Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: [GTV6, 75 V6] Uszczelnianie przepustnicy

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR GTV6, BMW 530i E39
    Postów
    123

    Domyślnie [GTV6, 75 V6] Uszczelnianie przepustnicy

    Witam.

    Poszukiwania lewego powietrza zawiodły mnie do przepustnicy. Precyzując, do prawej strony wałka przepustnicy - tam gdzie znajduje się sprężynka. Podczas rozbierania doszedłem do etapu widocznego na zdjęciach. I dalej nie wiem jak to rozebrać, nie mam też pewności czy są tam jakiekolwiek uszczelki bądź uszczelniacze metalowo-gumowe.
    Wałek ma niewielki luz ale nie chce wyjść ani w jedną ani w drugą stronę. Młotkiem na razie próbowałem Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenie w tym temacie?

    Od strony TPSa widać łożysko, ale tam był oring na samym czujniku. To mosiężne po drugiej stronie przepustnicy (wałka) to pewnie też jest łożysko tylko widoczne od zewnętrznej strony.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170805_143545.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	119.5 KB
ID:	232726Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170805_143607.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	80.0 KB
ID:	232727

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Osobiście jechal bym prasą od strony tpsa a czy to będzie dobrze to nie wiem nie pamiętam swojej przepustki... Wejdź w epera o zobacz zlozeniowke, to z reguły wszystko wyjaśnia.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR GTV6, BMW 530i E39
    Postów
    123

    Domyślnie

    Niestety aż tak dokładnej złożeniówki w Eperze nie ma..., ale dzięki za podpowiedzi.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Mikelos
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Nałęczów
    Auto
    75 2.5 V6 + Delta 1.4TB + Laguna3 2.0 DCI
    Postów
    490

    Domyślnie

    To szukaj w innym miejscu ewentualnych nieszczelności. Na łożysku kulkowym zawsze będziesz miał "wyczuwalny" luz.
    Objechałeś kogoś ostatnio? A wiedział, że się ściga?

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Robiłeś próbę ciśnieniową, że masz pewność że lewe powietrze idzie przepustnicą? Bo jak długo żyję to pierwsze słyszę, żeby przez przepustnicę coś szło. Rozumiem, że wszystkie pozostałe potencjalne źródła wyeliminowałeś? Poza tym jakie są objawy, co się dzieje?

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR GTV6, BMW 530i E39
    Postów
    123

    Domyślnie

    Można to tak nazwać. Pompkę do kół podłączyłem do kolektora. Na początku ustawiłem lekko uchyloną przepustnicę. Najpierw wyszła nieszczelność na bagnecie, później na korku od wlewu oleju. Później właśnie na przepustnicy. Dla upewnienia się spryskałem wodą z szamponem. Bąble powstawały na sprężynie. Im bardziej uchylałem przepustnicę tym większe syczenie było słychać.

    Objawy to drgania silnika i karoserii na jałowych obrotach. Zwiększenie obrotów gazem do ok. 1200 zwiększa drgania karoserii. Oprócz tego zrobiłem pomiary osyloskopem na wspólnym kablu zapłonowym z cewki do rozdzielacza.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20min_100ms.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	59.5 KB
ID:	232839

    Te "fale" to prawie na bank praca na ubogo. Jest dużo lepiej po przekroczeniu ok. 2900 obrotów i lekko polepsza się z dalszym wzrostem rpmów. Pojawiają się wraz z nagrzewaniem się silnika.

    Możliwe, że nakłada się kilka problemów. Niemniej jednak pomiary się nieco polepszyły po dokręceniu jednego z węży.
    Dodatkowo podejrzewam czujnik temperatury silnika (CTS), który podobno ma drugie po przepływce znaczenie co do korekty ilości podawanego paliwa. Dodatkowy objaw z pomiarów oscyloskopem to poprawa pracy silnika zaraz po załączeniu się wentylatorów - możliwe, że czujnik chłodzi się szybciej niż silnik i chwilowo dawka robi się poprawna.

    Czujnik już zamówiony, a jutro jadę dorobić uszczelki od bagnetu i korka to na wszelki wypadek zobaczę co Panowie powiedzą na uszczelnienie tej przepustnicy.

    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Uszczelnianie ukladów chłodzenia dostępnymi środkami
    Utworzone przez wojsz327 w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-09-2014, 23:09
  2. Uszczelnianie skrzyni biegów
    Utworzone przez koniu031 w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 23:38
  3. Uszczelnianie Miski Olejowej AR 156 1.6 TS
    Utworzone przez damian2x w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 12-03-2013, 10:10
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-06-2012, 03:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory