Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: GTV (116) SWAP silnika lub możliwe modyfikacje

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2020
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Alfetta GTV, 2.0 1981r
    Postów
    52

    Question GTV (116) SWAP silnika lub możliwe modyfikacje

    Witam,

    Analizuję możliwe scenariusze dla GTV, aktualnie posiadam silnik 2.0 na dwóch gaźnikach dellorto DHLA40N (nie znalazłem takiego oznaczenia w manualach GTV),
    Od przyszłego roku rozpoczyna się restoracja budy, więc mam sporo czasu na przemyślenie możliwości mechanicznych (napędu)
    Rozważam kilka opcji dla tego auta, w każdej z nich pozostaje chęć pozostawienia skrzyni (jako rzecz rzadko spotykaną), jakie opcje mogą się wiązać gdy;

    -oryginał 2.0 (możliwe modyfikacje), może coś jak Turbodelta?
    -poszukiwanie silnika 2.5 V6 (jakie zmiany są konieczne)
    -poszukiwanie silnika silnika 3 lub 3.2 (czy to nie wykroczy po za zakres opisany w temacie)

    Z góry dziękuję za pomoc, jeżeli forum skrzywdziłem, to post do kosza
    Dodam, że to projekt który ma mieć włoskie serce, nie chodzi o wyścigówkę tylko o oryginalność z pełną radością jazdy (nie oryginał 100% )
    Ostatnio edytowane przez GTV-6 ; 14-09-2020 o 09:27

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    GTV 2000 '83, GTV6 2.5 '83, Giulia Nuova 1600, Giulietta 1.4 '2010
    Postów
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał GTV-6 Zobacz post
    Witam,

    Analizuję możliwe scenariusze dla GTV, aktualnie posiadam silnik 2.0 na dwóch gaźnikach dellorto DHLA40N (nie znalazłem takiego oznaczenia w manualach GTV),
    Od przyszłego roku rozpoczyna się restoracja budy, więc mam sporo czasu na przemyślenie możliwości mechanicznych (napędu)
    Rozważam kilka opcji dla tego auta, w każdej z nich pozostaje chęć pozostawienia skrzyni (jako rzecz rzadko spotykaną), jakie opcje mogą się wiązać gdy;

    -oryginał 2.0 (możliwe modyfikacje), może coś jak Turbodelta?
    -poszukiwanie silnika 2.5 V6 (jakie zmiany są konieczne)
    -poszukiwanie silnika silnika 3 lub 3.2 (czy to nie wykroczy po za zakres opisany w temacie)

    Z góry dziękuję za pomoc, jeżeli forum skrzywdziłem, to post do kosza
    Dodam, że to projekt który ma mieć włoskie serce, nie chodzi o wyścigówkę tylko o oryginalność z pełną radością jazdy (nie oryginał 100% )

    zmiana na 2.5 to już nawet nie jest takie proste hop siup ,od zawieszenia, poprzez hamulce, sprzęgło, naturalnie cały układ wydechowy - musiałbyś uzbierać trochę części. skrzynię, wydech, zaciski i kilka rzeczy mam.

    Już łatwiej zmienić na 2.0 lub 1.8 TS z 75-tki. Ale tylko w celu lepszej dynamiki.
    3.0 to samo + więcej zabawy jeżeli ma to być 24V.

    3.2? Jest w Europie kilku magików którzy to potrafią zrobić, ale koszty ,modyfikacji przerastają wartość całości.
    Jeżeli chodzi ci o oryginalność to raczej zostawiłbym silnik jaki jest

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2020
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Alfetta GTV, 2.0 1981r
    Postów
    52

    Domyślnie

    [QUOTE=Skorka;2251826]zmiana na 2.5 to już nawet nie jest takie proste hop siup ,od zawieszenia, poprzez hamulce, sprzęgło, naturalnie cały układ wydechowy - musiałbyś uzbierać trochę części. skrzynię, wydech, zaciski i kilka rzeczy mam.

    czyli wymiana skrzyni również? wał, półosie, ukł. hamulcowy, czy oś (sanki) utrzymujące skrzynię również?
    Jeśli tak to zostają tylko zderzaki , których nie chcę

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Kot Filemon
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Kraków / Dębica
    Auto
    166 3.2 V6, Giulietta QV 1.75 TBi
    Postów
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Skorka Zobacz post
    Już łatwiej zmienić na 2.0 lub 1.8 TS z 75-tki. Ale tylko w celu lepszej dynamiki.
    3.0 to samo + więcej zabawy jeżeli ma to być 24V.

    3.2? Jest w Europie kilku magików którzy to potrafią zrobić, ale koszty ,modyfikacji przerastają wartość całości.
    Jeżeli chodzi ci o oryginalność to raczej zostawiłbym silnik jaki jest
    Intryguje mnie jaka jest niby różnica technicznie między 3.0 24V a 3.2 24V w kwestii tego swapu, skoro 3.0 to jeszcze spoko tylko "więcej zabawy" a 3.2 to już tylko kilku magików zrobi?

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    GTV 2000 '83, GTV6 2.5 '83, Giulia Nuova 1600, Giulietta 1.4 '2010
    Postów
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kot Filemon Zobacz post
    Intryguje mnie jaka jest niby różnica technicznie między 3.0 24V a 3.2 24V w kwestii tego swapu, skoro 3.0 to jeszcze spoko tylko "więcej zabawy" a 3.2 to już tylko kilku magików zrobi?
    profesjonalna modyfikacja ECU w 3.2 . spoko jest w 12V, 24V wiecej zabawy

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2020
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Alfetta GTV, 2.0 1981r
    Postów
    52

    Domyślnie

    Ponawiam swoją prośbę o podpowiedź
    "czyli wymiana skrzyni również? wał, półosie, ukł. hamulcowy, czy oś (sanki) utrzymujące skrzynię również?

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MikeCZ
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Giuelitta 2.0JTDm 2011, Rover Mini 1275 1991
    Postów
    519

    Domyślnie

    A może tak poszaleć i zrobić coś w stylu https://www.youtube.com/watch?v=sstq...o_Ac6B6LceyHia ? Co prawda Tipo105/115, ale tu pewnie też by się zmieściło to serducho z Ferrari
    Ostatnio śledzę tego builda i fajna szacun za fajną robotę i dedykację gościa
    Toyota Corolla TS 1.8 2023, Rover Mini 1991 1275
    Ex: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm 2011, Alfa Romeo 164 2.0 V6TB 1995, Honda Civic VIII 1.8, Seat Leon ST FR 1.4TSI 2017, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 2007 berlina, Fiat Stilo 1.4 MW 2007

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Stefan116
    Dołączył
    03 2006
    Mieszka w
    Puławy - Pysznica
    Auto
    GT 1300 Junior 1974r.
    Postów
    832

    Domyślnie

    Cytat Napisał GTV-6 Zobacz post
    Ponawiam swoją prośbę o podpowiedź
    "czyli wymiana skrzyni również? wał, półosie, ukł. hamulcowy, czy oś (sanki) utrzymujące skrzynię również?
    Nie, możesz wsadzić silnik V6, do tego idzie przednia część wału od V6, która po środku łączy się z wałem od Twojego silnika i na końcu masz dalej swoją skrzynię.
    Pytanie tylko po co Ci koniecznie oryginalna skrzynia? Tu gdzie proponują swap V6 to razem z całym układem transaxle, czyli tez ze skrzynią V6 przy tylnim moście, ale z mocniejszym sprzęgłem i mocniejszymi półosiami itd itd.
    Teoretycznie najlepiej wsadzić tam V6, plus skrzynia z 75 TS z szperą, jest krótsza od tej z V6 co daje jeszcze odrobinkę osiągów. Takie połączenie napędu jeździ w wielu autach po europie, znajdziesz dużo na te temat w necie.
    Prawda jest jednak taka, że koszt takiej operacji będzie porównywalny z kupnem całkiem znośnej oryginalnej GTV6. Bo rzeczy do przełożenia będzie ogrom, więc najlepiej to byś kupił kompletną w złym stanie Alfę GTV6 lub 75 V6. Ile takie kosztują, sam chyba wiesz dobrze .
    Jeśli chcesz coś zrobić z swojego R4 aby jeszcze lepiej jeździło to szukaj porad odnośnie modyfikacji tego silnika. Wiadomo, w normalnych pieniądzach, nie uzyskasz tu nie wiadomo ile mocy, ale ostre wałki, lżejszy zamach i kilka koni przybędzie.
    Części jest dużo na rynku i to nie problem sobie policzyć jakie to są koszta, choćby tu : https://www.okp.de/xtc2/Racing/10-En...009_11895.html
    A odnośnie pytania ile można wykrzesać z Twojego silnika, to spokojnie granica 200 koni jest realna, ale tu koszta zwalą Cię z nóg. Na powyższej stronie możesz choćby kupić gotowy taki motor, w cenie około 50tyś euro.
    Budowę tego typu silnika opisywał ostatnio w swoich filmikach Dawide Cironi na youtube w swojej 75: https://www.youtube.com/watch?v=AanxFJ7meTk
    Jeśli koniecznie chcesz podnosić moc i osiągi swojego auta to ja bym szedł w kierunku silnika 2,0 TS z 75. Osiągniesz lepsze osiągi ale dużo mniejszym kosztem. W tym przypadku również proponuję kupno kompletnej uszkodzonej 75 ts, aby nie było problemu, że czegoś Ci brakuje.
    Ogólnie swap z R4 na 3.0 V6 12V, wykonał znajomy z moich okolic. Prawda jest jednak taka, że problemów miał ogrom i najnormalniej rzeźbił na ostro.
    Miał kompletny układ napędowy w jezdzącej budzie 75 3.0 a i tak problemów miał ogrom. Choćby zegary które nie działały, bak paliwa z wlewem z drugiej strony, brak garba na masce aby silnik się zmieścił itd itd.
    Ogarnij auto na tip top. Masz 2,0 131km. To dobrze wyregulowane naprawdę daje dużo frajdy z jazdy, bo jakiekolwiek modyfikacje tego auta aby podnieśc jego moc, to naprawdę nie są małe koszta, ani części ani robocizny.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2020
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Alfetta GTV, 2.0 1981r
    Postów
    52

    Domyślnie

    Stefan116 pięknie dziękuję, właśnie podesłałeś mi super materiał do rozmyślania,
    Czuję, że pozostawienie R4 w tej formie i ulepszanie może przynieść więcej radości niż dłubanie i modyfikacje.
    Wielkie dzięki!

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    GTV 2000 '83, GTV6 2.5 '83, Giulia Nuova 1600, Giulietta 1.4 '2010
    Postów
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał GTV-6 Zobacz post
    Stefan116 pięknie dziękuję, właśnie podesłałeś mi super materiał do rozmyślania,
    Czuję, że pozostawienie R4 w tej formie i ulepszanie może przynieść więcej radości niż dłubanie i modyfikacje.
    Wielkie dzięki!
    tak jak pisał Stefan (w moim poście też to sugerowałem) jezeli chcesz rzeźbić z innych silnikiem dla lepszych osiągow za normalne pieniadze to tylko z 75 TS..
    jak chcesz rzeźbic przy wizualnym set up to mnie osobiście podobają się odchudzone serie 1 zrobione na sportowo, inspiracja taka:Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1977_alfa_romeo_gtv_15500831585a23891c3e20181204_123643.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	197.1 KB
ID:	272666

Podobne wątki

  1. SWAP 8V na 16V czy modyfikacje 8V na gratach od 16V ?
    Utworzone przez Luxor w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-03-2017, 22:33
  2. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-10-2015, 10:52
  3. Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 26-06-2014, 10:55
  4. 147 1.6 Modyfikacje przyspieszenia silnika
    Utworzone przez azbxcc88 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-05-2010, 19:20
  5. [166] 2.4JTD 140KM - modyfikacje silnika - podniesienie mocy...
    Utworzone przez b-ski w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 14-08-2009, 16:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory