Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: Ceny Alfa Romeo 75 3.0 America?

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    Alfa Romeo Spider Graduate 1989r.
    Postów
    9

    Domyślnie Ceny Alfa Romeo 75 3.0 America?

    Panowie, na początek witam wszystkich serdecznie i do rzeczy.

    Kilka lat temu myślałem o kupnie tej Alfy. Nie doszło to do skutku, głównie ze względu na brak odpowiedniego zaplecza. Teraz zaplecze jest, więc wracam do tematu
    Rozglądałem się w zagranicznych ogłoszeniach i widzę, że cena tych aut dość mocno wzrosła przez ostatnie lata. Ponieważ jednak przeglądanie przez kilka dni ogłoszeń nie jest do końca miarodajne, prosiłbym osoby, które się orientują o wypowiedź.
    W jakim przedziale wahają się ceny, od jakiego poziomu zaczyna się już okazja? Wiem, że wszystko zależy od stanu itd., ale za ile można kupić Alfę 75 3.0 w stanie mechanicznym i blacharskim nazwijmy to dobrym, czyli sprawna, na chodzie i nie wymagająca jakichś dużych ingerencji blacharskich, a za ile w stanie bdb. - zero problemów blacharskich, w miarę niski przebieg, nie zużyta mechanicznie i wizualnie. Chciałbym to wiedzieć, żeby jak okazja się trafi, to umieć ją wychwycić, a nie przepłacać za coś, co nie jest tego warte.
    Zakładam, że w Polsce rynek jest dość mały, ale ew. prośba o info jakie ceny chodzą w Polsce.
    Ostatnio edytowane przez marekskiba ; 26-02-2016 o 23:52

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Na zachodzie to 4 tys. EUR jest już naprawdę niezłą okazją za dobry egzemplarz. W Polsce pewnie w okolicach 15 tys. zł.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    Ja swoją kupiłem w sierpniu za 5000. Stan - jeżdżąca, stojąca kilka lat, do ogarnięcia. Zrobiłem regenerację maglownicy, wsadziłem zawieszenie najlepiej podkreślające charakter tego samochodu, ogarnąłem całą mechanikę i nie sprzedałbym jej taniej niż 15000, pomimo że do zrobienia została jeszcze kosmetyka. Aha. Jest czerwona ;-)
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Wujo
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Mokrsko (NL Den haag)
    Auto
    ALFA 75 3.0V6 QV - 75 2.5V6 Milano - 75 3.5V6 SAVALI - 155 Q4 - Dodge Ram SRT-10
    Postów
    395

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekskiba Zobacz post
    Panowie, na początek witam wszystkich serdecznie i do rzeczy.

    Kilka lat temu myślałem o kupnie tej Alfy. Nie doszło to do skutku, głównie ze względu na brak odpowiedniego zaplecza. Teraz zaplecze jest, więc wracam do tematu
    Rozglądałem się w zagranicznych ogłoszeniach i widzę, że cena tych aut dość mocno wzrosła przez ostatnie lata. Ponieważ jednak przeglądanie przez kilka dni ogłoszeń nie jest do końca miarodajne, prosiłbym osoby, które się orientują o wypowiedź.
    W jakim przedziale wahają się ceny, od jakiego poziomu zaczyna się już okazja? Wiem, że wszystko zależy od stanu itd., ale za ile można kupić Alfę 75 3.0 w stanie mechanicznym i blacharskim nazwijmy to dobrym, czyli sprawna, na chodzie i nie wymagająca jakichś dużych ingerencji blacharskich, a za ile w stanie bdb. - zero problemów blacharskich, w miarę niski przebieg, nie zużyta mechanicznie i wizualnie. Chciałbym to wiedzieć, żeby jak okazja się trafi, to umieć ją wychwycić, a nie przepłacać za coś, co nie jest tego warte.
    Zakładam, że w Polsce rynek jest dość mały, ale ew. prośba o info jakie ceny chodzą w Polsce.
    Według mnie jak nie masz na alfę 75 3.0 20tys zł to nie ma sensu się wyrywać. Chyba że kupisz coś do małych remontów za 12tys i potem będziesz przez 2 lata doprowadzał do kultury, co i tak w krótki czasie da minimum 20tys.
    Ceny tych 3.0V6 są różne wszystko zależy od sprzedającego. Za naprawdę zadbany egzemplarz w oryginale z małym przebiegiem ceny zaczynają się od 8tys euro, w Polsce raczej takich nie ma.
    Mam dwie takie alfy, jedną kupiłem 6 lat temu za 1000e, wtedy ceny były dużo niższe, można był coś wyrwać w śmiesznej cenie. Blacharka była do zrobienia, potem malowanie i już do zakupu dochodzi 1500e. Potem małe remonty- wał napędowy, zawieszenie i inne podzespoły. Ostatecznie kwota doszła do około 4000e, była to cena za jaką mam fajnie wyglądającą i jeżdżącą alfe 75 3.0. Nie liczę felg i różnych dodatków, bo to zależy już tylko od kaprysów właściciela.
    Drugą kupiłem w zaszły roku w sumie w bardzo podobnym stanie, ale cena już 2500e plus przywóz do PL i jest 3000e. Była to okazja nie szukałem takiej alfy, ale grzech było nie kupić. Ogłoszenie wyszło w niedziele wieczorem, a u goście byłem już w poniedziałek o 8 rano. Chętnych było dużo, ale że zadzwoniłem jako pierwszy to udało mi się ją kupić. Naprawy takie same jak w pierwszej, doszła tylko zmiana koloru z siwego na czerwony więc malowanie trochę droższe.
    Uważam, że taka opcja jest najtańszym rozwiązanie jeśli chcesz posiadać fajną alfe 75 3.0. Chyba, że stać cię na taką za minimum 8000e, tego nie wiem.

    Takie jest moje zdanie na ten temat, po małych doświadczeniach. Mam nadzieje że jesteś osobą która wkrótce pochwali się zakupem, a nie tylko sieje zamęt.

    - - - Updated - - -

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    Alfa Romeo Spider Graduate 1989r.
    Postów
    9

    Domyślnie

    Wujo, a co konkretnie było do zrobienia blacharsko w obydwu autach?

    Nie do końca znalazłem odpowiedź na moje pytania, więc Panowie konkretnie - auto ze Szwajcarii (dochodzi 30% - cło+VAT), 240 tys. km, ale 40 tys. km po remoncie silnika, mechanika niby ok., tylne nadkola do konkretnej roboty plus wnęka koła zapasowego, maska do malowania, parę elektrycznych rzeczy i trochę skundlony za 3000 CHF. Bryka, którą ktoś kupił, żeby odpicować, ale nigdy tego nie zrobił. Co sądzicie?

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    W przypadku 3-litrówki nie zapominaj o akcyzie ponad 19% chyba . Moim zdaniem, jeśli chcesz mieć ładny samochód, podstawa to zadbane wnętrze - blacharkę i części mechaniczne idzie dostać, kompletowanie różnych pierdółek to czasochłonny i drogi sport.
    Masz jakieś zdjęcia? Tak na pierwszy "rzut oka" (bo nic nie widać ), ani jakoś super tanio, ani bardzo drogo...
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Wujo
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Mokrsko (NL Den haag)
    Auto
    ALFA 75 3.0V6 QV - 75 2.5V6 Milano - 75 3.5V6 SAVALI - 155 Q4 - Dodge Ram SRT-10
    Postów
    395

    Domyślnie

    Za Alfe masz już 12tys plus cło przywóz i będzie minimum 18. To trochę za dużo uważam. Oprócz nadkoli do roboty będziesz miał jeszcze podpory pod lewarek i pewnie coś się jeszcze znajdzie. To tego malowanie całej alfy żeby to jakoś wyglądało. Technicznie niby ok, ale gumowe elementy napewno wszystkie do wymiany. Scenariusz taki jak w moich dwóch przypadkach.

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    Alfa Romeo Spider Graduate 1989r.
    Postów
    9

    Domyślnie

    https:// auto.ricardo.ch/kaufen/fahrzeuge/autos/sonstige/alfa-romeo-75-3-0-america/w/an800127679/

    Akcyza - wiadomo.
    Gość lepszych zdjęć nie ma, cena fest, odłączony jakiś system alfa control (czy coś w tym stylu, pytanie czemu) i zawiesza się podnośnik szyby pasażera.
    Powiem tak, na plus ten silnik po remoncie, no i to, że wszystkie ogłoszenia jakie przejrzałem ostatnio, to 3.0 zaczynają się od 6 tys. EURO.
    Na minus rdza i chyba ogólne zaniedbanie.
    Mam jeszcze pytanie - te nadkola, bagażnik i inne pierdolencje blacharskie, to ile za to liczyć plus lakiernik oczywiście?

    P.S. W linku przed auto dałem spację.
    Ostatnio edytowane przez marekskiba ; 29-02-2016 o 15:34

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Wnętrze brzydkie - fotel kierowcy obszyty jakoś dziwnie, na fotelu pasażera pokrowiec, więc pewnie też kiepsko, nieoryginalna kierownica, jakieś wskaźniki doklejone nad ARC (Alfa Romeo Control - pewnie odłączony, bo jest na nim pełno błędów, standard w 75), gdybyś chciał z tego robić wyścigówkę, to może tak, natomiast jako ładnie wyglądający klasyk - NIE.
    Lakiernik ok. 8 tys. zł, blacharz - nie wiem.

    - - - Updated - - -

    Tutaj masz V6 2,5 litra za 5 tys. CHF:
    http://www.tutti.ch/thurgau/fahrzeug...tz_9449892.htm

    Wygląda na pierwszy rzut oka dużo lepiej - 2,5 nie jest demonem prędkości (moc prawie taka sama jak TS), ale dźwięk Busso jest i ten model powinien rosnąć w cenę, bo wyprodukowano stosunkowo mało egzemplarzy - pod względem kolekcjonerskim najlepszy wybór z mainstreamu (pomijam wersje dla bardzo bogatych typu Evoluzione).
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    Alfa Romeo Spider Graduate 1989r.
    Postów
    9

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedź, po doliczeniu cło+VAT robi się z tego jednak 6000 EURO, w tej cenie poszukałbym czegoś w 3.0

    Te 8 tys. za lakiernika to powiedz jak policzyłeś? 2 tys. za maskę, po 2 tys. za tylne błotniki, a pozostałe 2 tys. dla żony lakiernika za szkodliwość?

Podobne wątki

  1. ceny - Alfa Romeo
    Utworzone przez siapek w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-12-2011, 16:11
  2. Alfa romeo 75 America zderzaki
    Utworzone przez Wujo w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-02-2010, 12:56
  3. Ceny czesci do ALFA ROMEO 166
    Utworzone przez areks w dziale 166
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 21-02-2009, 12:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory