Strona 10 z 20 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516171819 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 191

Temat: Tonale Q4 PHEV

  1. #91
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Na początek będzie to wersja 1.2 PureTech 100KM, której cena wystartuje od ok. 99k PLN. Dla porównania wersja EV zaczyna się od... 175k PLN.
    No co Ty, te 76 tys. raz dwa się zwróci na paliwie i oleju , a poza tym nie trujesz misiów.

  2. #92
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    A wracając do tematu...
    Dzięki uprzejmości Krzyśka salonu Zasada Automotive w Krk przejechałem się PHEVem. Auto ma kopa! Czuć te 280 koni. Wyprzedza się szybko i przyjemnie. Przyspieszenia porównywalne ze Stelvio 280 kucy., no może coś miedzy 200 a 280 ale jest dobrze. Wystartowałem na baterii naładowanej w 20% z centrum Krk. W kilku niewielkich korkach (była sobota) zrobiłem 12 km do obwodnicy i spalił mi 2.8l/100. Potem 25 km autostrady z prędkością 140 na tempomacie i raz wyprzedzano do 160km/h. Spalanie po tym dystansie 6.6. Na powrocie do Krk bateria rozładowana na maks i jechałem też autostradą i korkami do salonu. Łącznie ok. 30 km- spalanie 8.0. Bez baterii ten silnik też sobie radzi i nie zamula.
    Aktywna zawiecha działa jak u starszych sióstr. Prowadzenia nie było jak sprawdzić bo ślisko i nie chciałem ryzykować.
    Generalnie jestem bardzo na tak. Jeszcze pożyczę na 2-3 dni żeby sprawdzić jak jest w codziennej jeździe ale kurde chyba się skuszę.
    Ostatnio edytowane przez duke75 ; 28-02-2023 o 21:58

  3. #93
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Jak osiągi w porównaniu do Giulii 200KM? Reakcja na gaz i skrzynia dają radę? Jeździłeś w różnych trybach czy głównie w Dynamic?
    Napisz jeszcze jakie wrażenia miałeś w czasie jazdy jak pracował tylko silnik elektryczny.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Tymczasem Jeep Avenger, o którym tak chętnie pisał [MENTION=9316]Żuczek[/MENTION], pojawi się również w wersji benzynowej.
    Na początek będzie to wersja 1.2 PureTech 100KM, której cena wystartuje od ok. 99k PLN. Dla porównania wersja EV zaczyna się od... 175k PLN.

    Jeśli wprowadzą wersję benzynową o mocy ok. 140KM, to będzie to znacznie tańsza alternatywa dla EV. Tylko czy wprowadzą znacznie tańszego benzynowego konkurenta EV?
    Nie wprowadzą innej wersji benzynowej bo pominąłeś fakt, że benzyna wyjdzie tylko na TRZECH rynkach w EU. Zresztą i tak by się nie sprzedawała bo jak dołożyli by automat i dali mocniejszy silnik z hybrydą to cena wywindowała by się do 130-140 tyś. czyli niewiele mniej niż elektryk po dopłacie.

  4. #94
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Nie wprowadzą innej wersji benzynowej
    TAKA wersja benzynowa w Jeepie akurat to jest jakieś głębokie nieporozumienie.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  5. #95
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Jeśli piszesz o benzynie która weszła , czyli 100KM to sam Jeep wie czy ma to sens po liczbie sprzedanych modeli Renegade w manualu. Widocznie trochę tego sprzedają.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #96
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    sam Jeep wie
    Jeep to może wiedzieć - ale w Paryżu mogą mieć odmienne zdanie... Pomijając już fakt, że co z tego, że Jeep będzie sprzedawał tysiące samochodów, skoro dotychczasowi odbiorcy będą średnio nimi zainteresowani. Jak przebiegła rewolucja Stellantisa w Oplu, można sobie dość łatwo sprawdzić:
    https://carsalesbase.com/europe-opel-vauxhall/

    Przejęcie Opla w 2017 - sprzedaż roczna w Europie: 935 tys. sztuk, sprzedaż w 2021: 470 tys. xD. Jak by nie patrzeć spadek o 50%. Pomijając już fakt, że Opel, który kiedyś potrafił zrobić Merivę OPC, robi teraz pudełka na kółkach. Astrę można sobie kupić z silnikiem maksymalnie 130 KM, jeszcze oferta silnikowa Insignii jakoś wygląda.

    Jak usłyszałem ostatnie plany Alfy, to w najbliższym czasie samochodów dla mnie nie będzie - Tonale mnie nie interesuje, limitowane już wyprzedane coupe nie bardzo, nowe 100% EV crossover segmentu B zdaje się i nowa elektryczna Giulia - również. Ostatnie fajne modele dał AR Sergio, całe szczęście, że zdążyłem kupić Giulię przed wspaniałą rewolucją Stellantis - już bez brązowo-czarnego wnętrza, ale jeszcze w rozsądnej cenie i sensownych możliwościach konfiguracji. Teraz tylko trzymać kciuki, żeby wytrzymała jak najdłużej.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  7. #97
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    [QUOTE=Żuczek;2337779]Jak osiągi w porównaniu do Giulii 200KM? Reakcja na gaz i skrzynia dają radę? Jeździłeś w różnych trybach czy głównie w Dynamic?
    Napisz jeszcze jakie wrażenia miałeś w czasie jazdy jak pracował tylko silnik elektryczny.

    - - - Updated - - -


    Jeździłem głównie na N. Na D skrzynia chodzi super, reakcja na zmianę biegów łopatkami też (bardzo zbliżona do reakcji w Giulii). Na N człowiek jeździ bardziej oszczędnie ale na autostradzie było 140 i jak trzeba przycisnąć to auto odchodzi. Jeśli chodzi o porównanie do Giulii to osiągi są porównywalne z 200 albo nawet więcej. Ja mam chipa na 280 więc już trochę zapomniałem jak to jest w 200 ale Tonale naprawdę jest dynamiczne. Reakcja na gaz jest ok. Nie zauważyłem nic negatywnego. Chciałem pojechać na A czyli na samym elektryku ale akurat mi się rozładował Natomiast jechałem przez Kraków na N i spokojnie i auto miało 20% baterii więc jechało głównie na elektryku.
    Samochód mi się podoba. Muszę tylko pojeździć prze 2-3 dni swoją stałą trasą z lądowaniem w garażu akumulatorów do fulla to Wam powiem ile pali w porównaniu do Giulii benzynowej

  8. #98
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,553

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Nie wprowadzą innej wersji benzynowej bo pominąłeś fakt, że benzyna wyjdzie tylko na TRZECH rynkach w EU. Zresztą i tak by się nie sprzedawała bo jak dołożyli by automat i dali mocniejszy silnik z hybrydą to cena wywindowała by się do 130-140 tyś. czyli niewiele mniej niż elektryk po dopłacie.
    Skąd ta pewność? Jeszcze chwilę temu Avenger miał być tylko EV, teraz już wychodzi benzynowy, więc z tą pewnością byłbym ostrożny
    Poza tym nie muszą dawać mocniejszego silnika z hybrydą, mają w palecie Stelantisa mocniejsze jednostki benzynowe.

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  9. #99
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Przasnysz
    Auto
    Giulietta 1.4 TB 120 Distinctive 2015 Fiat Punto Evo 1.4 77 2010
    Postów
    576

    Domyślnie

    Cytat Napisał duke75 Zobacz post
    Na powrocie do Krk bateria rozładowana na maks i jechałem też autostradą i korkami do salonu. Łącznie ok. 30 km- spalanie 8.0. Bez baterii ten silnik też sobie radzi i nie zamula.
    Czy bateria podczas jazdy się nie ładuje?

  10. #100
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2023
    Auto
    Tonale Phev / Subaru Forester S-Turbo / Subaru Outback 3,6R
    Postów
    67

    Domyślnie

    chyba można włączyć tryb ładowania przyciskiem czy jakoś tak

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Tonale
    Utworzone przez radosuaf w dziale Tonale
    Odpowiedzi: 2612
    Ostatni post / autor: 11-04-2024, 14:34
  2. Zamówiona ! PHEV
    Utworzone przez Piskoor w dziale Tonale
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 28-01-2023, 21:28
  3. Alfa Romeo Tonale
    Utworzone przez azar w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2019, 09:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory