Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Części blacharskie do 75

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2021
    Auto
    Alfa Romeo 75 2.0 TwinSpark
    Postów
    14

    Domyślnie Części blacharskie do 75

    Cześć wszystkim, od niedawna jestem właścicielem Alfy 75 2.0 Twinspark z 88 roku. Auto jest obecnie bardziej projektem niż pełnoprawnym samochodem wobec czego potrzebuje kilku części blacharskich aby dokonać profesjonalnych napraw. Nie ukrywam, że znalazłem kilka zagranicznych sklepów z reperaturkami ale chciałbym się dowiedzieć czy polecacie któryś konkretnie (bardziej chodzi mi o jakość reperaturek niż cenę). Jeśli ktoś miałby jakieś u siebie to też chętnie odkupię. Potrzebuje następujących części:
    -Reparaturek błotników tylnych (lewego i prawego) po 2 sztuki każdej,
    -Reparaturek progów zewnętrznych (lewego i prawego)

    Mam również pytanie, czy występują jako zamienniki (nowe albo chociaż nieużywane) błotniki przednie, czy trzeba ratować to co mam? Nie ukrywam, że z doświadczenia wiem, że często używane błotniki też często wymagają takich samych napraw jak te które mam. Jeśli ktoś ma używane w bardzo ładnym stanie na sprzedaż to też jestem zainteresowany.

    I ostatnie pytanie narazie, czy można kupić jako gotowy element wannę koła zapasowego, czy trzeba zamawiać żeby ktoś wyrzeźbił jedną sztukę?

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar sołtys
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    żywiec
    Auto
    147 1,9 jtd buda GTA.147GTA Q2,156 2.5V6 Q2 była, ,Giulietta QV,Mito QV,75 3.0 V6,Alfetta GTV
    Postów
    626

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gamas75 Zobacz post
    Cześć wszystkim, od niedawna jestem właścicielem Alfy 75 2.0 Twinspark z 88 roku. Auto jest obecnie bardziej projektem niż pełnoprawnym samochodem wobec czego potrzebuje kilku części blacharskich aby dokonać profesjonalnych napraw. Nie ukrywam, że znalazłem kilka zagranicznych sklepów z reperaturkami ale chciałbym się dowiedzieć czy polecacie któryś konkretnie (bardziej chodzi mi o jakość reperaturek niż cenę). Jeśli ktoś miałby jakieś u siebie to też chętnie odkupię. Potrzebuje następujących części:
    -Reparaturek błotników tylnych (lewego i prawego) po 2 sztuki każdej,
    -Reparaturek progów zewnętrznych (lewego i prawego)

    Mam również pytanie, czy występują jako zamienniki (nowe albo chociaż nieużywane) błotniki przednie, czy trzeba ratować to co mam? Nie ukrywam, że z doświadczenia wiem, że często używane błotniki też często wymagają takich samych napraw jak te które mam. Jeśli ktoś ma używane w bardzo ładnym stanie na sprzedaż to też jestem zainteresowany.

    I ostatnie pytanie narazie, czy można kupić jako gotowy element wannę koła zapasowego, czy trzeba zamawiać żeby ktoś wyrzeźbił jedną sztukę?

    Pozdrawiam
    Reperaturki błotników tył z reguły nie pasują idealnie ale innego wyjścia nie masz w zasadzie. Nie ma oryginalnych. Mam błotniki przednie bardzo ładne do sprzedania. Mam też tylne ćwiartki z których można by wyciąć oryginalne poszycia błotników. Trzeba by to obejrzeć . Wydaje mi się że to było zdrowe. Leży od lat w suchym miejscu. Procesy gnilne nie zachodzą Wnękę koła to szukaj od kogoś kto Ci wytnie ze zdrowej budy . Są tacy co z innego auta wstawiali ,inni dorabiali a są tacy którzy zaspawali na płasko i pozbyli się problemu.Poszycia progów gdzieś widziałem dostępnę ,z tego co kojarzę to około 2 tysiące za sztukę oryginały.
    147 1,9 JTD NADWOZIE GTA
    147 GTA 3.2 Q2
    156 2.5 V6 Q2-była
    Giulietta QV
    Mito QV
    75 3.0 V6 QV
    ALFETTA GTV 116






    https://www.facebook.com/okrajnikgarage

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2020
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Alfetta GTV, 2.0 1981r
    Postów
    52

    Domyślnie

    wnękę koła sprawdzę w wekend, mam 75 dla części do GTV, także po za mechaniką, nie potrzebuje nic. na pewno 75 okazem zdrowia nie jest, ale może coś się uchowało

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Wujo
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Mokrsko (NL Den haag)
    Auto
    ALFA 75 3.0V6 QV - 75 2.5V6 Milano - 75 3.5V6 SAVALI - 155 Q4 - Dodge Ram SRT-10
    Postów
    395

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gamas75 Zobacz post
    Cześć wszystkim, od niedawna jestem właścicielem Alfy 75 2.0 Twinspark z 88 roku. Auto jest obecnie bardziej projektem niż pełnoprawnym samochodem wobec czego potrzebuje kilku części blacharskich aby dokonać profesjonalnych napraw. Nie ukrywam, że znalazłem kilka zagranicznych sklepów z reperaturkami ale chciałbym się dowiedzieć czy polecacie któryś konkretnie (bardziej chodzi mi o jakość reperaturek niż cenę). Jeśli ktoś miałby jakieś u siebie to też chętnie odkupię. Potrzebuje następujących części:
    -Reparaturek błotników tylnych (lewego i prawego) po 2 sztuki każdej,
    -Reparaturek progów zewnętrznych (lewego i prawego)

    Mam również pytanie, czy występują jako zamienniki (nowe albo chociaż nieużywane) błotniki przednie, czy trzeba ratować to co mam? Nie ukrywam, że z doświadczenia wiem, że często używane błotniki też często wymagają takich samych napraw jak te które mam. Jeśli ktoś ma używane w bardzo ładnym stanie na sprzedaż to też jestem zainteresowany.

    I ostatnie pytanie narazie, czy można kupić jako gotowy element wannę koła zapasowego, czy trzeba zamawiać żeby ktoś wyrzeźbił jedną sztukę?

    Pozdrawiam
    Pokaż co tam kupiłeś, będzie fatwiej.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2021
    Auto
    Alfa Romeo 75 2.0 TwinSpark
    Postów
    14

    Domyślnie

    Generalnie wygląda to z grubsza jak na zdjęciach. Samego remontu się nie boję, nie jest to mój pierwszy remont starego samochodu, co prawda pierwszej starej Alfy . Rozumiem, że progi zewnętrzne (wewnętrzne sprawdzałem i są całe jedynie z delikatnym nalotem do oczyszczenia) nie występują w zamienniku i z żadnej innej Alfy nie da się dopasować? Jeśli macie jakieś uwagi na co szczególnie zwrócić uwagę przy blacharce w 75 to chętnie usłyszę

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_9649.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	170.1 KB
ID:	280465Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_9648.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	157.4 KB
ID:	280466Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_9843.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	100.8 KB
ID:	280467Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_9844.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	89.7 KB
ID:	280468Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_9849.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	128.0 KB
ID:	280469Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_9876.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	118.6 KB
ID:	280470Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_9903.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	158.1 KB
ID:	280471Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4c9c9535-1ff9-4714-b6a1-180f23588e9b.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	60.7 KB
ID:	280472Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	70ac6ca3-826b-4a0d-a125-5deab0232fb3.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	118.1 KB
ID:	280473

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar sołtys
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    żywiec
    Auto
    147 1,9 jtd buda GTA.147GTA Q2,156 2.5V6 Q2 była, ,Giulietta QV,Mito QV,75 3.0 V6,Alfetta GTV
    Postów
    626

    Domyślnie

    progi mają dosyć prosty kształt więc uważam że dorobisz bez problemu,skoro blacharki się nie boisz. Nadkola wewnętrzne na pewno również zjedzone. Odkręć tylne lampy. Pod nimi na rogach też gnije. Jednak proponowałbym zacząć od podszybia. Jeśli jest zgnite to zacznij od najgorszej roboty W okolicach wlotu powietrza do nagrzewnicy zerwij tą mastykę grubo i byle jak położoną i sprawdż czy tam nie ma gangreny.Reszta to standard,. Miejsca na mocowanie podnośnika,i tylne nadkola i błotniki. Znane auto z olx . Od jakiegoś czasu się pojawiało i znikało.
    147 1,9 JTD NADWOZIE GTA
    147 GTA 3.2 Q2
    156 2.5 V6 Q2-była
    Giulietta QV
    Mito QV
    75 3.0 V6 QV
    ALFETTA GTV 116






    https://www.facebook.com/okrajnikgarage

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar bimsky
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Toyota Camry + 75 3.0M
    Postów
    1,485

    Domyślnie

    Ale w opisie przecież poprzedni właściciel twierdził, że wszystko jest z blachą spoko. Znowu polskie realia.
    http://www.facebook.com/75modificata/ <- opowieść o trudnej i burzliwej miłości ;-)

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2021
    Auto
    Alfa Romeo 75 2.0 TwinSpark
    Postów
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał bimsky Zobacz post
    Ale w opisie przecież poprzedni właściciel twierdził, że wszystko jest z blachą spoko. Znowu polskie realia.
    Nie wiem co mówił innym ale mi wysłał ponad 100 w miarę dokładnych zdjęć podwozia i już telefonicznie przyznawał że raczej progi i błotniki do roboty. Generalnie spodziewałem się takiego, a może i nawet gorszego stanu blacharki, najbardziej się cieszę że wcześniej auto było całe w pierwszym lakierze więc nie trzeba odkręcać jakiś dziwnych patentów. No i wnętrze jest kompletne (a nie ukrywam, że po przygodach z renowacją innych aut wiem jak upierdliwe jest kompletowanie wszystkich małych plasticzków) i klimatyzacja działa

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar sołtys
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    żywiec
    Auto
    147 1,9 jtd buda GTA.147GTA Q2,156 2.5V6 Q2 była, ,Giulietta QV,Mito QV,75 3.0 V6,Alfetta GTV
    Postów
    626

    Domyślnie

    Dobrze widzieć że kolejna 75 ma szanse wrócić na drogi po remoncie. Powodzenia .
    147 1,9 JTD NADWOZIE GTA
    147 GTA 3.2 Q2
    156 2.5 V6 Q2-była
    Giulietta QV
    Mito QV
    75 3.0 V6 QV
    ALFETTA GTV 116






    https://www.facebook.com/okrajnikgarage

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Wujo
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Mokrsko (NL Den haag)
    Auto
    ALFA 75 3.0V6 QV - 75 2.5V6 Milano - 75 3.5V6 SAVALI - 155 Q4 - Dodge Ram SRT-10
    Postów
    395

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gamas75 Zobacz post
    Generalnie wygląda to z grubsza jak na zdjęciach. Samego remontu się nie boję, nie jest to mój pierwszy remont starego samochodu, co prawda pierwszej starej Alfy . Rozumiem, że progi zewnętrzne (wewnętrzne sprawdzałem i są całe jedynie z delikatnym nalotem do oczyszczenia) nie występują w zamienniku i z żadnej innej Alfy nie da się dopasować? Jeśli macie jakieś uwagi na co szczególnie zwrócić uwagę przy blacharce w 75 to chętnie usłyszę

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_9649.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	170.1 KB
ID:	280465Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_9648.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	157.4 KB
ID:	280466Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_9843.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	100.8 KB
ID:	280467Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_9844.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	89.7 KB
ID:	280468Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_9849.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	128.0 KB
ID:	280469Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_9876.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	118.6 KB
ID:	280470Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_9903.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	158.1 KB
ID:	280471Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4c9c9535-1ff9-4714-b6a1-180f23588e9b.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	60.7 KB
ID:	280472Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	70ac6ca3-826b-4a0d-a125-5deab0232fb3.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	118.1 KB
ID:	280473
    Też byłem zainteresowany tym egzeplazem, ale po otrzymaniu większej ilości zdjęć zrezygnowałem. Blacharka bardzo słaba, a już w paru miejscach była naprawiana.
    Z ile udało cie się kupić?
    Kilka miesięcy do tyłu właściciel upierał się że 20 tyś to minimum.

Podobne wątki

  1. Części blacharskie GTV
    Utworzone przez sołtys w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-09-2021, 07:52
  2. Części blacharskie 156
    Utworzone przez siwulec82 w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-04-2013, 17:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory