Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 57

Temat: Zakup transaxla

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    GTV 2000 '83, GTV6 2.5 '83, Giulia Nuova 1600, Giulietta 1.4 '2010
    Postów
    85

    Domyślnie

    Ciao,

    ja przez 4 lata miałem GTV 2.0 z 1983 (II seria) i byłem mega zadowolony, głównie dzieki temu że kupiłem 100% oryginalny, mega zadbany i wcześniej wyremontowany egzemplarz, w którym moje inwestycje ograniczyły się do kilku spraw. Kupił ją chłopak z Czech, który wcześniej przecedził rynek w CZ, SK i obejrzal dwie w PL

    Po 4 latach remontu i składania obecnie odpaliłem GTV6 też z 1983 - i jak pisze Stefan to jest zupełnie inna bajka jeżeli chodzi o jazdę. U mnie dodatkowo bo mam 2.8l w wersji tuningowanej która w kilku tys egzemplarzy wyszła na rynek niemiecki i szwajcarski. Z GTV6 musisz brać pod uwagę, ze poza standardem 2.5 pojawiają się jak wspomnialem 2.8 (sportowy tuning Dieter Gleich ale też "normalne zwiększenie poj. na rynek CH), 3.5 (na rynek RPA) i nawet Twin Turbo Callaway (233 km!) - ale to rarytasy i prawdziwe rodzynki. Popularne są też swapy na 3.0 24V, trzeba pokombinować ale wchodzi.

    Poza tym kończę po 3 latach obecnie jeszcze starszy epokowo typ - Giulia 1600 i to jest zupełnie coś innego, choć też mega zwinne i dużo frajdy - ale nie transaxle wiec sie nie rozpisuje..

    Co do cen, to z moich obserwacji i oględzin kilkunastu sztuk w ostatnich 3 latach w Niemczech i Austrii gdzie często bywam powiem tak: jeżeli chce się mieć zdrowy kompletny oryginalny zakonserwowany egzemplarz, do którego nie trzeba w ciagu 1 roku wydać min 500 EUR albo wstawić na miesiąc do warsztatu, to za GTV 2.0 (II seria) trzeba dać min. 8000 eur, a za GTV6 min 13.000 eur. Obecny kurs waluty naturalnie nie motywuje....
    udanych łowów

  2. #12
    Użytkownik Świeżak Avatar mbos
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    Porsche 911 3.4l, Obecna: AR 159 1.9 8V JTDm, Renault Clio Extreme
    Postów
    114

    Domyślnie

    Bardzo fajnie się temat rozwinąl, cieszę się jednocześnie że jest tak wielu miłośników alfy romeo z dawnych lat. Jest to bardzo motywujące do poszukiwań równocześnie. Na tą chwilę d. blada aby się wydostać z domu, pewnie jeszcze to potrwa - a w miedzyczasie uzupełnię wiedzę. Stefan - co do biturbo, to coś jest nie tak z automatem po za faktem że to automat? Oczywiście interesuje mnie tylko manual czy to maserati, czy to AR.

    Pozdrawiam!

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar mbos
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    Porsche 911 3.4l, Obecna: AR 159 1.9 8V JTDm, Renault Clio Extreme
    Postów
    114

    Domyślnie

    Przy okazji taką książkę znalazłem na półce:




    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Adjustments.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	73.8 KB
ID:	267920  

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Stefan116
    Dołączył
    03 2006
    Mieszka w
    Puławy - Pysznica
    Auto
    GT 1300 Junior 1974r.
    Postów
    832

    Domyślnie

    Tak jak pisałem wcześniej.
    Na temat Biturbo się nie wypowiem, bo nigdy nie miałem. Moim po prostu zdaniem największym plusem Biturbo są osiągi, a moje doświadczenie z starymi automatami jest średnie, w sensie trochę im czasu zajmuje zmiana biegu. Więc podejrzewam, że to ucina trochę zabawy. Jedyny stary automat który zrobił na mnie pozytywne wrażenie to w Mercu W124 500E, ale to całkiem inna bajka.

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar sołtys
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    żywiec
    Auto
    147 1,9 jtd buda GTA.147GTA Q2,156 2.5V6 Q2 była, ,Giulietta QV,Mito QV,75 3.0 V6,Alfetta GTV
    Postów
    626

    Domyślnie

    Ja swoją 75 3.0 zrobiłem około 50 kilometrów po zakupie I przed rozbiórką ale muszę potwierdzić że to szatan auto. Zwłaszcza że ja mam "wydmuszkę" bez wyposażenia wnętrza I na sportowym zawieszeniu. Twardo,głośno ale frajda niesamowita.Również zupełnie nieopierzony byłem w transaxlach. Teraz już nieco.lepiej zwlaszcza że rozebrałem ją całkowicie i zakupiłem dużo części.Bardzo prosta konstrukcja moim zdaniem w sensie jakichś napraw. Na początku zdobywanie części wydawało się jakąś mision imposible lecz po iluś miesiącach codziennego wpisywania w Google alfa romeo 75 nabyłem trochę doświadczenia i kanałów zaopatrzeniowych. Stwierdzam że nie jest tak źle jeszcze natomiast jeśli ma się wysoki budżet to jest naprawdę spoko. Naprawdę fajnie poczytać posty kolegi Stefan116. Myślę że z takim człowiekiem mógłbym wiele godzin spędzić w garażu. Dużo praktycznej wiedzy .Elokwencja i pasja do kredensów. Jeden z niewielu ciekawych dla mnie tematów ostatnio na tym forum się wywiązał.Pozdrawiam wszystkich.
    Ostatnio edytowane przez sołtys ; 18-04-2020 o 23:13
    147 1,9 JTD NADWOZIE GTA
    147 GTA 3.2 Q2
    156 2.5 V6 Q2-była
    Giulietta QV
    Mito QV
    75 3.0 V6 QV
    ALFETTA GTV 116






    https://www.facebook.com/okrajnikgarage

  6. #16
    Użytkownik Świeżak Avatar mbos
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    Porsche 911 3.4l, Obecna: AR 159 1.9 8V JTDm, Renault Clio Extreme
    Postów
    114

    Domyślnie

    Sołtys - gratuluję Twojej 75. Naprawdę cieszę się że jest sporo zachowanych modeli takich jak Stefana i Twojej. Zgadza się Stefana posty czyta się swietnie, widać prawdziwe zamiłowanie. Aktualna sytuacja z Wirusem póki co postawiła w stanie "wstrzymania" moje poszukowanie transaxla. Ale jak tylko wszystko się zacznie otwierać - to rozpoczynam pracę nad tematem.

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar sołtys
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    żywiec
    Auto
    147 1,9 jtd buda GTA.147GTA Q2,156 2.5V6 Q2 była, ,Giulietta QV,Mito QV,75 3.0 V6,Alfetta GTV
    Postów
    626

    Domyślnie

    Fajnie się dowiedzieć czegoś nowego zwłaszcza że ja np: jestem bardzo świerzy w tematach starszych alf. Posiadanie takiego auta ,zdobywanie cześci,doświadczenia i nowe znajomości zawarte.Ta radocha jak przychodzą jakieś części których się szukało długo lub długo ciułało kasę żeby kupić. To jest fajne No i jazda w końcu tymi kredensami. Mnie przyjdzie jeszcze długo poczekać
    147 1,9 JTD NADWOZIE GTA
    147 GTA 3.2 Q2
    156 2.5 V6 Q2-była
    Giulietta QV
    Mito QV
    75 3.0 V6 QV
    ALFETTA GTV 116






    https://www.facebook.com/okrajnikgarage

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Stefan116
    Dołączył
    03 2006
    Mieszka w
    Puławy - Pysznica
    Auto
    GT 1300 Junior 1974r.
    Postów
    832

    Domyślnie

    Dzięki za słowa uznania.
    Wracając do tematu, to określ budżet jaki chciałbyś przeznaczyć na auto, to najłatwiej będzie coś podpowiedzieć w tym temacie.
    Co jakiś czas wyskakują różnego rodzaju ciekawe oferty, ja je przeglądam ciągle to zawsze moge coś podesłać

  9. #19
    Użytkownik Świeżak Avatar mbos
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    Porsche 911 3.4l, Obecna: AR 159 1.9 8V JTDm, Renault Clio Extreme
    Postów
    114

    Domyślnie

    Powiem Ci że moje serducho wciąż topnieje na widok 1) Alfetta, 2) Maserati Biturbo 3) 75. I w tej kolejności będę szukał jeżeli chodzi o zakup. Co do budżetów nigdy się nie zastanawiałem nad tym. Powiem tylko że gdy moja Pani zobaczy kolejny samochód na podjeździe - to pierwsze parę miesięcy mogę w nim zamieszkać - więc szukam czegoś z niecieknącym dachem ;-)

    Ostatnio w drodze potrzeby kupiłem Clio z 2009 roku, więc Jak to szło, AR159, Carrera 911, Clio 2009 i co dalej ??

  10. #20
    ViP Maniak resoraków Avatar majk
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ALFY
    Postów
    667

    Domyślnie

    mam Alfettę z końcówki produkcji. Jak jesteś zainteresowany priv

Podobne wątki

  1. [159] zakup 159
    Utworzone przez red w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 06:42
  2. Zakup 155 1,8 16v
    Utworzone przez TomekKatowice w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-05-2013, 21:05
  3. Zakup AR 156 FL
    Utworzone przez kolo99 w dziale 156
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 18-11-2012, 20:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory