męczył z dorabianiem Orlenu, ładując EV


    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Moja teoria opiera się na założeniu, że inżynierowie projektując taki samochód wiedzą co robią, biorą pod uwagę różne sposoby użytkowania i zdają sobie sprawę, że przy 5 letniej gwarancji i tak dużej mocy układ napędowy musi być wytrzymały.
    Założenie prawie prawdziwe, ale czekaj... to nie Ci sami inżynierowie zaczęli zalewać baterię Tesli tworzywem i integrować ją z podłogą, żeby były nienaprawialne? I przypadkiem nie Ci sami inżynierowie zalecają np. wymieniać olej co 30kkm? Skoro tak dobrze wiedzą co robią i w to wierzysz, to mam nadzieję, że się tego trzymasz i nie robisz zbędnych wydatków oraz nie zanieczyszczasz środowiska częstszymi wymianami oleju w MA?

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 10-02-2023 o 23:09

  7. #57
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Najchętniej w ogóle bym go nie tankował i nie dorabiał Arabusów razem z Obajtkiem ale jeszcze muszę się trochę przemęczyć.
    ktoś cię do tego zmusza? przesiądź się na rower.


    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Infrastruktura będzie coraz lepsza, przecież samochód kupujesz na lata a nie na jeden sezon wakacyjny ICE robię postój 30 minut przy tak długiej trasie na odpoczynek/picie/jedzenie, przy elektryku postój by się przedłużył do 45 minut. Wystarczy? Jak nie to zwolnił bym do 110 km/h pod koniec trasy
    obserwując rozwój infrastruktury i sprzedaż EV, to bardziej prawdopodobne stają się zatory pod ładowarkami, niż wygodniejsze korzystanie.

  8. #58
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał duke75 Zobacz post
    Otóż dostałem propozycję od dobrego kumpla odkupienia od niego Stelvio Q z 2019
    A to nie Farisa?

  9. #59
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Taaaa

  10. #60
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Ale Borna kupujesz teraz, a nie za 5 czy 10 lat (przy obecnym rozwoju EV w PL, może wtedy infrastruktura będzie wystarczająca) I nie każdy kupuje samochód na lata, nie wiem skąd w ogóle takie twierdzenie.
    Z reguły samochód kupuje się na lata a nie na miesiące.

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    ICE robisz odpoczynek 30min i przy elektryku wydłuży się do 45 min? Fajnie, ale wiesz, nie każdy lubi śmieciowe żarcie z McDonald's czy KFC, a po trasie szybkie ładowarki zazwyczaj są w takich miejscach No i nie każdy musi odpoczywać/jeść przy 4-5h trasie
    No i jeszcze musisz trafić z kilometrami na taką ładowarkę przy której będzie jedzenia, a nie pusty MOP.
    Przy podróży z dziećmi dłuższy postój w takiej trasie to mus ale nawet jak jedziesz sam ze względów zdrowotnych i bezpieczeństwa dobrze jest chwilę się zrelaksować przy kawie. Jak jedziesz elektrykiem dobrze przejrzeć gdzie w potencjalnym miejscu postoju są ładowarki.

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Pytam ponownie - podaj tą 500km trasę, o której piszesz
    Nie podam Ci dokładnie, bo każdy ma swoją trasę nad morze różniącą się klasą dróg i odległością. W moim przypadku jest to niecałe 400 kilometrów z czego połowa drogi krajówkami. Ładowałbym bym się tylko na postoju dla odpoczynku i ani minuty dłużej, dojechałbym na totalnym luzie.

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    To jeszcze długo się będziesz męczył z dorabianiem Orlenu, ładując EV
    Tam ładowałbym się tylko w trasach, czyli rzadko.


    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Założenie prawie prawdziwe, ale czekaj... to nie Ci sami inżynierowie zaczęli zalewać baterię Tesli tworzywem i integrować ją z podłogą, żeby były nienaprawialne? I przypadkiem nie Ci sami inżynierowie zalecają np. wymieniać olej co 30kkm? Skoro tak dobrze wiedzą co robią i w to wierzysz, to mam nadzieję, że się tego trzymasz i nie robisz zbędnych wydatków oraz nie zanieczyszczasz środowiska częstszymi wymianami oleju w MA?
    W MA masz wymiany przy maks. 30 tyś. a nie co 30 tyś. a to jest różnica. W użytkowaniu miejskim olej powinien być wymieniany częściej i masz to napisane w instrukcji. W następcy 1.3 który jest zamontowany m.in. w Tonale PHEV też masz olej co maks 30 tyś. ale komputer może Ci nakazać wymianę nawet po niecałych 10 tyś. km jeśli warunki pracy są ciężkie.
    Co innego zrobić 30 tyś w trasie a 30 tyś. w mieście, jeśli ktoś świadomie kupi PHEV i będzie regularnie go ładował, to silnik będzie miał lekkie życie bo będzie robił głównie trasy

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Tonale
    Utworzone przez radosuaf w dziale Tonale
    Odpowiedzi: 2612
    Ostatni post / autor: 11-04-2024, 14:34
  2. Zamówiona ! PHEV
    Utworzone przez Piskoor w dziale Tonale
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 28-01-2023, 21:28
  3. Alfa Romeo Tonale
    Utworzone przez azar w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2019, 09:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory