Strona 17 z 20 PierwszyPierwszy ... 7891011121314151617181920 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 191

Temat: Tonale Q4 PHEV

  1. #161
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2023
    Auto
    Tonale PHEV
    Postów
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Gratulacje, niech dobrze się spisuje.
    Dziekuję, właśnie dzisiaj wypiłem za to dwa wina na grillu

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Ładna. Ale w słońcu, jak się metalik błyszczy jest prześliczna.
    Salony podobno marki przemium, a nie potrafią zadbać o oświetlenie w strefie wydawania auta, żeby zrobić efekt wow u nowego właściciela.
    Teraz spodziewaj się sucharów o Alfach od zazdrosnych sąsiadów. Mają czego zazdrościć. GRATULACJE!!!!!
    Dziekuję.
    Jak na razie to dwie sąsiadki powiedziały, że ładny kolor. Po odbiorze byłem w Bielsku coś zjeść to przyszedł pogadać właściciel, który jest włochem i jeździ niebieskim Stelvio.
    Na ulicach mnie wpuszczają z podporządkowanej bo sobie oglądają auto.

  2. #162
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,806

    Domyślnie

    Napisz w wolnej chwili pierwsze wrażenia z użytkowania, opisz też jak wyglądają początki z napędem PHEV

  3. #163
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    Kilka dni pojeździłem PHEV. Kilka słow mojej opinii:
    - DNA:
    -- A: jeździ się właściwie na prąd. Odzyskiwanie energii jest znikome, powiedziałbym takie jak ładowanie aku w nowoczesnych spalinówkach z normą WLTP, ale jeździ na prąd właściwie bez wykorzystywania silnika spalinowego
    -- D: spalinówka włączona właściwie ciągle. Odzyskiwanie energii jak w trybie B pracy skrzyni biegów w większości PHEVów jakimi jeździłem (lubię to). Celem jest utrzymanie energii aby mieć odpowiednią moc systemową. Ale w trybie dynamik gdzie chcę jechać z przytupem jest to mocno średnie, bo zdejmę gaz przy 140kmph a za 3 sekundy mam już 110kpmh.
    -- N: nie mam pojęcia po co jest ten tryb. Ten kto to wymyślił chyba też nei wiedział. Niby best of both worlds, bo niby do 50% potrzebnej mocy jedzie elektrykiem a potem włącza spalinówkę na 3000rpm przy 20 stopniach oliwy (no albo co tam będzie w zimę jak ktoś parkuje to to pod domem). Odzysykiwanie energii jak w trybie A, czyli raczej brak. E-save, nie zauwazyłem przeogromnej różnicy. Olej można sobie zagrzać wymuszając pracę silnika (jest metoda).
    - Układ kierowniczy mega dziwny, tzn w ustawieniu kierownicy na wsprost i minimalnym ruszaniu jest coś co blokuje kierownicę, jakby magnesik chcący utrzymać ją w pozycji na wprost - dziwne. Po Giulii, Giulietcie, 916-tce to nie mój klimat. Mam wrażenie, że 1.5 MHEV nie miała tego zachowania.
    - Reszta to jak zwykłe Tonale (zdecydowanie samochód dziwny, próba połączenia poturbowanego DNA marki z potrzebami rynkowymi). Raczej nie dla mnie, bo za dużo wad których nie chcę mieć w samochodzie (np po ch. mi włącza asystent pasa? po co doładowuje baterię z silnika benzynowego? tzn wiem, że u nas prąd w gniazdku jest z węgla, ale staram się by mój prąd był ze słońca i nie chcę by samochód spalał paliwo by dać mi prąd na któym jadę. To nie lokomotywa)
    W cenie 290k pln mam ciekawsze możliwośc zakupowe jeżeli chodzi o PHEV. A raczej wolałbym auto które odzyskuje maks energii w czasie jazdy (tryb B), bo z przyczyn oczywistych nie chcę elektryka, ale wolałbym typową trasę dom<->praca pokonać na napędzie elektrycznym mając darmowe ładowanie i tu i tu (bo tylko wtedy ma sens zakup takiego samochodu). Dla mnie Alfa skończyła się na Giulii. Nie mam nic przeciwko SUVom, bo jak pokazał przykład Porsche, lepiej mieć SUVy niż nie mieć Porsche na rynku. Ale to nie wybór sercem a rozumem. A tutaj niestety Tonale się nie broni (IMVHO).
    Ostatnio edytowane przez Imć ; 20-09-2023 o 10:51

  4. #164
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,806

    Domyślnie

    Cytat Napisał Imć Zobacz post
    - Reszta to jak zwykłe Tonale (zdecydowanie samochód dziwny, próba połączenia poturbowanego DNA marki z potrzebami rynkowymi). Raczej nie dla mnie, bo za dużo wad których nie chcę mieć w samochodzie (np po ch. mi włącza asystent pasa? po co doładowuje baterię z silnika benzynowego?
    Doładowuje żeby mieć zawsze pełną moc nawet przy mocnym deptaniu, do normalnej jazdy służy tryb N.
    Nie wiem czy w PHEV-ie odzysk energii jest tak istotny, na zasięg przy samym elektryku mocno raczej by nie wpłynął. To nie pełny elektryk gdzie 10% więcej zasięgu to kilkadziesiąt kilometrów extra. W Phev raczej chodzi o to, żeby miał przyzwoity zasięg na baterii, żeby system działał płynnie i samochód nie słabł kiedy bateria jest pusta. W Tonale są chyba wszystkie te cechy.
    Chyba do pracy ne robisz więcej niż 50 km w jedną stronę, jak masz gdzie ładowac to benzyny prawie nie spalisz. W trybie N nawet pokonując do 100 kilometrów między ładowaniami zużycie paliwa jest symboliczne.
    Skąd wziąłeś cenę 290K ?

  5. #165
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    W Phev raczej chodzi o to, żeby miał przyzwoity zasięg na baterii, żeby system działał płynnie i samochód nie słabł kiedy bateria jest pusta. W Tonale są chyba wszystkie te cechy. Chyba do pracy ne robisz więcej niż 50 km w jedną stronę, jak masz gdzie ładowac to benzyny prawie nie spalisz. W trybie N nawet pokonując do 100 kilometrów między ładowaniami zużycie paliwa jest symboliczne.
    I tak i nie. Dla mnie brakuje albo trybu B (każdy phev jakim jeździłem to miał i umiejętnie operując gazem sporo można wydłużyć zasięg na prądzie).
    50km nie robię, generelanie potrzebuję do pracy jakieś 20m w jedną stronę Chodzi mi bardziej o potrzebę załatwienia typowych spraw codziennych mieszkając na odludzu. U konkurencji byłem w stanie przejechać więcej niż pokazywał początkowy zasięg, ale tylko w trybie B skrzyni.

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Skąd wziąłeś cenę 290K ?
    Veloce phev + montreal green + herman karton + adaś 2 + pakiet zimowy + otwierany daszek (bez tego nie kupuję samochodu) wychodzi 289500pln. Ok, mogę zrezygnować z ortalionowego zielonego kolorku na dresowy niebieski, 4k mniej.

  6. #166
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,806

    Domyślnie

    Cytat Napisał Imć Zobacz post
    I tak i nie. Dla mnie brakuje albo trybu B (każdy phev jakim jeździłem to miał i umiejętnie operując gazem sporo można wydłużyć zasięg na prądzie).
    50km nie robię, generelanie potrzebuję do pracy jakieś 20m w jedną stronę Chodzi mi bardziej o potrzebę załatwienia typowych spraw codziennych mieszkając na odludzu. U konkurencji byłem w stanie przejechać więcej niż pokazywał początkowy zasięg, ale tylko w trybie B skrzyni.
    Ja bym patrzył na zasięg na baterii a nie tylko odzysk, raczej niewiele modeli na rynku ma większy zasięg niż Tonale. Jeśli wiesz, że danego dnia jeździsz dużo i na bank nie starczy Ci baterii to jeździsz w trybie N. Coś tam Ci spali ale przecież żaden PHEV nie zrobi np. 100 km na samym prądzie także przed wydatkami na paliwo nie uciekniesz, chyba że kupisz pełnego elektryka.

    Cytat Napisał Imć Zobacz post
    Veloce phev + montreal green + herman karton + adaś 2 + pakiet zimowy + otwierany daszek (bez tego nie kupuję samochodu) wychodzi 289500pln. Ok, mogę zrezygnować z ortalionowego zielonego kolorku na dresowy niebieski, 4k mniej.
    Przy takiej grubej konfiguracji chyba coś by Ci urwali Zresztą konkurencja otwieranych dachów też gratis nie daje.

  7. #167
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Ja bym patrzył na zasięg na baterii a nie tylko odzysk,
    Prawda. Ale też i na cenę zakupu samochodu. Na razie przeglądam rynek, dwa samochody które mi się podobały (jeden miałem na jazdy, drugi nie było jak) wypadły z oferty jako PHEV. W tym pierwszym miałem zasięg 60km przy umiejętnym użytkowaniu potencjału elektrycznego z baterii 10kW, przy kwocie zakupu połowa Tonale (zakup, ze szklanym dachem oczywiście). Tonale zakończyłem na 50km.

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Jeśli wiesz, że danego dnia jeździsz dużo i na bank nie starczy Ci baterii to jeździsz w trybie N. Coś tam Ci spali ale przecież żaden PHEV nie zrobi np. 100 km na samym prądzie
    Pewne. Marudzę tylko jak przed każdym zakupem albo inwestycją. Nie lubię kompromisów w punktach które sobię wyznaczę jako kluczowe w/g których podejmuję decyzję. Jak nie znajdę niczego co będzie mi odpowiadać w 100% (mówimy o punktach kluczowych, bo np kolor dresowy szary z ałdi przeżyję), to kupię coś używanego i poczekam na nową Alfę z Tych.

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    także przed wydatkami na paliwo nie uciekniesz, chyba że kupisz pełnego elektryka.
    To też jest opcja, rozważam.

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Przy takiej grubej konfiguracji chyba coś by Ci urwali Zresztą konkurencja otwieranych dachów też gratis nie daje.
    Coś tak, ale 'teraz już nie ma czasów' i Stellantis ogląda eurocenty dokładnie z każdej strony. Nie wiem jak obecnie, ale 2 lata temu konkurencja dawała dużo więcej niż szklany dach w gratisie...

  8. #168
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2023
    Auto
    Tonale Phev / Subaru Forester S-Turbo / Subaru Outback 3,6R
    Postów
    67

    Domyślnie

    To słabo kolega patrzył :-)

    - W trybie A oraz N odzysk energii dodaje w mieście mniej więcej 10 do 15 % zasięgu i można to banalnie łatwo sprawdzić na ekranie.
    jak dla mnie różnica jest taka że w N częściej włącza się spalinowy plus można wymusić E-safe.
    - Nie mam problemu by przekroczyć w mieście spokojnie 60 a rekordowo było 82 km na samym elektryku ( w tym miesiącu na 750 km do dnia dzisiejszego na spalinowym jest przejechane 49,7 km )
    - asystenta pasa można wyłączyć przyciskiem, lub ustawić na tak niską siłę że go prawie nie czuć

  9. #169
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piskoor Zobacz post
    To słabo kolega patrzył :-)
    Na?

    Cytat Napisał Piskoor Zobacz post
    - W trybie A oraz N odzysk energii dodaje w mieście mniej więcej 10 do 15 % zasięgu i można to banalnie łatwo sprawdzić na ekranie.
    jak dla mnie różnica jest taka że w N częściej włącza się spalinowy plus można wymusić E-safe.
    Ciągle nie zmienia to faktu, że dla mnie powinno być więcej rzeczy konfigurowalnch. Czy z e-safe, czy bez, tryb N mi nie leży, bo po co włączać silnik na 3000rpm przy nierozgrzanym oleju?

    Cytat Napisał Piskoor Zobacz post
    - Nie mam problemu by przekroczyć w mieście spokojnie 60 a rekordowo było 82 km na samym elektryku ( w tym miesiącu na 750 km do dnia dzisiejszego na spalinowym jest przejechane 49,7 km )
    Za krótko miałem Tonale do testu, pewnie jakby się 'wjeździł' to byłbym w stanie uzyskać akceptowalne wartości. U konkurencji było prościej...

    Cytat Napisał Piskoor Zobacz post
    - asystenta pasa można wyłączyć przyciskiem, lub ustawić na tak niską siłę że go prawie nie czuć
    Ale włączy się sam po ponowym uruchomieniu prawda? Co jeszcze z ustawień się zapomina w Tonale? DNA? e-safe?

  10. #170
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2023
    Auto
    Tonale Phev / Subaru Forester S-Turbo / Subaru Outback 3,6R
    Postów
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał Imć Zobacz post
    Na?
    Na odzysk energii :-)


    Cytat Napisał Imć Zobacz post
    Ciągle nie zmienia to faktu, że dla mnie powinno być więcej rzeczy konfigurowalnych. Czy z e-safe, czy bez, tryb N mi nie leży, bo po co włączać silnik na 3000rpm przy nierozgrzanym oleju?
    Oczywiście , i zgadzam się tutaj z Tobą. Też dla mnie są drobiazgi które delikatnie wkurzają np:
    - jaki problem zapamiętać ustawienia fotela w komplecie z kluczykiem ? podchodzi moja żona ze swoim otwiera i fotel od razu ma ustawiony pod siebie, podchodzę ja z kluczykiem nr 2 i tak samo.
    - jaki problem zapamiętać ustawienia obu ekranów w powiązaniu z profilem i automatycznie przełączyć profil gdy wykryje telefon. Np. żona ma Iphone, ja Note - przełączanie profilu powinno być automatyczne
    - jaki problem skonfigurować 3 różne zestawy na prędkościomierzu. mamy 3 layouty ale tylko częściowe bo w każdym z nich jest dokładnie to samo. Jeśli ustawie navi na środku w layoucie nr 1 to czemu z automatu mam go w layoucie nr 2 ?
    - nie można na stałe oddalić widoku navi na ekranie pomiędzy zegarami więc skręt widzisz jak jest 30 m od ciebie. Można oddalić ale na chwilę.
    to co wymieniłem to pewnie jeden dzień pracy ogarniętego informatyka



    Cytat Napisał Imć Zobacz post
    Za krótko miałem Tonale do testu, pewnie jakby się 'wjeździł' to byłbym w stanie uzyskać akceptowalne wartości. U konkurencji było prościej...
    Ja 60 mam praktycznie zawsze , 70-80 przychodzi "z czasem" ale po prostu, trzeba się nauczyć i wyczuć



    Cytat Napisał Imć Zobacz post
    Ale włączy się sam po ponownym uruchomieniu prawda? Co jeszcze z ustawień się zapomina w Tonale? DNA? e-safe?
    i tak i nie
    przycisk się wyłączy ale ustawienie siły działania już nie.

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Tonale
    Utworzone przez radosuaf w dziale Tonale
    Odpowiedzi: 2612
    Ostatni post / autor: 11-04-2024, 14:34
  2. Zamówiona ! PHEV
    Utworzone przez Piskoor w dziale Tonale
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 28-01-2023, 21:28
  3. Alfa Romeo Tonale
    Utworzone przez azar w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2019, 09:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory