Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: GTV6 - Wentylatory chłodnicy

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Bartek77
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    159
    Postów
    11

    Domyślnie GTV6 - Wentylatory chłodnicy

    Cześć,

    Może ktoś z Was wie, w jakiej kolejności powinny się załaczać wentylatory chłodnicy w GTV6?
    U mnie przy wskazówce na środku skali załącza się prawy (patrząc od strony kierowcy), natomiast włączania sie lewego nie zaobserwowałem w ogóle.
    Czy lewy powinien się włączać przy niższej temperaturze w stosunku do prawego, czy przy wyższej?
    Czy ktoś przerabiał już temat niedziałającego wentylatora?
    W jakiej kolejności szukac awarii? Bezpiecznik -> Przekaźnik -> Silnik wentylatora?

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bartek77 Zobacz post
    Cześć,

    Może ktoś z Was wie, w jakiej kolejności powinny się załaczać wentylatory chłodnicy w GTV6?
    U mnie przy wskazówce na środku skali załącza się prawy (patrząc od strony kierowcy), natomiast włączania sie lewego nie zaobserwowałem w ogóle.
    Czy lewy powinien się włączać przy niższej temperaturze w stosunku do prawego, czy przy wyższej?
    Czy ktoś przerabiał już temat niedziałającego wentylatora?
    W jakiej kolejności szukac awarii? Bezpiecznik -> Przekaźnik -> Silnik wentylatora?

    Pozdrawiam

    Wentylatory powinny załączać się równocześnie (połączone równolegle, przynajmniej powinny). To jeszcze nie te czasu i kraj żeby jakieś dwubiegowe bajery występowały. Ja u siebie (co jest zresztą częstą modyfikacją) mam jeden duży wentylator Spal'a i działa super.

    Pzdr.
    1984 GTV6 3.2 24V

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Bartek77
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    159
    Postów
    11

    Domyślnie

    Faktycznie wczoraj doszedłem do tego, że jest jeden bezpiecznik i jeden przekaźnik więc powinny się załączać równolegle. Czyli najprawdopodobniej uszkodzony jest silnik wentylatora. W weekend zbadam temat bo może np. tylko nie kontaktuje wtyczka. Dzięki za wskazówkę.
    A ten wentylator Spal znalazłeś jakiś pasujący, czy musiałeś kombinowac z mocowaniami, uchwytami, wiązką itp.?

    Pozdrawiam

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Musiałbym znaleźć nr części - wygląda na jakiś uniwersalny. Średnica jest dość konkretna bo jest na całą wysokość chłodnicy czyli gdzieś zajmuje 2/3 powierzchni. Uchwyty za pomocą blaszek, do oryginalnych otworów w chłodnicy. Wiązka to dwa kabelki także no problemo. Estetycznie nie wygląda dobrze jak dwa oryginalne ale w moim aucie to bez znaczenia. Na twoim miejscu faktycznie sprawdziłbym kabelkologię najpierw bo tam może czaić się problem.
    1984 GTV6 3.2 24V

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR GTV6, BMW 530i E39
    Postów
    123

    Domyślnie

    Hej,

    Dla potomnych, bo właśnie przerabiam ten temat: w wersji z klimą są trzy przekaźniki i dwa bezpieczniki. Przy włączeniu klimatyzacji włącza się lewy (kierowcy), a przez czujnik temperatury na chłodnicy włączają się oba.

    Oczywiście wskazania na desce mogą się różnić od rzeczywistej temperatury.

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Bartek77
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    159
    Postów
    11

    Smile

    To jest chyba dobra wskazówka bo odkryłem, że przy lewym wentylatorze wiszą dwa identyczne gniazdka, w które można wpiąć jego wtyczkę. Być może jedno z nich jest martwe bo dotyczy tylko wersji z klimą, a przy okazji jakiejś naprawy wentylator został wypięty, a potem wpięty właśnie w to nieprawidłowe.
    Muszę sprawdzić, na którym z nich pojawia się napięcie po włączeniu się prawego wentylatora i będę w domu. No chyba, że nie pojawi sie na żadnym...

    PS. No i sprawdziło się. Przepiąłem wtyczkę i drugi wentylator dmucha aż miło. Czyli obyło się bez wydatków Dzięki wszystkim za pomoc.
    Ostatnio edytowane przez Bartek77 ; 17-08-2015 o 19:26

Podobne wątki

  1. Wentylatory chłodnicy nie działają
    Utworzone przez stiv88 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-05-2015, 19:42
  2. Wentylatory chłodnicy Błotnik Itp
    Utworzone przez Wariat w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-01-2015, 17:53
  3. Wentylatory w chłodnicy
    Utworzone przez kamien007 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-09-2009, 22:03
  4. [145] Wentylatory chłodnicy PILNE
    Utworzone przez ViruS w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-01-2009, 17:09
  5. [166] wentylatory chłodnicy
    Utworzone przez Leszek K w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-05-2008, 19:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory