Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Temat: Wszystko o GTV6

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Wujo
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Mokrsko (NL Den haag)
    Auto
    ALFA 75 3.0V6 QV - 75 2.5V6 Milano - 75 3.5V6 SAVALI - 155 Q4 - Dodge Ram SRT-10
    Postów
    395

    Domyślnie

    Cytat Napisał stuntmachine Zobacz post
    Nie liczyłbym na twoim miejscu na obszerne odpowiedzi bo wszyscy maja wyje...ne. Ewentualnie powiedzą ci - po co kupiłes GTV jak sie nie znasz. Dział transaxle umarł dawno temu... Pozostaje szukać na zagranicznych forach..
    Na czym konkretnie opierasz swoją wypowiedz że wszyscy mają wyjebane? O co takiego pytałeś że nikt ci nie pomógł? Jesteś tutaj od kilku dni i już narzekasz. Uważam że nie ma nas zbyt dużo, ale na tyle ile każdy ma czasu na tyle się udziela.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Raider Zobacz post
    Zakładając ten wątek miałem na myśli coś w stylu "Tu się witamy" i wszystko to o czym powinienem wiedzieć posiadając GTV6, gdzie dostać części co poprawić jak w przypadku napinacza itp.
    Dlatego też chciałbym się przedstawić jako świeży posiadacz GTV6 i pozdrowić wszystkich użytkowników GTV-ki i innych modeli transosiowych.
    I tak na początek macie może opanowany temat z siłownikiem do klapy?
    Gdzie go namierzyć pytałem w paru miejscach i lipa.
    Sprawa z napinaczem od GTV6 jest bardzo prosta. Wystarczy go rozebrać na części pierwsze, wymienić wszystkie oringi na nowe i po problemie. Oringi przecież można dostać w każdym sklepie motoryzacyjnym za parę groszy. Robiłem już tak kilka razy i nie było żadnych wycieków po naprawie. Jeden napinacz jest już jakieś 3-4 lata po "regeneracji" i nie ma na nim grama oleju.

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR GTV6, BMW 530i E39
    Postów
    123

    Domyślnie

    No to się też przywitam -> GTV6

    Nie jestem zwolennikiem technicznych tematów zbiorczych. Ciężko się później szuka konkretów za pomocą wyszukiwarki.
    Wydaję mi się, że lepiej zakładać osobne wątki z szczegółowymi pytaniami.

    A tak przy okazji to niedawno pisałem na temat siłownika tylnej klapy.

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Raider
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Dębica
    Auto
    AR Giulia Veloce Blu Misano, AR Spider 3.0 V6, AR 147 Q2
    Postów
    380

    Domyślnie

    Cytat Napisał bera5 Zobacz post
    Jest w tym dziale wątek pt: Rejestr transaxli proponuje go zaktualizować to się policzymy
    Dobry pomysł, gdy przerejestruje już na siebie puszczę jakąś fotkę.

    Cytat Napisał fiveseven Zobacz post
    Nie jestem zwolennikiem technicznych tematów zbiorczych. Ciężko się później szuka konkretów za pomocą wyszukiwarki.
    Wydaję mi się, że lepiej zakładać osobne wątki z szczegółowymi pytaniami.
    Faktycznie masz racje czasami jednak lepsze pojedyncze hasło i posty ściśle związane z tematem, bo dla kogoś kto chce coś szybko znaleźć na dany temat będzie łatwiej, bez wertowania kilkudziesięciu stron.

    Ps.
    Siłownik namierzyłem w Delphi Krosno.

  4. #14
    Użytkownik Świeżak Avatar Wucio
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo GTV6 2,5 - 158KM, 1983r
    Postów
    118

    Domyślnie

    Na ebay.de siłowniki są zawsze np tutaj:

    http://www.ebay.de/itm/Alfa-Romeo-GT...oAAOSwAYtWKAiZ

    OKP też zazwyczaj ma od ręki

    http://www.okp.de/xtc2/116-Alfetta/G...TV::17364.html

    Highwood też

    http://highwoodalfa.com/b7afeceb-5d3...83f3fc9-9.html

    To są moje źródła części plus forumowicze ( Wujo - skrzynia super ) a ostatnio sporo załatwiałem przez Mikołaja ( człowiek z dobrego polecenia ) z Restoration Center Classic Car. U niego brałem cały napinacz ( mechaniczny ) i pompę wody i sporo innych gratów

    Info@classiccarrestorationcenter.com

    Z uwagi na ograniczony czas zaglądam na forum jak mogę. W sprawach pilnych priv będzie szybszy

    Pozdrawiam

    Piotrek

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wujo Zobacz post
    Na czym konkretnie opierasz swoją wypowiedz że wszyscy mają wyjebane? O co takiego pytałeś że nikt ci nie pomógł? Jesteś tutaj od kilku dni i już narzekasz. Uważam że nie ma nas zbyt dużo, ale na tyle ile każdy ma czasu na tyle się udziela.

    - - - Updated - - -
    Dokładnie. Kolega pewnie ma nam jeszcze za złe, że wypowiedzieliśmy się sceptycznie co do pomysłu robienia dodatkowych koni z 1.8 ie, które przecież miało być lansowozem. To jest chyba jedyne podforum na AH gdzie się nie pisze dla pisania, tylko jak są jakieś konkrety. Wole takie forum (podobnie jest na gtv6.com) niż farmazony kto se jaką choinkę zapachową kupił do auta, albo niekończące się kolesiowe dialogi i kółka wzajemnej adoracji. Prawie nie ma w tym podforum tematu bez odpowiedzi, i ludzie choć nieliczni są wyjątkowo pomocni i ogarnięci w temacie. Większość z nas zna się od lat i pewnie wszyscy do wszystkich mają namiary tel. więc wiadomo, że nie wszystko przez forum się będzie załatwiać. Dlatego rada dla nowych w temacie transaxli: pisać, pytać a na pewno ktoś Wam pomoże
    1984 GTV6 3.2 24V

  6. #16
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar boss_do
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Brera 3.2 V6 Q4; 147 1.6 TS; GTV 2.0 TS
    Postów
    131

    Domyślnie

    zgadzam się z przedmówcami, z kolegą wujo i pietereQ

    Jestem w tym dziale od niedawna i nie zauważyłem żeby "umarł"

    na zadawane pytania zawsze dostawałem odpowiedzi wyczerpujące dzięki wielkie oby tak dalej

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Postów
    57

    Domyślnie

    Co prawda, to prawda. Czasami ludzie tutaj straszne farmazony piszą. Pamiętam moją wizytę w warsztacie autoryzowanym, x lat temu, kiedy z braku czasu postanowiłem coś tam zrobić. Kiedy podsłuchałem rozmowę dwóch mechaników, mających zabrać się za moją gtv-kę" Ty patrz, ona ma skrzynię z tyłu" stwierdziłem, że jednak chyba lepiej będzie jak to zrobię sam.I tak zostało do dziś.
    Kupując starą Alfę trzeba niestety ogarniać mechanikę, jeśli nie, to lepiej jej nie kupować.
    Siłownik do tylnej klapy kupiłem w Agromie, jeszcze u mnie w mieście jest taki sklep z częściami do maszyn rolniczych.Kosztował chyba 30 zł. Oczywiście, wziąłem stary na wzór.
    Napinacz rozrządu to temat rzeka. Pierwszy wykonałem u miejscowego tokarza za przysłowiową flaszkę. W miejsce cylinderka napełnianego olejem wstawił śrubę regulowaną mechanicznie. Działało do końca, czyli jakieś 15 lat, aż do czasu kiedy postanowiłem wstawić 3.0. Dziś, jak ktoś ma kasę to wybór jest potężny począwszy od mechanicznego ze 164 a skończywszy na zwykłej wymianie oringów, pod warunkiem, że wewnętrzne ścianki cylinderka nie są porysowane. I tyle w temacie.

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Raider
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Dębica
    Auto
    AR Giulia Veloce Blu Misano, AR Spider 3.0 V6, AR 147 Q2
    Postów
    380

    Domyślnie

    Siłownik można kupić w Krośnie. Nie jest idealny tzn. Posiada większe otwory mocujące, 300N dosyć mocny - zobaczymy jak długo. Cena 55zł.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20151127_230120.jpg
Wyświetleń:	161
Rozmiar:	39.4 KB
ID:	185742  
    Ostatnio edytowane przez Raider ; 13-12-2015 o 08:56 Powód: Dodano fot.

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mmax88
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Jaguar XF 3.0 V6
    Postów
    692

    Domyślnie

    Cytat Napisał Raider Zobacz post
    Ps.
    Siłownik namierzyłem w Delphi Krosno.
    Od ładnych kilku lat nie ma w Krośnie Delphi

  10. #20
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Raider
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Dębica
    Auto
    AR Giulia Veloce Blu Misano, AR Spider 3.0 V6, AR 147 Q2
    Postów
    380

    Domyślnie

    Proszę napisz PW pomogę gdybyś potrzebował a nie śmieć i nie błyszcz w temacie.
    Uszanuj ten dział!
    Ostatnio edytowane przez Raider ; 19-12-2015 o 17:58 Powód: ...

Podobne wątki

  1. 156 1.8 ts sedan wszystko wszystko wszystko rzeszów 1998
    Utworzone przez motodoktor1 w dziale Samochody
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-11-2015, 14:02
  2. Żarówki do GTV6
    Utworzone przez Wucio w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-08-2012, 19:45
  3. zna ktos te GTV6?
    Utworzone przez navc21 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-01-2012, 20:12
  4. Manual do GTV6 '85
    Utworzone przez PietereQ w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-02-2006, 15:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory