Strona 3 z 20 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 191

Temat: Tonale Q4 PHEV

  1. #21
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Fajną ofertę ma też jedyna ciekawa Cupra w ofercie czyli elektryczna Cupra Born
    Chyba warto skromniej napisać "jedyna ciekawa dla mnie", czy tam "jedyna fajna z mojego punktu widzenia" Czy Kolega ma już wyłączność do oceny fajności?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    V max 160km/h
    No proszę tu Kolego nie ubliżać dojrzałym Kolegom, którzy już wyrośli ze szczeniackiego i gówniarskiego przekraczania dozwolonych prędkości. Mityczne autostrady są gdzieś daleko. Proszę nie ubliżać poważnym ludziom. Przywołuję Kolegę do porządku

  2. #22
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,800

    Domyślnie

    Największy minus to prędkość maksymalna, wina to pewnie pokrewieństwa z ID 3 ale przy tej mocy mogli trochę ją podnieść. Przyczepa nieistotna w tego typu samochodzie, a dodatki można sobie poodbierać w pakietach albo i nie. Biorąc pod uwagę, że przy spalinowym odpowiedniku z tą mocą oszczędzasz prawie tysiąca miesięcznie na benzynie to jest się nad czym pochylić.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #23
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Największy minus to prędkość maksymalna, wina to pewnie pokrewieństwa z ID 3 ale przy tej mocy mogli trochę ją podnieść. Przyczepa nieistotna w tego typu samochodzie, a dodatki można sobie poodbierać w pakietach albo i nie. Biorąc pod uwagę, że przy spalinowym odpowiedniku z tą mocą oszczędzasz prawie tysiąca miesięcznie na benzynie to jest się nad czym pochylić.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Miesięcznie tankuje za jakieś 400-600 zł. Jak kupię elektryka, to będzie mi 5 stów miesięcznie wypłacał???
    Chcesz tanio? Formentor 1,5DSG startuje od niecałych 140tys. I nie ma ograniczenia na 160. Seat Leon jeszcze taniej, a fabia zabija sens ekonomiczny posiadania EV segmentu B/C. Za ile miesięcy się zwróci? Za 100miesiecy? Zakładając że prąd mam za free? Bez sensu.
    Zanim wyjedziesz na zero trzeba będzie wymienić baterię na nową i goń dalej królika. Do tego ograniczenia w funkcjonalności.... Sorry ale jak nie policzysz nie opłaca się. (Policz też stracony czas na ładowarkach).
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 06-02-2023 o 21:02

  4. #24
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Największy minus to prędkość maksymalna, wina to pewnie pokrewieństwa z ID 3 ale przy tej mocy mogli trochę ją podnieść. Przyczepa nieistotna w tego typu samochodzie, a dodatki można sobie poodbierać w pakietach albo i nie. Biorąc pod uwagę, że przy spalinowym odpowiedniku z tą mocą oszczędzasz prawie tysiąca miesięcznie na benzynie to jest się nad czym pochylić.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    No, super , płacisz 100tys więcej na wejściu (plus kilkadziesiąt w "finansowaniu" bo raczej większość nie za gotówkę idzie) niż za normalnego kompakta robiącego to samo i więcej i lepiej , tylko bez baterii. A i więc lżejszego.

    Co do Vmax - no nie mogli, bo zasięg na łeb na szyję leci. Baterię podwyższają auto, opór jaki by Cx nie był jest jego iloczynem z powierzchnią czołową. A nie doładujesz się w 2 minuty, niestety jak normalne auto.

    Co do ...cośtam nieważe w "tego typu aucie" - a jaki to niby typ auta ? kompakt jest od hoho synonimem auta uniwersalnego . Z ograniczeniami ale jest kompromisem rozmiaru , ceny (byl) i użyteczności różnorakiej
    Moze wozic 1 osobę, może rodzinę, może mieć obładowany dach, hak , rower, kajak, deska, co tam kto uprawia, można go przyzwoicie zapakować i załadować coś na hak / pociągnąć,, można sobie wyskoczyć na trackday i wrócić na kołach (jednego dnia, bez zostawania na noc na ładowanie) . Kompakt to jest - tego jak opisałem typu auto .
    A to jest jakiego typu jak nie takiego?

    Widział ktoś stronę konfiguratora tego auta ? - potężny "kalklulator" z pytaniem : ile masz km do i z pracy - i wylicza oszczędność.

    Nie ile km pokonujesz rocznie, nie (no bo by trzeba niewygodnie drogie i absurdalne w czasie ładowania (czas kosztuje ) ładowarki uwzględnić. Nie . Ile masz do i z pracy. Kropka . Koniec. Po nic innego auto nie jest potrzebne. Hm no ja większość przebiegów robię poza do- i z- pracy. Jak kurde mam tą oszczędnosć obliczyć. Nawet jakbym chciał 1tys miesięcznie zaoszczędzić płacąc za to wcześniej 100tys z jakiegoś niezrozumiałego powodu .

  5. #25
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,800

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Miesięcznie tankuje za jakieś 400-600 zł. Jak kupię elektryka, to będzie mi 5 stów miesięcznie wypłacał???
    Chcesz tanio? Formentor 1,5DSG startuje od niecałych 140tys. I nie ma ograniczenia na 160. Seat Leon jeszcze taniej, a fabia zabija sens ekonomiczny posiadania EV segmentu B/C. Za ile miesięcy się zwróci? Za 100miesiecy? Zakładając że prąd mam za free? Bez sensu.
    Zanim wyjedziesz na zero trzeba będzie wymienić baterię na nową i goń dalej królika. Do tego ograniczenia w funkcjonalności.... Sorry ale jak nie policzysz nie opłaca się. (Policz też stracony czas na ładowarkach).
    Super że mało jeździsz, pisałem o samochodzie benzynowym o zbliżonej mocy przy 20 tyś. rocznie, z czego połowa przebiegu w mieście. Bazowy Formentor jest tani ale i tak swoje spali, dokładasz 10 tyś.plus dopłaty i jeździsz za pół darmo szybszym i lepiej prowadzącym się Bornem. Leon już bardziej ale po co się pchać w awaryjne TSI jak
    możesz mieć niezawodnego elektryka.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    No, super , płacisz 100tys więcej na wejściu (plus kilkadziesiąt w "finansowaniu" bo raczej większość nie za gotówkę idzie) niż za normalnego kompakta robiącego to samo i więcej i lepiej , tylko bez baterii. A i więc lżejszego.

    Co do Vmax - no nie mogli, bo zasięg na łeb na szyję leci. Baterię podwyższają auto, opór jaki by Cx nie był jest jego iloczynem z powierzchnią czołową. A nie doładujesz się w 2 minuty, niestety jak normalne auto.
    .
    Zobacz ile teraz kosztują kompakty z mocą 200KM+ to przekonasz się, że Born wcale nie jest drogi. Realnie dopłacasz grosze - GOLF GTI np. startuje od 170 tyś. ale dopłaty nie dostaniesz Weź pod uwagę, że to usportowiony kompakt i do takich należy go porównywać. Masz szybki, dobrze prowadzący się samochód, który jeżdżąc na codzień kosztuje grosze.
    Co do prędkości maksymalnej to pewnie ją sztucznie ograniczyli, żeby jeżdżący na maksa za szybko jej nie zużyli jak pisałeś ale to błąd tak czy siak. W tym modeli możesz domówić wiekszą baterię ale prędkości ani wysokości samochodu to nie podnosi a jedynie zasięg.

  6. #26
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Super że mało jeździsz, pisałem o samochodzie benzynowym o zbliżonej mocy przy 20 tyś. rocznie, z czego połowa przebiegu w mieście. Bazowy Formentor jest tani ale i tak swoje spali, dokładasz 10 tyś.plus dopłaty i jeździsz za pół darmo szybszym i lepiej prowadzącym się Bornem. Leon już bardziej ale po co się pchać w awaryjne TSI jak
    możesz mieć niezawodnego elektryka.
    Założę się o dużą wódkę, że szybciej i taniej dojadę 500km nad morze Formentorem 1,5dsg nawet nie przekraczając przepisów niż Born. TSI były awaryjne 10 lat temu. Różnica w cenie bazowym Formentorem i Bornem to 50tys. Ile teraz są dopłaty? Przy moich rocznych przebiegach musiałbym na siłę jeździć, żeby spełnić warunki. Albo kręcić licznik do przodu.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Zobacz ile teraz kosztują kompakty z mocą 200KM+
    Kosztują tyle bo mają dojebane kary. W każdym spalinowym masz przynajmniej 20 procent extra. Im mocniejszy tym więcej.

    Poza tym po co ci w EV duża moc? Tu się walczy o zasięg. Duża moc to zło.
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 06-02-2023 o 22:41

  7. #27
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,800

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Założę się o dużą wódkę, że szybciej i taniej dojadę 500km nad morze Formentorem 1,5dsg nawet nie przekraczając przepisów niż Born. TSI były awaryjne 10 lat temu. Różnica w cenie bazowym Formentorem i Bornem to 50tys. Ile teraz są dopłaty? Przy moich rocznych przebiegach musiałbym na siłę jeździć, żeby spełnić warunki. Albo kręcić licznik do przodu.
    To fakt, że nad morze dojedziesz 15 minut wcześniej Formentorem ale co do kosztów to bym polemizował. Dopłata 18 lub 27 tyś ale trzeba robić chociaż 15 tyś. rocznie. Można zawsze częściej jeździć nad morze


    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Kosztują tyle bo mają dojebane kary. W każdym spalinowym masz przynajmniej 20 procent extra. Im mocniejszy tym więcej.

    Poza tym po co ci w EV duża moc? Tu się walczy o zasięg. Duża moc to zło.
    Mają kary i tego nie przeskoczysz. A moc potrzebna jest do przyśpieszania, przy hamowaniu odzyskasz część energii także nie ma co sobie żałować.
    Ostatnio edytowane przez Żuczek ; 06-02-2023 o 22:55

  8. #28
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Kompakt focus st lomoczacy tego elektryka pod każdym względem kosztuje mniej. Mimo 30 czy w tym przypadku rączej grubo więcej w cenie. I z wolnością dojazdu gdzie się chce i ile się chce . W wersji kombi z potężnym bagażnikiem . I hatchback i kombi przyczepa 1600. V max nie wspominam żeby nie pogrążać. A i grzanie i chłodzenie uruchomionym zdalnie w cenie i bez ogrzewaczy w butach żeby gdziekolwiek dojechać.

    2 tony. 160 v max. Ułomna użytkowość. 230 tys . Kupę normalnych aut mimo sztucznych podatków więcej potrafiących znajdziesz.

    Przyspieszanie ...zacytuję "xd" - obserwując zasięg.

    Wszystkim co piszesz jedynie obrzydzasz bateryjne auta tak naprawdę i wytykasz ich ułomności.

    Edit
    A i -doplata- z Twojej pracy - podatków. Nie od planety ani nie od Boga. Ty za to płacisz. To żadna dopłata. To Twoja praca na dopłatę dla ciebie i innych.
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 06-02-2023 o 23:39

  9. #29
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Jest jeszcze jedna kwestia, o której warto pamiętać i o której ostatnio wspominał mi kumpel kupujący elektryka. Odsprzedanie auta elektrycznego może być piekielnie trudne bo ludzie będą się bali kupić coś w czym "za chwile" trzeba będzie wymienić baterie. Z tego względu trzeba będzie wziąć na na auto leasing z tzw wysokim wykupem, żeby go na końcu oddać i mieć problem odsprzedania z głowy. Koszt leasingu zjada praktycznie dopłatę do elektryka (tutaj cytuje kumpla). Tonale, teoretycznie, gdybym tylko miał gotówkę to raczej bym się nie bał kupić więc kwestia dopłaty nie jest już tutaj taka mega fajna.
    Czarnym koniem tych rozmyślań jest inne auto, o którym już na tym forum wspominałem. Otóż dostałem propozycję od dobrego kumpla odkupienia od niego Stelvio Q z 2019 (pierwsza rej. 02.2020) z dwuletnią gwarancją fabryczną i możliwością spłaty w ratach. Auta jestem pewien bo wiem jakim jest pedantem i znam jego podejście do aut. Jest fajnie dopasione i ma hak.
    tutaj link:
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6EztyF.html
    Co do ceny to myślę, że można by jeszcze pogadać ale propozycja jest ciekawa tylko, że z ekonomiką jazdy i utrzymania nie wiele to będzie mieć wspólnego

  10. #30
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał duke75 Zobacz post
    Jest jeszcze jedna kwestia, o której warto pamiętać i o której ostatnio wspominał mi kumpel kupujący elektryka. Odsprzedanie auta elektrycznego może być piekielnie trudne bo ludzie będą się bali kupić coś w czym "za chwile" trzeba będzie wymienić baterie. Z tego względu trzeba będzie wziąć na na auto leasing z tzw wysokim wykupem, żeby go na końcu oddać i mieć problem odsprzedania z głowy. Koszt leasingu zjada praktycznie dopłatę do elektryka (tutaj cytuje kumpla).
    ale ludzie mający mózg wezmą z pocałowaniem ręki, baterie mają 8 lat gwarancji
    a co do kosztów leasingu - idąc tym tokiem liczenia to na spaliniaku traci się jeszcze bardziej

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Tonale
    Utworzone przez radosuaf w dziale Tonale
    Odpowiedzi: 2612
    Ostatni post / autor: 11-04-2024, 14:34
  2. Zamówiona ! PHEV
    Utworzone przez Piskoor w dziale Tonale
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 28-01-2023, 21:28
  3. Alfa Romeo Tonale
    Utworzone przez azar w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2019, 09:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory