Strona 12 z 20 PierwszyPierwszy ... 234567891011121314151617181920 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 191

Temat: Tonale Q4 PHEV

  1. #111
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał duke75 Zobacz post
    Wiesz,rzecz gustu. Mi Stelvio średnio się podoba, jest za duży dla mojej żony i za dużo pali.
    Mnie też . Ale Tonale w sumie jeszcze mniej . Natomiast jeśli żona ciśnie po mieście poniżej 50 km dziennie i masz gdzie ładować - to jest absolutnie świetne rozwiązanie.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  2. #112
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Mnie też . Ale Tonale w sumie jeszcze mniej . Natomiast jeśli żona ciśnie po mieście poniżej 50 km dziennie i masz gdzie ładować - to jest absolutnie świetne rozwiązanie.
    No właśnie mam fotowoltaike i nadprodukcje. Ostatnio 1500 Kwh poszło do Taurona za free a można na tym jeździć do pracy i przy odrobinie samodyscypliny zużywać minimalne ilości benzyny. Z drugiej strony słyszę głosy, że czasy hybrydy się już skończyły teraz już można kupować elektryka i przy takich niedalekich dojazdach elektryk da radę.

  3. #113
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał duke75 Zobacz post
    No właśnie mam fotowoltaike i nadprodukcje. Ostatnio 1500 Kwh poszło do Taurona za free a można na tym jeździć do pracy i przy odrobinie samodyscypliny zużywać minimalne ilości benzyny. Z drugiej strony słyszę głosy, że czasy hybrydy się już skończyły teraz już można kupować elektryka i przy takich niedalekich dojazdach elektryk da radę.
    Jeśli masz PV z nadprodukcją (jeszcze lepiej jeśli jako prosument), a samochód ma przede wszystkim jeździć takie odcinki miejskie, bez dalekich wyjazdów to chyba BEV jest warty przemyślenia. Zwłaszcza, że w cenie Tonale PHEV jest już trochę wyboru

  4. #114
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Jeśli masz PV z nadprodukcją (jeszcze lepiej jeśli jako prosument), a samochód ma przede wszystkim jeździć takie odcinki miejskie, bez dalekich wyjazdów to chyba BEV jest warty przemyślenia. Zwłaszcza, że w cenie Tonale PHEV jest już trochę wyboru
    Masz rację ale potrzebuję auta rodzinnego (dla 4 osób) z hakiem bo wakacje i czasem muszę pociągnąć przyczepę z motocyklem/motocyklami np do Poznania (czyli 500 km) i tu już elektryk słabo się nadaje a Tonale tak. Dziś jadę zobaczyć i dotknąć Avengera. Zobaczę czy warto sobie zawracać głowę.

  5. #115
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Wczoraj byłem dotknąć Avengera. Fajne auto, ten złoty kolor fajny, wyglada dobrze i środek też wygląda dobrze z deską w tym samym kolorze...dopóki się jej nie dotknie. Tzn. materiały twarde, poza podłokietnikiem w drzwiach, który jest miękki, wykonany ze skory eko. Poza tym ekrany za kier i laptop na środku mają spoko rozdzielczość. Z tyłu mniej miejsca niż w Giuliettcie, z przodu chyba podobnie. Bagażnik wydaje się mniejszy choć niby w katalogu tyle samo. Ogólne wrażenie bardzo dobre. Auto jest ładne. Myślę,że z dopłatą rządową i jakimś rabatem trzeba liczyć 150 tyś. Problem w tym, że raczej to trzeba wziąć w wynajem lub leasing bez wykupu bo odsprzedać to później będzie problem.
    Moja żona rozwiązała moje dylematy jak jej powiedziałem, że prędkość maks. to 150 km/h Jeździ przepisowo ale ponieważ codziennie dojeżdża conajmniej 20-kilomerowym odcinkiem A4 to czasem są sytuacje,że trzeba przycisnąć i te 150 może być problemem. To auto typowo miejskie.
    Poza tym podobno to auto nie będzie miało homologacji na hak holowniczy. To go ostatecznie zabija w moim przypadku.

  6. #116
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,800

    Domyślnie

    Oczywiście masz racje, że to samochód miejski i nie dla każdego. Mam odmienne zdanie jedynie odnośnie utraty wartości. Biorąc pod uwagę, że za 2-3 lata będzie boom na elektryki to używane tez będą poszukiwane i mogą trzymać cenę.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #117
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał duke75 Zobacz post
    ...prędkość maks. to 150 km/h ..
    Co jeden to lepszy. To jakiś wyścig elektryków na osiągi czy o co chodzi?

  8. #118
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Co jeden to lepszy. To jakiś wyścig elektryków na osiągi czy o co chodzi?
    To raczej szukanie dziury w całym bo po prostu podoba się jej Tonale więc szuka już argumentów z czapy.

  9. #119
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Biorąc pod uwagę, że za 2-3 lata będzie boom na elektryki \k
    Zapamiętajmy tę przepowiednię. Przypomnimy ją autorowi

  10. #120
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał duke75 Zobacz post
    Muszę przyznać, że ja tego do końca nie rozumiem ale dam Wam znać jak wezmę na testy.
    no jak dla mnie to tak działa właśnie. Tryb ładowania się jakoś inaczej nazywa

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Tonale
    Utworzone przez radosuaf w dziale Tonale
    Odpowiedzi: 2612
    Ostatni post / autor: 11-04-2024, 14:34
  2. Zamówiona ! PHEV
    Utworzone przez Piskoor w dziale Tonale
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 28-01-2023, 21:28
  3. Alfa Romeo Tonale
    Utworzone przez azar w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2019, 09:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory