Strona 5 z 20 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 191

Temat: Tonale Q4 PHEV

  1. #41
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,796

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Słychać, tylko trzeba przesiać informacje. Silnik się nie rozpadnie, ale będzie miał zużycie na poziomie "przebieg x5", bo pracował w najgorszych możliwych warunkach: niedogrzany, krótkie odcinki, gwałtowne starty/zatrzymania.
    Gdybanie. Równie dobrze można powiedzieć, że silnik ma super bo dużo mniej pracuje gdyż często chodzi tylko elektryk a ten głównie w trasie, gdzie ma lepsze warunki pracy niż w mieście.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. #42
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2022
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    10

    Domyślnie

    Dokładnie tak, teraz to jest totalne gdybanie co i jak. Dopiero za kilka lat coś będzie więcej wiadomo, jak tych samochodów się pojawi więcej na drogach, a ich przebiegi będą spore. Z drugiej strony ja bym zaufał technologii PHEV, bo jak porównamy hybrydy PHEV sprzed kilku lat a teraz i ich zasięgi, przystępność oraz funkcjonalność, to niebo a ziemia.

  3. #43
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Cytat Napisał Co-driver Zobacz post
    Avenger doposażony to około 220.000 zł, FWD, 156 KM (!), bateria 50kWh, zasięg WLTP 390 km, czas do setki - nawet nie podają (zapewne powyżej 10 sek). Tesla Y 229.900 zł, RWD, 368KM, bateria 55kWh, zasięg WLTP 455 km, do setki 6,9 (jak moja Giulia Business). Gdybym miał kasę i miał wybierać, to serce mówi Jeep, dużo ładniejszy niż obła Tesla, ale logika mówi: Tesla Y, wersja LR (droższa o 30tys) ma AWD, 490 KM, 5 sek do setki, bateria 80 kWh, zasięg 533 WLTP. Tesla za 229.000 łapie się na dotację dla firm przy odliczeniu 50%.
    Avenger, który by mnie satysfakcjonował to wersja za katalogowe 186 tyś. Pewnie od tego dadzą jakiś rabat czyli minumum 180. Jedyna Tesla jaką brałbym pod uwagę to Model 3 za 220 tyś ale to RWD i tu juz odpada bo słyszałem, że Tesla RWD słabo daję radę na śliskim a tego żonie mnie zafunduje. Poza tym przy zamawianiu Tesli chyba słabo z negocjacjami cenowymi...

  4. #44
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,453

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Równie dobrze można powiedzieć, że silnik ma super bo dużo mniej pracuje gdyż często chodzi tylko elektryk a ten głównie w trasie, gdzie ma lepsze warunki pracy niż w mieście.
    Aha... Żuczek, ty masz jakieś wykształcenie techniczne, czy tak rzucasz po prostu tezę, bo brzmi fajnie?
    Czasami już po prostu mi ręce opadają...
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  5. #45
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,547

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    To fakt, że nad morze dojedziesz 15 minut wcześniej Formentorem ale co do kosztów to bym polemizował. Dopłata 18 lub 27 tyś ale trzeba robić chociaż 15 tyś. rocznie. Można zawsze częściej jeździć nad morze
    Ile? 15min szybciej? Na 500km, gdzie przy 120km/h zasięg Borna nie przekracza 200km?
    Ty potrafisz skorzystać chociaż z kalkulatora, bo o takim ABRP już nie wspominam, czy tylko tak piszesz co Ci się wydaje?

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Fajną ofertę ma też jedyna ciekawa Cupra w ofercie czyli elektryczna Cupra Born - ponad 204 KM (chwilowo do 231KM), 6.6 do setki i co najważniejsze nie jest to SUV i podobno fajnie się prowadzi bo .... ma napęd na tył! Cena od 187 tys. minus dopłaty czyli właściwie tyle samo co bazowe Tonale o mocy 130KM.
    Kompakt o wysokości 1540mm (!) i to przy obniżonym zawieszeniu, o masie blisko 1.9t (test na stronie elektrowoz.pl). Ale ma RWD, więc musi się prowadzić niczym Giulia Q

    I co do ceny to może warto by zauważyć, że jest to cena za egzemplarze... wyprodukowane w 2022 roku Czyli egzemplarze ze stocku, które nie muszą być dostępne
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 09-02-2023 o 07:12

  6. #46
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Ile? 15min szybciej? Na 500km, gdzie przy 120km/h zasięg Borna nie przekracza 200km?
    To jest wielki minus elektryków. One wszystkie jeżdżą na autostradach po 120 km/h bo wtedy zużycie prądu jest optymalne czyli ok. 20 KWh/100 km a przy dozwolonych 140 km/h zużycie rośnie do ok. 30 KWh/100 czyli zasięg dramatycznie spada. Nie mam zamiaru się wlec 120 km/h dlatego musi być w domu inne auto, spalinowe lub hybryda.

  7. #47
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,296

    Domyślnie

    Żeby 120...

  8. #48
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Kumpel z Poznania kupił Tesle Y i jeździ z tą prędkością do rodziny do Krosna. Pytam go czemu nie szybciej? A on: bo muszę częściej ładować i to co nadrobię to tracę na ładowaniu.
    Powiedział mi jedną słuszną rzecz, że z hybrydą dziedziczymy wszystkie minusy spalinówki czyli usterki silnika i osprzętu i jego zużycie i serwis + wymianę płynów.
    Z drugiej strony czysty elektryk ma dużo wad szczególnie w zimie:

    https://www.chip.pl/2023/02/auto-ele...zuzycie-bmw-i4

    PS: znalazłem istotną różnice: Jeep 2 lata gwarancji, Alfą 5 lat. Nie wiem czy jak się bierze leasing to ma znaczenie?
    Ostatnio edytowane przez duke75 ; 09-02-2023 o 23:37

  9. #49
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,796

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Aha... Żuczek, ty masz jakieś wykształcenie techniczne, czy tak rzucasz po prostu tezę, bo brzmi fajnie?
    Czasami już po prostu mi ręce opadają...
    No tak , ja nie mogę rzucić tezy ot tak. Twoja jest poparta szeroką widzą i doświadczeniem. Zakładam więc, że brałeś czynny udział podczas projektowania i testowania hybrydy PHEV Alfy, wiesz dokładnie jakich materiałów użyto w silniku 1.3 oraz jak został zabezpieczony przez inżynierów na wypadek dużego obciążenia przy zimnym silniku. Na podstawie tej wiedzy uznałeś, że inżynierowie Alfy Romeo są niekompetentni i podpowiadałeś, że przy takiej konstrukcji silnik powinien mieć pojemność minimum 3 litrów, nie może gasić się na skrzyżowaniach, żeby nie doszło do uszkodzenia jednostki a bateria o pojemności 15,5KWh powinna służyć jedynie do podświetlenia lampki do czytania w kabinie.
    Nikt Cię widocznie nie posłuchał i dlatego pewnie teraz wyliczyłeś po kilku nieprzespanych nocach, że silnik spalinowy w Tonale PHEV przy 50 tyś. przebiegu będzie zużyty jakby miał 250 tyś. przebiegu i najpewniej wybuchnie powodując liczne szkody.
    To Twoja teoria poparta doświadczeniem i wykształceniem.
    Ja zaś twierdzę, że przy 50 tyś. przebiegu taki silnik będzie miał realnie przelotu 20-30 tyś. bo resztę zrobi za niego silnik elektryczny. Nie będzie nosił żadnych śladów zużycia. Moja teoria opiera się na założeniu, że inżynierowie projektując taki samochód wiedzą co robią, biorą pod uwagę różne sposoby użytkowania i zdają sobie sprawę, że przy 5 letniej gwarancji i tak dużej mocy układ napędowy musi być wytrzymały.

    Pamietam jak kupowałem samochód z silnikiem w technice downsizingu to wszyscy "znafcy" twierdzili, że długo nie pochodzi bo jest tak wysilony. A start-stop ? Panie wyłącz to bo silnik się rozleci a jak jakimś cudem wytrzyma to rozrusznik siądzie....
    I co? i g... wszystko śmiga jak należy, jedyny rozrusznik jaki wymieniałem to kiedyś w Alfie 156, która o S&S nawet nie słyszała.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Ile? 15min szybciej? Na 500km, gdzie przy 120km/h zasięg Borna nie przekracza 200km?
    Ty potrafisz skorzystać chociaż z kalkulatora, bo o takim ABRP już nie wspominam, czy tylko tak piszesz co Ci się wydaje?
    Born zużywa 18kWh przy 120 km/h i 24 przy 140 km/h. Nad morze jedzie się w lato i nie dojedziesz ekspresem pod plażę, 100-150 km zawsze wyjdzie krajówkami, gdzie Born zużyje ok. 15kWh. Jedno solidne ładowanie powinno załatwić sprawę.

  10. #50
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,220

    Domyślnie

    Kolega Żuczek się uaktywnił. Jeśli mogę zapytać, jak idzie tankowanie auta przez słomkę?

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Tonale
    Utworzone przez radosuaf w dziale Tonale
    Odpowiedzi: 2612
    Ostatni post / autor: 11-04-2024, 14:34
  2. Zamówiona ! PHEV
    Utworzone przez Piskoor w dziale Tonale
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 28-01-2023, 21:28
  3. Alfa Romeo Tonale
    Utworzone przez azar w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2019, 09:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory