Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Podświetlenie przycisków na kierownicy, nawigacja, dojazdówka

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2023
    Auto
    Tonale
    Postów
    19

    Domyślnie Podświetlenie przycisków na kierownicy, nawigacja, dojazdówka

    Witam
    Od kilku tygodni próbuję ujarzmić ten wynalazek - ale jeszcze mam z kilkoma rzeczami problem:
    1) Na kierownicy jedynym świecącym przyciskiem jest start/stop - mam coś popsute, czy jakiś projektant lekko przyspał?
    2) Nawigacja - nie wiem jak włączyć traffica - wcześniej miałem tomtoma z trafic-em w citroenie i fajnie hulało - tutaj nie umiem sobie z tym poradzić..
    3) Koło dojazdowe - czy ktoś ćwiczył temat - koło z instrukcji ma mieć wymiar, który ( chyba) nie wlezie w otwór w podłodze i trzeba będzie półkę na górny poziom podnosić- koła z allegro są węższe - pytanie czy czujniki nie będą szaleć??
    i na deser - miałem taki numer, że po zatankowaniu wywaliły mi wszystkie możliwe żółte i czerwone kontrolki - zatrzymałem samochód uruchomiłem ponownie i zgasły - spodziewać się tego częściej, czy taki jakiś żart- figiel 1000 km od domu na podniesienie ciśnienia ??

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2023
    Auto
    Tonale Phev / Subaru Forester S-Turbo / Subaru Outback 3,6R
    Postów
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał sweeper Zobacz post
    Witam
    Od kilku tygodni próbuję ujarzmić ten wynalazek - ale jeszcze mam z kilkoma rzeczami problem:
    1) Na kierownicy jedynym świecącym przyciskiem jest start/stop - mam coś popsute, czy jakiś projektant lekko przyspał?
    2) Nawigacja - nie wiem jak włączyć traffica - wcześniej miałem tomtoma z trafic-em w citroenie i fajnie hulało - tutaj nie umiem sobie z tym poradzić..
    3) Koło dojazdowe - czy ktoś ćwiczył temat - koło z instrukcji ma mieć wymiar, który ( chyba) nie wlezie w otwór w podłodze i trzeba będzie półkę na górny poziom podnosić- koła z allegro są węższe - pytanie czy czujniki nie będą szaleć??
    i na deser - miałem taki numer, że po zatankowaniu wywaliły mi wszystkie możliwe żółte i czerwone kontrolki - zatrzymałem samochód uruchomiłem ponownie i zgasły - spodziewać się tego częściej, czy taki jakiś żart- figiel 1000 km od domu na podniesienie ciśnienia ??

    1 W mojej podświetlone są wszystkie za wyjątkiem zmiany prędkości tempomatu po lewej stronie kierownicy i kółka do zmiany stacji, utworu po prawej stronie ( światła włączone na auto )
    2 Traffic działa z automatu ale nie wiem czy nie włączyłem tego w ustawieniach samochodu.
    3. Nie wiem bo w PHEV nie ma miejsca na koło :-)

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2023
    Auto
    Alfa Romeo Tonale 130KM
    Postów
    33

    Domyślnie

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Piskoor Zobacz post
    1 W mojej podświetlone są wszystkie za wyjątkiem zmiany prędkości tempomatu po lewej stronie kierownicy i kółka do zmiany stacji, utworu po prawej stronie ( światła włączone na auto )
    Witam,u mnie tak samo.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2023
    Auto
    Tonale
    Postów
    19

    Domyślnie

    Rozwiązane -
    Gdyby następny zadawał nieogarnięte pytania: Przyciski na kierownicy gasną w momencie gdy się ściemnia podświetlenie pulpitu ( przy najniższych poziomach podświetlenia)- o tyle dziwne, że pozostałe przyciski ( w drzwiach, od klimy itp) - świecą nadal, a te gasną całkowicie. ot italianska logika...
    Jak traffica ogarnę to też dam znać co było - może komuś się przyda.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 2010
    Postów
    42

    Domyślnie

    Się podłączę. Jak ustawić wysokość otwarcia klapy bagażnika? Jest opcja indywidualna w ustawieniach ale jak zadać jej daną wysokość?

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 2010
    Postów
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotreek88 Zobacz post
    Się podłączę. Jak ustawić wysokość otwarcia klapy bagażnika? Jest opcja indywidualna w ustawieniach ale jak zadać jej daną wysokość?
    Sobie sam odpowiem.

    Należy otworzyć klapę, następnie ręcznie obniżyć do oczekiwanej wysokości i przytrzymać przycisk zamykania przez kilka sekund, aż Alfa da sygnał, że się nauczyła.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar lem60
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Krosno Odrz.
    Auto
    BYŁO; AR 147, AR 159 JEST AR Giulietta, AR Mito Veloce, AR Tonale Ti 2023
    Postów
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotreek88 Zobacz post
    Sobie sam odpowiem.

    Należy otworzyć klapę, następnie ręcznie obniżyć do oczekiwanej wysokości i przytrzymać przycisk zamykania przez kilka sekund, aż Alfa da sygnał, że się nauczyła.
    w ustawieniach jest też opcja - 4 nastawy zapisane do wyboru
    Alfy trzeba kochać - takie jest prawo

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2023
    Auto
    Tonale Phev / Subaru Forester S-Turbo / Subaru Outback 3,6R
    Postów
    67

    Domyślnie

    tak przy okazji - w paru testach się naśmiewali że aby zamknąć klapę trzeba przycisk zamykania przytrzymać no powiedzmy 1,5 sek.
    Ale co ciekawe można ją też zamykać przyciskiem obok - czyli tym do otwierania i wtedy zamyka się natychmiast

Podobne wątki

  1. regeneracja przycisków na kierownicy
    Utworzone przez areyoufine w dziale 147
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 12-06-2021, 13:03
  2. [164] Podświetlenie regulacji lamp i przycisków licznika
    Utworzone przez Yacek w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 21-07-2010, 20:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory