Strona 178 z 262 PierwszyPierwszy ... 78128168169170171172173174175176177178179180181182183184185186187188228 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,771 do 1,780 z 2613

Temat: Alfa Romeo Tonale

  1. #1771
    Użytkownik Świeżak Avatar GMB_156
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Tonale Edizione Speciale
    Postów
    187

    Domyślnie

    Rozmawiałem kiedyś z gościem, który pracował w salonie BMW i podobno 90+% wolumenu sprzedaży to był wersje z najsłabszymi dostępnymi silnikami typu 120 albo 150KM i wcale nie były to najtańsze golasy. Ludzie wolą lepsze wyposażenie czy ładniejszy kolor bo nie robi im różnica 2s w przyspieszeniu do 100. Ciekawe jak wyglądają statystyki dla tak wychwalanego tu Formentora. Uśmiałbym się gdyby okazało się, że większość tego na ulicach to mocarne 1.5 150KM.

    - - - Updated - - -

    Też wolałbym Stelvio (zwłaszcza po nowym lifcie) ale ceny poszły bardzo mocno w górę no i sama eksploatacja jest droższa niż Tonale.

  2. #1772
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,226

    Domyślnie

    Gratuluję kolego zakupu Tonale i cieszę się, że to auto trafiło w twoje oczekiwania i zdecydowałeś się je zakupić.
    Czy Formentor wyjeżdża głównie ze słabymi silnikami? Pewnie tak. Jednak marka aspirująca do premium powinna dać klientowi wybór. Audi, Mercedes, czy BMW mają w swojej ofercie silniki od popularnych 1,3 R4,czy 1,5 R3 aż do 4 litrowych V8. Tymczasem w Tonale jest prosty diesel, i dwie proste benzynki do tego dojdzie jeden niby bardziej zadziorny plug-in z ceną z kosmosu. Nawet Formentor w swojej ofercie ma 8 jednostek napędowych do wyboru. Tak nie tworzy się marki premium. Tak zabija się markę czerpiąc z jej korzeni. Jestem przekonany, ze gdyby odpuścili 20% ceny w konfiguratorze (tyle i tak będzie na te wszystkie demówki co się kurzą w salonach), i dodali jako opcję 2 silniki 2.0 (200/280KM) w tym opcję Q4, to wolumeny sprzedaży byłyby przynajmniej 2-krotnie wyższe.

    PS. Może to dziwnie zabrzmi, ale więcej czuć ducha Alfy w 300konnym Formentorze (nawet w tym 190konnym), niż w 130-konnym Tonale.
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 20-11-2022 o 11:02

  3. #1773
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2021
    Auto
    Suzuki Vitara
    Postów
    44

    Domyślnie

    Mnie w Tonale brakuje najbardziej przystępnego napędu na cztery koła. Choćby i nawet z silnikiem 1.5. Jeżdżę zimą czasem po górskich terenach i po prostu by mi się przydał. Plugin to nie dla mnie.

    Co do Formentora, to jest brzydszy od Tonale, a w środku dużo brzydszy, ale w cenie podstawowego Tonale ma 2.0 z napędem na cztery koła właśnie. Niemniej nie kupuję żadnego Formentora, pokazuję różnicę tylko.
    Ostatnio edytowane przez Paolino ; 20-11-2022 o 11:26

  4. #1774
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,557

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Trafiłeś. Jestem funboyem Alfy. Nie uważam jednak Tonale za nijakie.
    Ale to nie od dzisiaj było wiadome

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Ma sens bo palą podobnie przy pełnym obciążeniu a po za tym sporo mniej.
    Buahaha gdybym nie jeździł to bym może w to uwierzył Jeździłem trochę Qashqaiem z tą eko turbopierdziawką 1.2, przy 140km/h na tempomacie na A2 miałem problem się w 12l zmieścić... Ekologicznie
    Dla porównania większe i cięższe XC60 T5 przy tej prędkości spaliło podobnie. No chyba, że dla Nissana jazda z tą prędkości to już pełne obciążenie [emoji1787]


    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 20-11-2022 o 11:55

  5. #1775
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,806

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Następny nawiedzony... A dlaczego ogrzewasz mieszkanie kosztem naszej planety? A dlaczego jeździsz/latasz na wakacje kosztem naszej planety? Właściwie to żyjesz kosztem naszej planety, najlepiej dla Matki Ziemi jakbyś został kompostem
    Po co te dyrdymały? Napisz po prostu że masz w d.... ekologię i wszystko jest jasne.


    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Racjonalizujesz. Alfa pokazała, że może zrobić najbardziej sportowego SUVa w klasie. Co zatem stoi na przeszkodzie, żeby Tonale było najbardziej sportowym crossoverem w swojej klasie? Dlaczego nie może mieć najlepszego czasu na Ringu W SWOJEJ KLASIE?
    Co dostajesz za te kosmiczne pieniądze, jakie za Tonale wołają?

    Znaczek na klapie?
    Znaczek jest istotny ale w Tonale płaci się jeszcze za styl i wykończenie.
    Stelvio jest najbardziej sportowe ale okazało się, że rynek tego nie docenił. W Tonale nie było sensu tego ciągnąć, bo była by to wtopa finansowa a francuzi nie mają zamiaru do Alfy dokładać.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał FXX Zobacz post

    Buahaha gdybym nie jeździł to bym może w to uwierzył Jeździłem trochę Qashqaiem z tą eko turbopierdziawką 1.2, przy 140km/h na tempomacie na A2 miałem problem się w 12l zmieścić... Ekologicznie
    Dla porównania większe i cięższe XC60 T5 przy tej prędkości spaliło podobnie. No chyba, że dla Nissana jazda z tą prędkości to już pełne obciążenie [emoji1787]


    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
    Nie masz pojęcia o zaletach downsizingu. Różnice w spalaniu powinieneś mierzyć w mieście i na krajówce a nie przy maksymalnej prędkości na autostradzie i to w crossoverze.
    Tonale przy 120km/h na tempomacie pali podobno 6.1 litra także nie jest źle.

  6. #1776
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,557

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Nie masz pojęcia o zaletach downsizingu. Różnice w spalaniu powinieneś mierzyć w mieście i na krajówce a nie przy maksymalnej prędkości na autostradzie i to w crossoverze.

    Ahhh no tak zapomniałem, w mieście i na krajówce najlepiej za TIRem
    Nie mam potrzeby mierzyć spalania w tych warunkach, bo najzwyczajniej w świecie to niewielki ułamek moich przebiegów.

    Na krajówce nie wiem ile to paliło, ale właścicielowi tegoż Nissana po Poznaniu 10l łykało bez zająknięcia.

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Tonale przy 120km/h na tempomacie pali podobno 6.1 litra także nie jest źle.
    Podobno... Jeep też podobno miał mieć wielki zasięg tylko matematyka się nie zgadzała

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  7. #1777
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,806

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post

    Na krajówce nie wiem ile to paliło, ale właścicielowi tegoż Nissana po Poznaniu 10l łykało bez zająknięcia.
    Jakby miał silnik 2 litry palił by mu jeszcze więcej.

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Podobno... Jeep też podobno miał mieć wielki zasięg tylko matematyka się nie zgadzała

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
    Ten wynik to nie oficjalne dane tylko wynik testu jednego Youtubera.

  8. #1778
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,557

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Jakby miał silnik 2 litry palił by mu jeszcze więcej.
    Nie wiem jak wolnossący, ale mocniejsze 1.6 turbo w tym samym samochodzie palił u niego podobnie, a jazda była znacznie mniej męcząca.

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Ten wynik to nie oficjalne dane tylko wynik testu jednego Youtubera.
    To podaj jakiś namiar na ten test, bo póki co to szukając wyników testów dot. jazdy na autostradzie to widziałem wyniki w okolicach 10l.

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  9. #1779
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Po co te dyrdymały? Napisz po prostu że masz w d.... ekologię i wszystko jest jasne.
    Ja mam w d...e ekologię, bo wybieram mocniejsze auto?
    A ty nie masz, bo latasz na wakacje, tak?

    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  10. #1780
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,226

    Domyślnie

    https://www.youtube.com/watch?v=Or7nf8-RQtE
    Adam Kornacki opowiada o Stelvio o ogólnie, i jaka jego zdaniem jest Alfa. Zastanawiam się ile z tego można powiedzieć o Tonale. Tonale to może fajne auto, ale to nie Alfa to produkt Alfopodobny.
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 20-11-2022 o 18:12

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] 30-lecie Alfa Romeo 164 w Museo Storico Alfa Romeo w Arese, 24.06.2017
    Utworzone przez AlfaWhiz w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory