Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Alfa GTV6 - problemy z zasilaniem

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2021
    Auto
    hnda
    Postów
    1

    Domyślnie Alfa GTV6 - problemy z zasilaniem

    Witajcie, eksperci od cartalk

    Mam problem, który próbuję rozwiązać od około miesiąca na Alfa Romeo GTV6 1986, który niedawno kupiłem. Próbowałem wielu rzeczy, ale nadal nie rozwiązałem problemu. Będę wdzięczny każdemu, kto może pomóc rozwiązać tę zagadkę.

    Problem: przy około 2500-3000 obr / min samochód traci moc. Żadnego krztuszenia się, kaszlu, tylko zwykła utrata mocy. RPM nie przekroczy ~ 3200RPM.

    Ważne notatki:

    Samochód może obracać się do 5000 obr / min dobrze, gdy jest na biegu jałowym - problem występuje tylko „pod obciążeniem”.

    Najbardziej wartościową diagnostyką jaką przeprowadziłem do tej pory jest kontrola ciśnienia paliwa. W przypadku utraty mocy ciśnienie wlotowe paliwa gwałtownie spadnie do <20 psi. Ciśnienie paliwa powinno wynosić ~ 36 psi.

    Wydaje się, że problem jest nieco zaostrzony przez wyższą temperaturę otoczenia.

    Pompa paliwa i filtr zostały niedawno wymienione (październik '18) przez poprzedniego właściciela.

    Wymieniłem też regulator ciśnienia paliwa.

    Doceniam wszelkie uwagi dotyczące tego problemu. Mogę opublikować swój dziennik diagnostyczny, jeśli ktoś uzna go za przydatny.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Chojnice
    Auto
    159 i 75
    Postów
    881

    Domyślnie

    Jak ciśnienie spada to albo pompa albo regulator ciśnienia na listwie. To że pompa jest nowa to nie znaczy że jest dobra. Zamontuj coś dobrej firmy. Wymień filtr paliwa. Możesz też wymienić chociaż na próbę wąż który doprowadza paliwo z pompy do wtrysków. Nie wiem jak gtv ale 75 ma jeszcze druga pompę w zbiorniku paliwa przy niej jest taki jeszcze jeden filterek. Może masz to zapchane. Żadna elektronika nie steruje ciśnieniem paliwa. To że ciśnienie spada to jakaś usterka mechaniczna.

    Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar mmmrowa88
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Głubczyce
    Auto
    Alfa Romeo Alfetta GTV6
    Postów
    53

    Domyślnie

    W zbiorniku paliwa tam gdzie wychodzi zasilanie do pompy jest filtr siatkowy.
    Może być zapchany i dla tego przy wyższych obrotach traci ciśnienie.
    Miałem to samo.
    Zbiornik był skorodowany i co chwilę go zabijało.


    Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Alfa GTV6 Callway - ciekawostka
    Utworzone przez Tuti w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-03-2010, 15:33
  2. Alfa Romeo GTV / GTV6
    Utworzone przez maciejbydg_87 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-12-2009, 15:12
  3. Alfa gtv6
    Utworzone przez Zyta w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-09-2009, 13:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory