Strona 171 z 262 PierwszyPierwszy ... 71121161162163164165166167168169170171172173174175176177178179180181221 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,701 do 1,710 z 2613

Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #1701
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,554

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Co za problem, wystarczy że będziesz jechał przepisowo krajówką o będziesz miał 12 KWh. Najważniejsze, że 300 km możesz zrobić w trasie bez oglądania się za ładowarką, mi tyle by spokojnie wystarczyło. Nigdy więcej kilometrów nie robię bez postoju na odpoczynek.

    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Tak, tak Ty w to na serio wierzysz czy tylko udajesz, bo głupio się teraz przyznać, że to bzdury?

    Przepisowo krajówką, a przecież miało być w cyklu mieszanym wg zapowiedzi? A 500km w mieście?
    Porównania ciąg dalszy z Fiatem 500e - zużycie prądu wg różnych testów przy 90km/h to ok. 15kWh/100km i to latem. Więc przy baterii ok. 50kWh ledwo przekroczysz 300km i to jadąc delikatnie przepisowo.
    Przy 120km/h zużycie prądu w 500e to... 18-20kWh/100km, co daje zasięg ok. 250km dla baterii 50kWh.
    O autostradzie to już nawet nie wspominam, bo spadamy poniżej 200km

    A to wszystko biorąc pod uwagę mniejszego i lżejszego Fiata. Zakładając, że nawet dla Jeepa te dane będą takie same to będziesz musiał robić częściej te postoje na odpoczynek albo jechać przepisowo krajówkami za TIRami

    I teraz najciekawsze - proszę Cię o wytłumaczenie tego fenomenu (dane ze strony Stellantis):
    Średnie zużycie prądu w cyklu WLTP: 15,9kWh/100km
    Średni zasięg w cyklu WLTP: 390km

    54kWh / 15,9kWh/100km = 340km (przy założeniu, że 54kWh to wartość netto)
    50kWh / 15,9kWh/100km = 314km (przy założeniu, że 54KWh to wartość brutto)

    Ale możesz dalej wierzyć, że zrobisz 500km w mieście, a na trasie spokojnie 300km

    PS. To, że Ty nie robisz więcej niż 300km bez odpoczynku to akurat dla mnie mało znaczące. Dla mnie robienie co 300km odpoczynku to średnio co 2-2,5h przerwa, zdecydowanie zbyt często, żeby robić przerwę.
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 05-11-2022 o 19:12

  2. #1702
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Co za problem, wystarczy że będziesz jechał przepisowo krajówką o będziesz miał 12 KWh. Najważniejsze, że 300 km możesz zrobić w trasie bez oglądania się za ładowarką, mi tyle by spokojnie wystarczyło. Nigdy więcej kilometrów nie robię bez postoju na odpoczynek.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    A ja robię przerwy co 1000 km i mi by nie wystarczyło.

    Wysłane z telefonu na korbkę za pomocą kabelka

  3. #1703
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    A "czasami" jadą jednym autem 2 czy więcej osoby z prawem jazdy. Zjazd na parking zamiana miejscami i hajda dalej.
    Sikanie wciąż trwa krócej niż ładowanie

  4. #1704
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post

    54kWh / 15,9kWh/100km = 340km (przy założeniu, że 54kWh to wartość netto)
    50kWh / 15,9kWh/100km = 314km (przy założeniu, że 54KWh to wartość brutto)

    Ale możesz dalej wierzyć, że zrobisz 500km w mieście, a na trasie spokojnie 300km

    PS. To, że Ty nie robisz więcej niż 300km bez odpoczynku to akurat dla mnie mało znaczące. Dla mnie robienie co 300km odpoczynku to średnio co 2-2,5h przerwa, zdecydowanie zbyt często, żeby robić przerwę.
    Może bateria będzie większa niż podajesz, nigdzie przecież dokładnych parametrów Jeepa jeszcze nie ogłaszali.
    Ja mieszkam na takim zadupiu, że dostanie się do najbliższej drogi szybkiego ruchu to prawie godzina jazdy w ślimaczym tempie. Idealne warunki dla elektryka
    Po 3 godzinach jazdy robię 250-280 km i robię postój na 15 minutowy odpoczynek. W ciagu tego czasu na szybkiej ładowarce mam prąd na kolejne 150 km trasy, jeśli potrzebuje więcej czasu bo jadę dalej, to idę coś zjeść. Ze względu na to, że mieszkam w centralnej Polsce prawie nigdy nie robię większych tras niż 500 km dziennie bo to mi wystarczy żeby dostać się do większości miejsc w kraju.
    W moich warunkach elektryk nie byłby wielkim problemem nawet w trasie ale rozumiem, że dla niektórych jest nie do przyjęcia jako główny wóz, bo np. robią często trasy po 1000 km itp.

  5. #1705
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Cupry objechane. Wczoraj był dzień wrażeń, dzisiaj na kartce notujemy wszystkie za i przeciw na spokojnie. Leon, Formentor i Ateca są praktycznie identyczne w środku i jeśli chodzi o gabaryty pomiędzy nimi jest 7cm różnicy w długości, i najdłuższy jest Formentor, chociaż Ateca sprawia wrażenie największej, może dlatego, że najwyższa. Leon jest wyraźnie gorzej wyciszony od pozostałej dwójki. W Formentorze wkurzający jest świst wiatru przy prędkościach autostradowych. Ateca jest najbardziej komfortowa z nich wszystkich. Wnętrza ładne, estetyczne, ale w dotyku trochę tandetne (zwłaszcza podszybie i boczki drzwi z tyłu. na szczęście tego się nie maca na co dzień). w 159 są lepsze materiały. Adaptacyjne zawieszenie. Można ustawić w tryb "kanapowy" i buja autem jak żaglówką na falach, można w tryb sport i w Leonie jest nawet lekko za sztywno (pewnie dodatkowo efekt robią opony 235/35/R19, w pozostałych jest profil 45). Przytłoczyła mnie liczba komunikatów od wszelakiej maści asystentów, więc po chwili przestałem zwracać uwagę na wszelakiej maści ostrzeżenia. Dla mnie przydatny jest asystent martwego pola, reszta lekko irytuje, i trzeba trochę poklikać w tablecie, żeby wyłączyć. Ale nawet jak się nie wyłączy, to nie ingerują agresywnie w jazdę. Asystent pasa ruchu bardzo delikatnie poszturchuje kierownicę przy próbie zmiany pasa ruchu, ale nie ma się odczucia, że się szarpię z autem. Kierownica i układ kierowniczy jest genialny. Łopatki (a nie łopaty) są dyskretne, ale łatwo dostępne i nie przeszkadzają w operowaniu manetkami kierunkowskazu i spryskiwacza. fajna sprawa, jak się jedzie w trybie komfort i zrzuci bieg łopatką, auto od razu przechodzi w tryb sport bez uciążliwego grzebania w tablecie. Generalnie ten cały tablet idzie tak ustawić, że w czasie jazdy nie trzeba z niego korzystać. całe auto idzie ogarnąć z przycisków na kierownicy. żonę uwiódł asystent parkowania (nawet poprawnie działający do parkowania tyłem i równoległego, ale miejsca pod skosem nie ogarnął). Silniki. 2.0 190KM 4drive - w mieście lepiej daje radę niż moja alfa (pewnie kwestia automatu), na trasie do 160 przyspieszenie i elastyczność podobna. Wersja 2.0 245 koni 2WD ma tendencją do zrywania przyczepności, a elektronika tego nie kontroluje (może coś źle ustawiłem). druga sprawa, że wczoraj było mokro i chłodno ok. 10st., ale 4drive ani razu nie zerwał przyczepności przy ruszaniu. Na koniec był test 310KM 4drive. Jest fajnie. Naprawdę fajnie. Moc dostępna w każdym momencie i dowolnej ilości. chociaż przy spalaniu jakie widziałem na wyświetlaczu i zbiorniku 55l te 300km zasięgu w elektrykach robi się całkiem dużo . Z minusów jeszcze 2 - w trybie sport dźwięk silnika jest robiony z głośników, co po dłuższym czasie jest irytujące. No i siedzenia. Jest skóra Nappa (nic mi to nie mówi), w każdym razie po 12tys w aucie testowym była dość mocno zużyta i lekko wyciągnięta(pofalowane siedzisko), a boczek lekko zniekształcony. Podsumowując wady i zalety - zakup Cupry (jeszcze nie przesądziliśmy modelu) jest przesądzony. Mi pasują silniki, żonie asystent parkowania. Tablety są do przeżycia.

  6. #1706
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Przecież logiczne jest, że jak przesiadasz się ze starego trupa do nowego, mocnego samochodu to każdym będziesz zachwycony. Nie podejmij decyzji po jeździe próbnej jedną marką, powinien odwiedzić chociaż 3 salony żeby mieć jakieś porównanie. Jazda próbna Stelvio obowiązkowa a drugi może być Hyundai bo coś o nim pisałeś.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #1707
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    jak przesiadasz się ze starego trupa
    Najsmutniejsze jest to, że odniesieniem jest 14-letni 200-konny diesel segmentu D, a mając do dyspozycji 200tys. trzeba iść na kompromisy, bo nowe mu do pięt nie dorastają. Hyundai odpada. Tucson jest za słaby, a mocniejsze wersje za drogie i z hybrydą (nie chcę hybrydy). i30N nie da rady zrobić jazdy testowej, a wg handlowca na Polskę w 2023 jest limit całe 5 szt. Kona N w środku fajna, na zewnątrz brzydka. DS i Peugeot wycofały wersję 1,6 z konfiguratorów (zostały 1,2 benzyna, diesel i 1,6hybryda). masz panie 200tys., chcesz kupić mocniejszą czystą spalinówkę bez gówno-wynalazków, z automatem i nie ma za bardzo co. Wybór jest tylko w grupie VW. Stelvio oczywiście objedziemy.
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 06-11-2022 o 13:22

  8. #1708
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,554

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Może bateria będzie większa niż podajesz, nigdzie przecież dokładnych parametrów Jeepa jeszcze nie ogłaszali.
    Nie ogłaszali? Dziwne, bo ta informacja jest ze strony Stellantis, podobnie jak i wyniki cyklu WLTP.
    Proszę bardzo - https://www.media.stellantis.com/pl-...owany-w-paryzu

    Nowy elektryczny układ napędowy łączy unikalny 400-woltowy silnik elektryczny o mocy 115 kW i maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 260 Nm z nowym akumulatorem o pojemności 54 kWh
    Dlatego proszę ponownie o wytłumaczenie tego fenomenu

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Po 3 godzinach jazdy robię 250-280 km i robię postój na 15 minutowy odpoczynek. W ciagu tego czasu na szybkiej ładowarce mam prąd na kolejne 150 km trasy, jeśli potrzebuje więcej czasu bo jadę dalej, to idę coś zjeść.
    15min ładowania i prąd na kolejne 150km trasy? W ciągu 15min naładujesz maksymalnie ok. 20-22kWh.
    Zatem warunek spełniony pod warunkiem, że będziesz się ładował na DC 100kW i... nie będziesz jechał autostradą lub eską, a przepisowo na krajówce za TIRem
    O ile drugi warunek zależy od kierowcy, to ładowarki 100kW z dużym prawdopodobieństwem nie znajdziesz w chwili obecnej

  9. #1709
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Po cichu liczę, że w Alfie tej klasy bateria będzie nieco większa. Liczę tez na ładowarki 100 KW przy drogach szybkiego ruchu w najbliższym czasie w przyzwoitej liczbie.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #1710
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,554

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Po cichu liczę, że w Alfie tej klasy bateria będzie nieco większa. Liczę tez na ładowarki 100 KW przy drogach szybkiego ruchu w najbliższym czasie w przyzwoitej liczbie.

    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ale w Jeepie jak widzisz jest 54kWh (oficjalnie już) i nadal nie wyjaśniłeś tego skąd te 400km w WLTP którymi się posługiwałeś

    Liczysz, że w AR będzie większa bateria? Przecież to segment B, więc typowe mieszczuchy i standardem są baterie tej wielkości.
    Imho to na początek bym liczył, żeby tą AR w ogóle wypuścili

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory